ظریف: برجام قابل مذاکره مجدد نیست/ آمریکا مانند ایران به تعهدات خود عمل کند

تهران - ایرنا - محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در واکنش به زیاده خواهی های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که برجام قابل مذاکره مجدد نیست.مطالب مرتبط

ظریف: آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست و ایران اشتیاقی به گفت وگو با آن کشور ندارد.

ظریف: آمریکا مذاکره‌کننده قابل اعتمادی نیست

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: آمریکا یک مذاکره کننده قابل اعتماد نیست.

تحلیلگر آمریکایی: آمریکا حاضر به مذاکرات عادلانه‌ با ایران نیست

یک تحلیلگر آمریکایی با اشاره به مخالفت ایران با مذاکره مجدد بر سر برجام گفت: ایران تمام راهها را برای دوری از مذاکره مستقیم با آمریکا امتحان می‌کند چون مطمئن است آمریکا مذاکرات عادلانه‌ای با آنها نخواهد داشت».

چاووش‌اغلو: در قبرس، مذاکره برای مذاکره قابل قبول نیست

وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که در پرونده قبرس به دنبال نتیجه است و مذاکره بدون هدف را قابل قبول نمی‌داند.

ظریف: در پمپئو هر چیزی دیدم جز احترام دوجانبه/ در مذاکره با آمریکا را نبسته‌ایم

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما درهای مذاکره با آمریکا را نبسته‌ایم. درها باز است، مشروط بر اینکه، چنین دیداری قابل اطمینان باشد. ما باید اطمینان یابیم که به محض اینکه به توافق رسیدیم، توافق اجرایی شود.

مذاکره با آمریکا عزتمان را لکه‌دار می‌کند/ پیشنهاد تشکیل ستاد مقابله با اقدامات آمریکا

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا با ما دشمن است و شکی نیست که نبایستی با این کشور مذاکره کرد، گفت: مذاکره با آمریکا عزتمان را لکه‌دار می‌کند.

اشتون: ایران 100درصد به تعهدات خود دربرجام عمل می‌کند

لندن – ایرنا – مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا یکی از ویژگی های برجام را پایبندی کامل ایران به تعهداتش در این توافق عنوان کرد و گفت که در کمتر توافقی اعضاء به صورت صد در صد به تعهداتشان عمل می کنند. او همچنین خروج آمریکا از برجام را مایه تاسف خواند.

خروج غیرقانونی آمریکا از برجام در سمینار بروکسل تاکیدشد

لندن – ایرنا – شرکت‌کنندگان در پیش نشست سومین کنفرانس امنیتی تهران در بروکسل روز سه‌شنبه با یادآوری اینکه برجام یک توافق‌نامه بین‌المللی به شمار می‌رود، خروج آمریکا از این توافق و اعمال دوباره تحریم‌ها علیه ایران را اقدامی غیرقانونی و برخلاف تعهدات بین‌ال

ظریف، وزیر خارجه ای در تراز جمهوری اسلامی ایران - محمدرضا بروجردی*

تهران – ایرنا - سخن گفتن درباره محمد جواد ظریف، امری سهل و ممتنع است. سینه اش مخزن اسرار بسیاری است و ناگفته های و ناشنیده های بسیاری دارد که قابل بیان عمومی و در مقابل انظار بیگانگان و اغیار نیست.

تخت روانچی: فرصت اروپا در برجام دائمی نیست

لندن – ایرنا – معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با اشاره به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام هشدار داد که فرصت اروپا برای ایفای مسئولیت‌های خود در قبال این توافق بین المللی دائمی نیست.

ترامپ: ایران باید با ما توافق واقعی کند نه معامله‌ای طنز مانند برجام

رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع هوادارانش در ایالت کنتاکی بار دیگر به انتقاد از توافق هسته‌ای دولت قبلی آمریکا با ایران پرداخت و آن را به «معامله‌ای شوخی‌وار» تشبیه کرد.

اتحادیه اروپا باید به تعهدات خود در برجام پایبند بماند

رئیس کمیسیون اروپا گفت بروکسل موظف است که به تعهدات خود در توافق هسته ای با ایران پایبند بماند.

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه

تهران-ایرنا-ظریف:آمریکا مذاکره کننده غیرقابل اعتماد است،پرواز شیراز-مسقط دچار نفص فنی شد،پمپئو:چین بخشی از راه حل مساله کره است،سعودی ها دستور ترامپ برای جبران کاهش عرضه نفت ایران را اجرا کردند و آمریکا معافیت از تحریم های نفتی علیه ایران را بررسی می کند

آمریکا قابل اعتماد برای جهان نیست

اسلام آباد- ایرنا- تعدادی از محققان، پژوهشگران، شخصیت های سیاسی و دیپلمات های پاکستان در یک سمینار تخصصی با اشاره به سیاست های زورگویانه آمریکا علیه کشورهای دیگر گفتند که دولت دونالد ترامپ برای دولت ها و ملت های جهان، قابل اعتماد نیست.

آخرین وضعیت استیضاح‌ وزرا/ پاسخ ظریف به سوالی درباره احتمال مذاکره با آمریکا/ دستگیری و استرداد پرونده «سکه ثامن»/ معرفی شریعتمداری به مجلس برای تصدی وزارت کار/ دژپسند گزینه وزارت اقتصاد

معرفی وزرا از سوی رئیس‌جمهور براساس ساختار کنونی وزارت خانه ها، آخرین وضعیت استیضاح‌ وزرا، نشست مشترک کمیسیون فرهنگی مجلس و سازمان برنامه و بودجه در هفته جاری، پاسخ ظریف به سوالی درباره احتمال مذاکره با آمریکا، دستورات ویژه جهانگیری به استانداران گیلان و

هیچ کشوری مانند ایران دارای شبکه گازرسانی نیست

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه شرکت ملی گاز انرژی را وارد کرده و توسعه آن بر عهده مردم است، گفت: هیچ کشوری مانند ایران دارای شبکه گازرسانی نیست.

حامیان « CFT » تضمین می‌دهند با ما مانند برجام رفتار نکنند؟

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: چه کسی تضمین می‌کند با پیوستن به CFT می‌توانیم تحریم ها را دور بزنیم؟ چه کسی تضمین می‌کند با ما مانند برجام رفتار نکنند؟

FATF هم مانند برجام سرابی بیش نیست/ درخواست از شورای نگهبان برای بررسی دقیق CFT

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدرجایی گفت: ملت امیدوار است شورای نگهبان CFT را دقیقا بررسی کرده و دولت و مجلس به جای تکیه بر اروپا برای سراب رفع تحریم ها و حفظ برجام به اقتصاد مقاومتی و توصیه های رهبری بپردازند.

بررسی برجام بدون آمریکا و تبعات ناشی از آن

در میزگرد مشترک مؤسسه مطالعات جهانی (IGS) و بنیاد همکاری‌های امنیت بین‌المللی تهران (TFISC ) با عنوان «اتحادیه اروپا، ایران و آینده برجام» در شهر رم ایتالیا آخرین تحولات خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تبعات ناشی از ان مورد تبادل نظر قرارگرفت.

تخت روانچی: آینده برجام به رفتار اروپا بستگی خواهد داشت

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در سخنرانی خود برجام را یک دستاورد مهم بین المللی دانست، و بر ضرورت عمل به تعهدات از سوی تمامی طرف‌های این توافق تأکید کرد.