سرعت و شفافیت امدادرسانی در بحران؛ ارمغان استارتاپها

تهران- ایرنا- استفاده از ظرفیت استارتاپها و اکوسیستم نوآوری در شرایط بحران و پسا بحران، تاثیر شگرفی در سرعت بخشیدن به فرآیند امدادرسانی، نجات و پیشگیری و همچنین شفافیت در این عرصه ایفا می کند.مطالب مرتبط

ارزیابی واحدهای سیل‌زده گلستان با سرعت در حال انجام است

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: کار ارزیابی میزان خسارت منازل آسیب دیده از سیل توسط عوامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سرعت در حال انجام است.

نبود مرجع رسمی خبر در مواقع بحران‌‌ها خطرناک است

تهران - ایرنا - مدیر کل پژوهش خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره به این که هنگام بروز بحران و بلایا ی طبیعی انتشار اخبار نادرست و فیک سرعت می گیرد، گفت: نبود مرجع رسمی خبر در این اینگونه مواقع بحران‌‌ها خطرناک است.

1200 نفر گرفتار در سیل استان خراسان جنوبی امدادرسانی شدند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی از اسکان و امدادرسانی به بیش از هزار و 200 نفر از افراد گرفتار در سیل در این استان خبر داد.

مدیریت بحران خراسان شمالی آماده باش داد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به استان و پیش بینی بارش های رگباری، اعضای شورای مدیریت بحران استان و فرمانداری ها برای امدادرسانی در حوادث احتمالی به حالت آماده باش درآمده اند.

راه‌اندازی پایگاه داده ملی از الزامات مقابله با بحران است

تهران-ایرنا- مشاور رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور، راه‌اندازی پایگاه داده ملی را از الزامات مقابله با بحران دانست و گفت: تا زمانی که نتوانیم یک پایگاه داده ملی راه‌اندازی کنیم، همین روند را طی خواهیم کرد و برای این که بتوانیم پس از بروز بحران، به سرعت با آن

ترمیم روانی و اجتماعی ایثارگران سیل‌زده در گام دوم امدادرسانی‌ها

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: تقویت ارتباطات فرهنگی، ترمیم روانی و اجتماعی ایثارگران گام دوم امدادرسانی به سیل‌زدگان است که پس از سپری شدن بحران انجام خواهد شد.

مرکز مدیریت بحران شهری بوشهر راه اندازی شود

بوشهر- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بوشهر گفت: مرکز مدیریت بحران شهری و سامانه شفافیت شهرداری این شهر راه اندازی شود.

امدادرسانی نیروهای مسلح تا از بین رفتن کامل بحران سیل ادامه خواهد داشت

لزوم ایجاد نقشه گرید ملی؛ یافتن مکان بحران با چند کد ساده

تهران- ایرنا- معاون مدیریت کارتوگرافی و اطللس‌های ملی سازمان نقشه برداری کشور بر لزوم ایجاد «گرید ملی» در بحران‌ها اشاره کرد و نقش آن را در افزایش سرعت و دقت در مکان‌یابی یادآور شد.

اما و اگرهای دوربین های جدید ثبت تخلف مازندران

ساری – ایرنا – بی اطلاعی بسیاری از رانندگان مازندران از نحوه عملکرد دوربین های جدید ثبت تخلف نصب شده در محورهای این استان اعتراضی حق به جانب به دنبال داشت که شفافیت موضوع و تفهیم فعالیت ثبتی آنها بر اساس میانگین سرعت در طول مسیر این اعتراض ها را بی معنا ک

اما و اگرهای دوربین های جدید ثبت تخلف مازندران

ساری – ایرنا – بی اطلاعی بسیاری از رانندگان مازندران از نحوه عملکرد دوربین های جدید ثبت تخلف نصب شده در محورهای این استان اعتراضی حق به جانب به دنبال داشت که شفافیت موضوع و تفهیم فعالیت ثبتی آنها بر اساس میانگین سرعت در طول مسیر این اعتراض ها را بی معنا ک

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر:برخی از شفافیت در شهرداری شیراز هراس دارند

شیراز-ایرنا- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با وجود راه اندازی سامانه شفافیت در اواخر سال 97 هنوز از بارگذاری اطلاعات و داده ها در این سامانه خبری نیست و ظاهرا عده‌ای از شفافیت در شهرداری این شهر هراس دارند.

اعلام 4800 میلیارد تومان برآورد خسارت سیل به ستاد مدیریت بحران کشور

با توجه به شیب کم زمین های استان، سرعت تخلیه آب از اراضی و دشت های استان کم است

فرماندار ساوه: اعتماد سازی ارمغان دیدارهای مردمی است

ساوه - ایرنا - معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت: اعتماد سازی و کاهش فاصله شهروندان با کارگزاران دولتی و مسئولان ارمغان دیدارهای مردمی و چهره به چهره است.

امدادرسانی در خراسان جنوبی ادامه دارد

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: عملیات امدادرسانی در سیلاب هنوز در استان ادامه دارد و در 24 ساعت گذشته تاکنون یکهزار و 514 نفر حادثه دیده امدادرسانی شده اند.

وزیر ارتباطات: استارتاپ‌ها به بازارهای بزرگ‌ جهانی نیاز دارند

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نیاز استارتاپها به بازارهای بزرگ‌تر، دستیابی به این ظرفیتها را در گرو دسترسی به بازار جهانی دانست.

تبریز| جوانان با شفافیت مطالبه‌گری کنند

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: جوانان می‌توانند با روحیه مطالبه‌گری خود، با استفاده از ابزارهایی که در دست دارند، مطالبات خود را با شفافیت پیگیری کنند.

مردم موریتانی خواهان شفافیت در انتخابات شدند

تهران-ایرنا- هزاران نفر از شهروندان موریتانی با برپایی راهپیمایی در نواکشوت پایتخت این کشور خواستار کمیته مستقل انتخابات و شفافیت در انتخابات ریاست جمهوری شدند که قرار است در ماه ژوئن(خرداد) برگزار شود.

قطر: نمی‌توانیم بحران خود را با کشورهای عربی مهار کنیم

وزیر خارجه قطر برای نخستین بار از زمان وقوع بحران شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد، کشورش نمی‌تواند این بحران را مهار کند و قطر عامل این بحران نیست.

قطر: نمی‌توانیم بحران خود با کشورهای عربی را کنترل کنیم

وزیر خارجه قطر برای نخستین بار از زمان وقوع بحران شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد، کشورش نمی‌تواند این بحران را کنترل کند و قطر عامل این بحران نیست.