پیروان ادیان الهی در برگزاری مناسبت های مذهبی در ایران آزاد هستند

شیراز- ایرنا - عضو هیات مذهبی خلیفه گری ارامنه جنوب کشور گفت: با وجود اعلام دین اسلام به عنوان دین رسمی جمهوری اسلامی ایران، پیروان سایر ادیان الهی در برگزاری همه مناسبت های مذهبی خود در کشور از آزادی کامل برخوردار هستند.مطالب مرتبط

آغاز ششمین کنگره ادیان جهان در آستانه قزاقستان

ششمین کنگره ادیان سنتی و کشورهای جهان با چارچوب «رهبران مذهبی برای جهان امن» در حالی در آستانه آغاز که بحث و گفت‌و‌گو پیرامون بحران‌های جهانی یک از موضوعات اصلی آن عنوان شده است.

اختلاف مذاهب نباید به جنگ مذهبی مبدل شود

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: نباید اجازه دهیم تعدد مذاهب مایه دشمنی و بیزاری پیروان مذاهب از یکدیگر شود و نباید این اختلاف به جنگ مذهبی مبدل شود.

برگزاری ششمین کنگره رهبران ادیان جهان در قزاقستان +تصاویر

ششمین کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی در شهر «آستانه» پایتخت قزاقستان برگزار شد.

ششمین کنفرانس رهبران مذاهب مختلف جهان در قزاقستان برگزار شد

تهران - ایرنا - ششمین کنگره ادیان و مذاهب مختلف جهان با عنوان «رهبران مذهبی برای جهان امن» با حضور سیاستمداران، رهبران و چهره‌های ادیان مختلف در شهر آستانه پایتخت قزاقستان امروز چهارشنبه برگزار شد.

موسیقی مذهبی در تمام دنیا کاربرد بالایی دارد

یک آهنگساز معتقد است که در مناسبت‌های مذهبی در انجام فعالیت‌های موسیقایی تضاد وجود دارد؛ چراکه برگزاری کنسرت‌های متناسب ایام محرم و صفر همانند کنسرت‌های ارکستر ملی و یا ارکستر سمفونیک تعطیل می‌شود ولی تمام تئاترها به‌ فعالیت خود ادامه می‌دهند و حتی برخی ا

اصلاحات و اعتدال مقابل مکتب امام هستند/ دولت موسوی جنگ را در راس امور نمی‌دانست

دبیرکل سابق جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه طی چهل سال گذشته امکانات و اقتضائات کشور در دست پیروان مکتب امام نبوده است، تاکید کرد: برخلاف ظاهر که من و شما باید پاسخگو باشیم، پیروان مکتب امام جانشان را دادند و تمام هزینه‌های این چهل سال گذشته توس

کدام عوامل باعث ایجاد فسادهای مالی و اداری می‌شوند؟

نتایج یک تحقیق نشان داد که عدم پایبندی مذهبی و اخلاقی، نداشتن اعتماد به افراد و نهادهای بالادست، نبود آزادی‌های مدنی و گردش آزاد اطلاعات، خویشاوندپروری و تبدیل شدن فساد به ارزش در جامعه، زمینه‌سازهای فساد اقتصادی و اداری در ایران هستند.

نشست «عدالت و محبت در ادیان» در اصفهان برگزار می‌شود

اصفهان – از سلسله نشست‌های همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان، نشست عدالت و محبت در ادیان در اصفهان برگزار می‌شود.

محبت در دنیای کنونی با مودت بین ادیان ایجاد می شود

اصفهان - عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در دنیایی که بر پول می چرخد و بدترین اعمال را با نام حقوق بشر انجام می دهند به محبت خیلی نیاز داریم و این مهم با مودت بین ادیان محقق می شود.

چاپ کتاب در ایران ۳۸۰ ساله شد/ برگزاری مراسمی بدین مناسبت در نمایشگاه فرانکفورت

مراسمی به مناسبت «سیصد و هشتادمین سالگرد چاپ نخستین کتاب در ایران» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت و با حضور سفیر ایران برگزار می‌شود.

اقلام اختصاصی هیئات مذهبی قم سر از بازار آزاد در آورد

در جلسه ستاد تنظیم بازار استان قم بر لزوم پیگیری‌های بیشتر برای 122 تن روغن هیئات مذهبی که از بازار و فروشگاه‌ها سر درآورده شده تأکید شد.

هیچ عارفی به اندازه مولانا بر وحدت ادیان تکیه و تأکید نکرده است

کریم زمانی گفت: مولانا بسیار بر وحدت ادیان تکیه داشت، تا جایی که به جرات می توان ادعا کرد، هیچ عارفی به اندازه مولانا بر وحدت ادیان تکیه و تأکید نکرده است.

خانواده شهدا الگو و اسوه پایداری هستند

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در دیدار با خانواده شهید خرسند نیا گفت: خانواده شهدا الگوی صبر واسوه پایداری و وفا داری ایران اسلامی هستند و دیدار با خانواده شهدا یک توفیق الهی است.

ثبت 200 هیئت مذهبی در خراسان‌شمالی

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی با اشاره به در پیش بودن ایام عزاداری اربعین حسینی گفت: هیئت‌های مذهبی نهادهایی برای جهت‌دهی به افکار عمومی هستند و بسیار اهمیت دارند.

مسئولان برای نشاط اجتماعی برنامه ریزی کنند

تهران – ایرنا – سرپرست فرمانداری شهرستان قرچک با اشاره به لزوم توجه به مناسبت های مذهبی گفت: همانطور که زنده نگاه داشتن شعائر مذهبی از جمله ایام سوگواری ائمه اطهار و عزاداری سید و سالار شهیدان لازم و ضروری است ، مسئولان برای نشاط اجتماعی نیز باید برنامه

رایزنی با بانک‌های خارجی برای آمدن به ایران ادامه دارد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تعداد مناطق تحت پوشش سازمان متبوع را با احتساب منطقه آزاد فرودگاهی، هشت منطقه برشمرد و گفت که در هفت منطقه آزاد بیش از یک میلیون نفر ساکن هستند که از این تعداد، حدود ۲۸۰ هزار نفر و در مناطق ویژ

پیاده روی اربعین؛ مایه اقتدار معنوی پیروان اهل بیت در جهان اسلام

حجت الاسلام حمید احمدی گفت: راهپیمایی اربعین تبدیل به حرکتی بزرگ شده که مایه اقتدار معنوی پیروان اهل بیت در جهان اسلام است.

لزوم توجه به چالش‌های اخلاقی ناشی از سوءاستفاده از علم و فناوری

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: درتمام ادیان توحیدی انسان بخشی از نظم فراکیهانی است، پس برنامه برای پیشرفت فناورانه باید هماهنگ با این نظم باشد، در این راستا عالمان تابع این ادیان باید چالش اخلاقی ناشی از سوء استفاده از علم و فناوری را مورد توجه ق

یک هزار و ۴۷۹ هیات مذهبی ثبت شده در استان مرکزی فعال هستند

اراک- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: هم‌اکنون یک هزار و ۴۷۹ هیات مذهبی ثبت شده در استان مرکزی با یک‌ هزار و ۹۹۲ ذاکر اهل بیت(ع) فعالیت دارند.

میزبانی خوزستانی ها از زائران اربعین توفیق الهی است

اهواز - ایرنا - رئیس کمیته جذب مشارکت های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان گفت: میزبانی خوزستانی ها از زائران اربعین حسینی از ایران و 93کشور جهان توفیق الهی است و به عنوان یک سند افتخار در تاریخ شیعه ثبت و ضبط خواهد شد.