وزارت خزانه داری آمریکا 14 نهاد و شخصیت ایرانی را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا 14 شخصیت و نهاد ایرانی را به بهانه‌های حقوق بشری به لیست تحریم‌های خود اضافه کرده است.مطالب مرتبط

وزیر خزانه‌داری آمریکا: معافیت از تحریم‌های ایران را بررسی می‌کنیم

وزیر خزانه‌داری آمریکا با اشاره به تلاش‌های کشورش برای تحریم مجدد ایران، گفت: ممکن است در مواردی خاص برای کشورهایی که خواهان زمان بیشتر هستند معافیت‌هایی در نظر بگیریم.

روسیه از فهرست بدهکاران بزرگ آمریکا خارج شد

 طبق گزارشی که توسط وزارت خزانه داری آمریکا  منتشر شد روسیه دیگر در بین بدهکاران بین المللی بزرگ خزانه داری آمریکا قرار ندارد. 

تحریم آمریکا علیه ایران به ضرر ترکیه خواهد بود

آنکارا- ایرنا- رفعت حصارجیکلی اوغلو رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی و بورس های ترکیه در دیدار با هیات وزارت خزانه داری آمریکا گفت که تحریم آمریکا علیه ایران به ضرر کشورش خواهد بود.

رئیس FATF مامور اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد

یک هیأت آمریکایی برای اجرا شدن تحریم‌های ایران اخیرا به آنکارا رفته است. این هیأت متشکل از مقامات وزارت امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا در دیدار با مقامات ترکیه تلاش کردند، آنها را به رعایت تحریم‌های علیه ایران ترغیب کنند.

سفر هیئت آمریکایی به ترکیه برای رایزنی درباره تحریم‌های ایران

یک هیئت از وزارت خزانه‌داری و خارجه آمریکا به‌منظور بررسی تحریم‌ها علیه ایران به ترکیه می‌رود.

کاخ سفید، روسیه و چین را به خاطر ایران تهدید کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید در صورتی‌که چین٬ روسیه و اروپا به خرید نفت از ایران ادامه بدهند٬ مشمول تحریم‌های آمریکا خواهند شد.]]>

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا: ایران متحد یا دوست ترکیه نیست

معاون وزیر خزانه داری آمریکا که به ترکیه سفر کرده بود تا با مقامات این کشور درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران صحبت کند در کنفرانس خبری گفت ممکن است که ایران همسایه ترکیه باشد اما متحد یا دوست این کشور نیست.

جهان در اعمال تحریم علیه ایران همراه آمریکا نیست

نیویورک- ایرنا- مقام پیشین دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، به صفر رساندن فروش نفت ایران را ناممکن دانست و گفت: جهان در اعمال دوباره تحریم ها علیه ایران همراه ایالات متحده نیست.

وزیر خزانه‌داری آمریکا با مقام کره‌ای درباره ایران گفت‌وگو کرد

وزیر خزانه‌داری آمریکا در حاشیه اجلاس وزرای اقتصاد گروه ۲۰ با همتای کره‌ای خود دیدار و درباره مسائل مختلف از جمله ایران گفت‌وگو کرده است.

آمریکا درشرایط خاص استثنا در تحریم ایران قائل می شود

تهران – ایرنا – بلومبرگ گزارش داد: مایک پمپئو و استیو منوچین وزرای خارجه و خزانه داری آمریکا در نامه به همتایان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی خود اعلام کردند که آمریکا ممکن است «در شرایط بسیار خاص» استثنائاتی برای تحریم ها علیه ایران درنظر بگیرد.

آمریکا لغو تحریم های شرکت 'روسال' را بررسی می کند

تهران- ایرنا- وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که این وزارتخانه از حذف نام شرکت تولیدکننده آلومینیوم روسی 'روسال' از لیست تحریم های این کشور استقبال می کند و در حال بررسی آن است.

آمریکا خروج موقت برخی کشور‌‌ها از تحریم‌های نفتی علیه ایران را بررسی می‌کند

وزیر خزانه‌داری آمریکا از احتمال معافیت چند کشور از تحریم‌های نفتی علیه ایران خبر داد.]]>

آمریکا: معافیت از تحریم‌های نفت ایران را برای برخی کشورها بررسی می‌کنیم

وزیر خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه گفت که کشورش برای برخی کشورهای معین، صدور معافیت از تحریم‌های نفت ایران را مورد بررسی قرار خواهد داد.

ممکن است در شرایط خاص، استثنائاتی برای تحریم‌های ایران در نظر بگیریم

وزیران امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا خطاب به همتایان اروپایی خود تاکید کردند که واشنگتن ممکن است در شرایط بسیار خاص و در صورتی که در راستای منافع امنیت ملی آمریکا باشد استثنائاتی برای تحریم‌های ایران در نظر بگیرد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا: با اتحادیه اروپا درباره توافق هسته‌ای اختلاف نظر داریم

وزیر خزانه‌داری آمریکا اذعان کرد که واشنگتن و اتحادیه اروپا اختلاف نظرهایی درخصوص توافق هسته‌ای با ایران دارند.

به دنبال ورشکست شدن شرکت «روس‌آل» نیستیم

وزیر خزانه‌داری آمریکا از مذاکره با شرکت روس‌آل برای احتمال لغو برخی تحریم‌ها علیه این شرکت خبر داد.]]>

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه

تهران - ایرنا - محکومیت مصوبه نژادپرستانه مجلس رژیم صهیونیستی از سوی سخنگوی وزارت امورخارجه، برگزاری دوره تخصصی اکوتوریسم از سوی اتریش برای توسعه گردشگری در ایران، اعلام حمایت نکردن ترکیه از اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران از سوی معاون وزیر خزانه داری

کره جنوبی بار دیگر خواستار معافیت از تحریم نفت ایران شد

پکن- ایرنا- خبرگزاری یونهاپ گزارش کرد وزیر دارایی کره جنوبی بار دیگر خواستار معافیت سئول از تحریم‌ های واشنگتن علیه ایران شده و از وزیر خزانه داری آمریکا خواسته است شرکت‌های نفتی کره جنوبی را از تحریم‌ نفت ایران معاف کند.

عقب‌نشینی رسمی آمریکا از موضعش برای تحریم‌ نفت ایران

وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد واشنگتن در برخی موارد معافیت برای کشورهایی که زمان بیشتری برای کاهش واردات نفت از ایران نیاز دارند را بررسی خواهد کرد تا از مختل شدن بازارهای نفت جهانی اجتناب کند.

درخواست مجدد کره جنوبی از آمریکا برای معافیت از تحریمهای نفتی علیه ایران

وزیر دارایی کره جنوبی در دیدار با وزیر خزانه داری آمریکا در آرژانتین به تجارت شرکت‌های کره‌ای با ایران در زمینه نفت اشاره کرد و خواستار معافیت سئول از تحریم‌ها در واردات نفت ایران شد.