سازمان ملل: ایران تحریم تسلیحاتی یمن را نقض کرده است

سازمان ملل مدعی شد که ایران تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه حوثی‌های یمن را نقض کرده است.مطالب مرتبط

نماینده انگلیس: ایران از بی‌ثبات کردن یمن دست بکشد/ نماینده آمریکا: حوثی‌ها تمایلی به توقف جنگ ندارند

نمایندگان امریکا و انگلیس در نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل، نقاط مشترک زیادی در بحث حمایت از عربستان و تاختن بر انقلابیون سعودی داشتندو هر دو، ایران را به نقض تحریم تسلیحاتی یمنی‌ها محکوم کردند.

کاخ‌سفید از اظهارات هیلی درباره تحریم‌های جدید روسیه عقب‌نشینی کرد

در حالی که نماینده آمریکا در سازمان ملل از اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه در روز دوشنبه خبر داده بود اما کاخ سفید این موضوع را رد کرده و گفت که این تحریم‌ها به زودی و نه روز دوشنبه اعلام می‌شود.

وزیر دفاع خبر داد: خودکفایی ایران در تامین نیازهای تسلیحاتی

وزیر دفاع با ارائه گزارشی از شرایط منطقه و حمله اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه گفت که ایران در تامین نیازهای تسلیحاتی خود، خودکفا شده است.

ائتلاف متجاوز سعودی باز هم ایران را به حمایت تسلیحاتی از یمن متهم کرد

سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی بار دیگر مدعی شد که ایران به حمایت‌های تسلیحاتی خود از نیروهای یمنی ادامه می‌دهد.

عقب نشینی آمریکا از اعمال تحریم جدید علیه روسیه

در حالی که نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته بود آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال خواهد کرد دونالد ترامپ اعلام کرده پس از مشورت با مشاوران امنیت ملی خود از اعمال تحریم جدید علیه روسیه منصرف شده است.

دورزدن تحریم با سوآپ ارزی

سایه روابط سیاسی بر روابط اقتصادی دور از انتظار نیست. از وقتی ایران رنگ‌وبوی تحریم را در سال‌های مختلف به خود دیده، راهکارهای مختلفی را برای رهایی از تحریم یا به تعبیری همان دورزدن تحریم‌های ناعادلانه در پیش گرفته است.

همکاری با FATF یعنی تحریم ایران علیه ایران!

همکاری با FATF برای برقراری روابط مالی با بانک‌های بین‌المللی، دور باطلی بیش نیست و موجب تشدید تحریم ها از درون و اختلافات در داخل و منزوی کردن نهادهای تحریم شده ایرانی می‌شود.

آمریکا تحریم های جدیدی علیه روسیه اعلام می کند

تهران- ایرنا-سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت که واشنگتن تحریم های جدیدی علیه روسیه به دلیل حمله شیمیایی ادعایی در سوریه وضع کرده که روز دوشنبه اعلام می شود.

ماجرای نامه به رهبر انقلاب در زمان تحریم‌ها

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در وزارت خارجه که بودم، همزمان با تشدید تحریم‌ها، نامه‌ای با محوریت تحریم‌ها و ارائه راه حل به رهبری نوشتیم و ایشان هم تقریر زیبایی روی این نامه نوشتند.

اتحادیه اروپا، سوریه را به تحریم‌های اقتصادی جدید تهدید کرد/ درخواست بروکسل از ایران و روسیه برای خلع سلاح شیمیایی سوریه

اتحادیه اروپا امروز از ایران و روسیه خواست تا به خلع سلاح شیمیایی سوریه کمک کرده و اعلام کردند، در غیر این صورت تحریم‌های اقتصادی جدیدی علیه این کشور اعمال خواهند کرد.

معدن ستون تحقق اقتصاد مقاومتی است

سنندج - ایرنا - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: معدن در تنگناها و تحریم ها علیه ایران به عنوان ناجی اقتصاد و اقتدار کشور عمل کرده و ستون تحقق اقتصادی مقاومتی در کشور است.

اصفهان| گرجستان در مقابل فشار برای تحریم‌ها علیه ایران عقب‌نشینی نمی‌کند

سفیر گرجستان در ایران با تأکید بر اینکه کشور گرجستان در مقابل فشار برای تحریم‌ها علیه ایران عقب‌نشینی نمی‌کند، گفت: تحریم‌های ایران را می‌توانیم به‌صورت رسمی حل کنیم.

اروپا به توافق برای تحریم ایران نزدیک‌تر شده است

رویترز اعلام کرد که دولت های اروپائی حمایت خود را از طرح پیشنهادی سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان درباره اعمال تحریم های تازه علیه ایران نشان می دهند.

اتحادیه اروپا به تحریم های جدید علیه ایران نزدیک می شود

تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز در گزارشی ادعا کرد که تعدیل موضع سه کشور پیشنهاد دهنده تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران و همچنین تضمین مقام های آمریکایی برای جلب رضایت ترامپ باعث شده تحریم های پیشنهادی با استقبال بیشتری از سوی اعضای این اتحادیه روب

جریمه‌های جدید آمریکا برای شرکت چینی متهم به نقض تحریم‌های ایران

وزارت بازرگانی آمریکا با متهم کردن شرکت چینی «زد.تی.ئی» به نقض قوانین تحریم‌ها فروش قطعات توسط شرکت‌های آمریکایی به این شرکت تولیدکننده تجهیزات مخابراتی را برای مدت ۷ سال ممنوع اعلام کرده است.

اعتراض بانکدار ترکیه‌ای به حکم «۱۰۵ سال زندان» به جرم دور زدن تحریم‌های علیه ایران

وکلای محمد هاکان آتیلا به حکم ۱۰۵ سال زندان برای او اعتراض کرده و گفته‌اند که او تنها یکی از مسیرهایی بوده که رضا ضراب برای پولشویی از او استفاده می‌کرده است.]]>

عدم توافق وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل برسر تحریم‌های جدید علیه ایران

عدم توافق اروپایی‌ها بر سر اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران از جمله موضوعات اخبار «ایران در جهان» طی 24 ساعت گذشته بود.

در صورت تحریم مجدد ایران، نفت 80 دلاری می شود

درحالی‌که کشورهای غربی در حال گسترش دامنه جنگ در سوریه هستند، در صورتی‌که آمریکا و اتحادیه اروپا دوباره تحریم‌هایی علیه ایران وضع کنند، قیمت نفت برنت می‌تواند به 80 دلار در هر بشکه افزایش یابد.

اختلاف در اتحادیه اروپا بر سر اعمال تحریم‌های جدید ضد ایران

ایتالیا با طرح انگلیس، فرانسه و آلمان برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران مخالفت کرد.

ایران نقش اثرگذاری در سازمان ملل ایفا کرده است

شیراز - ایرنا- رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس گفت: نمایشگاه عکس ها و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران نشان از سطح بالای نقش آفرینی اثرگذار کشورمان در مناسبات این سازمان بین المللی دارد.