آلمان: به تداوم اجرای کامل برجام متعهدیم

وین - ایرنا - وزارت امور خارجه آلمان در واکنش به بیانیه دولت آمریکا در خصوص برجام تاکید کرد که برلین همچنان به ادامه اجرای کامل توافق هسته ای با ایران متعهد است.مطالب مرتبط

انتشار متن کامل نهمین گزارش وزارت خارجه درباره اجرای برجام

متن کامل نهمین گزارش سه‌ماهه وزارت امور خارجه در خصوص اجرای برجام که تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است، منتشر شد.

متن کامل نهمین گزارش وزارت خارجه درباره اجرای برجام

متن کامل نهمین گزارش سه‌ماهه وزارت امور خارجه در خصوص اجرای برجام که تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است، منتشر شد.

مرکل: برجام کامل نیست اما وجود آن به نبود هیچ توافقی ارجحیت دارد

صدر اعظم آلمان در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی صهیونیستی گفت هرچند برجام توافق کامل و ایده‌آلی نیست اما بودن آن را به اینکه هیچ توافقی وجود نداشته باشد ترجیح می‌دهد.

وزیر نیرو: تداوم همکاری با آلمان در گرو اجرای توافق های پیشین است

تهران- ایرنا- وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران در دیدار سفیر آلمان در تهران تصریح کرد: زمینه‌های همکاری مناسبی میان ایران و آلمان در بخش آب و انرژی وجود دارد اما تداوم این روند به دریافت نشانه های مثبت از عملیاتی شدن توافق‌های پیشین نیازمند است.

تحرک بسیار بالای اروپا برای حفظ و تداوم برجام/ همکاری ایران و آلمان در هر صورت ادامه خواهد یافت/ ایران 6 هزار ساله با تصمیم ترامپ زیر سوال نخواهد رفت

سفیر آلمان در ایران با تاکید بر اینکه تصمیم 12 می ترامپ برای برجام در واشنگتن خواهد بود نه در اروپا، گفت: اراده سیاسی آلمان قویا بر ادامه همکاری‌های دو جانبه با ایران است هر چند که تصمیم واشنگتن بر وفق مراد نباشد.]]>

بر اجرای کامل برجام تأکید داشته‌ایم/از برنامه موشکی و منطقه‌ای ایران نگرانیم

دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی با بیان اینکه ناتو بر لزوم اجرای کامل برجام تأکید داشته، ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه متهم کرد و گفت ناتو برای مقابله با برنامه موشکی ایران سامانه دفاع موشکی خود در اروپا را تقویت می‌کند.

تاکید مقام ارشد سازمان ملل بر پایبندی به برجام

ایزومی ناکامیتسو: امیدواریم که همه طرف های مشارکت کننده (در برجام) همچنان به صورت کامل به اجرای مفاد این توافقنامه و حفظ بلند مدت آن، متعهد باشند.

آلمان مصمم به حفظ برجام است/ تلاش اتحادیه برای حفظ توافق هسته‌ای

معاون مدیرکل امور اروپایی وزارت خارجه آلمان گفت کشورش به حفظ برجام بسیار علاقمند است.

تاکید موگرینی بر اجرای کامل برجام

فدریکا موگرینی تاکید کرد هیچ جایگزینی برای توافق هسته ای ایران وجود ندارد و این توافق به طور کامل اجرا خواهد شد.

عدم پایبندی امریکا برجام را آسیب‌پذیر کرده است

معاون پیشین شورای عالی امنیت تاکید کرد: دلیل اینکه امروزه برجام آسیب‌پذیر است، این است که آمریکا به تعهداتش عمل نمی‌کند در حالی که ایران به تعهدات خود کامل عمل کرده و منتظر است که طرف مقابل به تعهدات کامل خود در رفع کامل تحریم‌ها عمل کند]]>

نماینده پارلمان آلمان:ترامپ از برجام خارج می‌شود

یکی از نمایندگان پارلمان آلمان با اجرایی شدن برنامه های انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا خروج واشنگتن از برجام را دور از انتظار ندانست.

مرکل مجددا از برجام دفاع کرد

تهران – ایرنا – صدراعظم آلمان در گفت و گویی که روز یکشنبه از یک شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی پخش شد، با دفاع از توافق هسته ای ایران (برجام) گفت که یک توافق ناقص بهتر از هیچ است و برلین به دقت بر اجرای آن نظارت می کند.

مرکل: با اسرائیل درباره نحوه مواجهه با ایران اختلاف نظر داریم/ مراقبیم تا برجام حفظ شود

صدر اعظم آلمان با بیان اینکه کشورش در نحوه مواجهه با ایران با رژیم صهیونیستی اختلاف نظر دارد، گفت که برجام هر چند کامل نیست، اما به این توافق به نبود هیچ توافقی ارجحیت دارد.

آمریکا از ابتدا بنای اجرای برجام را نداشت/ ایران زیر بار تغییر در برجام نمی‌رود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی‌ها برجام را نقض خواهند کرد، چرا که از ابتدا بنای اجرای آن را نداشتند.

اگر برجام کامل نماند همه با آن خداحافظی می‌کنند

رییس جمهور با بیان اینکه برجام یا می‌ماند یا نمی‌ماند، تصریح کرد که برجام اگر بماند، کامل می‌ماند و اگر نماند، همه با آن خداحافظی می‌کنند.

موگرینی: برجام را عنصری راهبردی در امنیت منطقه می‌دانیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه این اتحادیه به برجام به عنوان یک عنصر راهبردی در امنیت منطقه می‌نگرد، تاکید کرد: ما به اجرای کامل توافق هسته‌ای پایبندیم و در آینده نیز به این کار ادامه خواهیم داد.

تصمیم ترامپ درباره برجام، ایران را زیر سوال نمی برد

سفیر آلمان در ایران با تاکید بر اینکه تصمیم ۱۲ می ترامپ برای برجام در واشنگتن خواهد بود، نه در اروپا، گفت:اراده سیاسی آلمان، بر ادامه همکاری‌های دو جانبه با ایران است.

تاکید پوتین و مکرون بر ادامه اجرای برجام

بنابر اعلام کرملین روسای جمهور روسیه و فرانسه در مورد لزوم اجرای برجام گفت‌وگو کردند.

وزیرخارجه آلمان: برجام شکست بخورد هیچ چیز قابل مقایسه‌ای با آن نداریم

وزیر امور خارجه آلمان که در کانادا به سر می‌برد تاکید کرد در صورتی که برجام شکست بخورد هیچ چیز قابل مقایسه‌ای با آن وجود ندارد.

اروپا درصدد تمدید مشروط برجام است/ تحقق برجام اولیه از دیدگاه غرب منوط به اجرای برجام‌های بعدی

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه اروپاییان درصدد هستند تا برجام را با شرط‌هایی تمدید کنند گفت: این شرط‌ها تحریم‌های جدیدی علیه ایران خواهد بود تا آمریکا با تمدید برجام موافقت کند.