جاذبه های طبیعی ایران که تا به حال ندیده‌اید
مطالب مرتبط

جاذبه های متنوع طبیعی در البرز

استان البرز به علت قرار گرفتن در اقلیمی متنوع، مناطقی از کوه تا دشت و از جنگل تا کویر را در خود جای داده و همین نکته باعث در برگرفتن جذابیتهای بی نظیر طبیعی شده است.

روستاهای تاریخی در سیل آسیبی ندیده‌اند

روستاهای تاریخی که به خوبی مکانیابی و بر اساس دانش گذشتگان ساخته شده اند در سیلاب‌های اخیر آسیب ندیده اند ولی روستاهایی که در این شرایط ساخته نشده اند در مواجه با سیل از بین رفته اند.

بازگشت آرامش پس از سیل به جاذبه‌های مهم گردشگری کشور

تهران- ایرنا- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گردشگری، صنایع دستی و گردشگری گفت: تمام اماکن مهم تاریخی و طبیعی ایران در حال حاضر آماده پذیران گردشگران داخلی و خارجی هستند.

دو برابر شدن اقامتهای نوروزی در خور

در ایام نوروز ، بیش از 292 هزار و 640 نفر مسافر و گردشگر از جاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان خور و بیابانک دیدن کردند.

روستاهای تاریخی در سیل آسیب ندیده‌اند

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌گوید: روستاهای تاریخی که به خوبی مکان‌یابی و بر اساس دانش گذشتگان ساخته شده‌اند، در سیلاب‌های اخیر آسیب ندیده‌اند، اما روستاهایی که در این شرایط ساخته نشده‌اند در مواجه با سیل توان مقاومت ندا

دنیا ایثار و مقاومت سپاه را دید؛ ولی محبوبیت آن را ندیده است.

امام جمعه مشهد گفت: دنیا ایثار و مقاومت سپاه را دید ولی محبوبیت آن را در بین مردم ندیده است.

گردشگری ارزان و خاطره انگیز برای تهرانی ها/ بهار دماوند را ببینید

دماوند- دماوند در بام گردشگری استان تهران مجموعه ای بی نظیر از آثار باستانی و تاریخی و جاذبه های طبیعی را در خود جمع آوری کرده و مسافران را به سوی خود فرا می خواند.

تلألؤ نگین سبز «مینودر» در بهار طبیعت

قزوین با داشتن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بکر در فصل بهار لباسی از سبزه و گل بر تن می‌کند و آدمی را به تفکر و تأمل در خلقت پروردگار وامی‌دارد؛ از این جهت سفر به نقاط مختلف استان قزوین در فصل بهار خالی از لطف نیست.

طرح تکثیر طبیعی ماهی سفید در دریای خزر تقویت شود

مدیرکل دفترحفظ و بهسازی منابع دریایی سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه مراکز تکثیر طبیعی ماهی سفی در کشور افزایش یابد گفت: طرح تکثیر طبیعی ماهی سفید در دریای خزر تقویت شود.

ترامپ: گزارش تحقیقات مولر را ندیده و نخوانده ام

شاه‌کلید توسعه گردشگری بومی ملایر چیست؟

بنابر آخرین تعریف ارائه شده توسط جامعه بین المللی اکوتوریسم، در سال ۲۰۱۵ بوم گردی یا اکوتوریسم، سفری است مسئولانه به جاذبه های طبیعی برای لذت بردن، ادراک و قدر طبیعت را دانستن و همراهی کردن با ویژگی های فرهنگی متعلق به گذشته و حال حاضر به طوریکه حافظ زیست

محصص: کیفیت تیم ملی را در تاریخ فوتبال بانوان ایران ندیده بودم

مرتضی محصص، رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال می‌گوید که در تاریخ فعالیت تیم ملی بانوان شاهد چنین کیفیتی نبوده‌ایم.

گوهری ناشناخته به نام ایران

ایران گوهری ناشناخته است، این کشور دارای فرهنگ و تاریخی غنی است و برای بازدیدکنندگان خود میراث قابل ملاحظه‌ای را فراهم می‌کند. ایران رتبه هفتم کشورهای پر جاذبه جهان را از نظر یونسکو در اختیار دارد که شهرهای تاریخی آن به 4000 سال پیش باز می‌گردند.

گردشگران فرانسوی از شهرستان اقلید دیدن کردند

شیراز-ایرنا- 15 نفر از گردشگران فرانسوی در قالب سفری یک روزه از جاذبه های طبیعی و گردشگری شهرستان اقلید در شمال استان فارس دیدن کردند.

وقتی یک کیک بستنی جاذبه گردشگری در جهان می‌شود

کیک سنتی مجارستانی‌ها به همه جهان سرایت کرده و همه آن را می پزند. یکی از جاذبه‌های گردشگری شهری مانند پراگ نیز همین کیک بستنی سنتی است.

توانمند سازی مددکاران در بحران های طبیعی با بهره گیری از دانش روز

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، گفت: توانمندسازی مددکاران اجتماعی برای مداخله در بحران‌های طبیعی نیازمند مهارت و دانش روز است.

ثبت ۴ درخت کهنسال استان مرکزی در فهرست میراث ملی طبیعی کشور

معاون میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: در کمیته بررسی پرونده های ثبت طبیعی، در ستاد مرکزی ۴ اثر از آثار طبیعی استان در فهرست میراث طبیعی کشور به ثبت رسید.

غفلت از بلایای طبیعی در پدافند غیرعامل - بهنام احمدی *

کرمان - ایرنا - ایمنی و امنیت درمقابل حوادث طبیعی و غیر طبیعی در طول تاریخ همواره از دغدغه های اصلی انسان بوده است و این نوع آمادگی را امروز می توان در قالب پدافند غیر عامل تعریف کرد چیزی که غفلت از آن را در حادثه سیل برخی از استانها مشاهده می کنیم .

بارندگی تنها اثر ملی طبیعی خراسان رضوی را نجات داد

مشهد- ایرنا- معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بارندگیهای اخیر موجب جانبخشی دوباره به 'دریاچه بزنگان' تنها اثر ملی طبیعی در این استان و افزایش سطح آب آن شده است.

هیچ‌یک از سایت‌های تاریخی برای بازدید مشکل ندارند

معاون گردشگری با اغاز بارش‌ها در نوار شرقی کشور، و تداوم جریان سیلاب در برخی استان‌های غربی اعلام کرد: هیچکدام از سایت‌ها، جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و مقاصد گردشگری و مراکز خدمات‌رسانی گردشگری کشور مشکلی برای بازدید ندارند و در حال حاضر آمادگی برای پذیرش گر