پیروان ادیان الهی در برگزاری مناسبت های مذهبی در ایران آزاد هستند

شیراز- ایرنا - عضو هیات مذهبی خلیفه گری ارامنه جنوب کشور گفت: با وجود اعلام دین اسلام به عنوان دین رسمی جمهوری اسلامی ایران، پیروان سایر ادیان الهی در برگزاری همه مناسبت های مذهبی خود در کشور از آزادی کامل برخوردار هستند.مطالب مرتبط

طنین آزادی ادیان از ناقوس نخستین کلیسای جهان

ارومیه- ایرنا- شصت و چهارمین آیین مذهبی مسیحیان جهان در قره کلیسای چالدران ( باداراک ) برگزار شد و بار دیگر طنین آزادی پیروان ادیان الهی ساکن در ایران از ناقوس نخستین کلیسای مسیحیان جهان به گوش رسید.

طنین آزادی ادیان از ناقوس نخستین کلیسای جهان به گوش رسید

ارومیه- ایرنا- شصت و چهارمین آیین مذهبی مسیحیان جهان در قره کلیسای چالدران با عنوان ' باداراک' طی روزهای اخیر برگزار شد و بار دیگر طنین آزادی پیروان ادیان الهی ساکن در ایران از ناقوس نخستین کلیسای مسیحیان جهان به گوش رسید.

علت اصلی برگزاری دهه‌های مذهبی چیست؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه با برپایی دهه‌ها و مناسبت‌های مذهبی درصدد هستیم که همواره یاد و خاطره اهل بیت (ع) در کشور ساری و جاری باشد، گفت: با برگزاری این مناسبت‌ها مواضع خود را مشخص می‌کنیم و می‌گوییم که خط ما خط اهل بیت (ع) است و هر روز به

آیین غسل تعمید صابئین « مندائی »

ایرنا - اهواز - آیین غسل تعمید صابئین مندائی به مناسبت فرارسیدن سال نو مندائی و همزمان با عید پاک (دهواربا) روز سه شنبه در رودخانه کارون برگزار شد. مندائی ها پیروان حضرت یحیی (ع) و از بومیان خوزستان بوده که در تفسیر المیزان علامه طباطبایی جزو ادیان موحد ش

اجرای آیین اقلیت هانشانه توجه نظام اسلامی به حقوق فرهنگ هاست

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به رویکرد رهبر انقلاب در رابطه با پیروان ادیان توحیدی, گفت: اجرای آیین های مذهبی اقلیت های دینی نشانه توجه نظام اسلامی به حقوق فرهنگ هاست.

ایران محلی برای اخوت بین ادیان توحیدی است

ارومیه - ایرنا - اسقف اعظم ارامنه آذربایجان با بیان اینکه توجه نظام جمهوری اسلامی به اقوام و ادیان باید در عرصه جهانی بازگو شود، گفت: در حال حاضر ایران به محلی برای نشان دادن اخوت بین ادیان توحیدی تبدیل شده است.

هیات های مذهبی آموزش دهنده تعالم دینی باشند

استاندار سمنان: هیات های مذهبی ضامن حفظ شعائر مذهبی هستند.

وزارت کشور:حلقه مفقوده نشاط را باید با مناسبت‌های مذهبی ساماندهی کرد

رئیس اداره سرمایه اجتماعی وزارت کشور بر لزوم ساماندهی نشاط در جامعه با توجه به مناسبت‌های مذهبی تاکید کرد.

ایران محلی برای نشان دادن اخوت بین ادیان توحیدی است

ارومیه- ایرنا- اسقف اعظم ارامنه کل آذربایجان با بیان اینکه توجه نظام جمهوری اسلامی به اقوام و ادیان باید در عرصه جهانی بازگو شود، گفت: در حال حاضر ایران به محلی برای نشان دادن اخوت بین ادیان توحیدی تبدیل شده است.

