سازمان ملل: ایران تحریم تسلیحاتی یمن را نقض کرده است

سازمان ملل مدعی شد که ایران تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه حوثی‌های یمن را نقض کرده است.مطالب مرتبط

شورای امنیت تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی را تصویب کرد

الجزیره-ایرنا-اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه به طرح تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی به دلیل درگیری های جاری در این کشور رای دادند.

واکنش منفی روسیه به تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی

وزارت خارجه روسیه در واکنش به تصویب پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی در شورای امنیت سازمان ملل، اعلام کرد که این اقدام در زمان مناسبی صورت نگرفته و روسیه از ابتدا با آن مخالف بوده است.

شورای امنیت تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی را تصویب کرد

شورای امنیت سازمان ملل به زحمت از یک پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای اعمال تحریم تسلیحاتی علیه سودان جنوبی حمایت کرد زیرا برخی از اعضا معتقدند چنین حرکتی به تلاش‌های آفریقایی‌ها برای پایان دادن به درگیری پنج ساله در تازه‌ترین کشور جهان لطمه می‌زند.

تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه سودان جنوبی

تلاش آمریکا برای تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی در نشست امروز شورای امنیت

منابع مطلع اعلام کردند که آمریکا در تلاش برای همسو کردن آرای اعضای شورای امنیت برای تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی است.

دست پر ملت ایران مقابل تهدید و تحریم

کرج - ایرنا - افزایش فشارها و تحریم علیه ملت ایران موضوع تازه ای نیست، 40 سال است که آمریکایی ها از این طناب پوسیده برای متوقف کردن پیشرفت رو به شتاب جمهوری اسلامی استفاده کرده اند و هر بار با سد آهنین ایستادگی ایرانیان برخورد کرده اند.

درخواست نماینده‌های کنگره آمریکا از «پامپئو» برای تحریم صدا و سیمای ایران

برخی از نمایندگان کنگره آمریکا از وزیر خارجه این کشور خواسته‌اند از امضای معافیت‌های تحریمی صدا و سیمای ایران خودداری کرده و این سازمان را هدف تحریم قرار دهد.

تحریم تسلیحاتی شورای امنیت علیه سودان جنوبی

آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران تنها مانده است/ قطعی برق همه را کلافه کرده است

امام جمعه تبریز گفت: حتی مجامع بین‌المللی هم از اقدام تحریم آمریکا علیه ایران حمایت نکرده و اتحادیه اروپا با یک بسته پیشنهادی اعلام کرده که حاضر به خرید روزانه یک میلیون بشکه نفت از ایران است.

آمریکا کره شمالی را به نقض تحریم‌های سازمان ملل متهم کرد

ایالات متحده، کره شمالی را به نقض تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل در زمینه خرید و فروش فرآورده‌های نفتی متهم کرده است.

مذاکره همزاد تحریم

شکایت دیپلمات‌های آمریکایی به شورای امنیت در خصوص نقض تحریم‌های سازمان ملل از سوی کره شمالی دردسر جدیدی برای کیم جون اون رئیس جمهور این کشور ایجاد کرده است.

مبادلات تجاری ایران و ترکیه بزودی با پول ملی / به تحریم‌ها علیه ایران بی‌اعتناییم

سرکنسول ترکیه در تبریز گفت: هیچ کشور و قدرتی توانایی بر هم زدن روابط ترکیه و ایران را نداشته و نخواهد داشت و ترکیه بدون در نظر گرفتن این تحریم‌ها، روابط خود با ایران را حفظ کرده است.

پمپئو:درخواست های معافیت از تحریم نفت ایران را بررسی می کنیم

تهران – ایرنا – آمریکا که پیشتر مدعی شده بود تلاش می کند تا صادرات نفت ایران را به «صفر» برساند، از مواضع خود عقب نشینی کرده و گفت که درخواست برخی کشورها برای برخورداری از معافیت از تحریم های نفتی ایران را بررسی می کند.

ایران علیه آمریکا به‌دلیل بازگرداندن تحریم‌ها شکایت کرده است

دیوان بین‌المللی دادگستری (لاهه) روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای صحبت‌های محمدجواد ظریف مبنی‌بر اقامه دعوی ایران علیه آمریکا بنا بر بازگرداندن غیرقانونی تحریم‌های ایران را در دادگاه لاهه تایید کرد.

آمریکا تحریم شرکت چینی مرتبط با ایران را لغو کرد

تهران - ایرنا - وزارت بازرگانی آمریکا شرکت مخابراتی ZTE چین را که به سبب دور زدن تحریم های ایران مورد تحریم قرار گرفته بود، بعد از پرداخت جریمه از این تحریم ها معاف کرد.

احتمال کاهش 500 هزار بشکه صادرات نفت ایران با شروع تحریم‌ها

براساس آمارهای شرکت ملی نفت ایران، در خرداد و تیرماه جاری روزانه 2.6 میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی صادر شده است؛ کارشناسان پیش بینی کرده اند با آغاز تحریم های نفتی شاهد کاهش 500 هزار بشکه صادرات نفت ایران خواهیم بود.

توقف صادرات استیل روسیه و قزاقستان به ایران از ترس تحریم‌ها

روسیه و قزاقستان فروش ورقه‌های استیل به ایران را از ترس تحریم‌های آمریکا متوقف کرده‌اند. ]]>

تغییر موضع آمریکا در قبال تحریم نفتی ایران/ درخواست معافیت‌ها را بررسی می کنیم

درحالی‌که واشنگتن پیشتر اعلام کرده بود به هیچ مشتری نفت ایران معافیت از تحریم‌ نمی‌دهد و آنها باید خریدشان از ایران را به صفر برسانند، وزیر خارجه آمریکا گفت واشنگتن این درخواست‌ها را بررسی خواهد کرد.

جهان مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستادگی کند

پکن - ایرنا - 'کمال خرازی' رییس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران، تحریم های آمریکا علیه ایران را ظالمانه توصیف کرد و گفت جامعه بین المللی باید مقابل آمریکا ایستادگی کرده و با تحریم های این کشور علیه ایران مقابله کنند.

آمریکا درخواست معاف‌شدن فرانسه از تحریم‌های ایران را رد کرد

وزیر دارایی فرانسه خبر داد که دولت آمریکا درخواست فرانسه برای معافیت کمپانی‌های این کشور از تحریم‌های تازه ایران را رد کرده است.]]>