خط و نشان ترامپ برای ایران و متحدان اروپایی برجام

رییس‌جمهور آمریکا بنا به توصیه برخی از اعضای دولت خود و همچنین معدود مشاوران آگاهش تصمیم گرفت که علی‌رغم میل باطنی‌اش و با استفاده از زبان تهدید و کشیدن خط و نشان برای ایران و هم پیمانان اروپایی‌اش برای بار سوم تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را در چارمطالب مرتبط

گزارش جروز‌الم‌ پست از تردید اروپایی‌ها درباره قصد ترامپ درخصوص برجام

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند اروپایی‌ها بر این باورند که ترامپ یا خودش توافق را نقض می‌کند یا اتحادیه اروپا وادار می‌شود که با او همراه شود، اما اگر ترامپ برای شکست توافق فشار وارد کند، اروپایی‌ها بخشی از آن نخواهند بود.

عراقچی: اروپایی‌ها برای خوشایند ترامپ مرتکب اشتباه محاسبه نشوند

معاون وزیر خارجه ایران گفت: اگر برخی اروپایی‌ها به دنبال اقداماتی همچون اعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای بر ایران جهت خوشایند ترامپ باشند، مرتکب اشتباه محاسبه بزرگی شده و نتایج مستقیم آن را بر برجام و ادامه حیاتش خواهند دید.

مذاکره‌کنندگان اروپایی: احتمال یافتن راهی برای مجاب کردن ترامپ به ماندن در برجام اندک است

مذاکره‌کنندگان اروپایی که در نشست‌هایی با طرف‌های آمریکایی در خصوص برجام شرکت کرده‌اند احتمال یافتن راهی برای متقاعد کردن ترامپ به ماندن در برجام را اندک می‌دانند.

واکنش کاخ سفید به تحریم‌های پیشنهادی اروپایی‌ها علیه ایران برای حفظ برجام

سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز جمعه به اخبار پیشتر منتشر شده در خصوص تحریم‌های پیشنهادی کشورهای اروپایی علیه ایران برای حفظ ابرجام واکنش نشان داد.

تروئیکای اروپایی، برای حفظ برجام تحریم‌هایی جدید علیه ایران پیشنهاد کرد+ جزئیات

آلمان، فرانسه و انگلیس تحریم‌هایی جدید علیه ایران برای نگاه داشتن ترامپ در برجام پیشنهاد کرده‌اند.

جدایی موگرینی از ترامپ

مقاومت و مخالفت سکاندار کاخ سفید با توافق بین المللی برجام در نهایت راهی برای اروپایی ها نگذاشت جز اینکه تدابیری برای جدا کردن مسیر خود از امریکا در سال های باقی مانده از برجام بیابند.

واشنگتن: امروز در برلین در خصوص رفتار مخرب ایران صحبت کردیم/ اروپایی‌ها کلیت حرف‌های ما را قبول دارند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید نماینده وزارت خارجه آمریکا در کمیسیون برجام، امروز در آلمان به اروپایی‌ها گفته که سیاست ترامپ در قبال ایران، بر مقابله با رفتار مخرب منطقه‌ای ایرانیان استوار است و اروپایی‌ها هم با کلیت این استدلال مخالفتی نداشته‌اند.

اروپایی ها مسئله موشکی ایران را با برجام یکی نکنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای اروپایی نباید مسئله موشکی ایران را با برجام یکی کنند و باید بدنبال انجام تعهدات خود و آمریکا نسبت به این توافق باشند.

واشنگتن: به‌دنبال دستیابی به توافق مکمل برجام با اروپایی‌ها هستیم

یک دیپلمات ارشد آمریکایی پس از حضور در نشست کمیسیون مشترک برجام در برلین گفت که، آمریکا در حال همکاری با شرکای اروپایی خود برای دستیابی به یک توافق مکمل در مورد برجام است.

صباغیان: اگر اروپایی‌ها به تعهد خود در برجام عمل نکنند، ما نیز مقابله می‌کنیم

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: متاسفانه وقتی برخی از شخصیت‌های اروپایی به ایران سفر می‌کنند می‌بینیم که در خصوص برجام و نقض عهدشان صحبت می‌کنند. اگر آنها به برجام عمل نکنند ما نیز با آنها مقابله می‌کنیم.

طرح ترامپ برای افزایش فروش پهپاد به متحدان آمریکا

دولت آمریکا در حال تدوین طرحی به منظور تسهیل روند واگذاری هواپیماهای بدون سرنشین این کشور به متحدان واشنگتن است.

طرح ترامپ برای افزایش فروش پهپاد به متحدان آمریکا

دولت آمریکا در حال تدوین طرحی به منظور تسهیل روند واگذاری هواپیماهای بدون سرنشین این کشور به متحدان واشنگتن است.

نارضایتی اروپایی‌ها از رفتار ترامپ

اروپا باوجود همکاری سوری میان خود و آمریکا در مورد آینده برجام، ترامپ را ناقض رویه های جاری دیپلماتیک جهانی می داند.

دورخیز ترامپ برای خروج از برجام

تهران-ایرنا-کارشناسان تمدید وضعیت اضطراری ملی علیه ایران از سوی رئیس جمهوری آمریکا را گامی در ادامه خط مشی ضد ایرانی «دونالد ترامپ» برای هموار کردن مسیر کاخ سفید جهت خروج از برجام می دانند.

ایران در رسانه‌های جهان/ احتمال خروج ترامپ از برجام در ماه می

اخبار «ایران در جهان» طی 24 ساعت گذشته شامل موضوعاتی از جمله احتمال خروج ترامپ از برجام در ماه می و عدم توافق کره شمالی با کشوری که در برجام عهدشکنی کند، بود.

جدیدترین موضع‌گیری‌های بازیگران برجام؛ طلبکاری ترامپ، پاسکاری کنگره و همنوایی اروپا

بعد از ضرب‌الاجل رئیس‌جمهور آمریکا به نمایندگان کنگره و کشورهای اروپایی در خصوص توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، بازیگران مختف برجام موضع‌گیری‌های مختلفی داشته‌اند.

ایران و اروپا در دوراهی برجام

تهران- ایرنا- با اعلام مهلت 120 روزه برای رفع «نقایص» برجام در دی ماه، رئیس جمهوری امریکا، دونالد ترامپ، توپ تعیین فرجام برجام را به‌ زمین اروپا انداخت. سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان به منظور بررسی راهکارهای احتمالی برای نگه داشتن امریکا در برجام مذاکرات

ترامپ: تغییرات پیشنهادی اروپا برای برجام رضایت‌بخش نیست

گزارش‌ها نشان می‌دهد که رئیس جمهوری آمریکا به نخست‌وزیر اسرائیل گفته است اگر تغییرات قابل توجهی در برجام انجام نشود، از آن خارج خواهد شد.

به دنبال یک توافق تکمیلی با اروپایی ها در مورد برجام هستیم

نماینده دولت آمریکا در نشست کمیسیون مشترک برجام گفت واشنگتن به دنبال دستیابی به یک توافق تکمیلی با اروپایی ها در خصوص برجام است.

مواضع تیلرسون نسبت به ایران و برجام باعث تغییرش شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یکی از دلایل تغییر وزیر خارجه آمریکا را مواضع معقول‌تر او نسبت به ترامپ درباره برجام دانست و گفت: به نظر می‌رسد وزیر جدید مواضعش به ترامپ نزدیک بوده و مخالف برجام است به همین دلیل ترامپ او را به عنوان وزیر جدید