ساعت زمین رویدادی برای مبارزه با تغییرات اقلیم

تهران – ایرنا – ساعت زمین یک سنت سالانه است که در آن افراد سراسر جهان به مدت یک ساعت چراغ‌ها و تجهیزات الکترونیکی را با هدف آگاهی‌بخشی در مورد تغییر اقلیم و حفظ انرژی، خاموش می‌کنند.مطالب مرتبط

وقوع "رویدادهای حدی" همچون سیل اخیر قابل انتظار است/ تغییر اقلیم را جدی بگیریم

مدیرکل دفتر بررسی مخاطرات زمین شناسی، زیست محیطی و مهندسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با تاکید بر اینکه مخاطرات فقط در کشور ما به وقوع نمی‌پیوندد و باید برای آن‌ها خود را آماده کنیم، گفت: با توجه به تغییرات اقلیمی، پیش آمدن رویدادهای حدی همچون

محققان تغییرات میدان مغناطیسی زمین را شبیه سازی کردند

تهران- ایرنا- محققان آمریکایی با استفاده از ابر رایانه ها موفق شدند تغییرات میدان مغناطیسی زمین را شبیه سازی کنند، این موضوع می تواند علت حرکت سریع قطب شمال زمین را توضیح دهد.

"برای زمین چه کاری از دست ما برمی‌آید؟"

این روزها خبرهای زیادی که اغلب نیز امیدوارکننده نیستند درباره تغییرات اقلیمی می‌شنویم از جمله اینکه به دلیل فعالیت‌های بشر،‌ میزان افزایش گرمای زمین به سطحی رسیده که اگر این روند رو به رشد متوقف نشود،‌ حیات در کره زمین به طور جدی به خطر می‌افتد.

متهمان اول زمین‌خواری در کهگیلویه و بویراحمد

دبیر کارگروه مبارزه با زمین‌خواری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه‌های دولتی هم در زمین‌خواری و هم در تسهیل شرایط لازم برای زمین خواری بیشترین سهم را دارند.

مبارزه با آفت ملخ در زمین های کشاورزی فریمان

مبارزه با آفت ملخ درسطح 120 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان فریمان انجام شد.

پیامدهای تغییر اقلیم جهانی بر کشت درخت سیب در ایران

اعضای هیئت علمی و دانش‌آموختگان گروه آب و هواشناسی دانشکده جغرافیا و علوم محیطی دانشگاه حکیم سبزواری در پژوهشی مشترک که در نشریه Climatic Change از نشریات برتر حوزه اقلیم شناسی و تغییر اقلیم جهانی منتشر شده است، «پیامدهای تغییر اقلیم جهانی بر کشت درخت سیب

مبارزه با ملخ ها در 1500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شد

جیرفت - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مبارزه با ملخ صحرایی در سطح یکهزار و 500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شده و تا نابودی کامل این حشرات ادامه دارد.

برف بهاری، نشانه دیگری از تغییر اقلیم

استانها- ایرنا- بارش برف در نیمه نخست فصل بهار و آن هم زمانی که همه منتظر به شکوفه نشستن دشتها و درختان هستند، نشانه ای دیگر از تغییرات اقلیمی در سرزمین ایران به شمار می رود که پنج استان در شمال غرب کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

کتابخوانی؛ راهی برای حفظ محیط زیست توسط ناجیان زمین

تهران- ایرنا- مادر محیط زیست ایران و مدیر عامل جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست که صد و یکمین سال زندگی خود را سپری می کند، باور دارد که کتابخوانی راهیست تا کودکان به عنوان ناجیان زمین به حفظ محیط زیست تشویق شوند.

مبارزه باملخ صحرایی تا سطح 20 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر ادامه دارد

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهربا اشاره به اینکه مبارزه با افت ملخ از بهمن ماه سال گذشته در استان بوشهر آغاز شده گفت: مبارزه با آفت ملخ تا سطح 20 هزار هکتار در زمین‌های کشاورزی استان بوشهر ادامه دارد.

آغاز مرحله دوم مبارزه با ملخ‌های صحرایی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: مرحله دوم مبارزه با ملخ‌های صحرایی با سم‌پاشی 12هزار هکتار زمین‌های کشاورزی در این استان آغاز شد.

زلزله 6.7 ریشتری تایوان را لرزاند

پکن- ایرنا- مرکز لرزه نگاری چین اعلام کرد زمین لرزه ای به بزرگی 6.7 ریشتر (در مقیاس امواج درونی زمین) ظهر امروز پنجشنبه ساعت 13:10 به وقت محلی، منطقه 'هوالاین' تایوان را لرزاند.

نقش ۹۹.۹۹۹۹ درصدی بشر در تغییرات اقلیمی

تغییرات اقلیمی پدیده‌ای واقعی است و به شکل فزاینده‌ای بخشی از زندگی روزانه انسان را به خود اختصاص داده‌ است.

19هزار هکتار زمین کشاورزی هرمزگان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شد

بندرعباس – ایرنا- مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: از اسفندماه سال گذشته تاکنون، در سطح 19هزار هکتار از زمین های این استان با دسته های میلیونی ملخ بالدار صحرایی مهاجم مبارزه شده است.

تغییرات اقلیمی و ضرورت به روز رسانی سامانه ها و تجهیزات

قزوین - ایرنا - به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران با توجه به تغییرات اقلیمی و هدایت توده های پرفشار باران به سمت کشور باید با به روز رسانی سامانه ها و تجهیزات برای مقابله با سیلاب ها و کاهش خسارات اقدام کرد.

مجموعه خبری ساعت بیست ۴ اردیبهشت

تدابیر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای پیشرفت استان، زمین خواری مانعی برای توسعه یافتگی استان و چوب حراج بر سر گونه‌های گیاهی از عناوین اخبار ۴ اردیبهشت ماه است.

برگزاری مراسم پایانی جایزۀ «هفت اقلیم»

مراسم پایانی هشتمین دورۀ جایزۀ ادبی «هفت اقلیم» برگزار می‌شود.

پدیده های حدی پیامدهای تغییر اقلیم را باید جدی گرفت

اصفهان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان اصفهان گفت: پدیده های حدی مثل گرما ، سرمای زیاد و بارندگی های شدید در یک مقطع زمانی پیامد تغییر اقلیم در کشور است که باید جدی گرفته شود.

مبارزه با ملخ‌ها در بوشهر نیازمند تامین اعتبار

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه مبارزه با ملخ‌های صحرایی مهاجم ادامه دارد، عنوان کرد: برای ادامه‌ی عملیات مبارزه با ملخ‌های صحرایی ۱۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

تغییرات گسترده مدیران صنعت پرداخت الکترونیک در سال 97 نشانه چیست؟

سال 97 را می‌توان سال تغییرات مدیریتی در صنعت پرداخت الکترونیک نامید؛ تغییراتی که توجه به فراوانی و نوع آن‌ها، پیام‌هایی فراتر از جابه‌جایی‌های مرسوم مدیران دارد و بیراه نیست اگر آن‌ها را آغازی بر دورانی تازه برای بانک‌ها دانست.