ترامپ با اروپایی ها در مورد اصلاحات برجام مذاکره می کند

یک مقام بلندپایه در دولت آمریکا گفت ترامپ قصد دارد با کشورهای اروپایی در خصوص تغییراتی در برجام مذاکره کند که دائمی باشد.مطالب مرتبط

ترامپ متوهم است/ رئیس‌جمهور آمریکا حتی یک بار هم برجام را نخوانده است

سناتور دموکرات آمریکایی در حساب توییتر خود اظهاراتی را در مورد ترامپ و برجام منتشر کرد.]]>

آموزش گام به گام مذاکره به روش برجام در ۵۷ اثر هنری

محمدحسین نیرومند، خالق نمایشگاه کارتون و گرافیک «حق مسلم ماست» گفت: این نمایشگاه بخش ویژه‌ای تحت عنوان «آموزش گام به گام مذاکره به روش برجام» دارد که ۵۷ اثر در اندازه کوچک را شامل می‌شود.

حمایت مجدد هشت کشور اروپایی از برجام

هشت کشور اروپایی در بیانیه‌ای مشترک ضمن تعیین تکلیف مجدد بر لزوم ادامه اجرای برجام نسبت به فعالیت‌های منطقه‌ای و برنامه‌ موشکی ایران ابراز نگرانی کردند.

ترامپ در توجیه ناکامی در مسائل داخلی آمریکا به برجام تاخت

تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در حالی که در حل اختلاف با دمکرات های این کشور در زمینه تامین هزینه احداث دیوار مرزی ناکام مانده و تهدید به تعطیلی دولتش کرده است، برای توجیه این مساله، به برجام تاخت و ادعای خود در مورد پرداخت مبالغی پول

تاکید ترامپ بر ناکارآمدی ایده تشکیل ارتش اروپایی

تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در توئیتی از تشکیل ارتش اروپایی انتقاد و اعلام کرد که واشنگتن در حمایت از اروپا، هزینه های مالی بیشتری را در مقایسه با دیگر پایتخت های اروپایی صرف می کند.

لاریجانی: نقش چین، روسیه و کشورهای اروپایی در حفظ برجام بسیار مهم است

رییس مجلس گفت: اگر آمریکا تخلف کند و سایر کشورهای عضو اقدامی نکنند، برجام فایده ای برای ایران نخواهد داشت از این رو نقش چین، روسیه و کشورهای اروپایی در حفظ پیمان هسته ای بسیار مهم ارزیابی می شود.

آمریکا خیال کرد با خروج از برجام ایران پای میز مذاکره بر می‌گردد

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: این ایده که آمریکا با خروج از برجام ایران را پای میز مذاکره برگرداند صرفا یک تخلف و خیال است.

SPV به گفته مقامات اروپایی در حال نهایی شدن است

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: اروپایی ها مدتی است متعهد شده اند تا برای جبران خلا به وجود آمده در برجام، مکانیسمی را ایجاد کنند تا بهره مندی ایران از شرایط اقتصادی برجام محقق بشود. یکی از طرحهای آنها مطرح کردن spv بوده است که این پیشنهاد به گفته مقامات اروپ

اروپایی های شورای امنیت از برجام حمایت کردند

نیویورک- ایرنا- اعضای فعلی و آتی اروپایی شورای امنیت پیش از نشست این شورا درباره قطعنامه 2231 که پس از توافق هسته ای ایران تصویب شد، بار دیگر حمایت خود را از برجام اعلام کردند.

سران اروپایی مذاکره مجدد درباره برگزیت را رد کردند

در نشست سران اروپایی درباره برگزیت با مذاکره مجدد درباره توافق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالفت شد.

خواب حفظ برجام با هزینه ایرانی‌ها تعبیر نمی‌شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: اروپایی‌ها باید بدانند همان طور که تضمین بودن امضای دولتمردان امریکا برای برجام خنده دار است، حفظ برجام نیز از جیب ملت ایران خوابی است که تعبیر نمی‌شود.

رشته پیوند اروپا

تهران- ایرنا- اختلاف نظر میان اروپا و امریکا در مورد برجام به صورت جدی وجود دارد و تلاش‌های اروپایی برای اجرای تعهدات برجامی بدون توجه به مساله‌سازی‌های اخیر در مورد توان دفاعی ایران ادامه پیدا خواهد کرد.

نگاهی به سرنوشت برجام

بارها گفتند اگر برجام را بپذیریم روزانه تا۱۷۰ میلیون دلار سود می بریم. حتی تامین آب و ازدواج جوانان را هم به بود و نبود توافق گره زدند. حتی فرمودند با امضای برجام ۲۰ درصد ارزانی می شود اما عده ای می گفتند: مذاکره با حالت وادادگی فقط بده است و بستانی ندارد

اروپایی‌ها می‌خواهند بدون هزینه از منافع برجام بهره‌مند شود

وزیر امور خارجه گفت: اروپایی‌ها می‌خواهند بدون هزینه برای رفع نگرانی‌های امنیتی، صرفا از منافع برجام بهره‌مند شوند که این امکان‌پذیر نیست.

سرلشکر جعفری: اینکه آمریکا با خروج از برجام ایران را پای میز مذاکره برگرداند صرفاً یک تخلف و خیال است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: این ایده که آمریکا با خروج از برجام ایران را پای میز مذاکره برگرداند صرفا یک تخلف و خیال است.

موسویان :ترامپ جهان را در آستانه رقابت هسته ای قرار داده است

مادرید - ایرنا - «سید حسین موسویان» پژوهشگر دانشگاه پرینستون و عضو سابق گروه مذاکره کننده هسته ای در مقاله ای برای پایگاه خبری تحلیلی لوبلاگ آمریکا نوشت:ترامپ با 'دکترین خروج' از برجام جهان را درآستانه رقابت جدید هسته ای قرارداده است.

اروپا بداند خواب حفظ برجام با هزینه ملت ایران تعبیر نمی شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد : اروپایی ها باید بدانند همان طور که تضمین بودن امضای دولتمردان امریکا برای برجام خنده دار است ، حفظ برجام نیز از جیب ملت ایران خوابی است که تعبیر نمی شود.

8 کشور اروپایی در بیانیه‌ای خواستار اجرای کامل برجام شدند

نمایندگان 8 کشور اروپایی قبل از آغاز نشست شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه 2231 درباره ایران خواستار اجرای کامل و موثر توافق هسته‌ای برجام شدند.

توان دفاعی مورد مذاکره نخواهد بود/ افزایش قابل توجه طرح‌های دفاعی

سمنان - رئیس جمهور با بیان اینکه توان دفاعی کشور مورد مذاکره نخواهد بود، گفت: شکی نیست که باید از نظر دفاعی قوی شویم و این امر قابل مذاکره نیست.

سناتور دموکرات: ترامپ به برجام بازگردد

تهران – ایرنا – سناتور دموکرات«الیزابت وارن»با اشاره به پایبندی ایران به برجام گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا باید به توافق هسته ای بازگردد.