مونیز: اروپایی ها بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را تائید نمی کنند

تهران- ایرنا- وزیر پیشین انرژی آمریکا گفت: در حالی که ایران به برجام پایبند است، اروپایی ها بازگرداندن تحریم ها علیه این کشور را نخواهند پذیرفت.
کلمات کلیدی: [ بین الملل] [ سیاسی] [ سایر حوزه ها] [ صفحه اول] [ سایر] [ اروپا] [ آمریکا]


مطالب مرتبط

اشپیگل: آلمان در حال رایزنی برای اعمال تحریم‌های اروپایی تازه علیه ایران است

یک نشریه آلمانی نوشت که مقامات این کشور در نظر دارند که به همراه دیگر کشورهای اروپایی تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کنند.

رایزنی آلمان برای اعمال تحریم‌های اروپایی تازه علیه ایران/ جریمه میلیارد دلاری در انتظار «هالک‌بانک» به اتهام نقض تحریم‌های ایران

رایزنی آلمان برای اعمال تحریم‌های اروپایی تازه علیه ایران و جریمه میلیارد دلاری «هالک‌بانک» به اتهام نقض تحریم‌های ایران از جمله موضوعات اخبار «ایران در جهان» طی 24 ساعت گذشته بود.

آلمان در حال لابی با اروپا برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران است

روزنامه اشپیگل امروز در گزارشی نوشت که آلمان در حال رایزنی با متحدین اروپایی خود است تا با وضع تحریم های جدید علیه ایران، مانع خروج آمریکا از برجام توسط ترامپ شود.

اشپیگل مدعی شد: آلمان در حال لابی با اروپا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران است

نشریه اشپیگل روز شنبه گزارش داد که آلمان در حال مذاکره با دیگر کشورهای اروپایی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در راستای جلوگیری از خروج آمریکا از برجام توسط ترامپ هستند.

تحریم برای حفظ برجام / رایزنی‌ اروپایی‌ها برای جلب رضایت ترامپ با تشدید فشارها ضد ایران

خبرگزاری رویترز از رایزنی‌های اروپایی‌ها برای تدوین طرحی جهت افزایش فشارها علیه ایران به منظور جلب نظر رئیس‌جمهور آمریکا خبر داده است.

تحریم‌های جدید آمریکا نقض روح برجام است

ناتالی توچی،‌ رئیس مؤسسه روابط‌ بین‌الملل ایتالیا درپاسخ به سؤالی مبنی بر این که از نظر اتحادیه اروپایی، وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، نقض برجام است؟ گفت: به طور قطع نقض روح برجام است.

یک استاد دانشگاه: آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خود را منزوی‌تر می‌کند

استاد مطالعات ایالات متحده در دانشگاه تهران با اشاره به اظهارات خصمانه ترامپ علیه ایران خاطرنشان کرد که او تلاش دارد مانع روند عادی سازی روابط اقتصادی ایران با سایر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی شود ولی اینکار تنها به منزوی تر شدن آمریکا در عرصه بین‌المل

حمایت یک عضو کنگره آمریکا از تحریم‌های جدید ترامپ علیه ایران

یک عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با استقبال از تصمیم دولت این کشور برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران گفت:

شرکت‌های اروپایی نگران اِعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران

اقدام ترامپ در عدم اعلام پایبندی ایران به برجام تاثیر منفی بر برنامه ریزی‌های آینده نیمی از شرکت‌هایی داشت که کارشناسان گروه بحران با آنان مصاحبه کرده‌اند.

اشپیگل: آلمان تحریم‌های جدید علیه ایران را مد نظر قرار می‌دهد

یک هفته‌نامه آلمانی از تصمیمات دولت آلمان برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد.

خریداران آسیایی نفت ایران نگران بازگشت تحریم ها نیستند

تجار نفتی آسیایی نگرانی ای از ناحیه احتمال وضع تحریم های مجدد علیه ایران ندارند، زیرا حتی اگر این تحریم ها مجددا وضع شوند، اجرای آنها ماه ها و یا شاید سال ها طول بکشد.

شرکت های هلندی آماده سرمایه گذاری در ایران هستند

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: بعد از لغو تحریم ها فضای مثبتی ایجاد شد و ما اکنون آماده مذاکره هستیم؛ ما هم می‌خواهیم که شرکتهای اروپایی به ایران بیایند و در پروسه آموزش به تولیدکننده های ما کمک کنند.]]>

آیپک از تحریم‎های جدید آمریکا علیه ایران استقبال کرد

لابی صهیونیستی آیپک با صدور بیانیه‎ای ضمن استقبال از تحریم‌های جدید دولت واشنگتن علیه ایران؛ خواستار افزایش فشار بر این کشور شد.

83 درصد شرکت‌های اروپایی نگران اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران

اقدام ترامپ در عدم اعلام پایبندی ایران به برجام در اکتبر حتی اگر پیامدهای عملی فوری به همراه نداشت اما تاثیر منفی بر برنامه ریزی‌ های آینده نیمی از شرکتهایی داشت که کارشناسان گروه بحران با آنها مصاحبه کرده بودند.

نویسنده فلسطینی: تحریم ها و فشارهای غرب علیه ایران تاوان حمایتش از فلسطین است

بیروت-ایرنا-«مروان عبدالعال» نویسنده فلسطینی شرکت کننده در دومین کنفرانس «اعراب و ایران» در بیروت در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد که ریشه اصلی فشارها و تحریم های غرب علیه ایران حمایت این کشور از فلسطین و ضدیت با رژیم صهیونیستی است.

اتحادیه اروپا در پی تحریم‌های جدید علیه ایران

محافل دیپلماتیک در بروکسل اعلام کردند که اتحادیه اروپا در پی تدارک تحریم‌های جدید علیه ایران است. ]]>

پکن: چین مخالف تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران است

سخنگوی وزارت امور خارجه چین تاکید کرد که این کشور مخالف تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران است.

ایجاد خط اعتباری مشترک بین ایران و هلند/آماده مذاکره هستیم

رییس سازمان گسترش گفت: بعد از لغو تحریم ها فضای مثبتی ایجاد شد و ما اکنون آماده مذاکره هستیم؛ ما هم می خواهیم که شرکت های اروپایی به ایران بیایند و در پروسه آموزش کمک کنند.

ادعاهای الجبیر ارزشی ندارد/سیگنالی از اروپایی‌ها مبنی بر اعمال تحریم جدید علیه ایران نداریم

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: وزارت خارجه به خاطر امنیت ملی و مصالح ملی کشور تصمیم گرفت در مورد آنچه که دریک برنامه تلویزیونی مطرح شد شفاف‌سازی و در این ارتباط پاسخی را منتشر کرد.

استقبال لابی صهیونیستی از تحریم‌های ضد ایرانی ترامپ و مواضع وی درباره برجام

لابی صهیونیستی آیپک در بیانیه‌ای از تصمیم دولت ترامپ برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران و تهدیدهای رئیس‌جمهور آمریکا علیه برجام استقبال کرد.