خط و نشان ترامپ برای ایران و متحدان اروپایی برجام

رییس‌جمهور آمریکا بنا به توصیه برخی از اعضای دولت خود و همچنین معدود مشاوران آگاهش تصمیم گرفت که علی‌رغم میل باطنی‌اش و با استفاده از زبان تهدید و کشیدن خط و نشان برای ایران و هم پیمانان اروپایی‌اش برای بار سوم تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را در چارمطالب مرتبط

ترامپ با اهرم روسیه به اروپایی ها فشار می آورد

تهران- ایران- «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در بحبوحه اختلافاتش با اروپا بر سر مسائل تجاری، ظاهرا با حمایت از بازگشت روسیه به گروه 7، از مسکو برای فشار بر متحدان اروپایی اش برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کند.

از سرگیری فعالیت هسته‌ای پیامی برای اروپا

تهران- ایرنا- همانطور که شاهد بودیم ترامپ بر اساس وعده‌های که در دوران انتخاباتی خود داده بود و بر خلاف توصیه‌ عقلای آمریکایی و متحدان اروپایی خود، از برجام خارج شد.

اولین نشانه شسکت برجام اروپایی/بلومبرگ: صادرات نفت ایران نزولی شد

صادرات نفت ایران در دو هفته نخست ماه ژوئن به شدت کاهش یافته است. این نشان می دهد که اقدام ترامپ در وضع تحریم های جدید علیه ایران برخی از مشتریان را از خرید نفت این کشور منصرف ساخته است.

شاهد پایان دوستی آمریکا با متحدان اروپایی هستیم

تهران – ایرنا – گروهی از کارشناسان تحلیگران داخلی آمریکا به دنبال نشست سنگاپور در تحلیلی متفق به شبکه خبری سی ان ان گفتند آنچه دونالد ترامپ انجام می دهد درحقیقت پایان دادن به دوستی و اتحاد 75ساله آمریکا با متحدان غربی است.

تکیه گاه های جنگ تجاری ترامپ علیه رقبای چینی و اروپایی و راهکارهای مقابله

همچنانکه در جریان نشست گروه 7 در کانادا نیز مشاهده شد با گذشت زمان آثار سیاست های یکجانبه گرایی دولت ترامپ دامنگیر خود متحدان امریکا نیز می شود.

اروپا در مقابل آمریکا

تصمیم پر سر و صدای ترامپ برای خروج از برجام و بیانیه مشترک نشست گروه هفت همچنین گستردگی اختلافات او با رهبران اروپایی نشان از اختلاف عمیق در دو سوی اتلانتیک دارد.

ابتکار در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه: ایران حسن نیت خود را در برجام نشان داد/ تا ابد منتظر تایید برجام نمی مانیم

معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان در مصاحبه با یک خبرگزاری اروپایی گفت که ایران حسن نیت خود را در توافق هسته ای نشان داد و تا ابد منتظر تایید آن نخواهد ماند.

خروج از برجام وتعرفه ها، عوامل انزوای ترامپ درگروه 7هستند

تهران-ایرنا- پولیتیکو نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نشست دیروز سران گروه هفت (G7) در کانادا، مطرود متحدان بود و بطور قطع علل آن خروج از برجام و وضع تعرفه های جدید بر واردات فلزات هستند.

سیاست خارجی ترامپ «بی ثبات کننده» است

تهران - ایرنا - «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه به دنبال اختلافات لفظی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با متحدان اروپایی اش و توافق با کره شمالی در نشست سنگاپور، سیاست خارجی ترامپ را «بی ثبات کننده» خواند و از آن انتقاد کرد.

سندرز: ترامپ با متحدان آمریکا مشکل دارد، با "رهبران مستبد" نه

برنی سندرز،سناتور دموکرات آمریکایی روابط دونالد ترامپ با رهبران جهان را زیر سوال برد و گفت، این عجیب است که ترامپ در روابطش با متحدان آمریکا با دشواری‌هایی مواجه است اما در ارتباط با رهبران مستبد "مشکلی ندارد".

