هدایت سیلاب به دریاچه پریشان آسیب زیست محیطی دارد

شیراز- ایرنا- دبیر انجمن محیط زیستی میراث پریشان اظهار داشت: هدایت سیلابها به دریاچه پریشان موجب انباشته شدن گِل و لای بر بستر این تالاب ، تاثیر نامطلوب و آسیب های زیست محیطی می شود.مطالب مرتبط

پریشان خالی‌تر از همه تالاب‌ها

باوجود بارش بیش از ۵۵۰ میلی متر باران در کازرون دریاچه پریشان آبگیری نشده است.

باران دردی از پریشان درمان نکرد

با وجود بارش بیش از ۵۵۰ میلی متری باران در کازرون دریاچه پریشان آبگیری نشد

احتمال وقوع یک فاجعه زیست محیطی در هورالعظیم وجود دارد

اهواز - ایرنا - مشاور استاندار خوزستان در امور تالاب ها و سواحل، نسبت به وقوع یک فاجعه زیست محیطی در هورالعظیم بر اثر آلودگی نفت و گاز ناشی از آبگرفتگی تاسیسات نفتی هشدار داد.

از یک قطره آب هم نمی‌گذریم

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: توجه به مسائل زیست محیطی برای فولاد مبارکه یک اقدام خود خواسته و داوطلبانه است و این شرکت قصد دارد علاوه بر تولید به مسائل زیست محیطی نیز توجه کند.]]>

مشاور استاندار:امکان فاجعه زیست محیطی در هورالعظیم وجود دارد

اهواز - ایرنا - مشاور استاندار خوزستان در امور تالاب ها و سواحل، نسبت به وقوع یک فاجعه زیست محیطی در هورالعظیم بر اثر آلودگی نفت و گاز ناشی از آبگرفتگی تاسیسات نفتی هشدار داد.

86 اخطاریه زیست محیطی در کردستان صادر شد

سنندج - ایرنا - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی آلاینده استان سال گذشته 86 اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند.

آیا «کاوه سودا» آلودگی زیست محیطی دارد؟

مراغه - ایرنا - «کاوه سودا» به عنوان بزرگترین کارخانه تولید کننده کربنات سدیم کشور که به طور مستقیم برای بیش از یکهزار نفراشتغالزایی کرده، با وجود استدلال سازمان های ذیربط مبنی بر نبود آلودگی زیست محیطی در آن، در هفته های اخیر به اتهام آلایندگی سوژه رسانه

حال دریاچه نمک خوب شد

‌معاون فنی اداره کل محیط زیست استان قم با بیان اینکه‌ دریاچه نمک از وضعیت بحرانی سال گذشته عبور کرده است، تاکید کرد: با این وجود در صورتی وضعیت آبی مناسبی برای استان قم در سال‌های آینده وجود دارد که این حجم از آبگیری و وضعیت بهینه دریاچه نمک و تالاب‌های ق

63 درصد از عرصه پارک ملی دریاچه ارومیه آب دارد

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه 118 سانتی متر افزایش یافته است.

170 پرونده تخلف زیست محیطی در قزوین تشکیل شد

قزوین - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت:سال گذشته 170 پرونده تخلف زیست محیطی در قزوین تشکیل شد که 105 مورد مربوط به تخلفات شکار و صید و 65 فقره مرتبط با آلودگی و تخریب محیط زیست بود.

47 متخلف زیست محیطی در بوکان دستگیر شدند

مهاباد - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: در سال گذشته 47 متخلف زیست محیطی در این شهرستان دستگیر شدند.

بررسی مشکلات زیست‌محیطی دیوار مرزی ترکیه

تهران- ایرنا- نشست مشترک ایران و ترکیه درخصوص مشکلات زیست‌محیطی دیوار مرزی دو کشور با حضور معاون وزیر محیط زیست و شهرسازی ترکیه و معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، نمایندگان وزارتخانه های نیرو، کشور و امور خارجه، در سازمان حفاظت م

ویدئو / حال خوب این روزهای دریاچه ارومیه

این روزها بارش باران باعث شده دریاچه‌ ارومیه جان تازه‌ای بگیرد. این ویدئو نگاهی است به وضعیت این روزهای دریاچه ارومیه؛ وضعیتی که توانسته از نگرانی‌های دوستداران محیط زیست و بویژه علاقه‌مندان این دریاچه‌ کم کند.

بیشترین تخلفات زیست‌محیطی در روانسر و گیلانغرب روی داده است

کرمانشاه_ مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: بیشترین تخلفات زیست‌محیطی طی ایام نوروز در روانسر و گیلانغرب روی داده است.

لایروبی رودخانه ها در افزایش حجم آب دریاچه ارومیه موثر بود

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پس از بارش های اخیر بیش از 2 میلیارد مترمعکب آب به سمت دریاچه ارومیه هدایت شد، گفت: اگر لایروبی به موقع رودخانه ها نبود این حجم از آب به سمت دریاچه سرازیر نمی شد.

آخرین خبرهای سیلاب در آبادان و خرمشهر

تلاش برای هدایت سیلاب به اروند رود ادامه دارد.

سوزاندن لاستیک های فرسوده نقش موثری درافزایش آلودگی هوا دارد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: سوزاندن ضایعات و لاستیک های فرسوده در حاشیه زاهدان به یک مشکل زیست محیطی تبدیل شده و نقش موثری در افزایش آلودگی هوا دارد.

بخش خبری ۲۰ و ۴۵ دقیقه، مرکز فارس ۰۳/ ۰۲/ ۹۸

در این مجموعه خبری به همایش حوزه انقلابی؛ حوزه منتظر ، کشف دو محموله پارچه قاچاق و دریاچه پریشان پرداخته شد.

تالاب بندعلیخان چگونه احیا شد؟

فرماندار شهرستان ورامین گفت: هدایت مناسب آب‌های جمع‌آوری شده از شمال دشت ورامین و آب‌های سطحی شهر تهران به سمت مراتع و تالاب بندعلیخان سبب شد تا پس از سال‌ها، این منطقه مهم زیست محیطی بار دیگر احیا شود.

خوزستان| آخرین تلاش ها برای نجات شادگان از سیلاب + فیلم

ستاد بحران با کنترل سیلاب قصد دارد از طریق تالاب شادگان آب اضافی را به سمت خلیج فارس هدایت کند.