آمریکا 14 فرد و نهاد ایرانی و خارجی را به فهرست تحریم های خود افزود

تهران - ایرنا - وزارت خزانه داری آمریکا در اقدامی خصمانه و ناعادلانه 14 فرد و نهاد ایرانی و خارجی را به بهانه نقض حقوق بشر و برنامه موشکی به فهرست تحریم های خود افزود.مطالب مرتبط

قرار گرفتن نام یک گردان بحرینی در فهرست گروه‌های تروریستی به اتهام ارتباط با ایران

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد گردان الاشتر با ادعای مبارزه با تروریسم در فهرست تحریم‌ها قرار داده شده و هرگونه مراودات مالی آنها در حوزه بانکی و پولی آمریکا مشمول توقیف خواهد شد.]]>

«زد تی ای» از فهرست تحریم‌های آمریکا خارج شد

یک شرکت ساخت تجهیزات مخابراتی چینی که به دلیل نقض تحریم‌های ایران از سوی آمریکا ممنوع المعامله شده بود، با پرداخت جریمه‌ و تغییر ترکیب هیئت مدیره خود، رفع تحریم شد.

نهاد مقابله با تحریم‌ها تشکیل شود

چهره ماندگار بانکی با تاکید بر ضرورت تشکیل نهاد مقابله با تحریم ها گفت: در حالیکه در آمریکا چند صد نفر به طور تمام‌وقت روی موضوع تحریم ایران فعالیت ‌می‌کنند، متاسفانه در ایران حتی یک نفر را نمی‌توان پیدا کرد که زمان کافی برای مطالعه روی چگونگی مقابله با ت

رسانه پاکستانی:تحریم های آمریکا علیه ایران، شرم آور است

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه انگلیسی زبان 'داون' پاکستان با چاپ مقاله ای به قلم (ای جی نورانی) با عنوان'تحریم های آمریکا' اقدام ضد ایرانی ترامپ را شرم آور و برخلاف قوانین بین الملل دانسته است.

قانون دور زدن تحریم‌های آمریکا فعال شد/ دست رد موگرینی به درخواست واشنگتن برای منزوی کردن ایران

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه از شرکت‌های اروپایی در مقابل تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت می‌کند.]]>

تحریم‌های جدید آمریکا مانند گذشته موثر نیست

«جیم اسلتری» عضو شورای روابط خارجی آمریکا معتقد است جای شک و تردید است که اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران بتواند مانند تحریمهای گذشته موثر باشد.

موافقت شورای خارجی اروپا با به‌روزرسانی قوانین مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران

شورای خارجی اروپا روز دوشنبه عدم مخالفت خود را با به‌روز‌رسانی قوانین مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران اعلام کرد.

آمریکا گردان الاشتر بحرین را تحریم کرد

نیویورک- ایرنا- کاخ سفید در استانداردی دوگانه، گردان الاشتر بحرین که با سیاست های رژیم آل خلیفه مخالفت می کنند را در فهرست تحریم های خود قرار داد.

جهان مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستادگی کند

پکن - ایرنا - 'کمال خرازی' رییس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران، تحریم های آمریکا علیه ایران را ظالمانه توصیف کرد و گفت جامعه بین المللی باید مقابل آمریکا ایستادگی کرده و با تحریم های این کشور علیه ایران مقابله کنند.

حفظ برجام به شرط عبور از تحریم‌ها

رییس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد با وجود خروج غیرقانونی آمریکا از این توافق، دیگر اعضای عضو توافق کمک کنند تا ایران بتواند تحریم‌های تحمیلی آمریکا را پشت‌سر بگذارد، چراکه در صورت عدم تحقق توافقنامه طبیعی اس

آمریکا با معافیت شرکت های فرانسوی از تحریم ها مخالفت کرد

تهران – ایرنا – خبرگزاری رویترز امروز / جمعه/ به نقل از وزیر دارایی فرانسه خبر داد که آمریکا با درخواست معافیت شرکت های فرانسوی از تحریم های ضد ایرانی واشنگتن مخالفت کرده است.

آمریکا تحریم شرکت چینی مرتبط با ایران را لغو کرد

تهران - ایرنا - وزارت بازرگانی آمریکا شرکت مخابراتی ZTE چین را که به سبب دور زدن تحریم های ایران مورد تحریم قرار گرفته بود، بعد از پرداخت جریمه از این تحریم ها معاف کرد.

نگرانی آمریکا از افزایش خرید نفت چین از ایران پس از تحریم‌ها

یک مقام بلندپایه انرژی در آمریکا اظهار کرد برخی در واشنگتن انتظار دارند چین عمده صادرات نفت ایران را که سایر کشورها به دلیل تهدید تحریم‌های آمریکا خریداری نخواهند کرد، جذب کند و در نتیجه تاثیر تحریم‌ها کمرنگ شود.

ایرلاین‌های ایرانی فرصت‌ جهانی را از دست می‌دهند؟

اقامت چند میلیون ایرانی در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و استرالیا باعث شده سالانه تعداد زیادی از مسافران میان این کشورها و آسمان ایران تردد کنند. ترددی که با توجه به عدم فعالیت شرکت‌های ایرانی در آن، عملا یک بازار بکر را در اختیار ایرلاین‌های خارجی قرار

مقام ایرانی از ترامپ خواست تحریم نفتی تهران را پایان دهد

تهران - ایرنا - تارنمای بلومبرگ نوشت:حسین کاظم پور اردبیلی نماینده ایران درسازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک)در نامه ای الکترونیک از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواست تا به جای «توسل به ذخیره راهبردی نفت آمریکا برای کاهش بهای نفت»، به تحریم صادرات نفت

شنیدن صدای مردم آمریکا با اعمال تحریم منافات دارد

نیویورک- ایرنا- مدیر مطالعات سیاست خارجی موسسه کیتو حمایت دولت ترامپ از گروهکی چون منافقین را احمقانه توصیف کرد و گفت: تحریم ها به مردم لطمه می زند از این رو شنیدن صدای مردم با بازگرداندن تحریم ها منافات دارد.

تشدید تحرکات اندیشکده «اف‌دی‌دی» آمریکا برای تحریم صدا و سیما

طبق گزارش «واشنگتن فری بیکن»، یک اندیشکده آمریکایی که مواضع تند ضد ایرانی دارد، فشارها بر دولت به منظور تحریم صدا و سیمای ایران را تشدید کرده است.

3 راهبرد برای مقابله با تحریم‌ها؛ برداشتن، دور زدن و بی اثر کردن تحریم

یک کانون تفکر و نهاد سیاستگذاری در نامه ای به رئیس جمهور، ضمن نقد و بررسی 3 راهبرد برای مقابله تحریم ها، حرکت به سمت فروش فرآورده های نفتی به جای خام فروشی را اقدامی در جهت بی اثر کردن تحریم ها معرفی کرد.

آقای ترامپ به جای استفاده از ذخایر استراتژیک آمریکا تحریم نفتی ایران را لغو کنید

یک مقام ارشد ایرانی از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواست به جای استفاده از ذخایر نفتی استراتژیک این کشور برای کاهش قیمت نفت، تحریم ها علیه صادرات نفت ایران را لغو کند.

جهان در اعمال تحریم علیه ایران همراه آمریکا نیست

نیویورک- ایرنا- مقام پیشین دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، به صفر رساندن فروش نفت ایران را ناممکن دانست و گفت: جهان در اعمال دوباره تحریم ها علیه ایران همراه ایالات متحده نیست.