هویت‌سازی دانش‌آموزان؛ سال 97 برجسته شد

تهران- ایرنا- هویت سازی دانش آموزان و بالابردن توانمندی اولیای مدرسه برای نزدیک شدن به اهداف سند تحول نظام آموزش برنامه ای بود که سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در سال 97 با جدیت دنبال کرد و برای تحقق آن کوشید.مطالب مرتبط

غربالگری روان دانش‌آموزان متوسطه اول/ شناسایی دانش‌آموزان در معرض خطر از سوی معلمان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های ویژه این معاونت برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در مدارس را تشریح کرد و از غربالگری دانش آموزان متوسطه اول خبر داد.

دانش آموزان مهابادی روز «زمین پاک» را جشن گرفتند

مهاباد - ایرنا - دانش آموزان مهابادی همزمان با روز جهانی «زمین پاک» با هدف یادآوری ضرورت جلوگیری از آلوده سازی زمین و محیط زیست، این روز را جشن گرفتند.

دانش آموزان دختر آذربایجان شرقی چاق‌تر از دانش آموزان پسر هستند

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان این‌که میانگین کشوری اضافه وزن و چاقی در بین دانش آموزان ۴۸ درصد است، گفت: طبق پایش در سال ۹۵، میانگین اضافه وزن چاقی دانش آموزان در مدارس استان ۲۳ درصد اعلام شده که براین اساس میزان چاقی در

آموزش الکترونیک به دانش آموزان مناطق سیلزده لرستان ارائه می شود

خرم آباد - ایرنا - رئیس اداره مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش لرستان گفت: به منظور جبران عقب ماندگی آموزشی دانش آموزان مناطق سیل‌زده این استان همه این دانش آموزان زیر پوشش آموزش الکترونیکی قرار می گیرند.

افزایش اضطراب و خودآسیبی در بین دانش‌آموزان انگلیسی

بیش از ۸۰ درصد از معلمان انگلیسی اعلام کرده‌اند که به دنبال افزایش گزارش‌هایی مربوط به تشدید اضطراب، خود آسیبی و حتی موارد خودکشی میان دانش‌آموزان و با حمایت ناکافی مدارس، وضعیت سلامت روان دانش‌آموزان انگلیسی طی دو سال گذشته وخیم‌تر شده است.

تنبیه دانش آموزان از خط قرمز گذشته است

تهران- ایرنا- یک روز از همدان خبر می‌رسد که معلم از دانش‌آموزان می‌خواهد تا در کتک زدن همکلاسی شان امیررضا مشارکت کنند و روز دیگر خبر می‌آید دانش‌آموزی که فقط 10 دقیقه با تأخیر به کلاس رفته مورد خشم معلمش قرار گرفته و با شیلنگ به جان او می‌افتد.

کمک دانش آموزان مازندرانی به سیلزدگان+فیلم

دانش آموزان 4 هزار مدرسه مازندران جشن گلریزان برای سیل زدگان برگزار کردند.

دانش‌آموزان ۱۲ سال فقط رونویسی می‌کنند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: دانش آموزان ما در آموزش ۱۲ ساله تنها رونویسی می‌کنند و این موضوع سبب شده دانش آموزان فارغ التحصیل در نوشتن متن، خود را دچار مشکل ببینند و در نوشتن فقط قابلیت رونویسی داشته باشند.

تدابیر آموزش و پرورش برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان سیل‌زده

بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره ادامه تحصیل دانش‌آموزان سیل‌زده خوزستانی گفت: در محل اسکان سیل زده‌ها کانکس‌های مجهز قرارداده خواهد شد تا دانش‌آموزان به ادامه تحصیل بپردازند.

فرماندار: دانش آموزان شیروان معادل کل استان افتخار آفریدند

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: دانش آموزان این شهرستان در المپیادهای علمی سال 97، معادل کل دانش آموزان دیگر شهرستان های استان افتخارآفرینی کردند.

دانش آموزان جهرمی 100 میلیون ریال به سیل زدگان کمک کردند

شیراز-ایرنا- 250 دانش آموز مقطع اول دبیرستان البرز شهرستان جهرم، کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به ارزش 100میلیون ریال به دانش آموزان مناطق سیل زده اهدا کردند.

قرار گرفتن دانش آموزان مناطق سیل‌زده لرستان زیر پوشش آموزش الکترونیکی

علی اشرف حیدری گفت: به منظور جبران عقب ماندگی آموزشی دانش آموزان مناطق سیل‌زده لرستان، همه این دانش آموزان زیر پوشش آموزش الکترونیکی قرار می گیرند.

آغاز‌ جمع آوری کمک دانش‌آموزان برای مناطق سیل‌زده

مدارس کشور در قالب پایگاه‌های همدلی در پویش سیل مهربانی به جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی دانش‌آموزان پرداختند.

سیل خروشان کمکهای دانش آموزان اصفهانی به مناطق سیل زده

بزرگترین محموله کمکهای فرهنگیان و دانش آموزان نیکوکار استان اصفهان در قالب 12 کامیون به خوزستان ارسال شد.

کمک به سیل زدگان با برپایی بازارچه

دانش آموزان صومعه سرایی برای کمک به دانش آموزان سیل زده بازارچه خیریه را اندازی کردند.

ادای احترام دانش آموزان بجنوردی به واقف نیک اندیش+ فیلم

دانش آموزان مدرسه دخترانه حاج سپاسی به پاس قدردانی از زحمات این خیر نیک اندیش، مراسم ختمی برایش برگزار کردند.

دانش آموزان در آموزش ۱۲ ساله تنها رونویسی می‌کنند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: دانش آموزان ما در آموزش ۱۲ ساله تنها رونویسی می‌کنند و این موضوع سبب شده دانش آموزان فارغ التحصیل در نوشتن متن، خود را دچار مشکل ببینند و در نوشتن فقط قابلیت رونویسی داشته باشند.

شروع امتحانات نهایی از ۳۰ اردبیهشت‌ماه

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در جلسه ستاد امتحانات گفت: اولویت اصلی در برگزاری امتحانات، ایجاد فضای مناسب جهت آرامش دانش‌آموزان و کاهش اضطراب دانش آموزان است.

کمک30 میلیون ریالی دانش آموزان فریمانی به سیل زدگان

دانش آموزان فریمانی 30 میلیون ریال به همنوعان خود در مناطق سیل زده کشور اهدا کردند.

پویش یک جرعه مهربانی: کمک دانش آموزان صفی آبادی به سیل زدگان

دانش آموزان صفی آبادی با اهدای سه هزار بطری آب معدنی، به سیل زدگان کمک کردند.