نفت؛ کار ترامپ را برای فشار بر ایران سخت کرده است

تهران - ایرنا- وال استریت ژورنال نوشت: نفت؛ حوزه ای است که ترامپ به راحتی نمی تواند متحدان نزدیک و دورش را به تسلیم بکشاند و آنها را وادار کند که تحت فشار آمریکا نفت ایران را نخرند. این بار توافق هسته ای بدست آمده و شرایط متفاوت از چند سال پیش است.

سی ان ان: توقف رزمایش هشداری برای متحدان واشنگتن است

تهران – ایرنا – شبکه خبری سی ان ان در پی نشست رهبر کره شمالی با رئیس جمهوری آمریکا در سنگاپور گزارش داد: درخواست دونالد ترامپ برای توقف رزمایش مشترک در شبه جزیره کره، زنگ های خطر را برای متحدان واشنگتن نواخت.

گزارش تسنیم|دو سیاستمدار و سه پرونده/ ترامپ و مرکل با هم کنار می‌آیند؟

دونالد ترامپ قصد دارد با چینش سه پرونده "برجام"، "هزینه های نظامی ناتو" و "تعرفه های گمرکی علیه کالاهای اروپایی"، قدرت مانور سران اروپایی را نسبت به وضعیت فعلی نیز کاهش دهد.

عزیزی: اروپایی‌ها به خاطر حیثیت خودشان به برجام عمل می‌کنند

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است که اروپایی‌ها برای دفاع از حیثیت خود رضایت ایران را جلب خواهند کرد و در موضوع برجام به آنچه مقام معظم رهبری قائل شدند عمل خواهند کرد.

هرج و مرج در جی 7

تهران-ایرنا- تحلیلگران اعتقاد دارند سیاست های «دونالد ترامپ» در موضوع های برجام، پیمان پاریس، اجلاس جی 7، کره شمالی یا وضع تعرفه تجاری زمینه را برای ایجاد یک هرج و مرج جهانی فراهم کرده و متحدان آمریکا را در مقابل واشنگتن قرار داده است.

واکنش عجیب یک وزیر به خروج شرکت‌های اروپایی از ایران: بر‌می‌گردند

وزیر نیرو به خروج پی در پی شرکت‌های اروپایی از ایران پس از خروج آمریکا از برجام واکنش نشان داد.

پس از خروج ترامپ از برجام، چین خلا تجاری در ایران را پر می‌کند

با خروج آمریکا از برجام ، چین در حال پر کردن خلا تجاری ناشی از خروج اروپایی‌ها از ایران است زیرا این کشور دارایی‌های اقتصادی مهمش را از تراکنش‌های عمومی بازارهای جهانی دور نگاه داشته از این‌رو با تحریم‌های آمریکا روبرو نمی شود.

نشنال اینترست:خروج ترامپ از برجام، بی خردی ژئوپلیتیک بود

تهران-ایرنا- نشریه آمریکایی نشنال اینترست نوشت: از آنجا که خروج از برجام بزرگترین آسیب را به نزدیکترین متحدان و بیشترین مزیت را برای رقبای آمریکا (چین و روسیه) به دنبال خواهد داشت، می توان آن را یک بی خردی ژئوپلیتیک و برهم زننده ثبات اقتصادی دانست.

مقام آلمانی: موضع ترامپ در قبال برجام برای من قابل درک نیست

رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان لغو توافق هسته‌ای ایران و رفتار ترامپ در مسئله کره شمالی را رفتاری کاملا متناقض دانسته و تصریح کرد که موضع رد ترامپ در قبال برجام را درک نمی‌کنم.

نقوی حسینی: اگر سه کشور اروپایی بتوانند به ایران تضمین بدهند، برجام ادامه می‌یابد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران به «اسپوتنیک» گفت: تنها موضوع مذاکره ایران با سه کشور اروپایی این است که آیا می‌توانند تضمین‌های لازم مبنی بر اجرای تعهدات خود به برجام را بدهند یا خیر».