ترامپ 4 شرط برای حفظ برجام تعیین کرد

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا پس از تمدید تعلیق تحریم های هسته ای علیه ایران و همزمان با تحریم 14 فرد و نهاد جدید، 4 شرط برای امضای هر قانونی که کنگره در رابطه با برجام وضع می کند، تعیین کرد.



مطالب مرتبط

ترامپ متوهم است/ رئیس‌جمهور آمریکا حتی یک بار هم برجام را نخوانده است

سناتور دموکرات آمریکایی در حساب توییتر خود اظهاراتی را در مورد ترامپ و برجام منتشر کرد.]]>

ترامپ در توجیه ناکامی در مسائل داخلی آمریکا به برجام تاخت

تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در حالی که در حل اختلاف با دمکرات های این کشور در زمینه تامین هزینه احداث دیوار مرزی ناکام مانده و تهدید به تعطیلی دولتش کرده است، برای توجیه این مساله، به برجام تاخت و ادعای خود در مورد پرداخت مبالغی پول

سناتور دموکرات: ترامپ به برجام بازگردد

تهران – ایرنا – سناتور دموکرات«الیزابت وارن»با اشاره به پایبندی ایران به برجام گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا باید به توافق هسته ای بازگردد.

سناتور آمریکایی: ترامپ اصلا برجام را نخوانده است

تهران- ایرنا- «تیم کین» سناتور دمکرات آمریکایی در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهوری این کشور در ارتباط با برجام و آزادسازی پول‌های مسدودشده ایران، در توئیتر نوشت: او متوهم است و مشخصاً حتی یک صفحه از برجام را هم نخوانده است.

ترامپ: برجام توافق بسیار وحشتناکی بود

رئیس‌جمهور آمریکا برجام را توافقی بسیار وحشتناک خواند که هرگز نباید منعقد می‌شد.

حمایت مجدد هشت کشور اروپایی از برجام

هشت کشور اروپایی در بیانیه‌ای مشترک ضمن تعیین تکلیف مجدد بر لزوم ادامه اجرای برجام نسبت به فعالیت‌های منطقه‌ای و برنامه‌ موشکی ایران ابراز نگرانی کردند.

استاندار همدان: فواید برجام فراموش نشدنی است

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: با خروج یکجانبه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، دید منفی به سمت آمریکا چرخید، و ملت ایران باید بدانند که فواید برجام فراموش نشدنی است.

ترامپ: نمی‌گذاریم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه پنجشنبه در مراسمی که به مناسبت عید حنوکای یهودیان درکاخ سفید برگزار شد، به طرح ادعاهای واهی برای دلخوشی صهیونیستها و ادامه پروسه ایران هراسی پرداخت و با تقبیح برجام، گفت که نخواهد گذاشت تهران به تسلیحات

خواب حفظ برجام با هزینه ایرانی‌ها تعبیر نمی‌شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: اروپایی‌ها باید بدانند همان طور که تضمین بودن امضای دولتمردان امریکا برای برجام خنده دار است، حفظ برجام نیز از جیب ملت ایران خوابی است که تعبیر نمی‌شود.

موسویان :ترامپ جهان را در آستانه رقابت هسته ای قرار داده است

مادرید - ایرنا - «سید حسین موسویان» پژوهشگر دانشگاه پرینستون و عضو سابق گروه مذاکره کننده هسته ای در مقاله ای برای پایگاه خبری تحلیلی لوبلاگ آمریکا نوشت:ترامپ با 'دکترین خروج' از برجام جهان را درآستانه رقابت جدید هسته ای قرارداده است.

اروپا بداند خواب حفظ برجام با هزینه ملت ایران تعبیر نمی شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد : اروپایی ها باید بدانند همان طور که تضمین بودن امضای دولتمردان امریکا برای برجام خنده دار است ، حفظ برجام نیز از جیب ملت ایران خوابی است که تعبیر نمی شود.

پاسخ یک سناتور آمریکایی به ادعای برجامی ترامپ

یک سناتور آمریکایی در واکنش به ادعای رئیس جمهور کشورش مبنی بر اینکه برجام ۱۵۰ میلیارد دلار پول نصیب ایران کرد، ترامپ را متوهم توصیف و تاکید کرد که این پول متعلق به خود ایران بوده است.

دولت باید بپذیرد برجام مرده است

مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی در بیانیه پایانی خود با اشاره به مقوله برجام تاکید کرد: دولت باید بپذیرد برجام مرده است و امیدی هم به اروپا برای احیای آن نیست.

نقش مهم چین و اروپا در حفظ برجام

رئیس مجلس: اگر آمریکا تخلف کند و سایر کشورهای عضو اقدامی نکنند، برجام فایده ای برای ایران نخواهد داشت.

سنای ایتالیا خواهان حفظ برجام شد

سناتورهای ایتالیایی ادامه حمایت از برجام و یافتن راهکار برای برقراری ارتباطات بانکی با ایران را خواستار شدند.

ترامپ بار دیگر برجام را «فاجعه بار» خواند/تکرار ادعاها علیه ایران

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر با تکرار ادعاها علیه ایران و «فاجعه بار» نامیدن توافق هسته ای ایران موسوم به برجام، گفت که نخواهد گذاشت تهران به سلاح هسته ای دست یابد.

سنای ایتالیا حفظ برجام را خواستار شد

سناتورهای ایتالیایی، ادامه حمایت از برجام و یافتن راهکار برای برقراری ارتباطات بانکی با ایران را خواستار شدند.

سخنگوی کرملین: همه از اقداماتی که منجر به خروج ایران از برجام می‌شود، خودداری کنند

سخنگوی کاخ کرملین اظهار کرد که هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد و از دیگر کشورها تقاضا کرد از اقداماتی که منجر به کناره‌گیری تهران از برجام می‌شود، خودداری کنند.

نگاهی به سرنوشت برجام

بارها گفتند اگر برجام را بپذیریم روزانه تا۱۷۰ میلیون دلار سود می بریم. حتی تامین آب و ازدواج جوانان را هم به بود و نبود توافق گره زدند. حتی فرمودند با امضای برجام ۲۰ درصد ارزانی می شود اما عده ای می گفتند: مذاکره با حالت وادادگی فقط بده است و بستانی ندارد

وزیر خارجه آلمان: حفظ برجام برای امنیت‌مان مهم است

وزیر امورخارجه آلمان تاکید کرد: تا زمانی که ایران به برجام پایبند باشد، حفظ این توافق در راستای منافع امنیتی اروپا است.