ترامپ تعلیق تحریم‌های هسته‌ای را تمدید کرد

رئیس جمهور آمریکا امروز جمعه بار دیگر تعلیق تحریم‌های مرتبط با توافق هسته‌ای را تمدید کرد.مطالب مرتبط

تحلیلگر سابق پنتاگون: ضرب الاجل آمریکا درباره پیمان هسته‌ای بهانه‌ای برای توسعه تسلیحات هسته‌ای است

تحلیلگر سابق وزارت دفاع آمریکا بر این باور است که تصمیم دولت ترامپ برای تعلیق تعهداتش در چارچوب پیمان نیروهای هسته‌ای میان برد، بهانه‌ای برای توسعه صنعت تسلیحات هسته‌ای است.

آمریکا عضویت در پیمان منع موشک های هسته ای میان‌ برد تعلیق می کند

تهران – ایرنا - «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا گفت که واشنگتن ظرف 60 روز تعهدات خود در پیمان منع موشک های هسته ای میان‌ برد (INF) را تعلیق می کند.

آمریکا عضویت در پیمان منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای را تعلیق می‌کند

وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید که واشنگتن ظرف 60 روز آینده، پایبندی به پیمان منع موشک‌های میان‌برد هسته‌ای (INF) را تعلیق خواهد کرد، مگر آنکه مسکو در این مدت به این پیمان متعهد شود.

موسویان :ترامپ جهان را در آستانه رقابت هسته ای قرار داده است

مادرید - ایرنا - «سید حسین موسویان» پژوهشگر دانشگاه پرینستون و عضو سابق گروه مذاکره کننده هسته ای در مقاله ای برای پایگاه خبری تحلیلی لوبلاگ آمریکا نوشت:ترامپ با 'دکترین خروج' از برجام جهان را درآستانه رقابت جدید هسته ای قرارداده است.

تمدید ۶ ماهه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه را در پی بحران اوکراین و عدم پیشرفت در اجرای توافق مینسک تمدید کردند.

ترامپ ضرب‌الاجل اعلامی برای توافق تجاری جدید با چین را تمدید می‌کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد در صورت مشاهده نشانه‌های مثبت از طرف چینی، ضرب‌الاجل 90 روزه اعلامی‌اش برای دستیابی به توافق تجاری جدید با پکن را تمدید کند.

سناتورهای آمریکایی خواستار تعلیق فوری همکاری‌های اتمی آمریکا با عربستان شدند

دو سناتور آمریکایی طی نامه‌ای به وزیر انرژی آمریکا خواستار تعلیق فوری و نامحدود هرگونه توافق همکاری و مذاکره با عربستان درباره مسائل هسته‌ای میان دو کشور شدند.

آمریکا معافیت تحریمی عراق را تمدید می‌کند

کارشناس‌ طراح تحریم‌های ایران معتقد است، آمریکا با هدف بلندمدت کاهش وابستگی عراق به ایران، معافیت بغداد از تحریم‌های ایران را تمدید می‌کند.

دادگاهی در سانفرانسیسکو اجرای حکم مربوط به حق پناهندگی ترامپ را به حالت تعلیق درآورد

دادگاه تجدید نظر سانفرانسیسکو تقاضای دولت ترامپ را در مورد صدور مجوز اجرای حکم مربوط به حق پناهندگی که توسط دونالد ترامپ امضا شده بود رد کرد.

آمریکا معافیت از تحریم‌ ایران را برای عراق تمدید می‌کند

متخصصان آشنا با سیاست آمریکا می‌گویند عراق در بحبوحه تحریم‌های آمریکا علیه ایران معلق رها نمی‌شود و آمریکا احتمالا معافیت از تحریم‌های ایران را برای عراق تمدید می‌کند.

اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را تمدید کرد

خبرگزاری آلمان روز پنجشنبه گزارش داد اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را تمدید کرد.

فشار آمریکا به عراق برای افزایش صادرات نفت/ تلاش بغداد برای تمدید مهلت تحریم‌ها

وزیر انرژی آمریکا دولت جدید عراق را برای افزایش تولید و صادرات نفت شمال این کشور به ترکیه در آستانه بررسی تمدید معافیت بغداد از تحریم‌ها برای ادامه واردات گاز ایران، تحت فشار قرار داد.

مماشات چین و جری تر شدن روز افزون دولت ترامپ

دولت ترامپ علی رغم توافق برای به تعلیق در آوردن جنگ تجاری با چین، به جنگ تجاری با این کشور و تلاش برای باز کردن پرونده های فراتجاری علیه شرکت های چینی ادامه می دهد.

اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را تمدید کرد

رئیس شورای اروپا از تمدید تحریم های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه خبر داد.

مسکو: تحریم‌های غرب تاثیری بر مواضع روسیه نداشته و نخواهد داشت

سناتور روس در واکنش به تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه برای 6 ماه دیگر، یادآور شد این تحریم‌ها چهار سال است که هیچ تاثیری بر مواضع مسکو نداشته و در آینده نیز نمی‌تواند تغییری در آن ایجاد کند.

کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسیده است

پکن- ایرنا- خبرگزاری کره شمالی برای نخستین بار با انتشار مطلبی صراحتا موضوع توقف و بن بست مذاکرات هسته ای با آمریکا را مطرح کرده و آن را معلول سیاست های خصمانه و تحریم های واشنگتن دانسته است.

تمدید تحریم های اروپا علیه روسیه

ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

رئیس‌جمهور آمریکا گفته کشورش برای پیشبرد مذاکرات هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد.

سناتور دموکرات: ترامپ به برجام بازگردد

تهران – ایرنا – سناتور دموکرات«الیزابت وارن»با اشاره به پایبندی ایران به برجام گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا باید به توافق هسته ای بازگردد.

احتمال تمدید معافیت از تحریم‌های ضدایرانی آمریکا برای عراق

کارشناسان آگاه از سیاست آمریکا اظهار کردند در بحبوحه تحریم‌های آمریکا علیه ایران که نیمی از برق عراق را تامین می‌کند، واشنگتن راه‌حلی برای این کشور خواهد یافت.