شناسایی بلندترین درخت گرمسیری جهان

تهران- ایرنا- یک گروه از محققان دانشگاه ناتینگهام در جریان تحقیقات در جنگل‌های گرمسیری بورنئو واقع در مالزی، توانستند بلندترین درخت گرمسیری جهان را بیابند.مطالب مرتبط

لاله البرز میان 54 نوع لاله شناسایی شده در جهان

رئیس بنیاد البرزشناسی گفت: در جهان 54 نوع لاله شناسایی شده که لاله البرز هم یکی از آنهاست که این افتخار بزرگی برای البرزنشینان به شمار می ‎ آید.

شکوفه دهی درختان انبه در هشت بندی هرمزگان‎

در فصل بهار، درختان انبه در هشت بندی هرمزگان شکوفه می دهند . انبه درخت گرمسیری است که در اواخر خرداد ماه میوه آن برداشت می‌شود.

یک دانشگاه لبنانی در زمینه بیماری‌های گرمسیری بورسیه می دهد

دانشگاه بیروت لبنان به منظور انجام تحقیقات در زمینه بهداشت عمومی فراخوان ۶ بورسیه تحصیلی در زمینه بیماری‌های گرمسیری را اعلام کرد.

علت تاخیر ساخت سد بختیاری چیست؟

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، مهمترین علت تاخیر ساخت بلندترین سد بتنی دو قوسی جهان را، منابع مالی دانست و اعلام کرد: علی‌رغم این‌که تاکنون تدابیر متعددی برای ساخت این سد در نظر گرفته شده، اما پیشرفت فیزیکی این سد بسیار محدود بوده است.

اجرای طرح نجات درخت وُهل چندصد ساله در استهبان فارس

طرح نجات بخشی یک اصله درخت وُهل (اُرس) چند صدساله در شهرستان استهبان استان فارس، به زودی اجرا می‌شود.

آغاز کوچ بهاره زنبورداران از مناطق گرمسیری

بلندترین آبشار فصلی خاورمیانه جان دوباره گرفت

فیلم جدید کریستوفر نولان احتمالا بلندترین اثر او خواهد بود

ماجرای قطع چند درخت از سوی آموزش و پرورش خراسان‌رضوی چه بود؟

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی در مورد قطع چند درخت در ناحیه 2 آموزش و پرورش مشهد توضیحاتی ارائه کرد.

4 اصله درخت بلوط قاچاق در مانه و سملقان کشف شد

بجنورد- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی مانه و سملقان گفت: چهار اصله درخت بلوط قطع شده که ارزش هر اصله آن چندین میلیارد ریال است، در مانه و سملقان کشف و ضبط شد.

۴ درخت کهنسال استان مرکزی در فهرست میراث ملی کشور ثبت شد

اراک- معاون اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: برمبنای تصمیم کمیته بررسی پرونده‌های ثبت داشته های طبیعی کشور، چهار درخت کهن استان مرکزی در فهرست میراث ملی طبیعی به ثبت رسید.

شناسایی 2 متخلف زیست محیطی

2 نفر به اتهام برداشت ماسه در تالش شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

چهار طغیان بهداشتی در استان قزوین شناسایی و کنترل شد

قزوین - ایرنا - رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: در نیمه اول فروردین ماه چهار طغیان بهداشتی در استان شناسایی و کنترل شد و 20 فرد مشکوک به بیماری های واگیر مورد شناسایی قرار گرفتند.

هوش مصنوعی، کشاورزان متخلف را شناسایی می‌کند

پژوهشگران آمریکایی، نوعی الگوریتم هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند کشاورزانی که آب را آلوده می‌کنند، شناسایی کند.

45 نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان اردبیل شناسایی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: 105 نقطه حادثه‌خیز در استان شناسایی شده بود که با همکاری پلیس راه بخش عمده اصلاح شد و هم اکنون 20 مورد باقی‌مانده است و اخیرا نیز 25 نقطه حادثه‌خیز دیگر شناسایی شده است.

مقصران در سیل شناسایی شوند

تهران-ایرنا- نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که مقصران اصلی در سیل اخیر کشور شناسایی و با آنان برخورد جدی شود.

وزیر اطلاعات: 290 جاسوس سیا شناسایی شدند

تهران - ایرنا - وزیر اطلاعات از شناسایی 290 جاسوس سازمان اطلاعاتی آمریکا – سیا – در کشورهای مختلف از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد و گفت: نیروهای سیا در کشورهای مختلف شناسایی و دستگیر شدند و ارتباط این سازمان اطلاعاتی با منابع به هم ریخت به گون

20 قاچاقچی دام در هرمزگان دستگیر شدند

بندرعباس- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان از شناسایی و دستگیری 20 نفر از قاچاقچیان دام در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: در همین راستا 20 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل دام قاچاق نیز شناسایی و توقیف شده است.

درخت قطع شده جنگلی پیدا کنید «جایزه بگیرید»

‌قوانینی که‌ به تولید ملی آسیب زده را باید شناسایی کرد

رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه و استاد دانشگاه تهران گفت: قوه قضاییه باید اشخاصی که مخالف رونق تولید ملی هستند را شناسایی و به مردم معرفی کند.