خدمات درمان اعتیاد مشخص،کمک به خانواده معتاد نامشخص

استفاده از بیمه درمان اعتیاد سقفی ندارد و معتادان دارای بیمه پایه، بدون هیچ سقفی می‌توانند به مراکز طرف قرارداد مراجعه کرده و خدمات درمان اعتیاد دریافت کنند ولی تامین و پوشش هزینه‌های حمایتی مانند کمک به خانواده معتاد بر عهده سازمان بیمه سلامت نیست.مطالب مرتبط

هفت هزار نفر از خدمات مراکز اعتیاد بهزیستی قزوین بهره مند شدند

قزوین-ایرنا-مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: در 11 ماه امسال هفت هزار نفر از خدمات 38 مرکز درمان و ترک اعتیاد تحت پوشش این اداره کل در قالب کمپ های ترک اعتیاد، شلتر (سرپناه شبانه معتادان) و MMT (مراکز درمان سرپایی) بهره مند شدند.

تشویقی برای مراجعه داوطلبانه کارمند معتاد دولت

اگر کارمند معتاد، داوطلبانه برای ترک اعتیاد مراجعه کند علاوه بر اضافه کار و ماموریتی که دریافت می کند، برای درمان، مرخصی تشویقی هم دریافت خواهد کرد.

گلستانی: روی هویت جوان ایرانی کار شود/ عرفانی: افزایش شیوع اعتیاد در بین زنان/ رضایی: اعتیاد اصلی‌ترین آسیب‌ اجتماعی

اعتیاد و تأثیر آن بر بنیان خانواده از دیدگاه‌ رئیس پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور استان همدان و مدیرعامل مجمع خیرین صیانت و استحکام خانواده همدان در میزگرد آسیب‌شناسی مورد بررسی قرار گرفت.

وجود بیش از ۱۰۰۰ معتاد متجاهر زن در تهران/ظرفیتی برای بازپروری زنان ایجاد نشده‌است

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ با اشاره به وجود بیش از ۱۰۰۰ معتاد متجاهر زن در تهران گفت: طی دو ماه گذشته حدود ۱۵۰ معتاد متجاهر زن جمع‌آوری شده. هرچند تعداد این افراد کم است، اما مشکلاتشان بیش از مردان معتاد متجاهر است و دغدغه ما هم نسبت به آنها

طرحی که معتادان متجاهر تهران را به سمت استان البرز سوق داد

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه برنامه سازمان بهزیستی برای ساماندهی وضعیت معتادان متجاهر در سال ۹۷، «مدیریت مورد» آنهاست، گفت: این طرح با پیگیری وضعیت معتادان بعد از درمان، از بازگشت آنها به چرخه اعتیاد پیشگیری

وضعیت نامشخص نیمکت صبا و کورسوی امید قمی‌ها برای بقا در لیگ دسته اول

در حالی که باشگاه صبا دیگر فاصله‌ای با لیگ دسته دوم ندارند،‌ شرایط نیمکت این تیم همچنان نامشخص است.

استانداردسازی خدمات شیمی درمانی/ساماندهی مراکز غربالگری سرطان

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به بازنگری در برخی خدمات حوزه درمان، گفت: آیین نامه ساماندهی مراکز درمان ناباروری بر اساس استانداردهای جهانی تا پایان سال ابلاغ خواهد شد.

پایان گروگانگیری توسط فرزند معتاد در کمتر از ۱۵ دقیقه

دقایقی قبل جوانی که با انگیزه مقاومت در برابر رفتن به کلینیک ترک اعتیاد ، اقدام به گروگانگیری مادر خود و در ادامه تهدید به خودکشی کرده بود٬ دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

آغاز مراقبت‌های تسکینی در بیش از ١٥ مرکز درمان سرطان از تیر ماه ٩٧

رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته، خدمات حمایتی و تسکینی سرطان در نظام شبکه بهداشت و درمان ادغام شده است، گفت: مراقبت در خانه، امکان مشارکت بیشتر خانواده را در پی خواهد داشت و لذا می‌توان بیماران بیشتری را تحت پوشش

مشهد| تاکید آیت الله علم‌الهدی بر رسیدگی به ‌بهداشت و درمان خانواده شهدا

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: رسیدگی به بحث بهداشت و درمان خانواده شهدا در اولویت قرار گیرد.

جزئیاتی درباره مخدر «دستمال»

تغییر سبک زندگی و افزایش روند فرزندسالاری در خانواده‌ها باعث شده تا سایه سنگین غول اعتیاد در جامعه بیشتر از قبل احساس شود و تنوع عرضه مواد صنعتی مخدر و روان‌گردان به نوعی کابوسی برای خانواده‌ها بوده است.

آیین‌نامه ساماندهی مراکز ناباروری به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه برخی خدمات در حوزه درمان مورد بازنگری قرار گرفته است، از آغاز طرح استحقاق سنجی درمان در 4 استان به صورت پایلوت خبر داد.

ارائه خدمات درمان به مسافران نوروزی

9 بیمارستان دولتی و خصوصی در کاشان آماده ارائه خدمات درمان به مسافران نوروزی هستند.

فعالیت صددرصدی مدیریت بحران در تمام بیمارستان‌ها در ایام نوروز

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بازنگری خدمات پایه از اقدامات مهم حوزه درمان است و بر اساس آن خدماتی که امکان خروج از بیمه را دارند، به دلیل نداشتن اثر بخشی کافی از لیست خارج شده و برخی خدمات ضروری که در پوشش بیمه‌ای نیست، جایگزین می‌شوند.

پلیس اتریش: انگیزه حمله به اقامتگاه سفیر ایران نامشخص است

وین - ایرنا - پلیس اتریش صبح دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد انگیزه حمله شب گذشته به اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در وین نامشخص است و تحقیقاتی گسترده در این زمینه آغاز شده است.

ارائه برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در 500 محله پرخطر

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تولید برنامه تخصصی همچون "نود" برای حوزه پیشگیری از اعتیاد کاری فوق‌العاده است که می‌تواند محتوایش از کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد ستاد باشد.

موضوع سازماندهی شدن حمله به ماموران نیروی انتظامی با خودرو باید بررسی شود

نماینده دادستان در مورد پرونده دو راننده دیگر حادثه خیابان پاسداران گفت: مدت طول درمان مصدومین آن پرونده هنوز مشخص نشده و بعد از مشخص شدن، دادسرا طبق قانون به تکلیف خود عمل می‌کند.

نحوه ارایه خدمات دندانپزشکی دولتی در نوروز/ اعلام سامانه "درمان‌یاب" وزارت بهداشت

رییس اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت، نحوه ارائه خدمات دندانپزشکی در نوروز ۹۷ را تشریح کرد.

قتل بی‌رحمانه مادر توسط پسر معتاد/قاتل دستگیر شد

کرمانشاه- فرمانده نیروی انتظامی کنگاور از قتل مادر توسط پسر معتاد خود در این شهرستان خبر داد و گفت: قاتل دستگیر شد.

مراکز خدمات سلامت و اورژانس دشتستان آماده خدمت درایام نوروز هستند

بوشهر - سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۱۰ مرکز خدمات سلامت و پایگاه اورژانس در تعطیلات نوروزی به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند.