کانال‌های آب، موزه ملی ایران را نجات می‌دهند

براساس اعلام اداره کل موزه‌ها، هر کدام از موزه‌ها و بناهای تاریخی استان‌ها که احتمال آبرفتگی در ان‌ها وجود دارد، موظف به تخلیه‌ و انتقال آثار تاریخی خود به مخازن امن استان‌ها شده‌اند،‌ توجه ستاد بحران به این فضاها نیز به آسان‌تر انجام شدن این اتفاق کمک میمطالب مرتبط

نجات جان یک کودک از غرق شدن در کانال سلمان اهواز

رئیس سازمان آتش نشانی اهواز گفت: آتش نشانان جان کودکی که در کانال سلمان در حال غرق شدن بود را نجات دادند.]]>

فعالیت شبانه موزه‌ها؛ به‌زودی

مدیر اداره کل موزه‌ها می‌گوید: براساس کلیت تصویب شده، دو موزه در تهران به صورت آزمایشی و به عنوان پایلوت بعد از پایان ماه رمضان، دو شب در هفته را تا پاسی از شب به بازدیدکنندگان سرویس می‌دهند.

نجات جان کودک در کانال سلمان اهواز

با تلاش آتش نشانان ،جان یک کودک در کانال سلمان اهواز نجات یافت.

نجات دو شهروند از داخل خودروی گرفتار در گل‌و‌لای

ماموران آتش نشانی جان دو مردی را که داخل یک وانت نیمه واژگون با احتمال سقوط به کانال محبوس شده بودند نجات دادند.

مدیرکل موزه ها:270 موزه جدید در 5 سال گذشته در کشور دایر شده است

تبریز-ایرنا- مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اهتمام ویژه دولت به موزه داری، گفت: در دولت تدبیر و امید و در پنج سال اخیر 270 موزه به مجموع موزه های کشور اضافه شده و این رقم هم اکنون به 670 رسیده است.

مدیرکل: 270 موزه در 5 سال گذشته به موزه های کشور اضافه شد

تبریز-ایرنا- مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اهتمام ویژه دولت به موزه داری، گفت: در دولت تدبیر و امید و در پنج سال اخیر 270 موزه به مجموع موزه های کشور اضافه شده و این رقم هم اکنون به 670 رسیده است.

قانون، مانع خاک خوردن آثار تاریخی در موزه های فرانسه شد

تهران- ایرنا- موزه‌دار بخش آسیا و خاورمیانه موزه «کیوبرنلی» فرانسه با تاکید بر این که تمام آثاری که در گنجینه‌ها است منتظر بازدید عمومی هستند، گفت: قانون موزه داری، سبب خاک نخوردن آثار تاریخی در موزه‌های این کشور شده است.

شب زنده داری موزه ها

تهران - ایرنا - مدیر اداره کل موزه‌ها از افزایش ساعات کار موزه ها در تابستان تا پاسی از شب خبر داد و ابراز امیدواری کرد با باز بودن اماکن تاریخی و فرهنگی همچون موزه ها شرایط زندگی شبانه در تهران رونق گیرد.

فعالان فضای مجازی پویش «خبر خوب» را در دستور کار قرار دهند

اردستان-فرماندار اردستان گفت: مدیران کانال‌ها و فضای مجازی باید موضوع راه اندازی پویش خبر خوب را در دستور کار قرار دهند و از درج خبرهایی که موجب یاس و نا امیدی در جامعه می‌شود دوری کنند.

افزونه‌هایی که شما را از دست اسپویل کنندگان نجات می‌دهند

رهبرانقلاب کشتی ایران را از دریای توطئه‌های دشمن عبور داده‌اند

مشاوره عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: رهبر معظم انقلاب ناخدای کشتی نجات بخش ایران اسلامی در سال‌های گذشته بوده که توانسته‌اند کشتی ایران را از دریای توطئه‌های دشمنان انقلاب عبور دهند.

موزه‌ها به طرح کمک به سیل‌زدگان پیوستند

تعدادی از موزه‌داران با این اعتقاد و شعار که مردم سیل‌زده کشور، میراث‌داران واقعی فرهنگ و هنر ایران‌اند، با راه‌اندازی «پویش فرهنگی کمک به سیل‌زدگان»، کمپینِ کمک به مردم سیل‌زده در موزه‌ها و مراکز فرهنگی هنری کشور ایجاد کردند.

لایروبی کانال سلمان تاثیر زیادی در سرعت بخشیدن انتقال آب از دشت اهواز به تالاب هورالعظیم دارد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در دومین روز از سفر به استان خوزستان، از کانال سلمان و سیل بند آن بازدید و دستورات لازم را در خصوص استحکام سیل بند و لایروبی کانال صادر کرد.]]>

اشیاء تاریخی البرز در موزه‌های تهران نگهداری می‌شود!

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز هشت هزار شی تاریخی از این استان در موزه‌های تهران نگهداری می‌شود که اگر موزه البرز ساخته شود بسیاری از این اشیای تاریخی به این موزه منتقل خواهد شد.

آبگیری از کانال سلمان به دلیل احتمال آلودگی نفتی متوقف شد

اهواز – ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: روز گذشته از منابع و مراجع مختلف گزارشهایی از وجود لکه های نفتی بر آب کانال سلمان رسید که برای حفظ سلامت شهروندان آبگیری از این کانال سلمان متوقف شد.

کانال «بندولی» به طول 5.1 کیلومتر به بهره‌برداری رسید؛ قرارگاه خاتم‌الانبیا به وعده‌اش عمل کرد‌

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان با اشاره به احداث کانال 5.1 کیلومتری برای مهار طغیان گرگانرود گفت: احداث کانال «بندولی» کاربزرگی بود که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) آن را پذیرفت و در 14 روز به سرانجام رساند.

ساخت پل بیلی ارتش در آق‌قلا؛ کانال «صفاایشان» در حال لایروبی است

ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان گلستان با اشاره به ساخت پل بیلی 40متری ارتش در شهرستان آق‌قلا گفت: لایروبی کانال صفاایشان برای تسریع در خروج سیلاب از شهرها و روستاهای منطقه در حال انجام است.

موزه ها محصول توسعه جامعه

مدیرکل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور توسعه موزه ها را محصول و عامل توسعه جامعه عنوان کرد.

موزه ها در حفظ تاریخ و تمدن کشور نقش مهمی بازی می کنند

قزوین - ایرنا - مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گفت: موزه ها در حفظ تاریخ و تمدن و فرهنگ اقوام ایرانی نقش مهمی ایفا می کنند.

خبر خوش برای اهوازی ها / سرریز کرخه به کانال چمران حمیدیه مهار شد

اهواز - عملیات احداث سیل‌بند کانال شهید چمران پس از چهار شبانه روز تلاش به پایان رسید و سرریز رودخانه کرخه به کانال شهید چمران در ورودی شهرستان حمیدیه مهار شد.