رشد ۱۰ درصدی اعتبارات هزینه‌ای آموزش عالی در سال ۹۸

رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در بودجه سال ۹۸ با تمام مضیقه‌هایی که وجود داشت، حدود ۱۰ رشد اعتبارات هزینه‌ای داشته‌ایم، این رقم برای پارک‌های علم و فناوری ۶۷ درصد بوده است و دلیل آن اینست که اعتماد خوبی به پارک‌هامطالب مرتبط

وزیر علوم در فارس : طرح سامان‌دهی آموزش عالی اجرا می‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی سبب افزایش استانداردها در سطوح مختلف و زیرنظام‌های آموزش عالی می‌شود و شبکه‌سازی امکانات، توانمندسازی و مهارت‌افزایی دانشجویان را در پی دارد.

کاهش ۲۰درصدی هزینه سفرعتبات/افزایش آمار زائران بارایگان شدن ویزا

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: رایگان شدن صدور ویزای زائران عتبات؛ کاهش ۲۰ درصدی هزینه سفر زمینی و ۱۵ درصدی هزینه سفر هوایی و همچنین افزایش تعداد زائران را به دنبال داشته است.

انتقاد وزیر علوم از افزایش بی‌رویه مراکز آموزش عالی در کشور/ تعطیلی 50 موسسه آموزش عالی

اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی؛ زمینه‌ساز مهارت افزایی دانشجویان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی، سبب افزایش استانداردها در سطوح مختلف و زیرنظام‌های آموزش عالی می‌شود و شبکه‌سازی امکانات، توانمندسازی و مهارت افزایی دانشجویان را در پی دارد.

ساماندهی آموزش عالی کشور انجام می شود/ ارتقای سطح آموزش

فیروزآباد_ وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: برنامه ریزی کلان در جهت ساماندهی آموزش عالی به زودی انجام خواهد شد.

ساماندهی آموزش عالی کشور انجام می شود/ ارتقاع سطح آموزش

فیروزآباد_ وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: برنامه ریزی کلان در جهت ساماندهی آموزش عالی به زودی انجام خواهد شد.

۵۰ مرکز آموزش عالی کشور تعطیل شد/ آموزش عالی نیازمند اصلاح

جهرم _ وزیر علوم گفت: کیفیت آموزش از جمله اولویت های مهم وزارت است به همین دلیل طی سال گذشته ۵۰ مرکز که استانداردهای لازم را نداشتند تعطیل شدند.

وزیر علوم: تلاش همگانی برای ارتقای آموزش عالی ضروری است

شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد:طرح برنامه ‌ریزی کلان برای ساماندهی آموزش عالی در آینده نزدیک تصویب می شود که در این زمینه تلاش بیش از پیش همگان برای ارتقای کیفیت آموزش عالی ضرورت دارد.

وزیر علوم:طرح آمایش آموزش عالی با مشورت دانشگاهیان تدوین می شود

شیراز-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طرح آمایش آموزش عالی بدون مشورت دانشگاهیان به ویژه روسای موسسه های آموزش عالی، تدوین و نهایی نخواهد شد و آنچه هم اینک در این مورد تهیه شده در حد پیش نویس اولیه است.

وزیر علوم:طرح آمایش آموزش عالی با مشورت دانشگاهیان تدوین می شود

شیراز-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طرح آمایش آموزش عالی بدون مشورت دانشگاهیان به ویژه روسای موسسه های آموزش عالی، تدوین و نهایی نخواهد شد و آنچه هم اینک در این مورد تهیه شده در حد پیش نویس اولیه است.

ضرورت اجرای طرح ساماندهی در آموزش عالی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هم اکنون بالغ بر ۲ هزار و ۸۵۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی در کشور فعال است که عمدتا شامل مراکز کوچک هستند.]]>

تصویب برنامه‌ریزی کلان برای ساماندهی آموزش عالی در آینده نزدیک/ ضرورت تلاش بیش از پیش در جهت ارتقای کیفیت آموزش عالی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع مسئولان و دانشگاهیان فیروزآباد از تصویب برنامه‌ریزی کلان برای ساماندهی آموزش عالی در آینده نزدیک خبر داد و بر ضرورت تلاش بیش از پیش همگان در جهت ارتقای کیفیت آموزش عالی تاکید کرد.]]>

تصویب برنامه‌ریزی کلان برای ساماندهی آموزش عالی

تلاش بیش از پیش برای ارتقای کیفیت آموزش عالی ضروری است.

اصلاح ساختار کار گروه‌های تخصصی آموزش عالی در وزارت علوم

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش عالی وزارت علوم از اصلاح ساختار کار گروه‌های تخصصی آموزش عالی در وزارت علوم خبر داد و گفت: کار گروه‌های جدید باید بتوانند ایده‌های خلاقانه و نو در عرصه‌های آموزشی ارائه دهند.

اجرای طرح سامان‌دهی آموزش عالی

طرح سامان‌ دهی آموزش عالی؛ زمینه‌ ساز افزایش استاندارد‌ ها در زیر نظام‌ها است.

آموزش عالی نیازمند تحول است

وزیر علوم: آموزش عالی ما نیازمند یک تحول در قالب ساماندهی و بهبود سیستم‌ها و روش هاست

تحقق ۱۳۰ درصدی آموزش‌های مهارتی در خراسان جنوبی

بیرجند-مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی از تحقق ۱۳۰ درصدی آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی استان طی سال گذشته خبر داد.

تلاش می‌کنیم طرح ساماندهی مراکز آموزش‌عالی امسال اجرا شود

وزیر علوم، تحقیقات فناوری خاطرنشان کرد: وزارتخانه عتف در حال تلاش برای اجرای طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی در سال ٩٨ پس از مراحل نهایی است .

افزایش هزینه‌های زندگی

نوسانات ارزی سال گذشته که همچنان آثار آن در سال جاری مشهود است هزینه خانوار که با کاهش قدرت خرید همراه بوده را بیش از گذشته افزایش داده است و به طور میانگین هزینه خانوار در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۵۰ درصدی روبرو شده است.

تعیین تکلیف مراکز کوچک دانشگاهی در ساماندهی آموزش عالی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ما در یک بخش در قالب ساماندهی، تکلیف مراکز متعدد آموزش عالی کشور با ابعاد کوچک را مشخص می‌کنیم.