شناسایی سلول‌های مغزی کنترل‌کننده خاطرات بد

تهران- ایرنا- محققان موفق به شناسایی مجموعه‌ای از سلول‌های مغزی شدند که مسئول کنترل خاطرات بد و ترسناک هستند؛ شناسایی این سلول‌ها می‌تواند منجر به روش‌های درمانی موثر برای درمان انواع فوبیا، اضطراب و اختلالات پس از سانحه شود.مطالب مرتبط

چهار طغیان بهداشتی در استان قزوین شناسایی و کنترل شد

قزوین - ایرنا - رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: در نیمه اول فروردین ماه چهار طغیان بهداشتی در استان شناسایی و کنترل شد و 20 فرد مشکوک به بیماری های واگیر مورد شناسایی قرار گرفتند.

شناسایی برخی بیماری‌ها با سونوگرافی جنین

دبیر سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران، با اشاره با بهترین زمان غربالگری زنان باردار، گفت: برخی از مشکلات اسکلتی عضلانی، عصبی، مغزی، قلبی، از طریق سونوگرافی جنین قابل شناسایی است.

امید بیماران پوستی با سلول درمانی افزایش یافت

تهران- ایرنا - پوست بدن بیشتر از هر عضو دیگری در معرض آسیب قرار دارد و با گذر زمان، ذخیره سلول‌های بنیادی موجود در آن از بین می‌رود؛ اما محققان با کمک روش‌هایی همچون سلول درمانی توانایی ترمیم را به پوست هدیه می‌دهند.

بیماری‌هایی که از طریق سونوگرافی در جنین قابل شناسایی است

دبیر سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران با اشاره با بهترین زمان غربالگری زنان باردار، گفت: درصد تشخیص میزان ناهنجاری‌های جنین هنوز صددرصد نشده، ولی به طور کلی برخی از مشکلات اسکلتی _ عضلانی، عصبی، مغزی، قلبی امروزه در جنین، از طریق سونوگرافی قابل شناسایی ا

شناسایی ۲۴ شایعه‌کننده فضای مجازی در خصوص سیل

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شناسایی و معرفی ۲۴ نفر از کاربران فضای مجازی که با پخش اخبار منحرف و شایعات مربوط به سیل موجب تشویش اذهان عمومی شده بودند، خبر داد.

موادغذایی غیرارگانیک صدمات جدی به سلامت افراد وارد می کند

تهران- ایرنا- عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با اشاره به خطرات ناشی از مصرف موادغذایی غیرارگانیک گفت: این مواد می تواند به بروز عارضه هایی مانند بلوغ زودرس، افزایش شکستگی های استخوان، آسیب به سلول های مغزی و پارکینسون منجر شود.

بیمار مرگ مغزی به سه نفر زند‌‌‌‌‌‌گی بخشید‌‌‌‌‌‌

با اهد‌‌‌‌‌‌ای اعضای بیمار مرگ مغزی جان بیماران منتظر د‌‌‌‌‌‌ر لیست پیوند‌‌‌‌‌‌ اعضا نجات یافت.

جدیدترین دستاورد‌های علمی در بیماری مغز و اعصاب

استفاده از روش‌های درمانی جدید منجر به این شده است که در زمان اولیه سکته مغزی بتوان لخته را از رگ داخل مغز بیمار خارج کرد و از شدت عوارض بعدی سکته مغزی پیشگیری کرد

کرمان| حمله ملخ‌ها به منوجان و قلعه‌گنج کاملاً تحت کنترل است

مدیرکل جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان با اعلام اینکه حمله ملخ‌ها به منوجان و قلعه‌گنج کاملاً تحت کنترل است گفت: تمام مناطق جنوب استان کرمان توسط نیروهای جهاد کشاورزی در حال کنترل و شناسایی کانون‌های ملخ است و تا‌کنون هیچ خسارتی وارد نشده است.

اندیشکده آمریکایی: بالکان "سلول‌ مقاومت" شود

اندیشکده رند در واشنگتن پیشنهاد کرد که کشورهای بالکان از جمله استونی،لتونی و لیتوانی به انبارهای تسلیحات غیرمتعارف با عنوان "سلول‌های مقاومت" برای رفع هر گونه تهدید و تجاوز روسیه مجهز شوند.

درآستانه ی مراسم حج: ترکیب کنترل کننده ی بیماری تنفسی خاورمیانه کشف گردید

خاطرات انیس نقاش منتشر شد

کتاب «رازهای جعبه سیاه» که حاوی خاطرات انیس محمد خیر النقاش از گروگان‌گیری وزرای نفت اوپک تا اعدام انقلابی شاپور بختیار است.

تشخیص ناهنجاریهای جنین هنوز صد در صد نشده است

تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تشخیص میزان ناهنجاری‌های جنین هنوز صددرصد نشده ولی برخی از مشکلات اسکلتی، عضلانی، عصبی، مغزی و قلبی جنین امروزه از طریق سونوگرافی قابل شناسایی است.

مهم ترین علائم و نشانه های سکته مغزی

رئیس بیست و ششمین کنگره نورولوژی ایران، مهم ترین علائم و نشانه های سکته مغزی را تشریح کرد.

بانوی مشهدی مرگ مغزی شده بر اثر جراحی زیبایی فوت کرد

مشهد- ایرنا- مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مرگ بانوی مشهدی که چند روز پیش در پی جراحی زیبایی دچار مرگ مغزی شده بود خبر داد.

خاطرات سردار شهید حمید احدی منتشر شد

خاطرات سردار شهید حمید احدی به قلم « مریم بیات‌تبار» در کتاب «چشم‌هایش می‌خندید» روایت شده است.

روایت تاثیر «پیکان» بر سرنوشت ایرانی‌ها در خاطرات احمد خیامی

کتاب «پیکان سرنوشت ما» با بهره‌گیری از نوشته‌ها و خاطرات احمد خیامی با نگارش مهدی خیامی به زودی از سوی نشر نی منتشر می‌شود.

کاهش اتصالات مغزی، عامل رفتار مخرب کودکان مبتلا به اوتیسم است

پژوهشگران آمریکایی برای نخستین بار، کاهش اتصالات مغزی را یک دلیل احتمالی برای رفتارهای مخرب کودکان مبتلا به اوتیسم معرفی کردند.

آرامکوی عربستان بزرگترین مصرف کننده نفت جهان می‌شود

بیش از یک سوم نفت آرامکو در حال حاضر به پالایشگاه های تحت مالکیت خودش می رسد. این شرکت قصد دارد شبکه پالایشگاهی خود را دو برابر کند تا کنترل 10 میلیون بشکه نفت در روز را تا 2030 در دست بگیرد .

رونمایی از کتاب خاطرات سردار شهید حمید احدی

امروز در آخرین روز از هفته هنر انقلاب از کتاب چشم هایش می‌خندید (خاطرات سردار شهید حمید احدی) به همت حوزه هنری استان زنجان رونمایی شد.