سیلاب، از رودخانه جراحی و زهره به کانون گردوغبار رفت

اهواز - ایرنا - دستیار ویژه مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با تاکید بر مدیریت منابع آب به شیوه «سازگار با طبیعت» گفت: مدیریت سیلاب اخیر در حوضه رودخانه های جراحی و زهره به روش سازگار با محیط زیست بوده و سیلاب های این حوضه ها به کانون های بحرانی گردو غبامطالب مرتبط

افزایش ابر و کمی گردوغبار چاشنی وضعیت جوی

در پی ورود موج دوم بارشها وزش باد شدید در آبادان و خرمشهر گردوغبار محلی در پی دارد.

راه‌حل محیط‌ زیست برای تبدیل نشدن رسوب سیل به کانون گردوغبار

تهران- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: راه جلوگیری از تبدیل شدن رسوبات سیل اخیر به کانون گرد و غبار، قرق دشت های این مناطق است که باید جدی گرفته شود و دراین راستا مکاتبات لازم صورت گرفته است.

دل‌نگرانی رئیس سازمان محیط‌زیست از گردوغبار ناشی از رسوبات سیل

تهران- ایرنا- معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به تأثیر سیلاب‌ها بر حوزه محیط‌زیست کشور، دغدغه موجود را احتمال ایجاد گردوغبار ناشی از خاک‌های ریزدانه به‌جا مانده از رسوبات سیل دانست.

دردسرها و مشکلات جراحی ایجاد چال گونه

استاد گروهی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: جراحی ایجاد چال گونه، اگرچه عمل نسبتاً ساده‌ای است، اما مانند هر عمل جراحی دیگری می‌تواند همراه با عوارض باشد.

راه‌حل محیط‌ زیست برای جلوگیری از تبدیل رسوبات سیل به کانون گردوغبار

تهران- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای جلوگیری از تبدیل شدن رسوبات سیل اخیر به کانون گرد و غبار، قرق دشت های این مناطق باید جدی گرفته شود و دراین راستا مکاتبات لازم صورت گرفته است.

آسمان خلیج فارس صحنه ملاقات 'زهره' و 'عطارد'

تهران - ایرنا - دو سیاره 'عطارد' و 'زهره' در رویدادی نادر در فاصله بسیار کم و نزدیک به هم قرار می گیرند و این رویداد در برخی مناطق خلیج فارس قابل مشاهده خواهد بود.

سیلاب به کانون های ریزگرد آبادان منحرف می شود

آبادان - به منظور انحراف سیلاب به اروندرود و خلیج فارس، کار هدایت آب به کانون های ریزگرد در آبادان در دستور کار قرار گرفت.

جراحی چال گونه «می‌شود ولی به خون جگر شود»

استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: فرورفتگی در ناحیه گونه، چنان به مذاق بعضی خوش می‌آید که حاضر می‌شوند برای رسیدن به آن صورت خود را به تیغ جراحان بسپارند، البته که این عمل جراحی از نظر علمی و پزشکی مقدور است، ولی این اتفاق به‌راح

عدم لایروبی رودخانه‌ها دلیل اصلی وقوع سیل نیست

کارشناس مدیریت منابع آب و مهندسی رودخانه گفت: لایروبی در دهانه های رودخانه‌ نیز به تخلیه سیلاب کمک می‌کند اما این موضوع، دلیل اصلی وقوع سیلاب و یا عامل اصلی در مدیریت سیلاب نیست.

کلانتری: تاثیر سیلاب ها بر محیط زیست چندان خسارت بار نبوده است

تهران - ایرنا - رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تاثیر سیلاب ها بر حوزه محیط زیست کشور چندان خسارت بار نبوده اعلام کرد، دغدغه موجود ایجاد احتمالی گردوغبار، ناشی از خاک های ریزدانه بجا مانده از رسوبات سیل است.

وقتی حریم رودخانه نادیده گرفته می شود

خرم آباد - ایرنا - خسارات ناشی از سیلاب در خرم آباد، بیش از هر چیز دیگر به مسئله ساخت و ساز در حریم رودخانه های این شهر مربوط بود. مابقی منازل بر جا مانده از سیلاب نیز به شدت در معرض تخریب هستند.

جاری شدن سیلاب در رودخانه شهر تفت یزد برای دومین بار

یزد-ایرنا-سیلابی که شنبه شب بدنبال بارشهای شدید باران در مناطق روستایی تفت ، در رودخانه خشک این شهر جریان یافته بود صبح امروز یکشنبه ،مردم استان را برای دومین بار به اطراف این رودخانه کشاند.آخرین روان آبی که در این رودخانه جاری شد حدود 30 سال قبل بود

کمپین انگلیسی‌ها علیه جراحی‌های زیباییِ غیرحرفه‌ای

دولت انگلیس از راه‌اندازی کمپینی برای مقابله با جراحی‌های زیبایی غیرحرفه‌ای در این کشور خبر داد.

4 رودخانه چابهار برای کاهش تلفات سیلاب لایروبی و بازگشایی شد

چابهار- ایرنا- سرپرست معاونت استانداری و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: چهار رودخانه سطح شهر و حاشیه این شهرستان برای کاهش تلفات سیلاب لایروبی و افراد غیرمجاز ساکن در بستر و حریم رودخانه نیز جابجا شدند.

4 رودخانه چابهار برای کاهش تلفات سیلاب لایروبی و بازگشایی شد

چابهار- ایرنا- سرپرست معاونت استانداری و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: چهار رودخانه سطح شهر و حاشیه این شهرستان برای کاهش تلفات سیلاب لایروبی و افراد غیرمجاز ساکن در بستر و حریم رودخانه نیز جابجا شدند.

جراحی نوزاد ۲ روزه با تومور ۱.۵ کیلویی در شارجه

پزشکان بیمارستانی در امارات متحده عربی نوزادی را که به دلیل نوعی نارسایی نادرِ مادرزادی با توموری به وزن ۱.۵ کیلوگرم به دنیا آمده بود تحت عمل جراحی قرار دادند.

سیلاب رودخانه هارون جان یک چوپان را گرفت

چوپان گرفتار در سیلاب رودخانه هارون در شهرستان فسا جان باخت.

با اعلام دکتر نوروزی؛ هافبک استقلال به زودی جراحی می‌شود

معاونت پزشکی باشگاه استقلال از عمل جراحی قریب الوقوع هافبک این تیم خبر داد.

مطالعات جامع سیلاب باید کلید بخورد/ انتقاد از نبود سیستم هشدار سیل در رودخانه‌ها

کارشناس مدیریت منابع آب و مهندسی رودخانه گفت: اگر امروز مخازن ذخیره ای بیشتری در قالب سدها داشتیم، هم می توانستیم سیلاب را بهتر مهار و مدیریت کنیم و هم به جای رهاسازی این حجم عظیم آب شیرین به سمت دریاها، آنها را برای استفاده در آینده، ذخیره می کردیم.

گردوغبار مدارس ۴ شهر خوزستان را تعطیل کرد