در طراحی آموزشهای علوم پزشکی، الزامات و شرایط سلامت جامعه مدنظر قرار می‌گیرد

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تغییرات سیمای نظام سلامت و چالشهای سلامت جامعه گفت: این تغییرات باید در طراحی برنامه‌های آموزشی دانشجویان علوم پزشکی مورد نظر قرار گیرد و دانش آموخته نظام سلامت باید با مشکلات و ویژگی‌های سلامت کشور و حتی منطقه بومی خمطالب مرتبط

ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه مدنظر طلاب قرار گیرد

اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه به ویژه برای نسل جوان بایستی مدنظر طلاب قرار گیرد.

حفظ حرمت معلمان در اولویت برنامه های آموزش و پرورش قرار گیرد

ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حفظ حرمت معلم در جامعه ضروری بوده و توجه به این مساله ضرورتی است که باید مدنظر همه مسوولان قرار گیرد.

صحیح نیست در شرایط کنونی جامعه، ناامیدی را ترویج دهیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این که با وجود تمامی مشکلات، حوزه سلامت به خوبی خودش را سرپا نگه داشته است، گفت: به طور کلی هزینه ارائه خدمات سلامت از تورم تبعیت نکرده است.

دانشگاه علوم پزشکی تهران، میزبان هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت

نماینده تام الاختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدایت وزارت متبوع و تمامی نهادهای ذیربط مصمم است، از این فرصت بی نظیر جهانی در راستای ارتقای دیپلماسی سلامت و معرفی ظرفیت های نظام سلامت کشور

گسترش و توسعه خانه های جوان در استان مرکزی مدنظر قرار گیرد

اراک- استاندار مرکزی گفت: در راستای تحقق مولفه های گام دوم انقلاب، استفاده از نیروهای جوان در امور و توسعه و گسترش خانه‌های جوان در استان مرکزی مدنظر قرار گیرد.

لزوم تلاش برای حفظ سلامت سیل زدگان در پساسیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: ادعا می‌کنیم تلفات انسانی بر اثر سیل نداشتیم و تقریباً جامعه بشری را با سلامت حفظ کرده‌ایم که در ادامه راه تلاش و همت باید در این راستا باشد تا خطری سلامت مردم به مخاطره نیندازد.

۷۰ درصد از جمعیت خراسان‌شمالی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند

بجنورد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: ۷۰ درصد از جمعیت این استان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند و این سازمان همکاری و تعامل نزدیکی با دانشگاه علوم پزشکی دارد.

مؤلفه‌های سلامت به روایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سلامت را نهادینه کنید چون اجتماع در سلامت تأثیر چشم‌گیری دارد.

داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش بزشکی در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی تاکید کرد: داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.

164مروج سلامت مدارس خوی تجلیل شدند

ارومیه- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی شهرستان خوی گفت: 164 مروج سلامت مدارس درهمایش تجلیل از فعالان مدارس مروج سلامت توسط دانشکده علوم پزشکی و اداره آموزش و پرورش این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

معرفی ظرفیت های نظام سلامت ایران به جهانیان

نماینده تام الاختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران مصمم است از نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت، بهترین بهره را ببرد.

دانشگاهیان علوم پزشکی به یاری سیل زدگان شتافتند

تهران - ایرنا - تعدادی از فعالان دانشجویی دانشگاه‌ های علوم پزشکی کشور، با راه‌ اندازی پویش ملی دانشگاهیان ایران با عنوان بهار همدلی، جامعه دانشگاهی علوم پزشکی کشور را به یاری سیل زدگان فراخواندند.

امام جمعه: رضایتمندی مردم در حوزه سلامت نیازمند اهتمام متولیان است

تبریز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به اهمیت موضوع سلامت در جامعه، گفت: رضایتمندی مردم در حوزه سلامت بسیار مهم است که باید مورد توجه متولیان حوزه بهداشت و درمان قرار گیرد.

ابعاد مختلف نهج‌البلاغه در اختیار جامعه قرار گیرد

آیت‌الله دین‌پرور می‌گوید کتاب نهج‌البلاغه به هر زبان که ترجمه شده مورد استقبال گرفته بنابراین لازم است ابعاد کتاب در اختیار جامعه قرار گیرد. 

افزایش تعرفه‌های پزشکی برای مردم بسیار شکننده است / بیمه‌ها بهترین مسیر برای توزیع یارانه حوزه سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از خواسته جامعه پزشکی مبنی بر افزایش تعرفه‌های پزشکی عنوان کرد: اگر قرار باشد افزایش تعرفه‌های پزشکی بیش از عددی که اعلام شده افزایش یابد برای مردم بسیار بسیار شکننده خواهد بود.

هزینه برپایی مراسم هفته سلامت کهگیلویه و بویراحمد در اختیار سیل‌زدگان قرار گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هزینه برپایی برنامه‌های هفته سلامت این استان در اختیار سیل‌زدگان کشور قرار گرفت.

جهادگران سلامت در مناطق محروم زنجان خدمات رایگان می دهند

زنجان - ایرنا - مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: هفدهمین تیم پزشکی و پرستاری تحت عنوان جهادگران سلامت از سوی بسیج جامعه پزشکی این مدیریت در یکی از منطقه محروم شهر به 212 نفر خدمت ارائه کردند.

تیم های ارزیاب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سیستان اعزام شد

زاهدان- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تیم های ارزیاب این دانشگاه امروز/دوشنبه/ به شهرستان زابل اعزام شدند تا بیمارستان صحرایی در شرایط اضطراری را در منطقه برپا کنند.

50 مرکز سلامت در آذربایجان شرقی افتتاح می شود

تبریز- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه در سال‌ جاری تمام توان خود را به کار می‌گیریم تا پوشش همگانی سلامت محقق شود، افزود: به زودی 50 مرکز سلامت در حاشیه شهرهای استان افتتاح می‌شود .

معرفی عواملی که عمر را کوتاه می‌کند

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: نقش عوامل بیرونی مؤثر بر بیماری‌ها مانند عوامل تغذیه‌ای در بسیاری از مواقع کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد یا این که بیشتر جنبه رفع تکلیف و نمایشی دارد.