سازمان ملل ایران را به نقض تحریم تسلیحاتی یمن متهم کرد

سازمان ملل متحد ایران را به فروش سلاح به یمن و نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت متهم کرد.]]>مطالب مرتبط

شورای امنیت تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی را تصویب کرد

الجزیره-ایرنا-اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه به طرح تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی به دلیل درگیری های جاری در این کشور رای دادند.

آمریکا کره شمالی را به نقض تحریم‌های سازمان ملل متهم کرد

ایالات متحده، کره شمالی را به نقض تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل در زمینه خرید و فروش فرآورده‌های نفتی متهم کرده است.

واکنش منفی روسیه به تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی

وزارت خارجه روسیه در واکنش به تصویب پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی در شورای امنیت سازمان ملل، اعلام کرد که این اقدام در زمان مناسبی صورت نگرفته و روسیه از ابتدا با آن مخالف بوده است.

شورای امنیت تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی را تصویب کرد

شورای امنیت سازمان ملل به زحمت از یک پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای اعمال تحریم تسلیحاتی علیه سودان جنوبی حمایت کرد زیرا برخی از اعضا معتقدند چنین حرکتی به تلاش‌های آفریقایی‌ها برای پایان دادن به درگیری پنج ساله در تازه‌ترین کشور جهان لطمه می‌زند.

تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه سودان جنوبی

تلاش آمریکا برای تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی در نشست امروز شورای امنیت

منابع مطلع اعلام کردند که آمریکا در تلاش برای همسو کردن آرای اعضای شورای امنیت برای تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی است.

تحریم تسلیحاتی شورای امنیت علیه سودان جنوبی

درد سر تازه آمریکا برای کره شمالی

آمریکا بار دیگر پیونگ یانگ را به نقض تحریم های سازمان ملل و فروش فرآورده های نفتی متهم کرد.

آمریکا تحریم شرکت چینی مرتبط با ایران را لغو کرد

تهران - ایرنا - وزارت بازرگانی آمریکا شرکت مخابراتی ZTE چین را که به سبب دور زدن تحریم های ایران مورد تحریم قرار گرفته بود، بعد از پرداخت جریمه از این تحریم ها معاف کرد.

درخواست نماینده‌های کنگره آمریکا از «پامپئو» برای تحریم صدا و سیمای ایران

برخی از نمایندگان کنگره آمریکا از وزیر خارجه این کشور خواسته‌اند از امضای معافیت‌های تحریمی صدا و سیمای ایران خودداری کرده و این سازمان را هدف تحریم قرار دهد.

اروپا با قانون مسدودکننده تحریم‌ها نشان داد وعده‌هایش در حد شعار باقی نمانده‌ است/ ایران با پیوستن به FATF شفافیت مالی خود را بیش‌تر کند

سفیر اسبق ایران در مقر سازمان ملل متحد در ژنو تاکید کرد: قانون مسدودکننده تحریم‌ها شاید نتواند همه شرکت‌های بزرگ اروپایی را مجاب به همکاری با ایران بکند ولی فضای سازنده‌ای را در روابط ایران و اروپا ایجاد می‌کند و موجب می‌شود شرکت‌های کوچک و متوسط اروپایی

مقامات واشنگتن کره شمالی را به نقض تحریمهای سازمان ملل متهم کردند

مقامات واشنگتن کره شمالی را متهم کردند که با انتقال قاچاقی فرآوردهای نفتی، تحریمهای سازمان ملل متحد را نقض کرده است.

آمریکا یک گروه انقلابی بحرینی را تروریستی اعلام کرد

آمریکایی‌ها از فرصت اعلام تحریم علیه یک گروه انقلابی کوچک در بحرین استفاده و بار دیگر ایران را به بر هم زدن نظم و ثبات جامعه بین‌الملل متهم کرده‌اند.

گزارش تسنیم| تودهنی کشاورزی ایران به تحریم‌های آمریکا

در حالیکه برخی در حال هراس افکنی در دل مردم هستند که ایران با تحریم های آمریکا مجبور است مانند عراق سال‌های گذشته، مبادله نفت در برابر کالا را تجربه کند،کشاورزی ایران با 80 درصد خودکفایی تودهنی برای تحریم‌های ایالات متحده به حساب می‌آید.

نمایندگان پارلمان: مردم انتخابات پارلمانی افغانستان را تحریم کنند

پس از اعتراض احزاب سیاسی افغانستان شماری از اعضای پارلمان افغانستان نیز کمیسیون انتخابات را به تلاش برای تقلب متهم کرده و خواستار تحریم انتخابات پارلمانی این کشور شدند.

نگرانی آمریکا از افزایش خرید نفت چین از ایران پس از تحریم‌ها

یک مقام بلندپایه انرژی در آمریکا اظهار کرد برخی در واشنگتن انتظار دارند چین عمده صادرات نفت ایران را که سایر کشورها به دلیل تهدید تحریم‌های آمریکا خریداری نخواهند کرد، جذب کند و در نتیجه تاثیر تحریم‌ها کمرنگ شود.

نگاهی اجمالی به همکاری دفاعی کره شمالی و مصر

تهران- ایرنا- یک نشریه نظامی با اشاره به همکاری های دفاعی کره شمالی و مصر در گذشته، نوشت: با توجه به افزایش تهدیدهای امنیتی پیش روی قاهره و تعلیق تدریجی تحریم های اعمال شده علیه پیونگ یانگ، احتمال بازگشت و ازسرگیری معاملات تسلیحاتی دو کشور زیاد است.

حوزه سلامت جزو لیست سفید تحریم است/فعالیت 360 آمریکایی در ستاد تحریم ایران

سخنگوی وزارت بهداشت به زوایای پنهان تحریم در حوزه سلامت پرداخت و گفت: مردم نگران دارو و تجهیزات پزشکی نباشند، کما اینکه مسولان نباید آرام باشند، کما اینکه برخی سودجویی‌های داخلی بدتر از تحریم آمریکا است و ما بیشتر نگران تحریم سودجویهای داخلی هستیم.

«زد تی ای» از فهرست تحریم‌های آمریکا خارج شد

یک شرکت ساخت تجهیزات مخابراتی چینی که به دلیل نقض تحریم‌های ایران از سوی آمریکا ممنوع المعامله شده بود، با پرداخت جریمه‌ و تغییر ترکیب هیئت مدیره خود، رفع تحریم شد.

نهاد مقابله با تحریم‌ها تشکیل شود

چهره ماندگار بانکی با تاکید بر ضرورت تشکیل نهاد مقابله با تحریم ها گفت: در حالیکه در آمریکا چند صد نفر به طور تمام‌وقت روی موضوع تحریم ایران فعالیت ‌می‌کنند، متاسفانه در ایران حتی یک نفر را نمی‌توان پیدا کرد که زمان کافی برای مطالعه روی چگونگی مقابله با ت