دولت از ساخت زباله سوز شرق گیلان در لاهیجان حمایت می کند

لاهیجان-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت:ساخت جایگاه زباله سوز شرق گیلان به محوریت لاهیجان بعنوان یکی از مهمترین اولویت های استان مورد حمایت جدی دولت قرار دارد.مطالب مرتبط

جایگاه زباله سوز در شرق گیلان با سرمایه گذاری خارجی احداث می شود

لاهیجان - مدیرکل محیط زیست گیلان وضعیت مدیریت زباله در این استان نامطلوب عنوان کرد و از ساخت جایگاه زباله سوز در شرق گیلان به محوریت شهرستان لاهیجان با حضور سرمایه گذار خارجی خبر داد.

فرماندار لاهیجان: اهتمام به بهبود معیشت مردم و رونق تولید داریم

لاهیجان - ایرنا - فرماندار شهرستان لاهیجان گفت: دولت بهبود وضعیت معیشت مردم و رونق تولید در سال جدید را از تکالیف خود می داند و همه مسئولان در این زمینه اهتمام داشته و موظف به پاسخگویی هستند.

فرماندار: روزانه 42 تن زباله در عجب شیر تولید می شود

مراغه - ایرنا - فرماندار عجب شیر با تاکید بر تفکیک زباله ‌در مبدا و فرهنگ سازی در این زمینه گفت: روزانه 42 تن زباله در شهرستان تولید می شود که 18 تن آن زباله شهری و 24 تن زباله روستایی است.

راهیابی فیلم کوتاه سینماجوان لاهیجان به جشنواره ملی نماز

لاهیجان - ایرنا - فیلم کوتاه از علم بندی تا علم واچینی از انجمن سینمای جوان لاهیجان به بخش مسابقه هشتمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین قم راه یافت.

مزارع کشاورزی لاهیجان مشکل آبرسانی دارد

فرماندار لاهیجان، با بیان اینکه شهرستان لاهیجان با 24 هزار هکتار زمین شالیکاری یکی از قطب‌های کشت برنج در استان است، افزود: یکی از نگرانی های این شهرستان، سنتی بودن انهار می‌باشد که این امر کشاورزان را با مشکل آبرسانی به مزارع مواجه کرده است.

گیلان| کاهش ورودی رسوبات به تالاب انزلی از اهداف ساخت سد لاسک است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان‌ یکی از اهداف و مزیت‌های ساخت سد لاسک را کاهش میزان رسوبات ورودی به تالاب انزلی دانست و گفت: ساخت این سد تأثیر ویژه‌ای در افزایش عمر تالاب انزلی دارد.

طرح نظارت مردم بر دولت در گیلان با بهره‌گیری از جوانان اجرایی می‌شود

استاندار گیلان گفت: طرح نظارت مردم بر دولت و دستگاه‌های اجرایی را جهت بهره‌مندی و استفاده بیشتر از ظرفیت جوانان، ایجاد اشتغال، نیروی کار و توسعه استان گیلان در نظر گرفتیم.

فنآوری نوین برای رفع مشکل پسماند شرق گیلان وارد منطقه می شود

لاهیجان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: بزودی فنآوری نوینی که در اروپا وجود دارد، برای رفع مشکل پسماند شرق استان وارد منطقه می شود.

ساخت خانه برای سیل‌زدگان در گرو ارائه زمین و صدور مجوز از سوی دولت است

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بسیاری از منازلی که در لرستان تخریب شده‌اند، در حریم رودخانه هستند و در آن مناطق، دیگر نمی‌توان خانه ساخت، از همین رو دولت یا باید زمین دهد یا مجوز ساخت در مکان دیگری را صادر کند.]]>

داستان ساخت بزرگترین تماشاخانه ایران/ تکیه دولت ۱۴۷ سال پیش ساخته شد+فیلم و عکس

ساخت «تکیه دولت» چهار سال طول کشید؛ سرمایه عظیمی برد و هفتاد سال سرپا ماند تا اینکه در نهایت تخریبش کردند. حالا از آن بنای عظیم تنها چند عکس و نقاشی به جا مانده است.]]>

لزوم تلاش بیشتر برای تقویت فرهنگ کتابخوانی در گیلان

استاندار در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی گیلان بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیران در ساخت و توسعه کتابخانه‌ها تأکید کرد.

جبران خسارت و ساخت مسکن سیل زدگان اولویت دولت است

اهواز - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری، گفت: اولویت نخست دولت در مدیریت بحران ناشی از سیل پرداخت هزینه خسارات، تعمیر و ساخت مسکن برای مردم سیل زده است.

روزانه ۱۰۰ تن زباله در جنگل های رامسر دپو می شود

رامسر - فرماندار رامسر اظهار کرد: تفکیک زباله از مبدا با مشارکت مردمی و همت مسئولان عملیاتی شود زیرا اکنون روزانه ۱۰۰ تن زباله در جنگل های منطقه دپو می شود.

جشن میلاد امام زمان در زورخانه لاهیجان

مراسم جشن سالروز میلاد حضرت مهدی موعود (عج ) در زورخانه علی بن ابیطالب لاهیجان برگزار شد.

وزیر اطلاعات: دولت از مردم سیلزده حمایت می کند

پلدختر - ایرنا - وزیر اطلاعات با بیان اینکه مصوبات خوبی برای حمایت از سیلزدگان تصویب شده است، گفت : دولت همواره از مردم سیلزده حمایت می کند.

جبران خسارات و ساخت مسکن سیل زدگان اولویت دولت است

تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری، اولویت نخست دولت در مدیریت بحران ناشی از سیل را پرداخت هزینه خسارات، تعمیر و ساخت مسکن برای مردم سیل زده عنوان کرد.

حمایت دولت برای جا به جایی خانه ها از حریم رودخانه های رامسر

نوشهر- ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رامسر با اعلام این که دولت برای جا به جایی خانه های واقع در حشیه رودخانه ها کمک می کند ، گفت که از جمله این کمک ها که پس از ترک خانه و قطعی شدن انتقال صورت می گیرد ، صدرو پروانه ساخت رایگان و تسهیلات بلاعوض است

' سیل زباله ' را جدی بگیریم

سیل اخیر در چند روز توانست همه توجهات را به خودش جلب کند و خسارت های بسیاری را به جا گذاشت اما چرا سالهاست به یک سیل آرام و خرنده که بیخ گوش مان رخ می دهد توجهی نمی کنیم؟ سیل زباله ، معضلی که باید آن جدی گرفت.

دغدغه چایکاران لاهیجان درباره نرخ برگ سبز چای/مسئولان پیگیری کنند

رشت- فرماندار لاهیجان با اشاره به نرخ گذاری برگ سبز چای از دغدغه چایکاران این شهرستان در این باره خبر داد و خواستار پیگیری مسئولان استان و سازمان چای شد.

چرا فک‌های خزری در گیلان از بین می‌روند؟

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت:‌ برای حمایت از فک‌های خزری باید شبکه‌ای از مناطق حفاظت‌شده در حوزه سواحل کشورهای حاشیه خزر ایجاد شود.