ترامپ با اروپایی ها در مورد اصلاحات برجام مذاکره می کند

یک مقام بلندپایه در دولت آمریکا گفت ترامپ قصد دارد با کشورهای اروپایی در خصوص تغییراتی در برجام مذاکره کند که دائمی باشد.مطالب مرتبط

مذاکره‌کنندگان اروپایی: احتمال یافتن راهی برای مجاب کردن ترامپ به ماندن در برجام اندک است

مذاکره‌کنندگان اروپایی که در نشست‌هایی با طرف‌های آمریکایی در خصوص برجام شرکت کرده‌اند احتمال یافتن راهی برای متقاعد کردن ترامپ به ماندن در برجام را اندک می‌دانند.

گزارش جروز‌الم‌ پست از تردید اروپایی‌ها درباره قصد ترامپ درخصوص برجام

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند اروپایی‌ها بر این باورند که ترامپ یا خودش توافق را نقض می‌کند یا اتحادیه اروپا وادار می‌شود که با او همراه شود، اما اگر ترامپ برای شکست توافق فشار وارد کند، اروپایی‌ها بخشی از آن نخواهند بود.

نارضایتی اروپایی‌ها از رفتار ترامپ

اروپا باوجود همکاری سوری میان خود و آمریکا در مورد آینده برجام، ترامپ را ناقض رویه های جاری دیپلماتیک جهانی می داند.

واشنگتن: به‌دنبال دستیابی به توافق مکمل برجام با اروپایی‌ها هستیم

یک دیپلمات ارشد آمریکایی پس از حضور در نشست کمیسیون مشترک برجام در برلین گفت که، آمریکا در حال همکاری با شرکای اروپایی خود برای دستیابی به یک توافق مکمل در مورد برجام است.

به دنبال یک توافق تکمیلی با اروپایی ها در مورد برجام هستیم

نماینده دولت آمریکا در نشست کمیسیون مشترک برجام گفت واشنگتن به دنبال دستیابی به یک توافق تکمیلی با اروپایی ها در خصوص برجام است.

توصیه‌های نشریه «فارن‌افرز» به اروپا برای مذاکره با ترامپ جهت حفظ برجام

یک نشریه آمریکایی به کنگره این کشور و اروپا پیشنهاداتی برای مذاکره با رئیس‌جمهور آمریکا جهت حفظ برجام مطرح کرده است.

از اصلاح برجام تا اصلاح موشکی

با بررسی یک سال اجرای برجام در دولت دونالد ترامپ و دیگر اعضای ١+٥ این سوال مطرح می‌شود که اساسا اصلاح یا مذاکره مجدد بر سر برجام هدف اصلی آمریکا است یا از ابتدا آنها چیز دیگری را دنبال می‌کردند؟

عراقچی: اروپایی‌ها برای خوشایند ترامپ مرتکب اشتباه محاسبه نشوند

معاون وزیر خارجه ایران گفت: اگر برخی اروپایی‌ها به دنبال اقداماتی همچون اعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای بر ایران جهت خوشایند ترامپ باشند، مرتکب اشتباه محاسبه بزرگی شده و نتایج مستقیم آن را بر برجام و ادامه حیاتش خواهند دید.

جدایی موگرینی از ترامپ

مقاومت و مخالفت سکاندار کاخ سفید با توافق بین المللی برجام در نهایت راهی برای اروپایی ها نگذاشت جز اینکه تدابیری برای جدا کردن مسیر خود از امریکا در سال های باقی مانده از برجام بیابند.

ظریف: ترامپ در موقعیتی نیست که برای برجام تکلیف تعیین کند

اسلام آباد - ایرنا - «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر اخیر خود به پاکستان در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «جیوتی وی» (Geo Tv ) این کشور در مورد آینده برجام گفت: ترامپ در موقعیتی نیست که بخواهد برای برجام شرایط تعیین کند .

عراقچی: هیچ امکانی برای مذاکره مجدد یا توافق تکمیلی درباره "برجام" وجود ندارد

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص ادعاهای دولت آمریکا درباره اصلاح ایرادهای برجام گفت: برجام به هیچ وجه امکان مذاکره مجدد نیست.

نارضایتی اروپا از رفتار ترامپ

همکاری سوری میان اروپا و ترامپ در مورد آینده برجام به چشم می خورد اما در حقیقت اروپا ترامپ را ناقض رویه های جاری دیپلماتیک جهانی می داند.

ضرب‌الاجل ترامپ خلاف تعهدات آمریکا/برجام به‌ هیچ‌وجه امکان بحث مجدد ندارد

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران ضرب‌الاجل ترامپ درباره برجام را خلاف تعهدات آمریکا خواند و بار دیگر تصریح کرد که توافق وین به هیچ وجه امکان مذاکره و بحث مجدد ندارد.

صباغیان: اگر اروپایی‌ها به تعهد خود در برجام عمل نکنند، ما نیز مقابله می‌کنیم

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: متاسفانه وقتی برخی از شخصیت‌های اروپایی به ایران سفر می‌کنند می‌بینیم که در خصوص برجام و نقض عهدشان صحبت می‌کنند. اگر آنها به برجام عمل نکنند ما نیز با آنها مقابله می‌کنیم.

واشنگتن: امروز در برلین در خصوص رفتار مخرب ایران صحبت کردیم/ اروپایی‌ها کلیت حرف‌های ما را قبول دارند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید نماینده وزارت خارجه آمریکا در کمیسیون برجام، امروز در آلمان به اروپایی‌ها گفته که سیاست ترامپ در قبال ایران، بر مقابله با رفتار مخرب منطقه‌ای ایرانیان استوار است و اروپایی‌ها هم با کلیت این استدلال مخالفتی نداشته‌اند.

کورکر: اگر با اروپا به توافق نرسیم،ترامپ ماه مه از برجام خارج می‌شود

رئیس کمیته روابط خارجی سنا تصریح کرد که اگر اروپایی‌ها در ارتباط با چارچوبی درباره برجام به توافق نرسند، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه مه احتمالاً از این توافق هسته‌ای خارج می‌شود.

ترامپ در دیدار با محمد بن سلمان: خواهید دید چه تصمیمی در مورد برجام می‌گیرم

رییس جمهور آمریکا با اشاره به یک ماه زمان باقی مانده تا اعلام تصمیم خود در مورد خروج آمریکا از برجام یا ماندن در آن گفت: خواهید دید چه تصمیم می گیرم.

باب کورکر: ترامپ در ماه می از برجام خارج می‌شود

یک سناتور ارشد جمهوری‌خواه گفته است که در صورت عدم توافق آمریکا و اروپا بر سر برجام، ترامپ در ماه می از برجام خارج خواهد شد.

هیلاری کلینتون: ترامپ توان مذاکره با کره شمالی را ندارد

تهران- ایرنا- وزیر خارجه پیشین آمریکا و رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ روز سه شنبه با انتقاد از سیاست های کاخ سفید، تاکید کرد که تیم ترامپ توان مذاکره با کره شمالی را ندارد.

اروپایی ها مسئله موشکی ایران را با برجام یکی نکنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای اروپایی نباید مسئله موشکی ایران را با برجام یکی کنند و باید بدنبال انجام تعهدات خود و آمریکا نسبت به این توافق باشند.