خدمات درمان اعتیاد مشخص،کمک به خانواده معتاد نامشخص

استفاده از بیمه درمان اعتیاد سقفی ندارد و معتادان دارای بیمه پایه، بدون هیچ سقفی می‌توانند به مراکز طرف قرارداد مراجعه کرده و خدمات درمان اعتیاد دریافت کنند ولی تامین و پوشش هزینه‌های حمایتی مانند کمک به خانواده معتاد بر عهده سازمان بیمه سلامت نیست.مطالب مرتبط

قراردادم با خدا برد، برد بود

زندگی‌شان در باتلاق اعتیاد پدر خانواده فرورفته بود. شب و روز «محمد داوری» به اعتیاد گره خورده بود. خانواده از هم پاشید. اما اتفاقی عجیب همه چیز را تغییر داد. تمام اعضای خانواده با اعتیاد گره خوردند. گره‌ای که خودشان به آن می‌گویند: «پیوند شیرین و مبارک.»

درمان اعتیاد به گُل کار راحتی نیست

«تبلیغات صورت گرفته درباره این که گُل اعتیادآور نیست، دروغی بسیار بزرگ است ؛چرا که این ماده مخدر وابستگی دارد و وابستگی‌های روانی و تخریب‌های مغزی آن بسیار قابل توجه است به همین علت درمان افراد معتاد کار آسان و راحتی نیست.»

یازده هزار معتاد در استان ایلام تحت درمان هستند  

در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اعلام شد: یازده هزار معتاد در استان وجود دارد که در 35 مرکز درمان دارویی و چهارده مرکز اقامتی،درمان می شوند.

60 هزار زندانی تحت درمان اعتیاد هستند

تهران- ایرنا- معاون اداره کل بهداشت و درمان سازمان زندان ها گفت: متادون درمانی در زندان های کشور ادامه دارد به طوری که در سال جاری 50 تا 60 هزار زندانی تحت درمان اعتیاد قرار دارند.

هشدار نسبت به قطع خدمات درمانی و بهداشتی به معتادان زندانی بعد از آزادی/ غیرزندانیان مشکل اشتغال دارند چه رسد به زندانیان آزاد شده

معاون اداره کل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها گفت: خدمات درمانی و بهداشتی که به زندانیانی معتاد ارائه می‌شود، متاسفانه بعد از خروج‌شان از زندان قطع می‌شود.]]>

10 هزار معتاد متجاهر در مراکز ماده 16 پذیرش شده‌اند

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه در 6 ماهه گذشته 10 هزار معتاد متجاهر در مراکز ماده 16 و 50 هزار معتاد در تبصره 2 این ماده در مراکز پذیرش شده‌اند گفت: بیکاری یکی از مشکلات عدیده معتادان پس از فرآیند درمان است.

50 هزار و 109 معتاد متجاهر در مراکز بهزیستی پذیرش شدند

تهران- ایرنا- رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی اعلام کرد: 50 هزار و 109 نفر از معتادان متجاهر در 6 ماهه ابتدای امسال در مراکز ماده 16 و تبصره 2 ذیل آنها پذیرش شدند.

زنگ خطر اعتیاد در سنین پایین/افزایش دستگیری ۶۱ درصدی قاچاقچیان

بیله‌سوار - رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اردبیل گفت: خانواده‌ها و مراکز آموزشی با فرهنگسازی مناسب و تبیین خطرات، در پیشگیری از اعتیاد نقش فعالانه‌ای داشته باشند.

فعالیت ۱۵۰ مرکز ترک الکل در کشور/ لزوم ادغام مراکز ترک الکل و اعتیاد

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه الکل هم مثل سایر مواد مخدر اعتیاد آور است اما درمان دارد، گفت: اگرچه درمان الکل در چارچوب و حیطه کاری ستاد مبارزه با مواد مخدر نیست، اما در بسیاری از کشورهای جهان سیگار، الکل و سایر مواد اعتیادآور در یک جا مدی

پذیرش ۱۰ هزار معتاد متجاهر در مراکز ماده ۱۶

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه در شش ماهه اول امسال ۱۰ هزار معتاد متجاهر در مراکز ماده ۱۶ پذیرش شده اند، گفت: در حال حاضر ۱۸ مرکز به این معتادان خدمات ارائه می دهند.

