آلمان: به اجرای کامل برجام ادامه می‌دهیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از تمایل این کشور به اجرای کامل برجام خبر داد.مطالب مرتبط

ضرورت تداوم رویکرد سازنده و تأثیرگذار آلمان در اجرای کامل برجام

رئیس جمهور در پیامی با تبریک چهارمین دور انتصاب«آنگلا مرکل» بعنوان صدراعظم آلمان، تاکید کرد: رویکرد سازنده و تاثیرگذار آلمان را در اجرای کامل و موفقیت آمیز برجام را خواهانم.

خواهان تداوم رویکرد آلمان در اجرای کامل برجام و مقابله با زیاده خواهی نامشروع در این مسیر هستیم

رئیس جمهور کشورمان در پیامی چهارمین دور انتصاب آنگلا مرکل به عنوان صدراعظم جمهوری فدرال آلمان، را تبریک گفت و تاکید کرد: خواهان تداوم رویکرد سازنده آلمان در اجرای کامل برجام و مقابله با زیاده خواهی نامشروع در این مسیر هستیم.

انتظار ما، اجرای کامل تعهدات همه طرف‌ها بر اساس برجام

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: از اجرای کامل توافق هسته ای با ایران حمایت می کنیم در حال حاضر انتظار و خواست ما پای بندی همه طرف ها به الزامات و تعهدات خود در برجام است.

عراقچی: اتفاق نظر کامل در کمیسیون مشترک برابر آمریکا وجود داشت

وین - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه ایران در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: در جلسه امروز کمیسیون مشترک اتفاق نظر کامل برابر آمریکا مبنی بر لزوم ادامه و اجرای کامل با حسن نیت برجام وجود داشت.

نفع زیادی در اجرای کامل برجام داریم

وزیر خارجه آلمان تاکید کرد تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست تا توافقنامه هسته ای آن طور که هست، اجرا شود.

تأکید بر اجرای کامل برجام محور روابط انگلیس و ایران در سال 1396

لندن - ایرنا - روابط ایران و انگلیس در طول یک سال گذشته و در اوج لفاظی های دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا علیه برجام بر اجرای کامل این توافقنامه و بهره‌مندی از مزایای آن تاکید داشته است.

صف بندی محور آلمان - فرانسه در برابر ترامپ/ برجام باید حفظ شود

وین - ایرنا - وزیر امور خارجه جدید آلمان به فاصله چند ساعت پس از تصدی این مقام در پاریس با همتای فرانسوی دیدار و بر لزوم حفظ و اجرای برجام توسط همه طرف ها تاکید کرد.

تاکید اتحادیه اروپا بر اجرای کامل برجام و لغو مستمر تحریم ها

وین - ایرنا - «هلگا اشمید» نماینده اتحادیه اروپا در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در بیانیه ای اعلام کرد که همه طرف ها بر اجرای موثر همه بخشهای برجام و اجرای مستمر لغو تحریمهای مرتبط هسته ای تاکید کردند.

ضرورت تداوم رویکرد سازنده آلمان در اجرای کامل برجام و مقابله با زیاده خواهی‌ها

رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی با تبریک چهارمین دور انتصاب آنگلا مرکل به عنوان صدراعظم جمهوری فدرال آلمان، تاکید کرد که روابط دیرینه، دوستانه و سازنده تهران - برلین، فرصت مناسبی را برای توسعه بیش از پیش مناسبات مشترک فراهم کرده است.

آلمان بر حفظ برجام و گفت و گو با ایران تاکید کرد

وین- ایرنا- همزمان با صدور بیانیه وزارت خارجه آلمان مبنی بر تاکید برلین بر ادامه گفت و گو با ایران، هایکو ماس وزیر امور خارجه این کشور امروز دوشنبه پیش از نشست شورای امور خارجی اروپا باردیگر از برجام حمایت کرد.

نفس مطرح کردن خروج از برجام نقض برجام است/اتفاق نظر اعضا بر ادامه و اجرای توافق

معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان گفت: از دید ایران، نفس مطرح کردن خروج از برجام نقض برجام است، چون در برجام همه طرف ها متعهد شده اند که توافق را با حسن نیت و در فضای سازنده اجرا کنند.

موگرینی:تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه کره‌شمالی تا اجرای کامل قطعنامه شورای امنیت ادامه دارند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این نهاد و کره‌ جنوبی شرکایی هستند که در مسایل اصلی منافع مشترک دارند و تحریم‌ها علیه کره شمالی تا زمان اجرای کامل قطعنامه ادامه خواهند داشت.

بشار اسد: به مقابله با طرح‌های غرب ادامه می‌دهیم

بشار اسد اعلام کرد، به مقابله با طرح‌های غرب که حاکمیت کشور و تمامیت ارضی ما را هدف گرفته‌اند ادامه می‌دهیم.

تاکید وزرای خارجه آلمان و فرانسه برای هماهنگی در مسئله برجام

وزیر امور خارجه جدید آلمان در دیدار با همتای فرانسوی خود بر لزوم تلاش و هماهنگی هر دو کشور برای حل مسائل بین المللی از جمله برجام تاکید کردند.

ایران و اروپا در دوراهی برجام

تهران- ایرنا- با اعلام مهلت 120 روزه برای رفع «نقایص» برجام در دی ماه، رئیس جمهوری امریکا، دونالد ترامپ، توپ تعیین فرجام برجام را به‌ زمین اروپا انداخت. سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان به منظور بررسی راهکارهای احتمالی برای نگه داشتن امریکا در برجام مذاکرات

تمدید «فرمان اضطراری» نقض برجام است/ آمریکا از برجام خارج می‌شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تمدید «فرمان اضطراری علیه ایران» توسط ترامپ را نقض برجام عنوان کرد و گفت: هیات نظارت بر اجرای برجام انتظارات رهبری را در موضوع برجام عملی کند.

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه

تهران - ایرنا - عراقچی: اتفاق نظر کامل در کمیسیون مشترک برابر آمریکا وجود داشت، تاکید اتحادیه اروپا بر اجرای کامل برجام و لغو مستمر تحریم ها، واکنش معاون وزیر امورخارجه به فضاسازی رسانه های غربی درباره تحریم های جدید اروپا علیه ایران، اتحادیه اروپا اقدام

موگرینی: پیشنهادی در اتحادیه اروپا برای تحریم ایران مطرح نیست

وین - ایرنا - فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه تاکید کرد: در نشست امروز شورای امور خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل راههای ادامه اجرای کامل برجام را بررسی می کنیم و هیچ پیشنهادی درباره تحریم جدید ایران مطرح نشده است.

آلمان نیز خواستار ادامه نظامی‌گری غربی‌ها در افغانستان شد

وزیر دفاع آلمان که اخیرا از افزایش نظامیان این کشور در افغانستان خبر داده بود خواستار ادامه حضور نظامیان آلمانی در این کشور برای «مدتی طولانی» شد.

پروشنکو خواستار استقرار «کلاه‌آبی‌ها» در شرق اوکراین شد

رئیس‌جمهور اوکراین در گفت‌و‌گو با یکی از رسانه‌های آلمان از استقرار نیروهای کلاه‌ آبی سازمان ملل به منظور اجرای کامل توافق مینسک حمایت کرد.