مبتلایان به اوتیسم حق بهره‌مندی از زندگی اجتماعی دارند

تهران- ایرنا- دوم آوریل (سیزدهم فروردین) به منظور افزایش آگاهی عمومی، کمک به افراد مبتلا به اوتیسم و ایجاد انگیزه و استفاده از نهایت توان و قابلیت این افراد، روز جهانی اوتیسم نامگذاری شده است.مطالب مرتبط

برگزاری همایش اوتیسم در نهاوند

با هدف شناسایی افراد مبتلا به اختلالات اوتیسم و کمک به درمان مبتلایان به این اختلال همایش اوتیسم در نهاوند برگزار شد.

افزایش بی سابقه شمار مبتلایان به اوتیسم در ایالت نیوجرسی آمریکا

متوسط شمار مبتلایان به اوتیسم در آمریکا از هر یک هزار کودک 13 کودک است و در ایالت نیوجرسی از هر یک هزار کودک 28 کودک از این اختلال رنج می برند

بهره‌مندی وزارت نیرو از دانش آژانس‌های سازمان ملل

رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو، افزایش تاب‌آوری کشور در «قبل»، «حین» و «پس» از بحران سیلاب را یکی از نتایج موثر بهره‌گیری از تجربیات آژانس‌های سازمان ملل دانست

اوتیسم، دغدغه وزارت بهداشت/شرط ورود کودکان به مدارس استثنایی و عادی

توانبخشی، آموزش، درمان و حمایت‌های مالی چند کلیدواژه مهم در حوزه اختلال اوتیسم است که به نوعی چند وجهی اوتیسم محسوب می‌شوند و این وجوه متفاوت و متنوع، حضور و کار جمعی سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مختلفی را می‌طلبد...

بهره‌مندی وزارت نیرو از دانش آژانس‌های سازمان ملل در کاهش مشکلات اجتماعی پس از سیلاب/ افزایش تاب‌آوری کشور و مدیریت‌ قبل، حین و پس از بحران سیلاب

رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو، افزایش تاب‌آوری کشور در "قبل"، "حین" و "پس" از بحران سیلاب را یکی از نتایج موثر بهره‌گیری از تجربیات آژانس‌های سازمان ملل دانست.]]>

۳۰ مبتلا به اوتیسم در انزلی شناسایی شده است

بندرانزلی- مدیر مؤسسه توانبخشی اوتیسم غرب گیلان با اشاره به اینکه تاکنون ۳۰ مبتلا به اوتیسم در شهرستان انزلی شناسایی شده است، گفت: ۲۲ پرونده به این موسسه ارجاع شده است.

استاندار کرمان :پیمودن قله های پیشرفت با بهره مندی از توانایی جوانان میسر است

کرمان -ایرنا - استاندارکرمان در پیامی به مناسبت روز جوان تاکید کرد: توسعه هرچه بیشتر ایران اسلامی، پیمودن قله های پیشرفت و اقتدار علمی با بهره مندی از توانایی جوانان و مدیریت مسئولانه آنها محقق می شود.

صدق و اخلاص صیاد

علیرضا مختارپور در یادداشتی می‌نویسد: زندگی شهید صیّاد به وضوح نشان می‌دهد مشی او فرسنگ‌ها با کسانی که مدیریت و سابقه خدمت را وسیله‌ای برای بهره‌مندی حداکثری از بیت المال و امتیازات می‌دانند فاصله دارد.

رشد آمار اختلال اوتیسم در ایران

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اظهار نگرانی از رشد آمار اختلال اوتیسم در ایران گفت: برگزاری چنین برنامه‌هایی و پرداختن به موضوعات مربوط به اختلال اوتیسم می‌تواند مطالبات و آگاهی خانواده‌ها را در این زمینه ارتقاء دهد.

کارگاه اوتیسم و خانواده در بیرجند برگزار شد

رئیس دانشگاه بیرجند از برگزاری کارگاه اوتیسم و خانواده که در بیرجند خبر داد و گفت: بسیاری از خانواده‌ها درگیر اوتیسم هستند و در این راستا ضرورت دارد اطلاعات صحیح و درست در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد.

موافقت رئیسی با بهره‌مندی قضات دو استان از مزایای مناطق محروم

  امور اداری و استخدامی قضات از موافقت رییس قوه قضاییه با بهره‌مندی قضات استان‌های خوزستان و هرمزگان از مزایای مناطق محروم خبر داد.

بهره مندی از ظرفیت جوانان تکلیف است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: دستگاه ها، ادارات و سازمان ها مکلفند از ظرفیت جوانان در قالب مشاور و سازمان های مردم نهاد استفاده کنند.

بی‌خوابی مشکلی شایع در مبتلایان به سرطان

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از مبتلایان به سرطان به علائم بی‌خوابی و اختلالات خواب دچار می‌شوند.

غربالگری اوتیسم برای کودکان 2 تا 5 سال در همدان انجام می‌شود

کارشناس ناظر مراکز روزانه توانبخشی استان همدان گفت: 180 کودک مبتلا به اوتیسم در همدان شناسایی شده که 120 مددجو در این خصوص از بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند.

بهره مندی بیش از ۳۳۰ نفر ماهانه از خدمات گفتاردرمانی

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: ماهانه بیش از ۳۰۰ نفر در مراکز آموزشی و توانبخشی از خدمات گفتاردرمانی بهره مند می‌شوند.

موافقت رییس قوه قضاییه با بهره‌مندی قضات استان‌های خوزستان و هرمزگان از مزایای مناطق محروم 

امور اداری و استخدامی قضات از موافقت رییس قوه قضاییه با بهره‌مندی قضات استان‌های خوزستان و هرمزگان از مزایای مناطق محروم خبر داد.

اعزام مددکاران اجتماعی پلیس به مناطق سیل‌زده

معاون اجتماعی ناجا مرجع و خواستگاه مددکاری اجتماعی را آموزه‌ها و تعالیم اسلامی برشمرد و گفت: یاری رساندن و کمک به حل مشکلات پیرامون زندگی دیگران از نگاه ما یک ارزش و تکلیف دینی است.

بهره مندی 6 هزارنفر درنوروز از خدمات اورژانس خمین

6 هزار و 429 نفر در نوروز امسال از خدمات درمانی اورژانس خمین بهره مند شدند.

مچ بند مراقبت در خانه برای مبتلایان به پارکینسون

تهران- ایرنا- دانشمندان انگلیسی مچ بندی ساخته اند که با کنترل علائم حرکتی مبتلایان به پارکینسون در خانه و پردازش آن، فرآیند مراقبت موثر از این بیماران را تسهیل می کند.

موافقت رییس قوه قضاییه با بهره‌مندی قضات خوزستان و هرمزگان از مزایای مناطق محروم