ترامپ 4 شرط برای حفظ برجام تعیین کرد

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا پس از تمدید تعلیق تحریم های هسته ای علیه ایران و همزمان با تحریم 14 فرد و نهاد جدید، 4 شرط برای امضای هر قانونی که کنگره در رابطه با برجام وضع می کند، تعیین کرد.مطالب مرتبط

مقام آلمانی: موضع ترامپ در قبال برجام برای من قابل درک نیست

رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان لغو توافق هسته‌ای ایران و رفتار ترامپ در مسئله کره شمالی را رفتاری کاملا متناقض دانسته و تصریح کرد که موضع رد ترامپ در قبال برجام را درک نمی‌کنم.

جزئیات وال‌‌استریت‌ژورنال از تصمیم ترامپ برای خروج از برجام

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی بامداد دوشنبه به شرح جزئیاتی از تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای برجام پرداخته است.

۴۵ روز برای یک میلیاردی‌ها

با اعلام رسمی دولت برای تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تا سقف یک میلیارد تومان موسسات اعتباری غیرمجاز، زمان حدود ۴۵ روز برای پرداخت وجوه این گروه تعیین شد. اما تاکنون درباره اینکه برای تعیین وضعیت سپرده‌های تا سقف یک میلیارد تومان چقدر منابع لازم است و در ازای

مکرون: ترامپ مانع احترام دیگر اعضا به برجام نشود

رئیس‌جمهور فرانسه با اشاره به مخالفت ترامپ با برجام به دلیل اینکه این توافق از سوی اوباما امضا شده است، گفت: ترامپ نباید مانع احترام دیگر اعضا به توافق هسته ای شود.

ترامپ با خروج از برجام رهبری آمریکا در عرصه جهانی را بازگردانده است

کاخ سفید در بیانیه‌ای خروج آمریکا از برجام را یکی از دستاوردهای دولت ترامپ و از جمله اقدامات او برای بازگرداندن رهبری آمریکا به عرصه جهانی توصیف کرده است.

ترامپ قبل خروج از برجام از پشتیبانی نفتی عربستان اطمینان یافته بود

رئیس جمهور آمریکا پیش از اعلام خروج کشورش از برجام از مقامات سعودی قول گرفته بود در صورت اختلال در بازار نفت پس از تصمیم ترامپ، ریاض به برقراری ثبات در بازار نفت کمک کند.

خروج از برجام وتعرفه ها، عوامل انزوای ترامپ درگروه 7هستند

تهران-ایرنا- پولیتیکو نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نشست دیروز سران گروه هفت (G7) در کانادا، مطرود متحدان بود و بطور قطع علل آن خروج از برجام و وضع تعرفه های جدید بر واردات فلزات هستند.

تکلیف مناقصه‌هایی که توتال برگزار کرده چه می‌شود؟

ادامه فعالیت توتال در فاز ۱۱ پارس جنوبی با خروج ترامپ از برجام در هاله ای از ابهام قرار گرفته و چنانچه این شرکت موفق نشود از آمریکا معافیت بگیرد از این قرارداد خارج می شود و طبق آنچه از پیش تعیین شده شرکت چینی CNPCI جایگزین توتال خواهد شد. حال سوال مهم ای

دیدار نمایشی ترامپ و اون با توافقی توخالی

توافق سران امریکا و کره شمالی آغازی با پایان نامعلوم بود که ترامپ به امضای آن برای توجیه خروج از برجام و تشویق تهران به مذاکره مجدد در باره توافق هسته ای نیاز داشت.

برجام تا 2 ماه دیگر تعیین تکلیف می‌شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تکلیف نهایی برجام تا دو ماه آینده با مذاکره با اروپاییان مشخص می‌شود.

برگزاری تجمعات در محلی غیر از اماکن تعیین شده غیرقانونی است/ تجمع‌کنندگان باید مجوز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را اخذ کنند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درخصوص تصویب تعیین مکان‌هایی برای برگزاری تجمعات،‌ عنوان کرد: برگزاری تجمعات در جایی غیر از مکان‌های تعیین شده غیرقانونی است و حضور نیروی انتظامی برای حفظ امنیت افراد در این محل است.]]>

طراح برنامه «خرابکاری اقتصادی در ایران برای از بین بردن برجام» در ستاد انتخاباتی ترامپ

رسانه های آمریکا از نشست های محرمانه مسئولان ستاد انتخاباتی ترامپ با نماینده شاهزاده های اماراتی و سعودی خبر داد و نوشت: در آن زمان نماینده محمد بن سلمان و محمد بن زاید شاهزادگان عربستان وامارات طرحی برای استفاده از پیمانکاران برای خرابکاری های اقتصادی عل

عبور از افراط ترامپ نیازمند انسجام ملی است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، حفظ انسجام ملی را ضروری دانست و گفت: با خروج آمریکا از برجام باید عاقلانه عمل کنیم و به دور از ایجاد چالش برای کشور از عصر افراط ترامپ بگذریم که راهکار اصلی آن حفظ انسجام ملی است.

گزارش تسنیم | سایه بی اعتمادی و بدعهدی آمریکا روی دیدار ترامپ-کیم

برخی تحلیلگران می‌گویند که دولت ترامپ برای خلاص شدن از زیر فشار جهانی، به دنبال حصول یک توافق موقتی و یا نمایشی با کره شمالی باشد تا ثابت کند که تصمیمات و اقداماتش به ویژه راجع به برجام درست بوده و روی اعتماد عمومی جهانیان تأثیر نداشته است.

انتظار اینکه ایران «تحریم و برجام» را با هم بپذیرد اشتباه است

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: نباید اتحادیه اروپا و باقی کشورهای برجام انتظار داشته باشند که ترامپ یک طرفه بیاید و برجام را لغو کند و ایران در عین اینکه در تحریم است، برجام را هم بپذیرد.

اسد خطاب به غرب: در جایگاهی نیستید که برای سوریه تعیین تکلیف کنید

رئیس جمهور سوریه به غربی ها هشدار داد آنها در مقامی نیستند که برای این کشور تعیین تکلیف کنند.

برجام، سنجه ارزیابی موفقیت و شکست دیدار ترامپ و رهبر کره‌شمالی

به نوشته یک خبرگزاری آمریکایی موفقیت و شکست ترامپ در دیدار با رهبر کره شمالی شاید بیش از هر چیزی با ارجاع به تجربه برجام ارزیابی می‌شود.

آلمان دنباله روی سیاست های آمریکا نباشد/ رفتار آمریکا در درازمدت به اروپا آسیب می زند

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: نباید اتحادیه اروپا و باقی کشورهای برجام انتظار داشته باشند که ترامپ یک طرفه بیاید و برجام را لغو بکند و ایران در عین اینکه در تحریم است، برجام را هم بپذیرد.

تکاپوی اتحادیه اروپا برای حفظ برجام

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا پس از خروج یکجانبه ترامپ از برجام، بشدت درحال کار در حوزه های مالی، اقتصادی و سرمایه گذاری است تا این توافق بین المللی مصوب شورای امنیت سازمان ملل را حفظ و اثر بازگشت تحریم های یک جانبه آمریکا به ویژه تحریم های ثانویه واشنگتن

تعیین سقف سه‌ساله برای قراردادهای موقت، قدمی رو به جلوست/دولت عقلانیت به خرج داده و آیین‌نامه پیشنهادی را تصویب و اجرا کند

فرج‌اللهی تعیین سقف سه‌ساله برای قراردادهای موقت براساس تبصره یک ماده 7 قانون کار را یک قدم رو به جلو در پیگیری مطالبات کارگران ارزیابی کرد. ]]>