سخنگوی پوتین: تحریم های جدید آمریکا بدون پاسخ نخواهد ماند

مسکو - ایرنا - دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: در صورتی که آمریکا تحریم های جدید علیه کشور ما اعمال کند، مسکو این تحریم ها را بدون پاسخ نمی گذارد.مطالب مرتبط

تحریم آمریکا علیه ایران موثر نخواهد بود

موسسه استراتفور درباره تحولات سال آتی میلادی نوشت که آمریکا امیدوار است با افزایش تحریم‌ها ایران را به میز مذاکره بازگرداند با این حال این رویکرد موثر نخواهد بود.

پوتین : به خروج آمریکا از پیمان هسته ای پاسخ می دهیم

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه تاکید کرد در صورت خروج آمریکا از پیمان نیروی هسته‌ای میان‌برد (INF) واکنش نشان خواهیم داد.

چین: با تحریم ایران خارج از چارچوب سازمان ملل مخالف هستیم

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «مدیر مالی شرکت «هواوی» به دلیل نقض تحریم های آمریکا علیه ایران در کانادا دستگیر شده است» تاکید کرد ما با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کشورهای دیگر از جمله ایران خارج از چارچوب شورای

تا رفع توقیف کشتی های اوکراینی ترامپ با پوتین دیدار نمی کند

تهران - ایرنا - «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: تا زمانی که مسکو کشتی های جنگی و ملوانان اوکراین را آزاد نکند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای روسی خود ولادیمیر پوتین دیدار نخواهد کرد.

استراتفور: تحریم آمریکا علیه ایران موثر نخواهد بود

موسسه استراتفور درباره تحولات سال آتی میلادی نوشت آمریکا امیدوار است با افزایش تحریم ها ایران را به میز مذاکره باز گرداند با این حال این رویکرد موثر نخواهد بود.

پاسخ قاطع روسیه به ضرب‌الاجل 60 روزه آمریکا و ناتو

به گفته مقامات بلندپایه روس، آمریکا به خوبی می‌داند روسیه به تعهدات خود در قبال پیمان موشکی پایبند است، ولی در صورت خروج واشنگتن، مسکو به آن پاسخ متقابل داده و هرگز منافع ملی خود را فدای توافقات با آمریکا نخواهد کرد.

پوتین: خروج آمریکا از پیمان INF، روسیه را مجبور به پاسخ خواهد کرد

رئیس‌جمهور روسیه گفته است، در صورت خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های میان برد هسته‌ای و نابودی کامل آن، آمریکا پاسخ مناسب روسیه را خواهد دید.

مسکو: اگر آمریکا از INF خارج شود روسیه به هیچ تعهدی پایبند نخواهد ماند

روسیه تهدید کرد که اگر آمریکا از پیمان موشکهای میان برد خارج شود مسکو به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نمی‌ماند.

پوتین: در صورت نابودی پیمان INF، آمریکا با پاسخ مناسب روسیه مواجه می‌شود

رئیس‌جمهور روسیه گفته است، در صورت خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های میان برد هسته‌ای و نابودی کامل آن، آمریکا پاسخ مناسب روسیه را خواهد دید.

بولتون: تا آزادی کشتی‌های اوکراینی دیداری بین ترامپ و پوتین صورت نمی‌گیرد

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا اظهار داشت: هیچ گونه دیداری بین دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین تا زمانی که روسیه کشتی‌های اوکراینی وملوانانش را آزاد نکند، صورت نخواهد گرفت.

پاسخ ظریف به نامه دادستان کل کشور بدون ارائه اسناد

سخنگوی قوه قضاییه گفت: دادستان کل کشورنامه ای به ظریف نوشت که پاسخ داده شد اما دادستان اعلام کرد که در این خصوص اسنادی ارائه نشده است.

تحریم‌ها هیچ‌گاه برداشته نخواهد شد

فرمانده هوافضای سپاه گفت: تحریم‌های دشمنان هیچ‌گاه برداشته نخواهد شد و باید آنها را بی خاصیت کنیم.

عقب‌نشینی آمریکا از تحریم پاکستان به دلیل نقض آزادی‌های دینی

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد به دلیل منافع ملی این کشور، نام پاکستان را به صورت استثنا از لیست کشورهای نقض کننده آزادی مذهبی حذف و دیگر اسلام‌آباد تحریم نخواهد شد.

بخشی از تحریم ایران نخواهیم بود

نخست‌وزیر عراق اعلام کرد کشورش بخشی از تحریم های آمریکا علیه ایران نخواهد بود.

عراق قوانین تحریم آمریکا علیه ایران را رعایت نخواهد کرد

اقتصاد ایران تحت تاثیر تحریم های آمریکا قرار نمی گیرد

اسلام آباد- ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان گفت:اقتصاد ایران تحت تاثیر تحریم های اقتصادی آمریکا قرار نخواهد گرفت.

دستیار پوتین: به آمریکا برای مذاکره التماس نمی کنیم

مسکو - ایرنا - دستیار امور بین المللی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: روسیه برای مذاکره با آمریکا از این کشور خواهش و التماس نخواهد کرد.

آمریکا کره‌شمالی را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا سه مقام کره‌شمالی را تحت تحریم‌های جدید قرار داد.

هشدار پوتین درباره پاسخ روسیه به خروج آمریکا از پیمان موشکی

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد اگر واشنگتن معتقد است باید به سلاح‌هایی دست یابد که در حال حاضر تنها روسیه و آمریکا در چارچوب پیمان دوجانبه موشکی خود را در تولید آنها محدود کرده‌اند، مسکو نیز اقدام مشابهی انجام خواهد داد.

اروپایی‌ها اهل حرفند نه عمل و هیچ چیزی به نفع ایران عملیاتی نخواهد شد

سفیر روسیه در تهران گفت: وعده‌‌های اروپایی‌ها برای مقابله با تحریم‌های آمریکا در حد حرف بوده و قرار بود از بسته پیشنهادی‌شان قبل از اعمال مرحله دوم تحریم‌ها علیه ایران رونمایی کنند که این اقدام انجام نشد.