کمربند سبز؛ هوایی تازه برای پایتخت

تهران-ایرنا- یک هزار و 250 هکتار از کمربند سبز تهران که روز یکشنبه با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد علاوه برخاموشی ساخت و سازهای غیرمجاز فرصتی برای نفس کشیدن پایتخت نشینان نیز فراهم می کند.مطالب مرتبط

تسریع در گسترش کمربند سبز شهرها در دستور کار شهرداری‌ها قرار گیرد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور با اشاره به افتتاح ۱۲۵۰ هکتار از کمربند سبز تهران اعلام کرد: کمربند سبز شهرها بویژه در شهرهای بزرگ و صنعتی حکم فیلتری برای تصفیه هوا داشته و تاثیر زیادی در تلطیف هوای شهر و کاهش آثار آلودگی های زیست محیطی

تعیین شاخص‌های مشخص برای تشخیص باغات پایتخت

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، از اعضای شورا درخواست کرد در خصوص تشخیص باغات در پایتخت به رویه مشخصی برسند و تنها عکس‌های هوایی ملاک نباشد.

تمرین هوایی تیزپروازان ارتش/پرواز «کوثر» در آسمان تهران

مرحله تمرینی رژه جنگنده بمب افکن‌های نیروی هوایی ارتش برای ایجاد آمادگی جهت شرکت در رژه هوایی ٢٩ فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور امیر خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایگاه هوایی شهید لشگری تهران برگزار شد.

تسریع در عملیات اجرایی گسترش کمربند سبز شهر‌ها

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور: ضرورت دارد تسریع در عملیات اجرایی گسترش کمربند سبز شهر‌ها در دستورکار شهرداری‌ها قرار گیرد

تعطیلی 4.5 ساعته فرودگاه های پایتخت در روز ارتش

تهران- ایرنا- راهبر عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: همزمان با روز ارتش جمهوری اسلامی و اجرای رزمایش هوایی نیروهای مسلح در روز بیست و نهم فروردین، پروازهای باری و مسافری در سه فرودگاه امام‌خمینی(ره)، مهرآباد و پیام از ساعت 7 تا 11

پهپادهای گوگل هرچه بخواهید برایتان می‌آورند!

شرکت "آلفابت"(Alphabet) گوگل پس از سال‌ها آزمایش اکنون برای اولین بار خبر آغاز به کار سرویس تحویل هوایی کالاها طی آینده نزدیک در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا را داده است.

"چتر هوایی" نیروهای حفتر برای ممانعت از تحرکات هوایی نیروهای دولت توافق ملی

نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" به فرماندهی خلیفه حفتر از ایجاد "چتر هوایی" بر فراز طرابلس برای ممانعت از تحرکات جنگنده‌های طرف مقابل و نیز از هدف قرار دادن دو جنگنده در فرودگاه معیتیقه خبر دادند.

فیلم/ «تازه‌آباد» آق‌قلا در انتظار آبادیِ تازه

روستای تازه‌آباد شهرستان آق‌قلا در جریان سیل اخیر با خرابیهای گسترده‌ای مواجه بوده است تا جایی که بعضی از خانه‌های روستا نیاز به تخریب کامل دارد.

آخرین اقدامات بخش حمل‌ونقل هوایی برای امدادرسانی به سیلزدگان

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری برخی اقدام های بخش هوایی کشور برای کمک رسانی به سیلزدگان در 27 روز گذشته شامل پروازهای امدادی و انتقال بار را تشریح کرد.

درخواست برای دریافت جزییات استراتژی ارتش آمریکا برای مقابله با تغییرات آب و هوایی

یکی از سناتورهای آمریکا در نامه‌ای به رییس ستاد کل ارتش کشورش از وی خواست تا اطلاعات مربوط به نحوه تلاش و عملکرد ارتش برای مقابله با خطرات تغییر آب و هوایی را ارائه کند.

مخالفت نهادهای آمریکایی برای مشارکت در کمیته آب و هوایی ترامپ

چند نهاد فدرال ایالات متحده با درخواست کاخ سفید برای مشارکت در کمیته ارزیابی تغییرات آب و هوایی مخالفت کرده‌اند.

توسعه آسیای مرکزی با اجرای طرح«یک کمربند یک جاده»

افتتاح خط مستقیم پروازی بین ازبکستان و گرجستان

مقامات حمل و نقل هوایی گرجستان و ازبکستان مذاکراتی را برای شروع ارتباطات هوایی بین دو کشور آغاز کرده اند.

ارتقای امنیت پایتخت و ایجاد فضایی مناسب برای رونق اقتصادی

رئیس پلیس پایتخت گفت: برای ارتقای امنیت پایتخت، با قدرت وحدت و اخوت بین سازمان ها و ایجاد فضایی مناسب برای رونق اقتصادی را پی گیری می کند.

دموکرات های آمریکا طرح تازه ای علیه عربستان تدوین می کنند

تهران – ایرنا – پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قطعنامه کنگره برای قطع حمایت نظامی از جنگ عربستان علیه یمن را وتو کرد، دموکرات ها درحال بررسی طرحی تازه برای تحریم سعودی هایی هستند که مانع از ورود کمک های بشردوستانه به یمن می شوند.

نمایش خیره کننده پرنده های بدون سرنشین

رونمایی از نسل تازه نمایش های هوایی با استفاده از فناوری های روز دنیا از جمله پرنده های بدون سرنشین (پهپادها) در چین اتفاق می افتد و جایگزین آتش بازی خواهد شد.

هنر انقلاب اسلامی حرفی تازه برای بشر امروز

شیراز- اهالی فرهنگ وهنر درباره هفته هنر انقلاب اسلامی اعتقاد دارند که هنر انقلاب حرفی تازه برای بشر امروز دارد وبا ظهور انقلاب اسلامی، هنروهنرمند، جایگاهِ با ارزش‌تری در میان مردم پیدا کرد.

مرحله تمرینی رژه هوایی جنگنده های نیروی هوایی ارتش برگزار شد

رژه تمرینی جنگنده بمب‌افکن‌های نیروی هوایی ارتش

مرحله تمرینی رژه جنگنده بمب افکن‌های نیروی هوایی ارتش سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸ برای ایجاد آمادگی جهت شرکت در رژه هوایی ٢٩ فروردین، سالروز ارتش در پایگاه شکاری مهرآباد برگزار شد. در این رژه تمرینی جنگنده‌ بمب‌افکن‌های شکاری بومی کشورمان «صاعقه» و «کوثر» به پر

فعالیت هواپیماهای بدون سرنشین گوگل در استرالیا آغاز شد

تهران- ایرنا- شرکت آلفابت که مالک گوگل است، خدمات تحویل هوایی خود را در شهر کانبرا پایتخت استرالیا آغاز کرد.