فرهنگی پویا و با نشاط و اشتغال از آموزش و پرورش شروع می‌شود

اهر - مدیر آموزش و پرورش اهر گفت: اگر اقتصادی زاینده و پویا می‌خواهیم و اگر فرهنگی پویا و با نشاط و اشتغال می‌خواهیم همه و همه از آموزش و پرورش شروع می‌شود.مطالب مرتبط

تهران رکورددار مدارس تخریبی کشور /تحویل ۸هزار کلاس درس به آموزش و پرورش در مهرماه

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی بیش از ۸۰۰۰ کلاس درس تحویل آموزش و پرورش می‌شود تا در اختیار دانش‌آموزان در مناطق مختلف کشور قرار گیرد.

خروج 13 هزار نیرو از آموزش و پرورش کرمان تا 1400

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به خروجی نیروهای آموزش و پرورش و بازنشستگی همکاران فرهنگی گفت: تا سال 1400 قریب به 13 هزار نیرو از آموزش و پرورش استان خارج می‌شود.

حوزه آموزش و پرورش نیازمند انقلاب است

نوشهر - نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با عنوان اینکه در حوزه آموزش و پرورش به انقلاب نیاز داریم گفت: نگاه به آموزش و پرورش باید مثبت تر از گذشته شود.

میزان دسترسی دختران به آموزش و پرورش هم‌اندازه پسران شد/ تفویض اختیار به مدارس از مهرماه

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به موانع مزمن سد راه توسعه آموزش و پرورش گفت: با وجود همه این مشکلات نرخ تحت پوشش دانش آموزان ابتدایی به ۹۸ درصد رسید.

مشکل «کوچک انگاری آموزش و پرورش»/ کنکور از سدهای جدی نظام آموزشی است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه اجرای سند تحول نیازمند عزم ملی است، گفت: اشکال را در کوچک انگاری آموزش و پرورش می‌بینم زیرا هنوز باور نکردیم بسیاری مشکلات جامعه از درون آموزش و پرورش و مدرسه قابل حل است و این مشکل کوچک انگاری باید درمان شود

397 کلاس درس برای شروع سال تحصیلی در ابرکوه تجهیز شد

یزد - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش ابرکوه گفت: 397 کلاس درس برای شروع سال تحصیلی 98 - 97 در این شهرستان تجهیز و آماده شده است.

صدور مجوز استفاده از پیاده‌روها برای واحدهای صنفی با هدف نشاط شهری

با هدف نشاط شهری و ایجاد شهری پویا، مجوز استفاده از پیاده‌روها برای 70 واحد صنفی صادر شد.

بودجه آموزش و پرورش کمترین رشد را داشته است

بجنورد- مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: بودجه آموزش و پرورش طی دو سال اخیر به نسبت دیگر دستگاه ها کمترین رشد را داشته است.

تحول در آموزش‌ و پرورش به شرط «تبدیل مدرسه به رکن اصلی»

وزیر آموزش و پرورش گفت: تا زمانی که مدرسه به رکن اصلی تبدیل نشود، تحولی در آموزش و پرورش صورت نمی‌گیرد.

تحولات آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست آقای روحانی، وزیر آموزش و پرورش گزارشی از تحولات در حوزه آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به هیئت وزیران ارایه داد.

تغییرات چراغ خاموش آموزش‌ و پرورش/ کتابخانه ملی جور روابط عمومی آموزش و پرورش را کشید

در آستانه مهر، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش به کتابخانه ملی رفت تا این وزارتخانه در آستانه بازگشایی مدارس یکی از معاونان مهم خود را نداشته باشد اما در این تغییرات سکوت مرکز اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش و عدم مخابره اخبار قابل تأمل است.

بین متون درسی و دنیای اشتغال فاصله زیادی وجود دارد

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: فاصله زیادی میان متون درسی و دنیای اشتغال، کاهش بیکاری، نشاط و شادابی جامعه و ... وجود دارد و این نشان می‌دهد که کارکردهای اجتماعی در متون درسی خالی به نظر می‌رسد و ما باید با تلاش و تحقیق بیشتر این خلاء ها

8000 کلاس درس مهر امسال تحویل آموزش و پرورش می شود

زنجان – ایرنا – معاون وزیر آموزش و پرورش گفت : هشت هزار کلاس درس مهرماه امسال در سراسر کشور به آموزش و پرورش تحویل می شود که بیش از چهار هزار کلاس از این تعداد توسط خیران ساخته شده است.

تغییر مسیر آموزشی، راهبرد مهم دولت در آموزش و پرورش است

نوشهر- ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت که تغییر در مسیر آموزشی، مهمترین راهبرد دولت دوازدهم در آموزش و پرورش است و این برنامه در سال تحصیلی جاری به صورت آزمایشی اجرایی می شود.

لزوم تغییر نگاه به آموزش و پرورش

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معلم کارمند نیست، گفت: گره های کور مشکلات کشور با تغییر نگاه در آموزش و پرورش باز می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش به کتابخانه ملی نقل مکان کرد

در آستانه سال تحصیلی جدید، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به عنوان معاون استاند سازمان اسناد و کتابخانه ملی منصوب شد.

کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش استان گلستان برطرف شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: در بخش نیروی انسانی کمبودهایی که در آموزش و پرورش داشتیم که از طریق نیروهای حق التدریس و اضافه‌کاری و نیروهای رسمی و پیمانی، مشکل نیروی انسانی رفع شده است.

بودجه آموزش و پرورش به ۴۲ هزار میلیارد تومان رسید

نائب رئیس کمیسیون آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه آموزش و پرورش از ۳۶ هزار میلیارد به ۴۲ هزار میلیارد تومان رسید و برای ‌نخستین‌بار به ۱۲.۵ درصد افزایش یافته است.

‌نیازمندی آموزش و پرورش کل کشور به 27150 نفر نیروی انسانی جدید

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: 27 هزار و 150 نفر نیروی انسانی جدید در حوزه آموزش متوسطه نظری لازم داریم.

سخنرانی‌های طولانی سر صف در اول مهر انجام نشود/ بررسی لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان در دولت

وزیر آموزش و پرورش گفت: در روز اول مهر، آیین‌های آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان توأم با شادی و نشاط باشد و سخنرانی‌های طولانی و رسمی سر صف‌های مدارس انجام نشود.