برجام قابل مذاکره مجدد نیست/ آمریکا به جای تکرار لفاظی‌های خود به تعهداتش عمل کند

وزیر امور خارجه کشورمان پس از تمدید دوباره تعلیق تحریم‌های هسته ای و هشدار ترامپ به اروپایی‌ها برای آن چه رفع نواقص برجام خواند، تاکید کرد: برجام قابل مذاکره مجدد نیست.]]>مطالب مرتبط

ظریف: آمریکا مذاکره‌کننده قابل اعتمادی نیست

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: آمریکا یک مذاکره کننده قابل اعتماد نیست.

تحلیلگر آمریکایی: آمریکا حاضر به مذاکرات عادلانه‌ با ایران نیست

یک تحلیلگر آمریکایی با اشاره به مخالفت ایران با مذاکره مجدد بر سر برجام گفت: ایران تمام راهها را برای دوری از مذاکره مستقیم با آمریکا امتحان می‌کند چون مطمئن است آمریکا مذاکرات عادلانه‌ای با آنها نخواهد داشت».

ظریف: آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که آمریکا مذاکره کننده قابل اعتمادی نیست و ایران اشتیاقی به گفت وگو با آن کشور ندارد.

چاووش‌اغلو: در قبرس، مذاکره برای مذاکره قابل قبول نیست

وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که در پرونده قبرس به دنبال نتیجه است و مذاکره بدون هدف را قابل قبول نمی‌داند.

مذاکره با آمریکا عزتمان را لکه‌دار می‌کند/ پیشنهاد تشکیل ستاد مقابله با اقدامات آمریکا

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا با ما دشمن است و شکی نیست که نبایستی با این کشور مذاکره کرد، گفت: مذاکره با آمریکا عزتمان را لکه‌دار می‌کند.

اشتون: ایران 100درصد به تعهدات خود دربرجام عمل می‌کند

لندن – ایرنا – مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا یکی از ویژگی های برجام را پایبندی کامل ایران به تعهداتش در این توافق عنوان کرد و گفت که در کمتر توافقی اعضاء به صورت صد در صد به تعهداتشان عمل می کنند. او همچنین خروج آمریکا از برجام را مایه تاسف خواند.

قتل خاشقچی خطر لفاظی ضد مطبوعاتی ترامپ را برجسته می کند

تهران - ایرنا - مجله انگلیسی نیواستیتسمن روز دوشنبه در مقاله ای قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد سیاست های عربستان را نشان از خطرناک بودن لفاظی های «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه مطبوعات دانست.

آمریکا قابل اعتماد برای جهان نیست

اسلام آباد- ایرنا- تعدادی از محققان، پژوهشگران، شخصیت های سیاسی و دیپلمات های پاکستان در یک سمینار تخصصی با اشاره به سیاست های زورگویانه آمریکا علیه کشورهای دیگر گفتند که دولت دونالد ترامپ برای دولت ها و ملت های جهان، قابل اعتماد نیست.

ظریف: در پمپئو هر چیزی دیدم جز احترام دوجانبه/ در مذاکره با آمریکا را نبسته‌ایم

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما درهای مذاکره با آمریکا را نبسته‌ایم. درها باز است، مشروط بر اینکه، چنین دیداری قابل اطمینان باشد. ما باید اطمینان یابیم که به محض اینکه به توافق رسیدیم، توافق اجرایی شود.

تخت روانچی: فرصت اروپا در برجام دائمی نیست

لندن – ایرنا – معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با اشاره به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام هشدار داد که فرصت اروپا برای ایفای مسئولیت‌های خود در قبال این توافق بین المللی دائمی نیست.

FATF یک معاهده لرزان و بدون پشتیبان/آمریکا به تعهداتش عمل نمی‌کند

خرم‌آباد- نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: «FATF » یک معاهده لرزان و بدون پشتیبان بوده و در آن آمریکا به تعهداتش عمل نمی‌کند.

نباید روز سیاه مجلس برای تصویب برجام در مورد لوایح FATF هم تکرار شود

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: اگر رئیس مجلس در مورد لوایح FATF هم به دنبال تکرار روز سیاه مجلس در تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام باشد، جنبش دانشجویی او و امثال او را در پیشگاه ملت ایران بازخواست خواهد کرد.

ایران همچنان برای حفظ برجام تلاش می‌کند/ انتظار داریم اروپا به تعهداتش عمل کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه بر تلاش ایران برای حفظ برجام تأکید کرد.

تکرار تراژدی 'مرگ' در منبع آب اهواز دور از انتظار نیست

اهواز – ایرنا- سالگرد کشته شدن 2 کودک خردسال در حادثه سقوط صخره در منبع آب نزدیک است اما نه تنها دستورالعمل جابجایی ساکنان مستقر در این پهنه پرخطر تاکنون تعیین تکلیف نشده است بلکه به گفته برخی مسئولان تکرار حوادث مشابه در سال جاری نیز دور از انتظار نیست.

تهران| تفکر مذاکره با آمریکا به عنوان راه‌حل مشکلات اقتصادی کشور باطل است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه ندیدن مشکلات مردم و انکار آن‌ها راه چاره نیست بر باطل بودن تفکر مذاکره با آمریکا به عنوان راه‌حل رفع مشکلات اقتصادی کشور تأکید کردند.

تکرار ادعاهای واهی آمریکا در دیوان دادگستری لاهه

تهران – ایرنا – وکلای آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری (دیوان لاهه) ، باردیگر اتهامات واهی دولت آمریکا مبنی بر حمایت ایران از تروریسم را تکرار کردند.

FATF تکرار تجربه ناگوار برجام است/احتمال خروج ایران از CFT

اصفهان - نماینده اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط مشابه با FATF را در برجام تجربه کردیم که با وجود تمام مواد تنفسی در این قرارداد در نهایت دشمنان آن را زیر پاگذاشتند.

ترامپ: برجام یک جوک بود!

رئیس‌جمهوری آمریکا برجام را به معامله‌ای طنزگونه تشبیه کرد و مدعی شد با فشارهای وی، ایرانی‎ها به زودی برای عقد توافقی واقعی با آمریکا، پیش‌قدم می‎شوند.

بررسی برجام بدون آمریکا و تبعات ناشی از آن

در میزگرد مشترک مؤسسه مطالعات جهانی (IGS) و بنیاد همکاری‌های امنیت بین‌المللی تهران (TFISC ) با عنوان «اتحادیه اروپا، ایران و آینده برجام» در شهر رم ایتالیا آخرین تحولات خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تبعات ناشی از ان مورد تبادل نظر قرارگرفت.

سیاست های آمریکا به طور غیرمستقیم بر بسیاری از کشورها تأثیر قابل توجه می گذارد

پژوهش ها نشان می دهد تأثیرات غیر مستقیم سیاست های حمایت گرایانه آمریکا غیرقابل چشم پوشی نیست.