فرهنگی پویا و با نشاط و اشتغال از آموزش و پرورش شروع می‌شود

اهر - مدیر آموزش و پرورش اهر گفت: اگر اقتصادی زاینده و پویا می‌خواهیم و اگر فرهنگی پویا و با نشاط و اشتغال می‌خواهیم همه و همه از آموزش و پرورش شروع می‌شود.مطالب مرتبط

ایجاد نشاط در مدارس با مشارکت دانش‌آموزان در برنامه‌ها/ اطلاع‌رسانی به محصلان درباره حوادث چهارشنبه آخر سال

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: وقتی برنامه‌ها با مشارکت دانش‌آموزان به صورت عملی انجام می‌شود، شادی و نشاط را در فضای مدرسه به وجود می‌آورد.

پذیرش و اسکان مهمانان فرهنگی در 16 نقطه کردستان آغاز شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: پذیرش و اسکان مهمانان فرهنگی از امروز در 16 مرکز پذیرش آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه آموزش و پرورش این استان آغاز شد.

آموزش و پرورش رتبه برتر فعالیت های فرهنگی البرز کسب کرد

کرج - ایرنا-معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که این اداره کل در سال 96 رتبه برتر در زمینه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان واجرای موفق برنامه های فرهنگی در استان را کسب کرد.

ارتقای شاخص شادی، نشاط و امید به زندگی در نوجوانان

ارتقای سلامت نوجوان در ابعاد مختلف جسمی و روانی، افزایش تحرک جسمی دانش آموزان همراه با نشاط و ارتقاء شاخص شادی و نشاط و امید به زندگی درتوافق وزارت آموزش و پرورش با معاونت زنان صورت می گیرد.

فقه جواهری همان فقه پویاست/ مشروطه؛ حرکتی برای رسیدن به فقه پویا

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در نشست «فقه پویا، روایت حداقلی و حداکثری» گفت: نهضت مشروطه را می توان حرکتی برای رسیدن به فقه پویا دانست.

لزوم تخصیص بخشی از عوارض معادن به آموزش و پرورش

رییس اموزش و پرورش بافق گفت: پیشنهاد میکنم ۵ درصد از دو درصد عوارض معادن به آموزش و پرورش اختصاص داده و زمین مسکن فرهنگیان در قالب تعاونی فرهنگیان به افراد فرهنگی تعلق بگیرد.

272 نفر در آموزش و پرورش لرستان جذب می شود

خرم آباد - ایرنا - معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش لرستان گفت: در آزمون استخدامی سال آینده 272 نفر در آموزش و پرورش لرستان جذب می شود.

حضور ۲۵ هزار فرهنگی جانباز و ۴ هزار فرهنگی آزاده در آموزش و پرورش/ بدهی بنیاد شهید به مدارس شاهد

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران آموزش‌ و پرورش گفت: بنیاد شهید بدهی قبلی را به مدارس شاهد پرداخت نکرده و امسال هم اعتبارات به طور کامل پرداخت نشده است که این بیشتر مربوط به طرح پراکنده شاهد است.

۶۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش را زنان تشکیل می‌دهند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۶۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش زنان هستند،گفت: از حیث کیفی فرصت‌های آموزشی، با نابرابری بین دانش‌آموزان دختر و پسر مواجه هستیم.

معرفی ۳ چرخش مهم از ۳۷ چرخش در سند تحول آموزش و پرورش

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: تغییر نظام آموزشی به نهاد فرهنگی ـ تربیتی، تبدیل انحصارانگاری در تربیت به مسئولیت‌پذیری و تبدیل دانش‌آموز منفعل در کلاس به یک متربی فعال، 3 چرخش مهم از 37 چرخش در سند تحول است.

بطحایی: استقبال زنان برای تصدی مدیریت در آموزش‌وپرورش کمرنگ است

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات دانش‌آموزان دختر در نظام آموزش و پرورش کشور گفت: استقبال زنان برای تصدی پست‌های مدیریتی در آموزش و پرورش کمرنگ است.

برگزاری 6 میلیون نفر ساعت دوره ضمن خدمت حضوری برای فرهنگیان

مدیرکل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: سال 96، 24 میلیون نفر ساعت دوره آموزش ضمن خدمت غیرحضوری و 6 میلیون نفر ساعت دوره آموزش ضمن خدمت حضوری برای فرهنگیان شاغل در معاونت فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش برگزار شده است.

بطحایی تاکیدکرد: مقابله با هجمه‌ها؛ اولویت اول آموزش و پرورش در سال ۹۷

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جامعه با هجمه بسیار سنگینی روبرو است، گفت: اولویت اول آموزش و پرورش مقابله با هجمه‌ها به هنجارهای اجتماعی است.

تشکیل کمیته اقتصاد در آموزش و پرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از تشکیل کمیته اقتصاد آموزش و پرورش خبر داد و گفت: چند محور فعالیتی در این کمیته تعریف شده و الگوها و چارچوب‌های بحث اقتصاد مدرسه در دست تدوین است.

شهرستان کارون به کانون بازنشستگان آموزش و پرورش نیاز دارد

اهواز - ایرنا - رییس سازمان بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان گفت: برای ساماندهی فرهنگیان بازنشسته شهرستان کارون لازم است که در این منطقه کانون بازنشستگان آموزش و پرورش راه اندازی شود.

اعتراض معلمان در توئیتر وزیر آموزش و پرورش/مطالباتی که پرداخت نشد

در روزهای گذشته معلمان رسمی با نوشتن در حساب توئیتر وزیر آموزش و پرورش، اعتراض خود نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدی را اعلام کردند. آموزش و پرورش می‌گوید: بودجه نداریم.]]>

مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان ایلام معارفه شد

ایلام-اسفندیار رستم زاد در مراسمی با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش به عنوان مدیرکل جدید اداره آموزش و پرورش استان ایلام معارفه شد.

انتصابات آخر سالی در وزارت آموزش و پرورش

انتصاب معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، مدیرکل جدید نوسازی استان تهران و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در شب گذشته در وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت.

تاکید استاندار کرمان بر برون سپاری فعالیتهای آموزش وپرورش

رزم حسینی گفت: باید فعالیت‌های آموزش و پرورش را برون سپاری کنیم و با طرح خرید خدمت که از سوی آموزش و پرورش اجرامی شود هزینه ها تا یک سوم کاهش پیدا می کند.

سند تحول بنیادین ظرفیتی مناسب برای توسعه آموزش و پرورش است

شیراز- ایرنا- سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان فارس گفت: سند تحول بنیادین، از قابلیت ها و ظرفیت های مناسبی برای توسعه و پویایی آموزش و پرورش برخوردار است از این رو می کوشیم از این سند برای پیشرفت این نهاد در فارس بهره گیریم.