آلمان: به تداوم اجرای کامل برجام متعهدیم

وین - ایرنا - وزارت امور خارجه آلمان در واکنش به بیانیه دولت آمریکا در خصوص برجام تاکید کرد که برلین همچنان به ادامه اجرای کامل توافق هسته ای با ایران متعهد است.مطالب مرتبط

فرانسه بر حمایت کامل خود از برجام تاکید کرد

تهران - ایرنا - دولت فرانسه روز چهارشنبه در سومین سالگرد اجرایی شدن توافق هسته ای (برجام) با صدور بیانیه ای تاکید کرد: فرانسه مجددا بر حمایت کامل خود از برجام تاکید می کند.

برجام مذاکره بی‌حاصل بوده است/ ایران اسلامی به اقتدار کامل در جهان رسید

نماینده ولی فقیه در مازندران با انتقاد از پیگیری درباره برجام گفت: برجام مذاکره بی‌حاصل بوده است، آمریکا از برجام خارج شده و اروپا هم به دنبال بهانه است.

اعتراف کارشناسان آمریکایی به پایبندی ایران به تعهداتش در برجام

کارشناسان «گروه بحران بین‌المللی» واشنگتن با اذعان به اجرای کامل تعهدات ایران در قبال توافق هسته‌ای، برای اجتناب از وخامت بیشتر اوضاع، با توجه به خروج دولت دونالد ترامپ از برجام و اعمال تحریم‌ها علیه تهران، توصیه‌هایی را ارائه داده‌اند.

چرا برای برجام جشن تولد سه سالگی نمی‌گیرید؟

دولتمردان و رسانه‌های اصلاح طلب در سال ۹۴ علاوه بر تاکید بر رفع مشکل تورم، رکود، بیکاری، ازدواج جوانان و آب خوردن مردم با برجام، هشدار می‌دادند که هر یک روز تأخیر در اجرای برجام، ضرر هنگفتی دارد.

توئیت عراقچی در سومین سالگرد اجرای برجام

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در سومین سالگرد اجرای برجام در توئیتی به غیر قابل اطمینان بودن آمریکا اشاره کرد.

اروپا با وقت‌کشی در اجرای برجام نشان داد قابل اعتماد نیست

امام جمعه ایلام گفت: آمریکا با خروج از برجام و تشدید و اعمال تحریم‌های جدید و اروپایی‌ها با وقت‌کشی و عدم قاطعیت در تصمیم‌گیری، نشان داده‌اند که نمی‌توان برای موضوع برجام به آن‌ها اعتماد کرد.

فایننشال تایمز: اتحادیه اروپا قصد دارد برجام را به‌رغم فشار آمریکا حفظ کند

آلمان، فرانسه و انگلیس تلاش می‌کنند حمایت اتحادیه اروپا را برای رویکردی دوجانبه نسبت به ایران به دست آورند. آنها می‌خواهند تهران را با تحریم‌های بیشتر تهدید و در همین حین معاهده اتمی برجام را با جمهوری اسلامی حفظ کنند .

مشاور ظریف: هدف نظام از برجام، صرفا دستیابی به منافع اقتصادی نبود

مشاور وزیر امور خارجه کشورمان گفت: تاخیر بیش‌تر در تامین منافع ایران در اجرای برجام، ممکن است به منافع راهبردی ایران خدشه وارد کند و برجام دیگر ابزار مفیدی برای تامین منافع ملی ایران نباشد.

حضور مرکل و ماکرون در مراسم پیمان همکاری مشترک برلین - پاریس در شهر آخن

سران آلمان و فرانسه با حضور در یکی از شهرهای آلمان، ضمن امضای پیمان همکاری مشترک بر دوستی و تداوم رابطه نزدیک دو کشور تاکید کردند.

تأکید معاون وزیر خارجه اسلوونی بر حمایت این کشور از برجام

معاون وزیر خارجه اسلوونی در دیدار سفیر ایران ضمن تأکید بر تداوم روند رو به گسترش همکاری‌های دوجانبه، بار دیگر حمایت کشورش از چندجانبه‌گرایی و برجام را اعلام کرد.

آشنا: برجام نه ورسای است نه ویتنام

مشاور رئیس‌جمهوری تاکید کرد: برجام نه ورسای و نه ویتنام است؛ آمریکایی‌ها و ایرانی‌ها در برجام بدون شلیک گلوله به یک توافق برد - برد تن دادند؛ همین برابری حقوق و دستاوردها در برجام است که از دید ترامپ "وحشتناک " تلقی می‌شود.

تأکید معاون وزیر امور خارجه اسلوونی بر حمایت این کشور از برجام

معاون وزیر امور خارجه اسلوونی در دیدار سفیر ایران ضمن تأکید بر تداوم روند رو به گسترش همکاری‌های دوجانبه، بار دیگر حمایت کشورش از چندجانبه‌گرایی و برجام را اعلام کرد.]]>

ظریف: امریکا از برجام نمی‌تواند خارج شود!

فیلم تاریخی از نشست بررسی برجام در شورای راهبردی روابط خارجی که ۲۳ روز قبل ازتصویب برجام در مجلس برگزار شد.

امضای پیمان دوستی فرانکوژرمن؛ مرکل و ماکرون از طرح «ارتش اروپایی» رونمایی کردند

سران آلمان و فرانسه با حضور در یکی از شهرهای آلمان، ضمن امضای پیمان همکاری مشترک بر دوستی و تداوم رابطه نزدیک دو کشور تاکید و از تشکیل ارتش اروپایی حمایت کردند.

دولت محافظه‌کار ورشو به کاخ سفید نزدیک است/ تلاش ترامپ برای اختلاف‌افکنی میان اروپایی‌ها نسبت به ایران و برجام

یک تحلیل‌گر مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: ترامپ می‌خواهد با اختلاف‌افکنی میان کشورهای اروپایی مانع حمایت کامل و اجماع ۱۰۰ درصدی اتحادیه اروپا نسبت به ایران و برجام شود.]]>

«غریبه‌های کامل» فروردین ۹۸ به حافظ می‌آیند/ برملا شدن رازهای مگو

داود بنی اردلان از اجرای نمایش «غریبه‌های کامل» که براساس فیلمی ایتالیایی به همین نام نوشته شده است در فروردین و اردیبهشت ۹۸ خبر داد.

۲ هزار مسجد در آلمان به دنبال استقلال مالی هستند

سیاستمداران در آلمان ادعا می‌کنند نظارت بر گردش مالی مساجد در آلمان با هدف جلوگیری از سرمایه‌گذاری و نفوذ کشورهای خارجی در مساجد آلمان انجام می‌شود.

اجرای کامل معاینه فنی تنها ۱.۵ درصد ذرات معلق را کاهش می‌دهد

اجرای کامل طرح کاهش مبتنی بر معاینه فنی، تنها می‌تواند ۱/۵ درصد از ذرات معلق شهر تهران را کاهش دهد. بنابراین انتظار کاهش آلودگی هوا از طرح کاهش فعلی به‌تنهایی نابجا خواهد بود.

نگاهی به ساز و کار هیأتی که نظارت بر برجام را بر عهده دارد

هیأت عالی نظارت بر برجام که پس از نامه 9 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در سال 1394 شکل گرفت، تصمیم گیر اصلی در خصوص ماندن یا نماندن ایران در برجام است.

تصمیم درباره برجام؛ با هیئت عالی نظارت بر برجام

تصمیم درباره ماندن یا نماندن در برجام توسط هیئت عالی نظارت بر برجام گرفته و براساس منافع ملی در زمان مناسب اتخاذ می‌شود