زیباترین شاهکارهای معماری در باکو که باید ببینید
مطالب مرتبط

ویدئو / مسجد جامع اصفهان، شاهکار معماری ایران

از مسجد جامع اصفهان به عنوان یکی از شاهکارهای معماری ایران یاد می‌شود؛ بنایی که مجموعه‌ای از معماری چند دوره مختلف را در خود جای داده است.گنبد نظام‌الملک، گنبد تاج‌الملک و محراب الجایتو از جمله بخش‌های جذاب این مسجد تاریخی است که هرکدام به یک دوره تاریخی

زیباترین بخش عمر انسان دوره جوانی است

زنجان-نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه زیباترین بخش عمر انسان جوانی است، گفت: جوانان باید از دوره جوانی بهترین استفاده را بکنند.

رقابت شجاع با ژاوی برای کسب عنوان زیباترین گل این هفته ACL

مدافع پرسپولیس برای گل زیبا مقابل الاهلی عربستان، نامزد زننده زیباترین گل هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا شد.

بزرگترین خانه خشتی جهان

ایرنا- رفسنجان- خانهٔ حاج آقا علی با زیربنایی بالغ بر هفت هزار متر مربع و با معماری زیبا و ایرانی یکی از بزرگترین و زیباترین خانه‌های خشتی و سنتی جهان به‌شمار می‌آید که توسط حاج آقا علی معروف به زعیم الله رفسنجانی در ۱۱۳۶ هجری خورشیدی بنا گردیده است.

کارگاه مسابقه نوآوری در معماری

کارگاه نوآوری معماری با هدف شناخت استعداد‌ها و ایده‌های نوین در رشته معماری و شهرسازی برگزار شده است

معماری کتابخانه شهری در حال ساختی که در ایران منحصر به فرد است

مدیرکل امور کتابخانه های عمومی نهاد کتابخانه ها، معماری کتابخانه مرکزی رشت را منحصر بفرد و دارای ویژگی های فرهنگی دانست و گفت: استفاده بهینه از همه فضای موجود در کتابخانه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

رحمانی: روابط تجاری تهران - باکو توسعه می یابد

باکو – ایرنا – 'رضا رحمانی' وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان امسال توسعه می باید و شاهد استفاده بیشتر از ظرفیت های همکاری اقتصادی فیمابین خواهیم بود.

استانبول و مکان‌های ناشناخته‌ای که باید ببینید

حسن اف:حمایت ناتو از باکو موجب تقویت امنیت و صلح منطقه است

باکو – ایرنا – وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در دیدار رییس ستاد بین المللی نظامی ناتو گفت که حمایت سیاسی ناتو از تمامیت ارضی و حق حاکمیت باکو به تقویت امنیت در گستره یوروآتلانتیک و صلح و ثبات منطقه کمک می کند.

قانون ممنوعیت ساخت و ساز در حریم رودخانه باید ضمانت اجرایی داشته باشد

خرم آباد - ایرنا - معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ایران گفت: قانون ممنوعیت ساخت و ساز در حریم رودخانه ها باید ضمانت اجرایی قوی داشته باشد که این مهم در حال ‍‍‍‍‍‍‍پیگیری است.

مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران منصوب شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران وارد باکو شد

باکو - ایرنا - رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه برای دیداری دو روزه وارد باکو پایتخت جمهوری آذربایجان شد.

اجرای طرح های برتر مسابقه معماری در پیاده راه عفیف آباد

برترین طرح‌های مسابقه معماری قوام الدین شیرازی مشخص شدند.

برگزاری کارگاه نوآوری معماری در پردیس هنر‌های زیبا دانشگاه تهران

مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری: کارگاه نوآوری معماری در پردیس هنر‌های زیبا دانشگاه تهران در روز‌های ۲۴، ۲۵ و ۲۶ فروردین برگزار می‌شود

جمهوری آذربایجان به دنبال توسعه پالایشگاه نفت باکو

شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (SOCAR) از برنامه ریزی برای تاسیس یک واحد جدید تصفیه نفت در پالایشگاه نفت باکو خبر دارد.

باکو شرایط صلح با ارمنستان را اعلام کرد

باکو – ایرنا – وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز جمعه در گزارشی راه حل مناقشه قره باغ و برقراری صلح با ارمنستان را منوط به خروج نیروهای این کشور از سرزمین های جمهوری آذربایجان دانست.

تأکید بر همکاری بیشتر بین جمهوری آذربایجان و روسیه

معاون رئیس پارلمان روسیه و دبیر شورای عمومی «حزب روسیه متحد» آندره تورچاک که همراه با هیئت پارلمانی روسیه در باکو به‌سر می‌برد توسعه همکاری‌های مشترک بین مسکو و باکو را بسیار سودمند خواند.

نوجوان ایرانی در بخش پیانو مقام نخست را کسب کرد

باکو- ایرنا - رامین مهشیدفر نوجوان ایرانی در بخش پیانو هشتمین دوره مسابقات موسیقی کلاسیک کشورهای اسلامی در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان موفق به کسب مقام نخست شد .

ورود وزیر صنعت ،معدن و تجارت ایران به باکو

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در صدر هیاتی با استقبال مقامات اقتصادی و صنعتی جمهوری آذربایجان و سفیر کشورمان وارد باکو شد.

خانه جوان با معماری محلی احداث می شود

بندرعباس-ایرنا- استاندارهرمزگان گفت: به منظور توانمندسازی، استعدادیابی و تبادل افکار جوانان جامعه، خانه جوان با سبک معماری محلی تا پایان سال جاری احداث می شود.