فرهنگی پویا و با نشاط و اشتغال از آموزش و پرورش شروع می‌شود

اهر - مدیر آموزش و پرورش اهر گفت: اگر اقتصادی زاینده و پویا می‌خواهیم و اگر فرهنگی پویا و با نشاط و اشتغال می‌خواهیم همه و همه از آموزش و پرورش شروع می‌شود.مطالب مرتبط

اقتصاد پویا نیازمند آموزش‌های مهارتی است/ مدرک تحصیلی ضامن اشتغال نیست

در سومین كنگره بین المللی آموزش های فنی و حرفه ای سوئیس با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورمان، تجارب کشورهای دیگر از جمله سوئیس، آمریکا و سنگاپور درباره آموزش‌های مهارتی مطرح شد؛ این کشورها به اتفاق معتقدند که این آموزش‌ها شرط بقای جوانان در دن

آموزش ویژه معلمان ورزش مدارس برای ارتقای فعالیت های ورزشی دختران

معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، گفت: معلمان برای هر چه با نشاط کردن فضای ورزش آموزش ویژه می بینند.

ابتکار: ورزش دختران در مدارس عامل نشاط دانش آموزان است

تهران- ایرنا- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: آموزش و پرورش باید مسأله ورزش دختران را از بعد ایجاد نشاط و شادی در میان دانش آموزان دختر مورد توجه قرار دهد نه اینکه فقط از منظر سلامت به ورزش دختران توجه شود.

نشانه‌های نا کارآمدی در آموزش و پرورش هویداست

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش ما تا به امروز بیشتر انرژی و توان خود را بر روی آموزش‌های رسمی گذاشته است و علی‌رغم اینکه همه مدیران، وزرا و معاونین سابق جزو متعهدترین و متدین ترین نیروی انسانی دولت ها بودند اما امروز شاهد هستیم که نشانه‌های نا کارآ

دستگاه‌ها در زمینه ورزش دختران به کمک آموزش و پرورش بیایند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دستگاه‌ها در زمینه ورزش دختران به کمک آموزش و پرورش بیایند، گفت: اگر معلمان تربیت‌بدنی خوب و محتوای خوبی داشته باشیم اما فضایی برای ورزش کردن نداشته باشیم، موفق نیستیم و امکانات آموزش و پرورش در این زم

برخی مدارس غیردولتی به امر آموزش بیش از پرورش توجه دارند

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: متأسفانه برخی مدارس غیردولتی به‌ امر آموزش بیشتر توجه می‌کنند و به حوزه پرورش نگاه ندارند و یا اعتقاد کمی دارند یا پرورش بعد از آموزش قرار دارد؛ در حالی که پرورش بر آموزش مقدم است.

نوآموزان دیرآموز به آموزش و پرورش مناطق معرفی شوند

اهواز - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خوزستان گفت:اسامی نوآموزانی که در طرح سنجش سلامت، دارای مشکل دیرآموزی هستند به آموزش و پرورش مناطق اعلام شود تا در پایه اول ابتدایی تکرار پایه شوند.

بازگشت شادابی به مدارس با تقویت فعالیت حرکتی آموزگاران

تهران-ایرنا-معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت:طرح آموزش آموزگاران پایه ( دوره ابتدایی ) دانش آموزان دختر که مدتی است آغاز شده می تواند ضمن تقویت فعالیت‌های ورزشی معلمان، شادابی و نشاط را به مدارس بازگرداند.

ارائه شاخص های آموزشی مهدها بردوش وزارت آموزش و پرورش افتاد

در جلسه تدوین آیین‌نامه مشترک سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش مقرر شد صدور مجوز و ارائه برنامه مهدهای کودک بر عهده بهزیستی و ارائه شاخص های آموزشی و پرورشی برعهده آموزش و پرورش باشد.

عمده‌ترین مطالبه زنان فرهنگی/برنامه‌ریزی برای پرورش مدیران زن

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ارتقاء پست‌های مدیریتی، عمده‌ترین مطالبات زنان فرهنگی است، گفت: زنان دیده نمی‌شوند و توانمندی‌های آنها لحاظ نمی‌شود و باید بسیار تلاش کنند تا خود را ثابت کنند. با توجه به بخشنامه رئیس جمهور مبنی

دولت نگاه ویژه به آموزش و پرورش دارد

گنبدکاووس - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: دولت دوازدهم نگاه ویژه ای به بخش آموزش و پرورش دارد از همین رو در بودجه سال 97 بودجه 360 هزار میلیارد ریالی را مدنظر قرار داده که 9 درصد از کل بودجه کشور را شامل می

با آموزش و پرورش سیاسی برخورد نکنیم/تاب آوری جامعه کاهش یافته است

وزیر آموزش و پرورش گفت:بدانیم آموزش و پرورش آینده جامعه است و سیاسی با آن برخورد نکنیم.

تدارک شهرداری برای نشاط اجتماعی در تبریز

تبریز- شهردار کلانشهر تبریز بر لزوم توجه به نشاط اجتماعی در برنامه های فرهنگی و اجتماعی اجرا شده در سطح شهر تاکید کرد.

استاندار فارس: روند انتصاب مدیر کل آموزش و پرورش استان سرعت گیرد

شیراز- ایرنا- استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم تسریع در روند انتصاب مدیر کل آموزش و پرورش این استان گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش، پیگیر تحقق این مهم هستیم.

آموزش و پرورش شهر تهران نیازمند 800 مراقب سلامت است

تهران-ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران مهمترین چالش حوزه سلامت این نهاد را کمبود نیرو دانست و گفت: آموزش و پرورش شهر تهران نیازمند 800 مراقب سلامت است.

مسایل آموزش هنر و وضعیت اشتغال هنرمندان نیاز به بررسی دارد

معاون هنری وزیر ارشاد گفت: امروز افراد بسیاری در آموزشگاه‌ها، مراکز آموزش مهارتی و دانشگاه‌ها به فراگیری هنر می‌پردازند اما لازم است با نگاهی کلان، مسایل آموزش هنر و وضعیت اشتغال و بازار کار افرادی که هنر می‌آموزند، بررسی شود.

10 پایگاه فطریه برای دانش آموزان بی بضاعت در البرز فعال شد

کرج - ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: برای اولین بار به منظور حمایت از دانش آموزان بی بضاعت 10 پایگاه جمع آوری فطریه در اداره های آموزش و پرورش این استان فعال شد.

ارائه شاخص های آموزشی مهدهای کودک توسط وزارت آموزش و پرورش

در جلسه مشترک وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی مقرر شد ارائه شاخص های آموزشی و پرورشی برعهده آموزش و پرورش و صدور مجوز و ارائه برنامه مهدهای کودک به عهده بهزیستی باشد.

آموزش و پرورش از ظرفیت خیران مدرسه ساز به خوبی استفاده می‌کند

تبریز- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: آموزش و پرورش از ظرفیت خیران مدرسه ساز به خوبی استفاده می کند.

جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس کشور+بخشنامه

از سوی وزارت آموزش و پرورش شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی 98-97 به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.