آغاز سال جدید صابئین مندایی - خوزستان

پیروان آیین مندایی که پیروان حضرت یحیی (ع) به شمار می آیند از امروز آغاز سال ۴۴۵ هزار و ۳۸۷ مندایی را جشن گرفتند؛ این عید در ماه 'دولا' که مصادف با اواخر تیر است آغاز می شود و بر اساس اعتقاد پیروان آیین مندایی سال نو همزمان با خلقت حضرت آدم (س) است. پیروا

مراسم مذهبی باداراک در کلیسای تاتائوس مقدس

ایرنا - ارومیه - مراسم مذهبی سالانه عشاء ربانی یا باداراک به مناسبت سالروز شهادت تاتائوس یکی از حواریوین حضرت عیسی(ع) روز شنبه با حضور مسیحیانی از ایران و کشور های فرانسه، ارمنستان، چین، نروژ و سنگاپور در قره کلیسا (کلیسای تاتائوس مقدس) شهرستان چالدران اس

زندگی به سبک ۲هزار سال پیش کنار کارون

هنوز هم افرادی هستند که با لباس سفید در رود کارون آب‌تنی می‌کنند. این افراد پیروان حضرت یحیی(ع) هستند که همچنان طبق مراسم خاصی فریضه دینی‌شان را به‌ جا می‌آورند.

اقلیت های مذهبی در ایران آزادانه مراسم دینی را بجا می آورند

ارومیه- ایرنا- اسقف اعظم خلیفه گری کل ارامنه آذربایجان گفت: اقلیت های مذهبی ساکن ایران آزادانه و بدون محدودیت مراسم های مذهبی خود را بجا می آورند.

ریشه هیئات مذهبی در تاریخ ایران/ نشاط اجتماعی تقویت شود

سمنان - استاندار سمنان با اشاره به‌ ریشه هیئات مذهبی در تاریخ ایران بر ضرورت جذب جوانان به هیئت‌ها تاکید کرد و گفت: هیئات مذهبی مورد سوءاستفاده‌های سیاسی و جناحی قرار نگیرند.

جشن "زیر سایه خورشید" با حضور خدام حرم امام رضا(ع) در لارستان برگزار می‌شود

مسئول فرهنگی سپاه ناحیه لارستان از برگزاری 80 ویژه برنامه فرهنگی، هنری و مذهبی به مناسبت میلاد امام رضا(ع) و دهه کرامت خبر داد.

اسلام گراها بدنبال ایجاد حزب سیاسی در اسپانیا هستند

مادرید- ایرنا- چند حزب سیاسی اسلام گرا در مغرب و تونس به پیروان خود که مقیم اسپانیا هستند، دستور دادند برای فراهم کردن شرایط تشکیل یک حزب سیاسی مسلمان، به عضویت احزاب سیاسی اسپانیایی با هر ایدئولوژی درآیند.

قهرمانی زودهنگام تیم کشتی آزاد جوانان ایران در آسیا

تیم کشتی آزاد جوانان ایران در آستانه برگزاری رقابتهای فینال و رده بندی پنج وزن دوم موفق شد به عنوان قهرمان زودهنگام رقابت‌های آسیایی هند دست یابد.

غسل تعمید مندائیان در رود کارون

مراسم تعمید پیروان دین یکتاپرست صابئین مندائی به مناسبت فرارسیدن سال نو مندائی و همزمان با عید پاک (دهواربا) امروز دوشنبه در رودخانه کارون حد فاصل پل کابلی اهواز برگزار شد.

حفظ حیا و عفاف در همه ادیان بوده است

مدیر حوزه علمیه خواهران مشکات : حیا مختص یک زمان نبوده بلکه حیا جزو ذات انسانها است و نه فقط برای مسلمان ها بلکه در تمام ادیان حفظ حیا بوده است.

مراسم عشای ربانی در قره کلیسای چالدران

مراسم مذهبی عشای ربانی باحضور پیروان مسیحیت در قره کلیسای چالدران آغاز شد.