آب‌های ارزشمندی که همراه سیلاب وارد دریا شدند/بررسی سیل‌های تاریخی ایران

بر اساس داده‌های موجود بعد از حدود ۱۰ سال خشکسالی، ولی مدیریت‌های کوتاه‌مدت منجر شده تا در صورت وقوع سیل به شهرهای کشور خسارات زیادی وارد شود و این در حالی است که به باور محققان آب‌های ناشی از سیل، سرمایه‌های کشور هستند و می‌توانستیم به نواحی دارای پتانسیمطالب مرتبط

رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی و هیات همراه وارد ایران شدند

نیروهای بسیج مردم عراق برای کمک به مهار سیل وارد آبادان شدند

آبادان - ایرنا - سرپرست فرمانداری آبادان گفت:کاروانی شامل نیروهای بسیج مردمی عراق به همراه تجهیزات مهندسی برای کمک به مهار سیلاب و ایمن سازی جاده آبادان - ماهشهر در کنار مهندسان ایرانی وارد عمل شدند.

باران شدید به 11 بنای تاریخی سبزوار خسارت زد

سبزوار- ایرنا- سرپرست پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار گفت: بارندگیهای شدید و سیلاب به 11 بنای تاریخی این شهرستان شامل خانه های تاریخی، کاروانسراها، رباطها و یخدانها خسارتهایی وارد کرد.

خسارت ۱۰ میلیارد ریالی سیلاب به ابنیه تاریخی نیشابور

نیشابور-رئیس اداره میراث فرهنگی نیشابور گفت: مطابق برآوردهای اولیه تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد ریال به دلیل بارندگی‌ها و سیلاب به بناهای تاریخی و فرهنگی نیشابور خسارت وارد شده است.

بسیج مردمی برای تخلیه سیلاب از مسجد تاریخی کبود گنبد

مدیر میراث فرهنگی کلات از بسیج مردم و مسئولان برای تخلیه سیلاب از مسجد تاریخی کبودگنبد خبرداد و گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد سیلابی که وارد این مسجد شده بود تخلیه شده است.

ارتش و محبوبیت اجتماعی

خرم آباد - ایرنا - 29 فروردین 1358 یادآور روزی است که امام خمینی (ره) با حمایت قاطعانه خود از ارتش ، باعث شدند تا این نیروی مردمی برای ایران بماند و امروز نیز بعد از 40 سال در عرصه های مختلف خدمات ارزشمندی به ملت ایران ارایه کنند.

ارتش و محبوبیت اجتماعی

خرم آباد- ایرنا- 29 فروردین 1358 یادآور روزی است که امام خمینی (ره) با حمایت قاطعانه خود از ارتش، باعث شدند تا این نیروی مردمی برای ایران بماند و امروز نیز بعد از40 سال در عرصه های مختلف خدمات ارزشمندی به ملت ایران ارایه کنند.

سیلاب و مد دریا موجب اعلام وضعیت فوق العاده در آبادان شد

آبادان - ایرنا - سیلاب و بالا آمدن مد دریا موجب شد تا فرماندار ویژه آبادان در این شهرستان اعلام وضعیت فوق العاده کند.

سیلاب و مد دریا موجب اعلام وضعیت فوق العاده در آبادان شد

آبادان - ایرنا - سیلاب و بالا آمدن مد دریا موجب شد تا فرماندار ویژه آبادان در این شهرستان اعلام وضعیت فوق العاده کند.

پساب‌های نفتی در سیل اخیر وارد دریا نشد/از انتقال خاک‌های رنگی هرمز جلوگیری شود

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان گفت: پساب نفتی به دریا انتقال پیدا نکرده و اقدامات لازم برای پاک‌سازی خاک منطقه و رودخانه فصلی در حال انجام است.

در سیل‌های اخیر هیچ پساب نفتی از بندرعباس وارد دریا نشده است

در سیل‌های اخیر هیچ پساب نفتی وارد دریا نشده است.

آثار تاریخی شوش را در میان سیلاب رها نکنید

دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوش در یادداشتی بر لزوم توجه به آثار تاریخی شوش با وجود سیلاب اخیر تاکید کرد.]]>

رئیس‌جمهور وارد اهواز شد

رئیس جمهور در آخرین مرحله از سفر یک روزه به مناطق سیل زده و‌ در راستای بررسی میدانی وضعیت سیلاب در این مناطق، وارد استان خوزستان شد.]]>

رئیس جمهور وارد اهواز شد

رئیس جمهور در آخرین مرحله از سفر یک روزه به مناطق سیل زده و در راستای بررسی میدانی وضعیت سیلاب در این مناطق، وارد استان خوزستان شد.

بررسی زمینه تاریخی و چشم‌انداز روابط فرهنگی و دانشگاهی ایران و رومانی

نشست "زمینه تاریخی و چشم انداز روابط فرهنگی و دانشگاهی ایران و رومانی" توسط دبیرخانه دائمی گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و بالکان در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

بازدید سخنگوی سازمان انرژی اتمی از مناطق سیلزده لرستان

خرم آباد - ایرنا - بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز دوشنبه به همراه هیاتی به منظور بررسی وضعیت سیلزدگان لرستان وارد استان شد.

سربیشه پس از سیلاب

بیرجند - ایرنا - شدت بارندگی اخیر در خراسان جنوبی به ویژه در شهرستان سربیشه به گونه ای بود که با تدبیر مسئولان برخی ساکنان محلی به مکان امن منتقل شدند و سیلاب نیز به راه های روستایی و زمین های کشاورزی خسارت وارد کرده است.

پیامک‌های بدهی اشتباه مشترکان همراه اول اصلاح می‌شود

تهران- ایرنا- از صبح امروز پیامک‌هایی از سوی اپراتور همراه اول به شماری از مشترکان تلفن همراه ارسال شد که مبالغی را به عنوان بدهی آنها اعلام می‌کرد، درحالیکه این کاربران هیچ بدهی نداشتند و همراه اول برای پیگیری این مشکل، وارد عمل شد.

بیشترین خسارات سیل در خوزستان به روستاها و مزارع وارد شد

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ترمیم مسیرهای جاده‌ای اصلی و روستایی خوزستان که در سیلاب اخیر آسیب دیده‌اند، گفت: اکنون در حال بررسی خسارات وارد شده به بخش‌های مختلف هستیم. در برخی از بخش‌ها امکان استحصال خسارت‌ها وجود دارد

ارتش نقش بسیار ارزشمندی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت

تهران- ایرنا- رییس جمهوری گفت: ارتش جمهوری اسلامی نقش بسیار ارزشمندی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران در روزهای قبل از پیروزی انقلاب و 22 بهمن 57 داشت.