ترامپ با اروپایی ها در مورد اصلاحات برجام مذاکره می کند

یک مقام بلندپایه در دولت آمریکا گفت ترامپ قصد دارد با کشورهای اروپایی در خصوص تغییراتی در برجام مذاکره کند که دائمی باشد.مطالب مرتبط

جان کری: با تصمیم ترامپ دیگر هیچ ایرانی‌ای با آمریکا مذاکره نمی‌کند

جان کری بار دیگر با حمایت از توافق هسته‌ای ایران، در انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از برجام گفت: اقدام ترامپ باعث شد رهبران ایران دیگر با آمریکا مذاکره نکنند.

جان کری: با ظریف مذاکره نکردم؛ فقط نظرم را به او گفتم

وزیر خارجه اسبق آمریکا که به دلیل افشای مذاکره با همتای ایرانی خود مورد هجوم توئیتری ترامپ قرار گرفته، قضیه را از اساس انکار کرد و گفت که با ظریف مذاکره نکرده بلکه فقط نظراتش را به وی منتقل کرده است.

پارلمان اصلاحات بجای سران اصلاح‌طلب می‌آید/ برجام اقبال ملی نداشت

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: پارلمان اصلاحات نهاد بالادستی شورای عالی سیاست گذاری است و پارلمان اصلاحات جایگزین سران اصلاح‌طلبان می‌شود.

اقدامات اروپایی‌ها برای حفظ برجام ضعیف است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه راهکارهای دور زدن تحریم ها توسط اروپا پایدار و قابل اعتماد نیست، گفت: اقدامات اروپایی‌ها برای حفظ برجام ضعیف است.

مجادله کری و ترامپ درباره خروج از برجام و رسوایی انتخاباتی

تهران – ایرنا – جان کری وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در پاسخ به انتقادات پی در پی دولت فعلی این کشور از وی، بار دیگر از برجام و عملکرد خودش دفاع کرد و در عین حال گفت که با توجه به بدعهدی واشنگتن، در آینده نزدیک مذاکره ای میان ایران و آمریکا انجام نخواهد شد

مادرید در مورد فروش بمب به ریاض مذاکره می کند

وزیر دفاع اسپانیا از مذاکره این کشور با عربستان سعودی در مورد فروش بمب های هدایت شونده لیزری به این رژیم خبر داد.

سفیر ایران در هلند: آیا اروپا می‌تواند به ترامپ اعتماد کند؟

سفیر ایران در هلند در جمع نخبگان هلندی پرسید: آیا اروپا می‌تواند اکنون به ترامپ اعتماد کند، در حالی که وی با کنار گذاشتن برجام، 12 سال مذاکره و نقش اتحادیه اروپا را در این توافق نادیده گرفت؟

خوش‌بینی اتحادیه اروپا به حصول توافق برگزیت

مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپایی در موضوع جدایی انگلیس از این اتحادیه، در سخنانی امیدوارکننده از دردسترس بودن توافق مورد نظر طی هفته های آتی خبر داد.

موگرینی: دفاع از برجام را ادامه می‌دهیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه مدعی شد اروپایی‌ها به دفاع از توافق هسته‌ای برجام ادامه خواهند داد.

دهقانی: طرف اروپایی باید اقدامات عملی از خود نشان دهد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طرف‌های اروپایی بر باقی‌ماندن ایران در برجام تاکید دارند و خواستار استمرار روابط با ایران هستند.

حامیان برجام در شورای امنیت، ترامپ را بازخواست کنند

نیویورک – ایرنا – عضو دوره ای شورای روابط خارجی‎ ‎آمریکا از اعضای شورای امنیت خواست تا در زمان حضور ترامپ در این شورا، او را به دلیل خروج از برجام بازخواست کنند.

اساسنامه پارلمان اصلاحات تصویب شد

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، از تصویب همه مواد طرح پارلمان اصلاحات در جلسه روز یکشنبه (۱۸ شهریور) این شورا خبر داد.  

رایزنی‌های جابری انصاری در سه کشور اروپایی برای صلح در سوریه

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد کشورمان در مذاکرات بین المللی صلح سوریه دستاوردهای سفرش به سه کشور اروپایی سوئیس، بروکسل و فرانسه را تشریح کرد.

منافع اقتصادی برجام محقق نشد/نگاه به شرق، سیاست راهبردی ایران است

سفیر کشورمان در ژاپن با بیان اینکه برجام دارای دو بال سیاسی و اقتصادی است، گفت: در حوزه اقتصادی منافع و تضمین های مورد نظر ایران محقق نشده و تاریخ حضورمان در برجام هم مدت اعتبار خواهد داشت.

مذاکره ایران با آمریکا از نظر سیاسی غیرممکن است

جان کری تاکیدکرد دولت ترامپ درپی مذاکره نیست و از نظر سیاسی حضور دوباره ایران بر سر میز مذاکره با آمریکا غیرممکن است.

واشنگتن پست: سوابق حیاتی درباره برجام در کتاب شرمن وجود دارد

تهران - ایرنا - روزنامه واشنگتن پست در مطلبی درباره کتاب خاطرات 'وندی شرمن' آن را روایتی دقیق از مذاکرات با ایران می داند و تاکید می کند بر خلاف رویکرد ترامپ ، مذاکره به معنی عکس گرفتن و ادعای موفقیت نیست.

برجام محور چندجانبه گرایی بین المللی

تهران - ایرنا - دفاع سیاسی اتحادیه اروپا از توافق برجام همزمان بااقدامات یکجانبه دولت ترامپ نشان می دهد که برجام امروز به عنوان محور چندجانبه گرایی بین المللی در برابر یکجانبه گرایی ترامپی تبدیل شده است.

درگیری ترامپ و متیس بر سر برجام بالا گرفت

تهران- ایرنا- روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که وزیر دفاع آمریکا با خروج واشنگتن از برجام مخالف بوده و درباره تاثیر این اقدام نیز با رئیس جمهوری این کشور اختلاف دارد.

کری خطاب به ترامپ: کتابم را بخر تا برجام را بهتر بفهمی!

وزیر خارجه اسبق آمریکا به انتقادهای رئیس‌جمهوری این کشور از دیدارهایی که با وزیر خارجه ایران داشته است، پاسخ داد و وی را به عدم آگاهی از برجام متهم کرد.

اختصاصی| اساسنامه «پارلمان اصلاحات» در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات تصویب شد

اساسنامه طرح پارلمان اصلاحات به تصویب کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات رسید.