ترامپ: یا توافق هسته‌ای اصلاح شود یا آمریکا از آن خارج می‌شود

ترامپ کشورهای اروپایی و متحدانش را به خروج از برجام در صورت رفع نکردن آنجه نوافض توافق هسته‌ای با ایران خواند، تهدید کرد.مطالب مرتبط

ترامپ به نتانیاهو گفته اگربرجام اصلاح نشودآمریکا ازآن خارج می شود

کانال ده تلویزیون اسرائیل اعلام کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفته است که اگر توافق هسته ای با ایران اصلاح نشود آمریکا به آن پایان خواهد داد.

کورکر: اگر با اروپا به توافق نرسیم،ترامپ ماه مه از برجام خارج می‌شود

رئیس کمیته روابط خارجی سنا تصریح کرد که اگر اروپایی‌ها در ارتباط با چارچوبی درباره برجام به توافق نرسند، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه مه احتمالاً از این توافق هسته‌ای خارج می‌شود.

نتانیاهو: ترامپ در ماه "مه" از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران در ماه مه آینده خبر داد.

سناتور آمریکایی: ترامپ احتمالا از برجام خارج می شود

تهران - ایرنا - «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس احتمال داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 12ماه مه (22 اردیبهشت) از توافق هسته ای ایران (برجام) خارج شود.

سناتور ارشد آمریکایی: ترامپ احتمالا 12 می از برجام خارج می‌شود

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در پاسخ به سوالی درباره احتمال خروج ترامپ از توافق هسته‌ای این امر را بعید ندانست.

ترامپ در ماه می از برجام خارج می‌شود

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران در ماه می آینده خبر داده است.]]>

توافق هسته‌ای ایران در راستای منافع آمریکا است

در حالی که ترامپ یکی از دلایل اصلی کنار گذاشتن رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا را اختلاف نظر در مورد برجام اعلام کرد، رییس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا توافق هسته‌ای ایران را در راستای منافع آمریکا دانست.

واشنگتن پست: مایک پمپئو باید توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کند

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به گزینه‌ پیشنهادی رئیس‌جمهور آمریکا برای وزارت امور خارجه نوشت: در صورت خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای ترامپ دیگر قادر نخواهد بود پیونگ یانگ را به محدود کردن برنامه هسته‌ای‌اش متقاعد کند.

باب کورکر: ترامپ در ماه می از برجام خارج می‌شود

یک سناتور ارشد جمهوری‌خواه گفته است که در صورت عدم توافق آمریکا و اروپا بر سر برجام، ترامپ در ماه می از برجام خارج خواهد شد.

مهمترین اخبار جهان(7-19)

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا : این اتحادیه با وجود تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ایران، مایل به تغییر توافق هسته ای سال 2015 ایران با قدرت های جهانی نیست.

جان کری: رفتار ترامپ با برجام، احتمال توافق آمریکا با کره شمالی را تضعیف می‌کند

وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه‌ای روز چهارشنبه از رفتار دولت فعلی کشورش در قبال توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرده است.

برجام و توافق آمریکا با کره شمالی

تهران-ایرنا- روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی از عزم ترامپ برای کشتن برجام خبر داده و تاکید می کند که رسیدن به توافق با «پیونگ یانگ» وابسته به نوع رفتار واشنگتن با توافق هسته ای ایران است.

هشدار مرکل به نتانیاهو درمورد عواقب خروج آمریکا از توافق هسته‌ای

صدراعظم آلمان به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داده که درصورت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای کشورهای اروپایی حاضر در توافق به همراه ایران، روسیه و چین در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار خواهند گرفت.

ترامپ به نتانیاهو گفته ماندن آمریکا در برجام منوط به تغییر اساسی این توافق است

کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل به نقل از منابع آگاه نوشته است که ترامپ به نتانیاهو گفته در صورتی که برجام به صورت اساسی اصلاح نشود، واشنگتن از این توافق کناره‌گیری می‌کند.

تل‌آویو: ترجیح ما اصلاح برجام است نه لغو آن

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی بامداد سه‌شنبه گفته ترجیح این رژیم اصلاح توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 و طولانی کردن محدودیت‌های تهران ذیل این توافق است و نه لغو آن.

اگر آمریکا از برجام خارج شود، معافیت از تحریم ها را درخواست می کنیم

رئیس شرکت توتال تصریح کرد اگر آمریکا از توافق هسته‌ای خارج شود این شرکت برای معافیت از تحریم‌ها درخواست ارائه خواهد کرد.

ترامپ: درباره توافق هسته‌ای ایران با تیلرسون اختلاف داشتم

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی درباره برکناری تیلرسون گفت که با وی درباره توافق هسته‌ای ایران اختلاف داشته است.

سفیر فرانسه در واشنگتن با اصلاح برجام مخالفت کرد

تهران - ایرنا - سفیر فرانسه در آمریکا روز دوشنبه در حساب کاربری توئتیر خود تاکید کرد که نمی توان توافق هسته ای وین (برجام) را بر خلاف میل سایر طرف های این توافقنامه، اصلاح کرد.

تاثیر برکناری وزیر امور خارجه آمریکا بر توافق هسته‌ای

خبرگزاری رویترز با اشاره به برکناری وزیرامورخارجه آمریکا گزارش داد: اکنون تردیدها نسبت به سرنوشت توافق هسته‌ای با ایران افزایش یافته است هرچند هنوز نمی‌توان گفت انتصاب مایک پمپئو به عنوان وزیر خارجه چه تاثیری می‌تواند بر توافق داشته باشد.

ترامپ علت برکناری تیلرسون را اختلاف بر سر برجام اعلام کرد

تهران - ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه پس از برکنار کردن رکس تیلرسون از سمت وزیر امور خارجه آمریکا، گفت که با وی بر سر توافق هسته ای ایران (برجام)، اختلاف نظر داشته است.