خدمات درمان اعتیاد مشخص،کمک به خانواده معتاد نامشخص

استفاده از بیمه درمان اعتیاد سقفی ندارد و معتادان دارای بیمه پایه، بدون هیچ سقفی می‌توانند به مراکز طرف قرارداد مراجعه کرده و خدمات درمان اعتیاد دریافت کنند ولی تامین و پوشش هزینه‌های حمایتی مانند کمک به خانواده معتاد بر عهده سازمان بیمه سلامت نیست.مطالب مرتبط

شرایط واگذاری «کودکان معتاد» به مراکز شبه‌خانواده

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از فعالیت ۶ مرکز اقامتی میان مدت برای کودکان معتاد درمان‌شده بدسرپرست یا بی‌سرپرست در سراسر کشور خبر داد.

پذیرش و درمان رایگان روزانه ۱۰ معتاد

مدیرعامل موسسه مهراندیشان آفاق از پذیرش و درمان پنج الی ۱۰ معتاد به صورت رایگان در مراکز زیر مجموعه این موسسه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

زنان معتاد بعد از ۲ سال تزریقی می شوند

اصفهان- مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: زنان معتاد بعد از ۲ سال تزریقی می شوند و این در حالی است که یک مرد معتاد بعد از ۸ سال رو به اعتیاد تزریقی می آورد.

جشنی برای بازگشت به زندگی

جمعی از بیماران معتاد به مواد مخدر، در کمپ تله سیاه زاهدان، رهایی از بیماری شوم اعتیاد را جشن گرفتند.

پذیرش ۲۰۰ کودک معتاد/ ایجاد مراکز «میان مدت اقامتی» برای سم‌زدایی

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پذیرش 200 کودک معتاد گفت: این کودکان به دلیل اعتیادی که دارند نمی‌توانند سریعا در مراکز شبه‌خانواده نگهداری شوند،به همین دلیل شرایط نگهداری آنها نیازمند بازنگری است.

راه اندازی کمپ برای زنان معتاد متجاهر در شیراز

شیراز- کمپ ترک اعتیاد اجباری برای زنان معتاد متجاهر در شیراز راه اندازی می شود.

تولد ۷۵ درصد کودکان مسموم به مواد مخدر از والدین معتاد

مدیرکل دفتر آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر حدود ۵.۵ درصد از کودکان دچار سوء مصرف مواد مخدر، دارای والدین معتاد هستند و حدود ۷۵ درصد از کودکان معتاد در کشور از والدین معتاد متولد می شوند.

انتقاد به فرآیند اعطای مجوز به کمپ‌های اعتیاد

عضو سابق کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معتادان باید زیرنظر افراد متخصص روند درمان را طی کنند، گفت: فرآیند اعطای مجوز کمپ‌های اعتیاد در حال حاضر قابل نقد است.

حدود ۷۵ درصد از کودکان معتاد در کشور از والدین معتاد متولد می شوند

مدیرکل دفتر آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: حدود ۷۵ درصد از کودکان معتاد در کشور از والدین معتاد متولد می شوند.

۲۰ برنامه شهری در زمینه پیشگیری از اعتیاد در اصفهان اجرایی می شود

اصفهان - معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی اصفهان گفت: در هفته مبارزه با مواد مخدر ۲۰ برنامه با هدف افزایش آگاهی خانواده ها در رابطه با پیشگیری از اعتیاد برگزار می شود.

اعتیاد فعالیت‌های شناختی مغز را مختل می‌کند

تهران-ایرنا-مجری یک طرح تحقیقاتی در باره اعتیاد با اشاره به تاثیر اعتیاد به مورفین و روند ترک آن بر جنبه های شناختی تصمیم گیری در مدل حیوانی گفت: این نوع اعتیاد در حیوان سبب کاهش قدرت تصمیم گیری می شود یا به تصمیم گیری غلط می انجامد.

وضعیت نامشخص بازیکن مصدوم تیم ملی بسکتبال

وحید دلیرزهان به خاطر مصدومیت از همراهی تیم ملی بسکتبال در اردوی صربستان بازماند اما هنوز مشخص نیست آسیب‎دیدگی وی چقدر جدی است.

همدان نیازمند مجمع خیران بهبود یافتگان از اعتیاد است

همدان- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همدان بیان کرد: این استان نیازمند راه اندازی مجمع خیران حمایت از بهبود یافتگان از اعتیاد است تا به این قشر و خانواده هایشان کمک کند.

نامشخص بودن وضعیت سپیدرود رشت و جدایی بازیکنان از این تیم

رشت - ایرنا - نامشخص بودن وضعیت مدیریتی سپیدرود رشت باعث شده تا بازیکنان از این تیم جدا و به تیمهای دیگر ملحق شوند.

تبلیغ داروهای ترک اعتیاد خارجی در کانال‌های ماهواره‌ای با شماره تلفن داخلی

مدیرعامل موسسه کنگره ۶۰ با تاکید بر اینکه صدا و سیما برنامه‌هایی را با موضوع پیشگیری از اعتیاد تهیه و تولید کند، گفت: صدا و سیما باید هر هفته برنامه‌های مفصلی را در حوزه اعتیاد ارائه کند.

مبارزه با اعتیاد دغدغه مهم مسئولان/۸ مرکز در رودسر فعال است

رودسر-رئیس اداره بهزیستی رودسر مبارزه با مصرف مواد مخدر را مهم ترین دغدغه امروز مسئولان کشور دانست و گفت: هشت مرکز درمان سوء مصرف مواد و ترک اعتیاد در رودسر فعال است.

درماتیت سبورئیک درمان می‌شود

یک متخصص پوست گفت: گرچه درمان دراماتیت سبورئیک بسیار مشکل است اما با وجود اینکه برخی اعتقاد دارند درمان شدنی نیست با مراقبت و درمان منظم و طولانی درمان می‌شود.

راهکارهایی برای مقابله با اعتیاد اینترنتی

تا به حال چه چیزی اعتیاد به رسانه‌های اجتماعی را ایجاد کرده است؟ همانطور که محققان متوجه شده‌اند، شبکه‌های اجتماعی باعث ایجاد اعتیاد شده و بر شخصیت کاربران تاثیر جبران ناپذیری گذاشته است. یافته‌های پژوهشگران همچنین نشان می‌دهد که شبکه‌های اجتماعی بر خصوصی

بازگشت ۹۰درصد معتادان بعد از ترک به مصرف دوباره

کارشناسان و مقامات ارشد انتظامی معتقدند اثر بخشی درمان مبتنی بر اجبار در زمینه اعتیاد به مراتب کمتر از برنامه های داوطلبانه است.

بازگشت ۹۰ درصد معتادان بعد از ترک به مصرف دوباره

کارشناسان و مقامات ارشد انتظامی معتقدند اثر بخشی درمان مبتنی بر اجبار در زمینه اعتیاد به مراتب کمتر از برنامه های داوطلبانه است.