ترامپ: یا توافق هسته‌ای اصلاح شود یا آمریکا از آن خارج می‌شود

ترامپ کشورهای اروپایی و متحدانش را به خروج از برجام در صورت رفع نکردن آنجه نوافض توافق هسته‌ای با ایران خواند، تهدید کرد.
کلمات کلیدی: [ دونالد ترامپ] [ توافق جامع هسته‌ای]


مطالب مرتبط

ترامپ: یا توافق هسته‌ای اصلاح شود یا آمریکا از آن خارج می‌شود

ترامپ کشورهای اروپایی و متحدانش را به خروج از برجام در صورت رفع نکردن آنجه نوافض توافق هسته‌ای با ایران خواند، تهدید کرد.

نتانیاهو: اگر برجام «اصلاح» نشود، ممکن است ترامپ این هفته از آن خارج شود

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با سفرای اروپایی گفته است که اگر آن‌ها به «اصلاح» توافق هسته‌ای کمک نکنند، ممکن است ترامپ از این توافق خارج شود.

رجزهای ترامپ را دست ‌کم نگیریم

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری آمریکا تعلیق تحریم ‌های هسته‌ای ایران را امضا کرد؛ اما در عین حال گفت که این آخرین ‌باری است که این قانون را امضا می‌کند و اگر توافق هسته‌ای آن ‌طور که باب میل آمریکا است، تغییر نکند، آمریکا را از برجام خارج خواهد

شروط ترامپ عملی نیست/ آمریکا احتمالا اواخر بهار از برجام خارج می‌شود

اندیشکده سوفان در گزارشی پیش‌بینی کرده رئیس‌جمهور آمریکا در موعد بعدی رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران از توافق هسته‌ای برجام خارج خواهد شد.

بی‌بی‌سی: ترامپ یک ضرب‌الاجل برای اصلاح توافق هسته‌ای تعیین خواهد کرد

شبکه بی‌بی‌سی گزارش داد: رییس‌جمهور آمریکا قرار است هم‌زمان با تمدید تعلیق تحریم‌های ایران، ضرب‌الاجلی را برای کنگره و متحدان اروپایی واشنگتن برای اصلاح توافق هسته‌ای با ایران تعیین کند.

ترامپ بدنبال احیای حیثیت سیاسی بر باد رفته

تعیین ضرب الأجل از سوی دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته ای در واقع، نوعی اعاده حیثیت سیاسی برای ترامپ است، چراکه وی پیشتر اعلام کرده بود که قطعا در این دوره توافق هسته ای را تأیید نمی کند و از آن خارج می شود.

ترامپ می‌خواهد «توافق هسته‌ای» به نفع آمریکا تمام شود

"دونالد ترامپ" قصد دارد توافق هسته‌ای با ایران به گونه‌ای تغییر کند که منافع ژئوپلیتیکی آمریکا و منافع سیاسی داخلی خود او تامین شده و تا جای ممکن اوضاع داخلی در ایران را نیز بی‌ثبات کند.

نتانیاهو به ماکرون: اظهارات ترامپ را جدی بگیرید و برجام را اصلاح کنید

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی تلفنی با رئیس‌جمهوری فرانسه، گفته است کشورهایی که خواهان حفظ توافق هسته‌ای با ایران( برجام) هستند، باید این توافق را اصلاح کنند.]]>

نتانیاهو: ترامپ این هفته احتمالا از برجام خارج می‌شود

رسانه‌های رژیم صهیونیستی می‌گویند که نخست‌وزیر این رژیم روز سه‌شنبه گفته است که احتمال دارد رئیس‌جمهور آمریکا این هفته از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود.

امریکا در عمل از برجام خارج شده است

حضور امریکا در برجام هم اکنون شکلی است و اگر ترامپ اعلام کند که از توافق هسته ای خارج می شود این فرصت برای ایران فراهم خواهد شد که برنامه هسته ای خود را بدون هیچ محدودیتی پیگیری نماید.

‌به‌رغم تمایلم آمریکا را از برجام خارج نمی‌کنم

در بیانیه رئیس‌جمهور آمریکا درباره برجام آمده است که به‌رغم تمایل قوی من، آمریکا را از توافق هسته‌ای ایران خارج نمی‌کنم.]]>

مقامات روس: آمریکا حق ندارد توافق هسته‌ای با ایران را تغییر دهد

مقامات پارلمانی روس با اشاره به اختلاف جدی آمریکا و اروپا بر سر توافق هسته‌ای با ایران و اعمال فشار بر اتحادیه اروپا، تاکید کردند واشنگتن حق ندارد این توافقنامه را بر اساس منافع خود «اصلاح» کند.

عادل الجبیر ادعا کرد: توافق هسته‌ای نیازمند اصلاح است

وزیر خارجه عربستان با طرح این ادعا که ایران از حوثی‌ها حمایت موشکی می کند، گفت: توافق هسته‌ای نیازمند اصلاح است.

ترامپ و سرنوشت برجام

تهران- ایرنا- زمان موعود برای تصمیم‌گیری دونالد ترامپ جهت تایید پایبندی ایران به توافق و حتی خروج یکجانبه آمریکا از برجام به زودی از راه می‌رسد این در حالی است که برجام یک قرارداد بین‌الملی است و آمریکا تنها عضو توافق هسته‌ای نیست بلکه روسیه، چین، اتحادیه

ترامپ برجام را نابود می‌کند؟

المیادین در گزارشی درباره تصمیم مهم رئیس‌جمهور آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران نوشت که روز سیزدهم ژانویه جاری، تاریخ مهمی در مسیر توافق هسته‌ای ایران به شمار می‌رود.]]>

رویترز: ترامپ برجام را حفظ و با تمدید تعلیق تحریم های هسته ای علیه ایران موافقت می کند

تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز امروز جمعه به نقل از منابع آگاه خبر داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا توافق هسته ای ایران (برجام) را حفظ و تعلیق تحریم های هسته ای علیه ایران را در چارچوب این توافق تمدید خواهد کرد.

اروپا در موضوع توافق هسته ای، ترامپ را تحت فشار قرار داده است

شبکه فرانس 24 گزارش داد: قدرت های اروپایی اعمال فشار به رئیس جمهوری آمریکا برای رعایت مفاد توافق هسته ای ایران را افزایش داده اند.

با خروج از برجام به ایران هدیه می دهیم

وزیر انرژی دولت پیشین آمریکا با دفاع از توافق هسته ای تأکید کرد، در صورتی که آمریکا از این توافق خارج شود در واقع به ایران هدیه می دهد.

ترامپ تعلیق تحریم های هسته ای علیه ایران را تمدید کرد

تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ»رئیس جمهوری آمریکا که تاکنون دو بارتعلیق تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران را امضا کرده است، بار دیگر به رغم ناخشنودی از توافق بین المللی هسته ای ایران (برجام)، تعلیق این تحریم ها را تمدید کرد.

مسکو به تهدیدهای ترامپ درباره خروج از برجام پاسخ داد

معاون وزیر خارجه روسیه به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا که تهدید کرده بود از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 خارج خواهد شد پاسخ داد.