"ایدز" متولی خاصی ندارد

رییس کمیته ایدز و معاون پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور گفت: وزارت رفاه باید برای افزایش بودجه مبتلایان به ایدز کمک کند، زیرا نمی‌توان با ۶ میلیارد تومان خدمات جامعی به آنها ارائه کرد.]]>

پای زندان‌ها چطور به درمان اعتیاد و ایدز باز شد؟

معاون اداره کل بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها با بیان تاریخچه‌ای از فعالیت زندان‌ها در بحث کاهش آسیب گفت: تمام تلاش‌مان این است از ناحیه زندان‌ها خطری سلامت جامعه را تهدید نکند.

تماشای این مستندها را از دست ندهید

تلاش یک برادر برای ترک اعتیاد هفت برادری که معتاد شده‌اند، کشتی‌ که سالهاست به اعماق دریا فرورفته و زلزله اخیر کرمانشاه تا بررسی آیین زار و چند مستند محیط زیستی و تاریخی از جمله مستندهای نیمه بلند حاضر در جشنواره‌ی سینما حقیقت پیش رو هستند.

دستگیری سرشاخه‌های بزرگ قاچاق موادمخدر

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه علت ۵۵ درصد طلاق‌ها ناشی از اعتیاد است گفت: اولویت اول ما در سال جاری، جمع‌آوری، نگهداری و درمان معتادان خیابانی است و با تفاهم‌نامه‌های امضاء شده بین بسیج، ۴۰۰۰ ظرفیت نگهداری، درمان و اشتغال در ۱۰ استان ا

کسب مهارت و ایجاد شغل برای ترک کنندگان اعتیاد در مراکز نگهداری معتادان

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به ضرورت توجه به ایجاد اشتغال و کسب مهارت به افرادی که در کمپ‌ها اعتیاد را ترک می‌کنند، گفت: در مراکز جدیدی که برای درمان، بازپروری و بازتوانی معتادان راه‌اندازی می‌شود، به موضوع کسب مهارت و ایجاد شغل برای این افرا

شناسایی 40 معتاد در هر ماه در سرخس

40 معتاد در هر ماه در سرخس به مرکز باز پروری خراسان رضوی معرفی می شوند.

ریشه کنی اعتیاد نیازمند آگاهی بخشی به خانواده هاست

ایلام- ایرنا - استاندار ایلام گفت: مبارزه با مواد مخدر یک وظیفه همگانی است به همین دلیل باید همه دستگاه ها و خانواده ها باید پای کار بیایند و عزم جدی برای مبارزه با این معضل اجتماعی داشته باشند.

پیشگیری و درمان اولویت مبارزه با مواد مخدر باشد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال وبختیاری بر هم افزایی و همکاری دستگاه های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در راستای اجرای برنامه های مختلف در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد تاکید کرد.

12 مرکز ترک اعتیاد در اسفراین فعال است

بجنورد - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: هم اکنون 12 مرکز ترک اعتیاد شهری در این شهرستان فعال است که 2 روستا نیز در آینده نزدیک به کلینیک ترک اعتیاد مجهز می شوند.

فرماندار ری: بهزیستی در اعطای مجوز به مراکز ترک اعتیاد ضابطه‌مند عمل کند

فرماندار ری با اشاره به وجود 48 مرکز ترک اعتیاد در شهرستان ری گفت: شهرری بیش از 2 برابر ظرفیت مراکز ترک اعتیاد دارد که بهزیستی باید در اعطای مجوز به مراکز ترک اعتیاد بیش از پیش ضابطه‌مند عمل کند.