آلودگی هوا مدارس کلانشهر مشهد را روز شنبه تعطیل کرد

مشهد- ایرنا- آلودگی هوای مشهد مدارس این کلانشهر را در تمام مقاطع تحصیلی در نوبت های صبح و عصر روز شنبه 23 دی ماه تعطیل کرد.مطالب مرتبط

هوای مشهد سالم شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: پس از چهار روز پیاپی آلودگی هوا امروز بیست و سوم شهریور ماه میانگین شاخص کلی کیفیت هوای کلانشهر مشهد وضعیت سالم را نشان می دهد.

هوای کلانشهر مشهد در وضعیت هشدار قرار گرفت

مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در ادامه روند افزایش حجم آلاینده ها در هوای تنفسی مشهد کیفیت هوای این کلانشهر امروز نوزدهم شهریور ماه در وضعیت هشدار قرار دارد.

ضرورت پرهیز ازتصمیم‌گیری یک شبه برای تعطیلی مدارس بدلیل آلودگی

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری بر ضرورت پرهیز از تصمیم گیری یک شبه برای تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا تاکید کرد.

هوای کلانشهر مشهد در وضعیت ناسالم

هوای کلانشهر مشهد برای سومین روز متوالی در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

سهم مراکز معاینه فنی خودرو در مقابله با آلودگی هوا

مشهد- ایرنا- در حالی که کارشناسان 70 درصد آلودگی هوای کلانشهرها را ناشی از خودروهای دودزا می دانند فعالیت مراکز معاینه فنی خودرو به عنوان مرجع تشخیص خودروهای آلوده کننده هوا به ضرورتی غیرقابل گذشت برای مهار آلودگی مبدل شده است.

سهم مراکز معاینه فنی خودرو در مقابله با آلودگی هوا

مشهد- ایرنا- در حالی که کارشناسان 70 درصد آلودگی هوای کلانشهرها را ناشی از خودروهای دودزا می دانند فعالیت مراکز معاینه فنی خودرو به عنوان مرجع تشخیص خودروهای آلوده کننده هوا به ضرورتی غیرقابل گذشت برای مهار آلودگی مبدل شده است.

استفاده از مینی‌بوس به عنوان سرویس مدارس در سال‌آهای آتی

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: کنترل‌های شدیدی در خصوص الزامات معاینه فنی و کاهش آلودگی هوا بر روی خودروهای سرویس مدارس انجام شده است.]]>

طرح مقدماتی کاهش آلودگی هوا جایگزین طرح جامع نمی‌شود

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: طرح مقدماتی کاهش آلودگی هوا جایگزین طرح جامع آلودگی هوا نمی‌شود. در طرح جامع آلودگی هوا کلیه ذینفعان از جمله صنایع و نیز سایر منابع از قبیل آلودگی‌های حاصل از سوزاندن پسماند و... نیز دیده می‌شوند.

آلودگی هوای مشهد

هوای مشهد امروز چهارمین روز متوالی آلوده است.

سالانه ۴۵۰۰ نفر بر اثر آلودگی فوت می کنند/ شهرداری در رفع آلودگی هوا تسهیل گر باشد

عضو شورای شهر تهران گفت: گزارش هایی وجود دارد که 4 هزار و 500 شهروند تهرانی به دلیل آلودگی هوا در سال فوت می کنند.

آلودگی هوا ۵ سال عمر انسان را کاهش می دهد

عضو شورای شهر تهران گفت: بر اساس آمار در زمان تشدید آلودگی هوا، شمار بیماران تنفسی ۶۰ درصد افزایش پیدا می کند. آلودگی هوا موجب کاهش عمر به میزان حداقل ۵ سال در تهرانیان شده است.

آلودگی هوا عامل مرگ ۴۰۰هزار نفر در اروپا/بزرگترین خطر سلامت محیطی

افزایش بی‌رویه آلودگی هوا در قاره اروپا به یک بحران برای اعضای این اتحادیه تبدیل شده است، به‌طوریکه تاکنون ۴۰۰ هزار نفر براثر آلودگی هوا جان خود را از دست داده‌اند.

تمام مدارس کشور اول مهر دایر است/ کلاس اولی‌ها ۳۱ شهریور به مدرسه می‌روند

معاون رسانه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: بازگشایی تمام مدارس از روز یک شنبه اول مهرماه خواهد بود و کلاس‌ اولی‌ها شنبه ۳۱ شهریور ماه به مدرسه می‌روند.

طرح مقدماتی کاهش آلودگی هوا جایگزین طرح جامع نمی‌شود

رییس کمیته محیط زیست تاکید کرد: طرح مقدماتی کاهش آلودگی هوا جایگزین طرح جامع آلودگی هوا نمی‌شود. در طرح جامع آلودگی هوا کلیه ذینفعان دیده می‌شوند.

بیش از 5 هزار تاییدیه ایمنی مکان در مشهد صادر شد

5 هزار و 392 مورد تاییدیه ایمنی مکانهای مختلف در سطح کلانشهر مشهد از ابتدای امسال تاکنون از سوی سازمان آتش نشانی صادر شده است.

بازار بزرگ تهران از فردا تا ۵ روز تعطیل می‌شود

بازار بزرگ تهران از فردا (سه‌شنبه )تا یکشنبه هفته آینده به مناسبت برگزاری مراسم عزاداری حسینی تعطیل می‌شود و به گفته رییس اتاق اصناف ایران، هیچ کمبود و مشکلی در بازار ایجاد نخواهد شد.

هزینه ۱۰ میلیارد دلاری هم برای آلودگی هوا ارزش اقتصادی دارد

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت : اگر هزینه خسارت ناشی از آلودگی هوا در ۴ سال گذشته را یکجا به شهرداری بدهد معضل آلودگی هوا برای همیشه از تهران رفع می شود.

1279 سبد ورزشی بین مدارس خراسان رضوی توزیع شد

مشهد- ایرنا- یک هزار و 279 سبد ورزشی روز یکشنبه با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش بین مدارس استان خراسان رضوی توزیع شد.

پرداخت سرانه جدید به مدارس نیازمند تا اول مهر

وزیر آموزش و پرورش درباره زمان پرداخت سرانه مدارس گفت: ما یک نوبت سرانه مدارس را پرداختیم و یک نوبت دیگر هم برای مدارس نیازمند نه همه مدارس تا مهرماه خواهیم فرستاد.

ممانعت از فعالیت رانندگان پرخطر سرویس مدارس در مشهد

از فعالیت رانندگان پرخطر سرویس مدارس در مشهد ممانعت می شود.