تعلیق تحریمهای هسته ای تمدید شد/تحریم جدید ۱۴فرد و نهاد ایرانی

رئیس جمهوری آمریکا تعلیق تحریمهای هسته ای ایران را برای یک دوره دیگر تمدید کرد.مطالب مرتبط

آمریکا عضویت در پیمان منع موشک های هسته ای میان‌ برد تعلیق می کند

تهران – ایرنا - «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا گفت که واشنگتن ظرف 60 روز تعهدات خود در پیمان منع موشک های هسته ای میان‌ برد (INF) را تعلیق می کند.

آمریکا عضویت در پیمان منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای را تعلیق می‌کند

وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید که واشنگتن ظرف 60 روز آینده، پایبندی به پیمان منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای (INF) را تعلیق خواهد کرد، مگر آنکه مسکو در این مدت به این پیمان متعهد شود.

فشار آمریکا به عراق برای افزایش صادرات نفت/ تلاش بغداد برای تمدید مهلت تحریم‌ها

وزیر انرژی آمریکا دولت جدید عراق را برای افزایش تولید و صادرات نفت شمال این کشور به ترکیه در آستانه بررسی تمدید معافیت بغداد از تحریم‌ها برای ادامه واردات گاز ایران، تحت فشار قرار داد.

فیفا چگونه فوتبال یک کشور را تعلیق می‌کند؟

پروسه تعلیق فوتبال یک کشور بر اساس اصل «اقناع» فدراسیون جهانی فوتبال رقم می‌خورد؛ موضوعی که در فوتبال ایران با توجه به "عدم دخالت نهاد سوم" امکان تحقق آن صفر است.

تحلیلگر سابق پنتاگون: ضرب الاجل آمریکا درباره پیمان هسته‌ای بهانه‌ای برای توسعه تسلیحات هسته‌ای است

تحلیلگر سابق وزارت دفاع آمریکا بر این باور است که تصمیم دولت ترامپ برای تعلیق تعهداتش در چارچوب پیمان نیروهای هسته‌ای میان برد، بهانه‌ای برای توسعه صنعت تسلیحات هسته‌ای است.

تمدید ۶ ماهه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه را در پی بحران اوکراین و عدم پیشرفت در اجرای توافق مینسک تمدید کردند.

سناتورهای آمریکایی خواستار تعلیق فوری همکاری‌های اتمی آمریکا با عربستان شدند

دو سناتور آمریکایی طی نامه‌ای به وزیر انرژی آمریکا خواستار تعلیق فوری و نامحدود هرگونه توافق همکاری و مذاکره با عربستان درباره مسائل هسته‌ای میان دو کشور شدند.

آمریکا معافیت تحریمی عراق را تمدید می‌کند

کارشناس‌ طراح تحریم‌های ایران معتقد است، آمریکا با هدف بلندمدت کاهش وابستگی عراق به ایران، معافیت بغداد از تحریم‌های ایران را تمدید می‌کند.

سوء استفاده نماینده پارلمان کانادا از زن ایرانی برای حمایت از اعمال تحریم علیه ایران

شاپرک شجری‌زاده در یک کنفرانس مطبوعاتی در پارلمان کانادا که توسط ایروین کاتلر مشاور UANI یا "اتحاد علیه ایران هسته‌ای" برگزار شد، خواستار تحریم ایران شد.

آمریکا معافیت از تحریم‌ ایران را برای عراق تمدید می‌کند

متخصصان آشنا با سیاست آمریکا می‌گویند عراق در بحبوحه تحریم‌های آمریکا علیه ایران معلق رها نمی‌شود و آمریکا احتمالا معافیت از تحریم‌های ایران را برای عراق تمدید می‌کند.

اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را تمدید کرد

خبرگزاری آلمان روز پنجشنبه گزارش داد اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را تمدید کرد.

اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را تمدید کرد

رئیس شورای اروپا از تمدید تحریم های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه خبر داد.

ترامپ ضرب‌الاجل اعلامی برای توافق تجاری جدید با چین را تمدید می‌کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد در صورت مشاهده نشانه‌های مثبت از طرف چینی، ضرب‌الاجل 90 روزه اعلامی‌اش برای دستیابی به توافق تجاری جدید با پکن را تمدید کند.

تحریمهای آمریکا پشتوانه سازمان ملل را ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:اکثر کشورها قائل به تحریمهای امریکا علیه ایران نیستند چرا که پشتوانه ای از سازمان ملل ندارد و یک جانبه است.

موسویان :ترامپ جهان را در آستانه رقابت هسته ای قرار داده است

مادرید - ایرنا - «سید حسین موسویان» پژوهشگر دانشگاه پرینستون و عضو سابق گروه مذاکره کننده هسته ای در مقاله ای برای پایگاه خبری تحلیلی لوبلاگ آمریکا نوشت:ترامپ با 'دکترین خروج' از برجام جهان را درآستانه رقابت جدید هسته ای قرارداده است.

تاکید نمایندگان پارلمان ایتالیا بر حفظ برجام

برخی نمایندگان مجلس ایتالیا با انتقاد شدید از خروج امریکا از برجام و تحریم های ضد ایرانی بر ضرورت حفظ این توافق هسته ای به عنوان یک دستاورد مهم دیپلماتیک تاکید شد

تاکید نمایندگان پارلمان ایتالیا بر حفظ برجام

نمایندگان مجلس ایتالیا با انتقاد شدید از خروج آمریکا از برجام و تحریم‌های ضد ایرانی، بر ضرورت حفظ این توافق هسته‌ای به عنوان یک دستاورد مهم دیپلماتیک تاکید کردند.

مسکو: تحریم‌های غرب تاثیری بر مواضع روسیه نداشته و نخواهد داشت

سناتور روس در واکنش به تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه برای 6 ماه دیگر، یادآور شد این تحریم‌ها چهار سال است که هیچ تاثیری بر مواضع مسکو نداشته و در آینده نیز نمی‌تواند تغییری در آن ایجاد کند.

سفر به گرجستان و فرانسه را تعلیق کنید

پس از دیپورت شماری از شهروندان ایرانی از گرجستان در هفته‌های گذشته و اعلام رسمی مواضع دولت ایران درباره بدرفتاری‌های اخیر با ایرانی‌ها، معاون گردشگری کشور از به صدا درآمدن «زنگ خطر گردشگری» در این کشور خبر داد و به مردم توصیه کرد که به گرجستان سفر نکنند.

کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسیده است

پکن- ایرنا- خبرگزاری کره شمالی برای نخستین بار با انتشار مطلبی صراحتا موضوع توقف و بن بست مذاکرات هسته ای با آمریکا را مطرح کرده و آن را معلول سیاست های خصمانه و تحریم های واشنگتن دانسته است.