مونیز: اروپایی ها بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را تائید نمی کنند

تهران- ایرنا- وزیر پیشین انرژی آمریکا گفت: در حالی که ایران به برجام پایبند است، اروپایی ها بازگرداندن تحریم ها علیه این کشور را نخواهند پذیرفت.مطالب مرتبط

طرح اروپایی‌ها برای دورزدن تحریم‌ها، نشان‌دهنده عمق عصبانیت آن‌ها از ترامپ است

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به این‌که ترامپ با بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران امیدوار است این کشور را ملزم به پذیرش خواسته‌های غیرواقع بینانه‌اش کند، تصریح کرد که این رویکرد نه تنها به نتیجه مورد نظر نمی‌انجامد، بلکه موجب شکاف میان واشنگتن و نز

فشار اروپا به آمریکا برای معاف شدن سوئیفت از تحریم ها علیه ایران

دیپلمات های اروپایی در حال فشار آوردن بر آمریکا هستند تا سوئیفت را از جرائم معامله با ایران معاف کنند تا بتوانند غذا و سایر کالاهای مصرفی را به ایران برسانند.

وعده اروپا برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران؛ از حرف تا عمل

وزرای دارایی کشورهای اروپایی نتوانستند از فرصت گفتگو با استفان مانچین، وزیر خزانه داری آمریکا برای تحت فشار قرار دادن این کشور در بالی اندونزی استفاده کنند.

توصیه اروپایی‌ها به ایران: تا پایان دوره ترامپ صبر کنید

دیپلمات‌های ارشد اروپایی می‌گویند کشورهای اروپایی که به دنبال حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستند به تهران پیشنهاد می‌کنند تا پایان دوران ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا صبر کند.

مخالفت مجدد نوری مالکی با تحریم‌های آمریکا علیه ایران

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق در دیدار با یک مسئول آمریکایی بار دیگر تحریم های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.

دلالانی که در پساتحریم آمدند و پس از تحریم رفتند

اخیرا شرکت‌های ویتول و ترافیگورا اعلام کرده اند دیگر نمی توانند با تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران در این کشور فعالیت کنند؛ اما به نحوه فعالیت این دو شرکت سوئیسی در صنعت نفت ایران چگونه بوده است؟

المالکی: با اصل تحریم های آمریکا علیه ایران مخالفیم

بغداد – ایرنا – 'نوری المالکی' رئیس ائتلاف دولت قانون خطاب به مسوول پرونده عراق و ایران در وزارت امور خارجه آمریکا، بار دیگر بر مخالفت خود با تحریم های این کشور علیه ایران تاکید کرد.

تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران غیر قانونی است

پکن- ایرنا- مدیرکل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به غیر قانونی بودن تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران تاکید کرد رای دیوان بین المللی دادگستری لاهه به نفع ایران، مصداقی بر حقانیت ایران در این زمینه است.

افزایش بهای نفت تحریم آمریکا علیه ایران را بی اثر می کند

پکن- ایرنا- شینهوا، خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد با بالا رفتن تدریجی بهای نفت در بازارهای بین المللی؛ بخش گسترده ای از تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران بی اثر می شود.

تلاش هند برای معافیت از تحریم‌های نفتی علیه ایران

وزیر نفت هند اعلام کرد کشورش به دنبال راهی برای معاف ماندن از تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران و ادامه خرید انرژی از جمهوری اسلامی است.

تلاش برای بازگرداندن متهمان فراری بیشتر شده است

سخنگوی قوقه قضائیه در مورد بازگرداندن متهمان فراری گفت: ضابطان از نهایت اختیارات خود استفاده می کنند که متهمان را بازگردانند، تلاش ناجا هم برای بازگرداندن بیشتر شده است.

احتمال معاف شدن هند از تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران

شرکت پالایشگاهی مانگلور هند انتظار دارد که دهلی نو از تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران معاف شود.

تائید تداوم خرید نفت ایران از سوی هند توسط مقامات دهلی

دو مقام هندی خبر چند روز قبل در مورد تداوم خرید نفت ایران از سوی هند در ماه نوامبر را تائید کردند.

ترامپ هم خدا را می‌خواهد هم خرما را!

کمتر از یک ماه دیگر تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران آغاز می‌شود و به نظر می‌رسد آتش این تحریم قبل از اینکه دامن ایران را بگیرد به جان آمریکا افتاده است. افزایش قیمت جهانی نفت که بسیاری از کارشناسان آن را حاصل جو روانی اعمال تحریم‌های نفتی ایران می‌دانند

مسکو امیدوارانه به ساز و کار اروپا برای تعامل مالی با ایران می‌نگرد

یک نشریه آمریکایی نوشته که ساز و کار مدنظر اروپایی‌ها برای ادامه تعامل مالی با ایران هم برای شرکت‌های کوچک اروپایی و هم برای کشورهای بزرگ هدف تحریم آمریکا مانند روسیه جذاب است و باید این ماجرا را جدی گرفت.

معامله‌گران روی نفت ۱۰۰ دلاری حساب می‌کنند

نزدیک شدن به زمان اعمال تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت ایران سبب شد معامله‌گران روی رسیدن قیمت نفت به ۱۰۰ دلار برای هر بشکه حساب کنند.

توجیه هند در بازگرداندن هفت مسلمان روهینگیایی به میانمار

دهلی نو - ایرنا - راجنات سینگ وزیر کشور هند در توجیه بازگرداندن هفت مسلمان روهینگیایی به میانمار گفت: اقدام علیه روهینگیا و سایر مهاجران غیرقانونی نباید از منظر حقوق بشر بررسی شود زیرا هند تاکنون با هیچ خارجی بد رفتاری نکرده است.

منافع کشورهای صادرکننده چای با تحریم‌های ایران به خطر می‌افتد

مدیرعامل اتحادیه تجارت چای شرق آفریقا اعلام کرد: اعمال تحریم‌ها علیه ایران صادرات چای به این کشور، به عنوان خریدار عمده چای،‌ را با مشکل مواجه می‌کند.

معاف شدن میدان گازی رام از تحریم های آمریکا

معافیت میدان گازی مشترک ایران و انگلیس از تحریم تا 13 آبان – زمان آغاز دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران – ادامه خواهد یافت.

آنکارا مقابل تحریم های آمریکا علیه ایران ایستادگی کند

آنکارا ـ ایرنا ـ دوغو پرینچک رهبر حزب وطن ترکیه گفت: تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران تا 19 روز دیگر آغاز می شود و ترکیه مجبور به همراهی با همسایه خود است و باید مقابل این فشار آمریکایی ها ایستادگی کند.