پایان شب سیاه اپل بالاخره سفید خواهد شد
مطالب مرتبط

آینده عکاسی از سیاه چاله‌ها چه خواهد شد؟

روز دهم آوریل روز مهمی در نجوم بود چرا که اخترشناسان برای نخستین بار توانستند از سیاه چاله‌ای موسوم به" Powehi" تصاویری را ثبت و منتشر کنند. سیاهچاله "Pōwehi" در کهکشانی به نام "M۸۷" قرار دارد که ۵۵ میلیون سال نوری از ما فاصله دارد.

تصویری که ۱۰۰ میلیارد انسان آن را ندیدند!

بالاخره سال‌ها تلاش دانشمندان به ثمر نشست و روز چهارشنبه آنها با کمک تلسکوپ "افق رویداد" برای نخستین بار توانستند تصویر واقعی یک سیاه چاله را ثبت کنند. با انتشار این تصویر بسیاری از افراد نسبت به آن واکنش نشان دادند، اما سوالی که برای اکثر افراد پیش آمده

تصاویر یک سیاه چاله

تصاویر مربوط به یک سیاه چاله شامل یک دایره سیاه رنگ احاطه شده با توده های مه در حال چرخش در اعماق کهکشانی موسوم به مسییر 87 (Messier 87 ) منتشر شد.

کاخ سفید: از مذاکرات تجاری با چین راضی نیستیم

یک مقام بلندپایه کاخ سفید اعلام کرد مقامات آمریکایی هنوز درباره تمام مسائلی که در راه رسیدن به توافق و پایان دادن به جنگ تجاری با چین وجود دارد، رضایت پیدا نکرده‌اند با این حال در مذاکرات هفته گذشته با پکن پیشرفت‌هایی حاصل شد.

اصلاحاتی که بیش از ۲ سال طول کشیده است/ IOC حساسیت دارد یا داخلی‌ها؟

اساسنامه کمیته ملی المپیک از سال ۹۵ به چالشی تبدیل شده که مشخص نیست چه زمانی بالاخره داستان آن با تمام حرف و حدیث‌هایش به پایان می‌رسد.

روایتی عینی از حیات وحش سیاه‌ کوه یزد

تهران - ایرنا - مستند «پارک ملی سیاه کوه» به کارگردانی محسن عباسی در جدیدترین قسمت از برنامه «به اضافه مستند» از «پارک ملی سیاه کوه» رونمایی می کند و حیات وحش استان یزد را در قاب شبکه مستند به تصویر می کشد.

این رصد نشان داد که "سیاه‌چاله" یک نظریه یا تخیل نیست بلکه یک واقعیت است

مجری طرح رصدخانه ملی ایران درباره اهمیت رصد سیاه‌چاله "Pōwehi"و تصویربرداری از آن گفت: نخست اینکه یک قرن بعد از پیش‌بینی سیاه‌چاله، رصد آن انجام شد. چیزی که حتی خود "انیشتین" هم در مورد وجودش تردید داشت. یعنی برخلاف آنچه محاسبات نشان می‌داد فکر می‌کرد طبی

ترامپ پایان مشارکت آمریکا در جنگ یمن را وتو کرد

کاخ سفید اعلام کرد، دونالد ترامپ مصوبه کنگره آمریکا برای پایان دادن به مشارکت کشورش در جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن را وتو کرد.

کشتی‌های روسیه فعالیت ناوشکن آمریکایی در دریای سیاه را زیر نظر دارند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که کشتی‌های ناوگان دریای سیاه این کشور، فعالیت ناوشکن موشک انداز آمریکایی که روز یکشنبه وارد آب‌های دریای سیاه شده را با دقت زیر نظر خواهند داشت.

آن روی سکه بارندگی‌ها

سر ریز زود هنگام سد سفید رود باعث شد زمین‌های کشاورزی منطقه سفید رود غرقاب شود.

قدرت‌نمایی ناوگان دریای سیاه روسیه همزمان با برگزاری مانور نظامی ناتو در منطقه

در شرایطی که مانور نظامی-دریایی مشترک کشورهای عضو ناتو و اوکراین در دریای سیاه جریان داشت، ناوگان دریای سیاه روسیه نیز تمرینات نظامی ویژه‌ای را با هدف تقویت توان دفاعی نیروهای خود در آب‌های ساحلی شبه جزیره کریمه انجام داد.

انتشار اولین تصاویر گرفته شده از سیاه چاله آسمانی در چین

تصاویری از سیاه چاله آسمانی در چین برای نخستین بار منتشر شد.

نمایش تهدیدها علیه یوزپلنگ ایرانی در مستند «پارک ملی سیاه کوه»

پارک ملی سیاه‌کوه یکی از مهم‌ترین زیستگاه‌های کشور ما است که در آن گونه‌‌های بسیار مهمی از جمله یوزپلنگ آسیایی زندگی می‌کند.

کشتی‌های جنگی روسیه حین مانور ناتو وارد دریای سیاه شدند

ناوگان دریای سیاه روسیه امروز (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، کشتی‌های جنگی روسیه حین برگزاری مانورهای "سپر دریایی" ناتو برای اجرای ماموریت‌های آموزشی و جنگی وارد دریای سیاه شدند.

اقدام آمریکا علیه سپاه یک شکست راهبردی را نصیب آنها خواهد کرد

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: بیانیه کاخ سفید و ترامپ یک شکست راهبردی را نصیب آمریکا خواهد کرد و اگر غلطی کنند به آنها پاسخ قدرتمندانه خواهیم داد.

نامه وزیراقتصادبه سرلشکرجعفری/پرونده سیاه آمریکادرحمایت ازتروریسم

وزیر اقتصاد گفت: اقدام نسنجیده دولت آمریکا پرونده‌ای سیاه در حمایت از تروریسم بین‌المللی،تروریسم اقتصادی و ترویج ناامنی در سراسر جهان است.

اولین دانشمندی که عکس تاریخی سیاه‌چاله را دید که بود؟

"کازونوری آکیاما" یکی از ۲۰۰ دانشمند پروژه افق رویداد و سرپرست تبدیل داده‌های تلسکوپ‌ها به یک عکس است که یکی از اولین نفراتی است که موفق به دیدن اولین عکس از یک سیاه‌چاله در تاریخ بشر شد.

راندمان نیروگاه‌های کشور تا پایان سال به ۳۸ درصد خواهد رسید

ارومیه - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: راندمان نیروگاه‌های کشور تا پایان سال به ۳۸ درصد خواهد رسید.

یک مرد خود را در مقابل کاخ سفید به آتش کشید

سرویس مخفی آمریکا از اقدام یک مرد در مقابل کاخ سفید در به آتش کشیدن خود خبر داده است.

دیدار ترامپ و السیسی در کاخ‌سفید

روسای جمهوری مصر و آمریکا در کاخ‌سفید دیدار و گفت‌وگو کردند.]]>