نگرانی اروپا از انحصار 'غول های بزرگ فناوری' در دست آمریکا

تهران - ایرنا - اروپا در زمینه فناوری های جدید پیشرفت های قابل توجهی کرده اما میزبان هیچکدام از شبکه های اجتماعی بزرگ و یا غول های بزرگ فناوری نیست و همه آنها از جمله گوگل و فیسبوک در اختیار آمریکاست.
کلمات کلیدی: [ بین الملل] [ آمریکا] [ علمی] [ اروپا] [ فنآوری]


مطالب مرتبط

نگرانی از افت سطح تولید صنایع و بیکاری اروپا را به مذاکره با آمریکا وادار کرد/ فرانسه حاضر به همکاری نیست

نگرانی از افت سطح تولید صنایع، بیکاری و... سب شده اتحادیه اروپا، بدون یکی از قوی‌ترین اعضای خود یعنی فرانسه، با آمریکا بر سر رفع موانع تبادلات تجاری به مذاکره بپردازد. ]]>

شکست انحصار آمریکا و صرفه‌جویی 50میلیارد تومانی با تولید داروی ضدسرطان

تهران- ایرنا- محققان کشورمان تعدادی از سیستم‌های دارورسانی یک‌ماهه را در درمان سرطان‌های پروستات و سینه، بلوغ زودرس و بیماری‌های زنان طراحی و روانه بازار دارویی کشور کرده‌اند، که علاوه بر شکستن انحصار آمریکا در تولید این دارو، 50 میلیارد تومان صرفه‌جویی ا

انتقاد کوبا و نگرانی اتحادیه اروپا و کانادا از تحریم‌های جدید آمریکا این جزیره

رئیس جمهوری کوبا با محکوم کردن دور جدید تحریم‌های آمریکا اعلام کرد: کوبایی‌ها هرگز تسلیم نمی شوند، هیچ کس نمی‌تواند ما ار از وطن‌مان دور کند.

گروه‌های تروریستی و آمریکا معادن افغانستان را تاراج می‌کنند

تهران- ایرنا- سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان با ابراز نگرانی می‌گوید که در کنار طالبان و آمریکا، گروه داعش نیز به تاراج و استخراج معادن افغانستان پرداخته است.

ابراز نگرانی بانک مرکزی اروپا نسبت به نقض استقلال بانک مرکزی آمریکا

نگرانی اروپایی‌ها از فشار دولت ترامپ به بانک‌مرکزی آمریکا

رئیس بانک مرکزی اروپا خواهان احترام گذاشتن به استقلال فدرال رزرو شد.

رکود اقتصادی ایتالیا زنگ خطری برای اروپا

تدوام افزایش بدهی عمومی ایتالیا و کاهش تولید ناخالص داخلی و تولیدات صنعتی این کشور موجب نگرانی اروپا شده است.

ابراز نگرانی پارلمان آلمان درباره تعمیق شکاف‌های ایجاد شده در اتحادیه اروپا

رئیس پارلمان آلمان در سخنانی درباره تعمیق شکاف های ایجاد شده در اتحادیه اروپا و دست کم گرفته شدن نگرانی های شهروندان شرق این اتحادیه هشدار داد.

موفقیت های کم نظیر سپاه سبب نگرانی آمریکا شده است

یاسوج- ایرنا- فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: موفقیت های کم نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه ها و زمینه های مختلف سبب نگرانی آمریکا شده است.

مخالفت مقامات سابق اروپا با طرح آمریکا برای فلسطین

تهران - ایرنا - مقامات ارشد سابق اروپا در نامه ای از 'اتحادیه اروپا' خواستند تا طرح صلح آمریکا برای خاورمیانه را نپذیرند، مگر اینکه با فلسطینی ها عادلانه رفتار شود.

قیمت طلای جهانی صعودی شد

طلا در معاملات پنج شنبه ۲۲فروردین۹۸ بازارهای جهانی کاهش یافت اما تحت تأثیر ابراز نگرانی بانک‌های مرکزی آمریکا و اروپا نسبت به کندی رشد اقتصادی، نزدیک به بالاترین حد خود در دو هفته اخیر ماند.

آمریکا فناوری حفاظتی اف 16 به تایوان می فروشد

پکن- ایرنا- به رغم مخالفت های فراوان چین، آمریکا اعلام کرد برای فروش فناوری های حفاظتی و آموزش خلبانان تایوانی جنگنده های اف 16 به توافق رسیده است.

قیمت طلای جهانی بالا ماند

قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی کاهش یافت اما تحت تأثیر ابراز نگرانی بانک‌های مرکزی آمریکا و اروپا نسبت به کندی رشد اقتصادی، نزدیک به بالاترین حد خود در دو هفته اخیر ماند.

چین و اروپا، فصل جدید روابط شرق و غرب

پکن- ایرنا- سفر یک هفته ای 'لی که چیانگ' نخست وزیر چین به اروپا و شرکت او در هشتمین دیدار رهبران چین با اروپای مرکزی و شرقی، نشان می دهد پکن همزمان با تنش های سیاسی و اقتصادی با آمریکا، روی اروپا حساب ویژه ای باز کرده است.

استقبال حزب اعتدال و توسعه از واکنش سرد اروپا، ژاپن، روسیه و چین از تروریستی خواندن سپاه

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه گفت: واکنش منفی و سرد مقامات سیاسی اروپا، ژاپن، روسیه، چین و بقیه کشورها و شخصیت‌های سیاسی و غیرسیاسی نسبت به این اقدام آمریکا به خوبی نشان می‌دهد که جامعه جهانی دریافته که ایران کشوری بزرگ، مستقل، مقتدر، مقاوم و حامی مستضعفان و

وزارت خارجه تمام ظرفیتش را در اختیار اروپا گذاشته است

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه وزارتخارجه باید محوریت اروپا را تغییر داده و به سمت کشورهای دیگر به ویژه شرق برود، گفت: از گور آمریکا و اروپا برای ما چیزی در نمی‌آید.

باغچلی: انتخابات ترکیه ربطی به آمریکا و اروپا ندارد

رهبر حزب حرکت ملی٬ اظهارنظر مداخله‌جویانه آمریکا و اروپا در مورد انتخابات محلی ترکیه را محکوم کرد.

حمایت چین و اروپا از برجام، بی توجهی جهان به آمریکا

پکن- ایرنا - کشورهای چین و اتحادیه اروپا یک بار دیگر اعلام کردند که به تعهداتشان در قبال توافق هسته ای سال 2015 ایران به رغم پیمان شکنی آمریکا، پایبند هستند موضوعی که نشان می دهد جهان بی توجه به اقدامات کینه توزانه آمریکا علیه ایران، همچنان از تهران حمایت

جیمی کارتر: آمریکا در ۲۴۲ سال عمرش تنها ۱۶ سال در صلح بوده است

جیمی کارتر رئیس جمهور اسبق آمریکا در اظهاراتی نگرانی ترامپ در خصوص پیشی گرفتن چین از آمریکا در جهان را بجا خواند و دلیل این مساله را ناشی از هزینه کردن پول‌های آمریکا در جنگ برخلاف چین دانست.

نماینده اتحادیه اروپا اقدام آمریکا علیه کوبا را محکوم کرد

تهران - ایرنا - دولت آمریکا در نظر دارد شکایت از شرکت های خارجی فعال در کوبا را مجاز اعلام کند که این اقدام سرآغاز تنش های تازه با کشورهای اتحادیه اروپا خواهد بود و نماینده اتحادیه اروپا در کوبا این اقدام کاخ سفید را به شدت محکوم کرده است.