خدمات درمان اعتیاد مشخص،کمک به خانواده معتاد نامشخص

استفاده از بیمه درمان اعتیاد سقفی ندارد و معتادان دارای بیمه پایه، بدون هیچ سقفی می‌توانند به مراکز طرف قرارداد مراجعه کرده و خدمات درمان اعتیاد دریافت کنند ولی تامین و پوشش هزینه‌های حمایتی مانند کمک به خانواده معتاد بر عهده سازمان بیمه سلامت نیست.مطالب مرتبط

خدمات درمان اعتیاد مشخص،کمک به خانواده معتاد نامشخص

استفاده از بیمه درمان اعتیاد سقفی ندارد و معتادان دارای بیمه پایه، بدون هیچ سقفی می‌توانند به مراکز طرف قرارداد مراجعه کرده و خدمات درمان اعتیاد دریافت کنند ولی تامین و پوشش هزینه‌های حمایتی مانند کمک به خانواده معتاد بر عهده سازمان بیمه سلامت نیست.

38 هزار معتاد متجاهر تحت پوشش خدمات کاهش آسیب هستند

تهران - ایرنا - رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر 38 هزار معتاد متجاهر در سراسر کشور تحت پوشش خدمات کاهش آسیب مانند توزیع سوزن و سرنگ برای پیشگیری از تزریق مشترک و جلوگیری از سرایت بیماری های عفونی واگیر، قرار دارند.

شتاب اعتیاد زنان در جامعه/ پذیرش ۶۰هزار زن معتاد در سال گذشته

رئیس سازمان بهزیستی کشور در زمینه رشد اعتیاد زنان هشدار داد و گفت: متاسفانه همزمان با شتاب اعتیاد در زنان شاهد گرفتار شدن کودکان نیز در دام اعتیاد هستیم.

ماده مخدر گل درمان دارویی ندارد

تهران - ایرنا - رئیس کانون درمانگران اعتیاد ایران گفت: ماده مخدر گل، درمان دارویی ندارد و افراد معتاد باید به روش «علامت درمانی» مورد درمان قرار گیرند.

ورود خیران اجتماعی به حوزه درمان و پیشگیری اعتیاد+ فیلم

مدیرکل توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت : بیش از 2 هزار خیر اجتماعی به حوزه درمان واشتغال افراد معتاد وارد شده اند .

پروتکل‌های درمان اعتیاد کارساز نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت بازنگری سالانه در پروتکل‌های درمان اعتیاد، گفت: روش‌ها و پروتکل‌های درمانی مستمر در رفع اعتیاد کارساز نیست و باید سالانه در این روش‌ها و پروتکل‌ها تجدید نظر شود.

ورود بیش از 2 هزار خیر اجتماعی به حوزه اعتیاد در کشور

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: بیش از 2 هزار خیر اجتماعی به حوزه درمان و اشتغال افراد معتاد در کشور وارد شده‌اند.

سمن ها نقش موثری در رهایی خانواده‌ها از اعتیاد دارند

گرگان- دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان گلستان گفت: سازمان‌های مرم نهاد و حضور آنان در کنار مسئولان نقش مهمی در رهایی خانواده‌ها از اعتیاد دارند.

بازدید از کانون های ترک اعتیاد + فیلم

سال گذشته نزدیک به 50 نفر از مراجعین به مراکز ترک اعتیاد درمان و مرخص شده اند.

کم سوادها بیشتر معتاد می‌شوند

رییس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر رابطه دوسویه میزان آسیب با سطح سواد افراد گفت: طبق تحقیقات، هر چه سطح سواد فرد پایین‌تر باشد و آگاهی لازم را در خصوص خطرات اعتیاد نداشته باشد، بیشتر گرفتار اعتیاد و پیامدهای آن می‌شود.

انتقال 4500 معتاد متجاهر به مراکز ترک اعتیاد اجباری در مشهد

بهره‌مندی معتادان فاقد مدارک هویتی از پوشش «بیمه درمان اعتیاد»

معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به مشکل بهره‌مندی معتادان و گروه‌های فاقد مدارک هویتی از بیمه اعتیاد از تصویب آئین‌نامه «حمایت از معتادان بی ‌بضاعت» و توافق بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

پیشگیری از اعتیاد نیازمند تغییر رویکرد اجتماع است

گرگان - ایرنا - مدیر کل دفتر توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، معتاد را بیمار بیان کرد و گفت: برای پیشگیری و کاهش اعتیاد در کشور نیازمند تغییر رویکرد و نگاه جامعه به این معضل هستیم

راه اندازی مرکز "درمان اجتماع محور اعتیاد" در استان

در دهه فجر امسال مرکز "درمان اجتماع محور اعتیاد" با نام اختصاری تی. سی ویژه معتادان در کهگیلویه وبویراحمد راه اندازی می شود.

قهرمان نیم فصل لیگ برتر والیبال بانوان فردا مشخص می شود/ وضعیت آبنوس همچنان نامشخص

دیدار های پایانی دور رفت لیگ برتر والیبال بانوان فردا پنج شنبه برگزار و تکلیف قهرمان نیم فصل مشخص می شود.

مناطق آزاد در لیست شیوع‌شناسی اعتیاد/پیشگیری از اعتیاد وارد بسته بنگاه‌های اقتصادی می‌شود

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تشکل‌های کارگرنهاد با هدف پیشگیری از اعتیاد و کاهش اعتیاد در بنگاه‌های اقتصادی تشکیل شوند.

واگذاری توافقی کودک به خانواده‌های فاقد فرزند مبنای قانونی ندارد

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری گفت: اینکه خانواده‌ای فرزند خود را به دلایلی همچون فقر، اعتیاد، بیماری و موارد دیگر به خانواده‌ای که بچه‌دار نمی‌شود واگذار کند به هیچ عنوان مبنای قانونی ندارد.

سرنوشت نامشخص 30 خدمه ایرانی

به دنبال برخورد یک کشتی باری با نفتکش ایرانی که به مقصد داسان در کره جنوبی حرکت می کرد، سرنوشت 30 خدمه ایرانی و دو نفر اهل بنگلادش همچنان نامشخص است.

اجرای طرح‌های نوآورانه دستگاه‌ها برای کاهش «آسیب‌های اجتماعی» ظرف یکماه آتی

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر بر توسعه خدمات کاهش آسیب اعتیاد برای معتادان متجاهر و کاهش 25 درصدی اعتیاد در طول برنامه ششم توسعه تاکید کرد.

ترک خود خواسته اعتیاد در ساختمان آبی

سنندج - ایرنا - تنها ساختمان آبی رنگ شهر کامیاران کمپ رهایی از اعتیاد است ساختمانی که شاید محل گذر همه کسانی باشد که در معرض بلای خانمانسوز اعتیاد قرار دارند و برای ترک مصرف افیون روزگاری سخت در انتظارشان است.