لزوم همکاری با تأخیر احتمالی دانشجویانِ مناطق سیل‌زده برای حضور در محیط‌های دانشگاهی

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی بخشنامه‌ای به معاونان آموزشی دانشگاه‌های سراسر کشور، بر لزوم همکاری با تأخیر احتمالی دانشجویانِ مناطق سیل‌زده برای حضور در محیط‌های دانشگاهی و ضرورت هماهنگی لازم برای تغییر و تعویق احتمالی برنامه‌ها و کلاس‌ها تمطالب مرتبط

هشدار فرمانده یگان محیط زیست به مدیران استان‌ها برای مقابله با آتش‌سوزی احتمالی

فرمانده یگان محیط زیست در نامه‌ای به مدیران کل حفاظت از محیط زیست استان‌ها برای حفاظت از طبیعت و دور ماندن از آتش‌سوزی‌های احتمالی با شروع فصل گرما، نکاتی را یادآور شد تا مناطق تحت مدیریت سازمان از اتفاق‌های عمدی و غیر عمدی در امان باشند.

گسترش همکاری جهاد دانشگاهی بوشهر با دانشگاه فرهنگیان

طی نشستی با حضور رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر و رئیس دانشگاه فرهنگیان تفاهم‌نامه همکاری آموزشی میان این دو نهاد علمی منعقد شد.

جامعه دانشگاهی اتریش برای همکاری دراحیای بافت قدیم بوشهرآماده است

بوشهر- ایرنا- استاد برجسته دانشگاه اتریش گفت: جامعه دانشگاهی اتریش در صورت درخواست ایران برای همکاری در احیای بافت قدیم شهر بوشهر آماده است.

جامعه دانشگاهی اتریش برای همکاری دراحیای بافت قدیم بوشهراست

بوشهر- ایرنا- استاد برجسته دانشگاه اتریش گفت: جامعه دانشگاهی اتریش در صورت درخواست ایران برای همکاری در احیای بافت قدیم شهر بوشهر آماده است.

بارش‌های سیل‌آسا در اردیبهشت دروغ است / لزوم تعیین تکلیف نرخ کرایه‌ها در دولت

"بارش‌های سیل‌آسا در اردیبهشت دروغ است،‌ کاهش ۱۰ درصدی سرقت در تهران،‌ تعیین تکلیف نحوه بازپرداخت وام‌های مددجویان در مناطق سیل‌زده، قیمت کتب درسی سال تحصیلی ۹۸ ـ ۹۹ اعلام شد، انتقاد محیط زیست به حذف احتمالی بودجه گرد و غبار، تلاش جهت ایجاد فضاهای بانشاط

لزوم آمادگی برای مقابله با هجوم احتمالی آفت ملخ

مسئولان متولی،کشاورزان و باغداران کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با هجوم احتمالی آفت ملخ، آمادگی لازم را داشته باشند.

همکاری ایران و ترکیه در مدیریت پسماند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران و معاون وزیر محیط زیست و شهرسازی ترکیه بر همکاری دو کشور در زمینه مسائل مختلف محیط زیستی از جمله مدیریت پسماند تاکید کردند.

اعلام آمادگی ایران برای تعبیه مناطق حفاظت شده محیط زیستی در مرز ترکیه

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:کشور ما این آمادگی را دارد که تجربیات به دست آورده در حفاظت محیط زیست و تنوع زیستی را با کشور ترکیه به اشتراک بگذارد و حتی می‌توانیم مناطق حفاظت شده مرزی تعبیه و تالاب‌هایی را به‌صورت مشترک در کنوانسیون را

لزوم توجه به نقش واحدهای صنعتی برای حفظ محیط زیست

تأخیر یک هفته ای در زمان برداشت برگ سبز چای از باغات شمال

رشت- رئیس سازمان چای کشور از تأخیر یک هفته ای در زمان برداشت برگ سبز چای از باغات شمال خبر داد و گفت: با توجه به بارش باران برداشت برگ سبز چای با تأخیر انجام می شود.

تورنمنت بین المللی ورزش دانشگاهی در ارومیه برگزار می‌شود

تورنمنت بین المللی ورزش‌های دانشگاهی با هدف تعامل هر چه بیشتر دانشگاهی میان کشورهای منطقه و با حضور تیم‌هایی از کشورهای ایران، آذربایجان، عراق و ترکیه از تاریخ ۴ تا ۹ اردیبهشت ماه در ۴ رشته ورزشی برگزار می‌گردد.

لزوم توجه به مسائل محیط زیستی در کنار توسعه

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست: در کنار توسعه و صنعت باید به مسائل محیط زیستی توجه کنیم

تورنمنت بین‌المللی ورزش دانشگاهی در ارومیه برگزار می‌شود

تورنمنت بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی با هدف تعامل هر چه بیشتر دانشگاهی میان کشور‌های منطقه و با حضور تیم‌هایی از کشور‌های ایران، آذربایجان، عراق و ترکیه برگزار می‌شود.

راه‌حل محیط‌ زیست برای جلوگیری از تبدیل رسوبات سیل به کانون گردوغبار

تهران- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای جلوگیری از تبدیل شدن رسوبات سیل اخیر به کانون گرد و غبار، قرق دشت های این مناطق باید جدی گرفته شود و دراین راستا مکاتبات لازم صورت گرفته است.

مشکلات جدید در مناطق سیل‌زده با فروکش کردن آب

وزیر بهداشت گفت: هرچه سیلاب ها بیشتر فروکش می کند، مشکلات جدیدتری نیز پیش روی ما خودنمایی می کند. بنابراین نیاز است که قبل از وقوع معضل، راهکارهای احتمالی را برنامه ریزی کنیم تا در مواقع لزوم آمادگی داشته باشیم.

راه‌حل محیط‌ زیست برای تبدیل نشدن رسوب سیل به کانون گردوغبار

تهران- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: راه جلوگیری از تبدیل شدن رسوبات سیل اخیر به کانون گرد و غبار، قرق دشت های این مناطق است که باید جدی گرفته شود و دراین راستا مکاتبات لازم صورت گرفته است.

لزوم ایجاد مرکز نگهداری برای هزار زن معتاد در تهران

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ بر لزوم تعیین‌تکلیف هر چه سریعتر خانه‌های پلاک قرمز پلمپ شده در مناطق شوش، مولوی و هرندی تاکید کرد.]]>

کلانتری: تاثیر سیلاب ها بر محیط زیست چندان خسارت بار نبوده است

تهران - ایرنا - رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تاثیر سیلاب ها بر حوزه محیط زیست کشور چندان خسارت بار نبوده اعلام کرد، دغدغه موجود ایجاد احتمالی گردوغبار، ناشی از خاک های ریزدانه بجا مانده از رسوبات سیل است.

حضور فعال جهانی محیط‌ زیست روح تازه‌ای به تظاهرات لندن دمید

لندن – ایرنا – حضور دانش‌آموز 16 ساله سوئدی که به برجسته‌ترین چهره جهانی مبارزه برای حفظ محیط‌ زیست تبدیل‌ شده، در هفتمین روز متولی تظاهرات چند هزار نفری پایتخت انگلیس، روح تازه‌ای به این جنبش دمیده است.

تشکیل کانون دانشجویی "سلامت، ایمنی و محیط زیست"

کانون دانشجویی "سلامت، ایمنی و محیط زیست" (HSE) در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی راه اندازی شد.