ترامپ تعلیق تحریم های هسته ای علیه ایران را تمدید کرد

تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ»رئیس جمهوری آمریکا که تاکنون دو بارتعلیق تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران را امضا کرده است، بار دیگر به رغم ناخشنودی از توافق بین المللی هسته ای ایران (برجام)، تعلیق این تحریم ها را تمدید کرد.



مطالب مرتبط

خروج آمریکا از برجام تنها 200 هزار بشکه از صادرات نفت ایران را کاهش می‌دهد

تحلیلگران موسسه سی تی گروپ نوشتند حتی اگر ترامپ در روز 12 می تعلیق تحریم ها علیه ایران را تمدید نکند تنها حدود 200 هزار بشکه از صادرات روزانه نفت ایران آسیب خواهد دید.

با لغو توافق هسته ای فشارها علیه ایران تشدید خواهد شد

جنیف عبده: این نگرانی وجود دارد که ترامپ توافق هسته ای را لغو و تحریم های شدیدی علیه ایران اعمال کند.

ترامپ از تعلیق آزمایش های هسته ای و موشکی کره شمالی استقبال کرد

تهران - ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصمیم پیونگ یانگ برای تعلیق آزمایش های هسته ای و موشکی را خبر خوبی برای کره شمالی و دنیا دانست.

نقطه اصطکاک منافع واشنگتن و پیونگ یانگ

تهران- ایرنا- در حالی که رهبران پیونگ یانگ با تعلیق آزمایش های هسته ای وموشکی، برای مذاکره با آمریکا و رفع تحریم های چند دهه ای علیه کشورشان زمینه سازی می کنند، رهبران واشنگتن خلع سلاح عملی کره را به عنوان لازمه و پیش شرط رفع تحریم ها طلب می کنند.

اتحادیه اروپا به تحریم های جدید علیه ایران نزدیک می شود

تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز در گزارشی ادعا کرد که تعدیل موضع سه کشور پیشنهاد دهنده تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران و همچنین تضمین مقام های آمریکایی برای جلب رضایت ترامپ باعث شده تحریم های پیشنهادی با استقبال بیشتری از سوی اعضای این اتحادیه روب

استقبال ترامپ از تعلیق آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی

رئیس‌جمهور آمریکا از بیانیه دولت کره شمالی درباره تعلیق آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی خود استقبال کرد.

روند کُند مذاکرات اروپایی برای وضع تحریم های جدید علیه ایران

رئیس جمهور فرانسه و صدراعظم آلمان هفته آینده با امید به متقاعد ساختن «دونالد ترامپ» به عدم خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران- موسوم به برجام- با وی در کاخ سفید دیدار خواهند کرد.

اروپا درصدد تمدید مشروط برجام است/ تحقق برجام اولیه از دیدگاه غرب منوط به اجرای برجام‌های بعدی

رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه اروپاییان درصدد هستند تا برجام را با شرط‌هایی تمدید کنند گفت: این شرط‌ها تحریم‌های جدیدی علیه ایران خواهد بود تا آمریکا با تمدید برجام موافقت کند.

ظریف: بازگرداندن تحریم ها علیه ایران به معنای خروج از برجام است

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه بازگرداندن تحریم های آمریکا علیه ایران به معنای خروج از برجام است، به پیامدهای این خروج اشاره کرد و گفت که خروج متقابل از برجام و احتمالا از پیمان منع گسترش هسته ای از گزینه های ایران است.

کیم جونگ اون: برنامه هسته‌ای و موشکی خود را تعلیق می‌کنیم/ترامپ استقبال کرد

کیم جونگ اون اعلام کرد، کشورش از امروز انجام هر گونه آزمایش هسته‌ای و موشک بالستیک را متوقف خواهد کرد و محل انجام آزمایش‌های هسته‌ای در شمال این کشور را برای اثبات حسن نیت خود خواهد بست؛ تصمیمی که مورد استقبال دونالد ترامپ و کره‌جنوبی قرار گرفت.

ترامپ فعلا قصد اعمال تحریم جدید علیه روسیه را ندارد

طبق گزارش‌ها، دونالد ترامپ اجرای طرح تحریم‌های مازاد علیه روسیه را که قرار بود به بهانه "ایفای نقش مسکو" در حمله شیمیایی ادعایی در سوریه اعمال شود، به دلیل اینکه هنوز آمادگی ندارد متوقف کرده است.

واکنش ترامپ به تعلیق آزمایش های هسته ای کره شمالی

ترامپ: خبر تعلیق برنامه هسته ای کره شمالی خبر خوشحال کننده ای است

عقب نشینی آمریکا از اعمال تحریم جدید علیه روسیه

در حالی که نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته بود آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال خواهد کرد دونالد ترامپ اعلام کرده پس از مشورت با مشاوران امنیت ملی خود از اعمال تحریم جدید علیه روسیه منصرف شده است.

اون: آزمایش های موشکی و هسته ای را تعلیق می کنیم

تهران – ایرنا - کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام کرد که این کشور آزمایش های هسته ای و موشکی را تعلیق و یک مرکز آزمایش هسته ای را در شمال این کشور تعطیل خواهد کرد.

مهمترین خبرهای جهان (7-19)

وزیر خارجه ایران در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس گفت: در صورتی که ترامپ تحریم های ایران را برقرار کند ایران نیز آماده است برنامه هسته ای خود را از سر بگیرد.

کره‌شمالی آزمایش‌های موشکی خود را تعلیق کرد/ ترامپ: اونم آرزوست!

کره‌شمالی اعلام کرد که آزمایش‌های هسته‌ای و موشک‌های دوربرد را متوقف کرده است و قصد دارد سایت آزمایش هسته‌ای خود را نیز تعطیل کند.]]>

دفاع اروپا از توافق هسته ای و شکست E3 در تحریم ایران

تهران-ایرنا- سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس (E3) در نشست روز دوشنبه وزیران امورخارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ، نتوانستند درباره جلب حمایت از اعمال تحریم ایران به بهانه های دیگری به غیر از برنامه هسته ای توفیقی کسب کنند؛ موضوعی که رسانه های غربی نیز

ژاپن از تعلیق آزمایش های هسته ای کره شمالی استقبال کرد

پکن - ایرنا - 'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن از تصمیم 'پیونگ یانگ' برای «تعلیق آزمایش های هسته ای و موشکی» استقبال کرد.

عدم توافق وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل برسر تحریم‌های جدید علیه ایران

عدم توافق اروپایی‌ها بر سر اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران از جمله موضوعات اخبار «ایران در جهان» طی 24 ساعت گذشته بود.