سخنگوی پوتین: تحریم های جدید آمریکا بدون پاسخ نخواهد ماند

مسکو - ایرنا - دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: در صورتی که آمریکا تحریم های جدید علیه کشور ما اعمال کند، مسکو این تحریم ها را بدون پاسخ نمی گذارد.مطالب مرتبط

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه گفت: تا آمریکا در مقابل عظمت ملت کهن و متمدن ایران و منطق محکم ایرانی با زبان تکریم و نه تهدید و تحریم سخن نگوید، هیچ چشم اندازی برای هیچگونه گفت‌وگویی و در هیچ زمینه‌ای با رژیم آمریکا متصور نیست.

ربیعی: تقویت زندگی اجتماعی و تعاون راه پاسخ به تحریم هاست

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هدف آمریکا از اعمال تحریم های جدید، اعمال فشار بر بدنه ایران، از هم پاشیدگی انسجام کشور و تشدید بی اعتمادی است که تقویت زندگی اجتماعی مبتنی بر تعاون راه پاسخ به این سیاست ها به شمار می رود.

پوتین: آمریکا با اعمال تعرفه گمرکی عملا اروپا، کانادا و مکزیک را تحریم کرده است

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه گفت : در حالی که شرکای تجاری ما فکر می‌کردند که قربانی سیاست‌های خصمانه آمریکا نخواهند شد اما حالا شاهد آن هستیم که این مسئله در حال وقوع است.

اتخاذ تدابیر جدید دولت برای مقابله با تحریم‌های آمریکا

سخنگوی دولت از اتخاد تدابیر لازم برای بی‌اثر یا کم اثر کردن تحریم های آمریکا در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد.]]>

شرکت رنو با وجود تحریم‌های آمریکا در ایران می‌ماند

مدیرعامل شرکت رنو اعلام کرد که شرکتش با وجود تحریم‌های آمریکا در ایران می‌ماند.

تحریم های آمریکا تاثیری بر صنعت سیمان نخواهد داشت

رئیس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: تحریم های اقتصادی یکجانبه آمریکا تاثیری بر صنعت سیمان ایران نخواهد داشت.

تحریم ZTE چین پابرجا ماند

با وجود موافقت مقامات آمریکایی برای برداشتن تحریم علیه گروه مخابراتی ZTE چین، تا زمانی که این شرکت یک میلیارد دلار جریمه پرداخت نکند، ممنوعیت فروش قطعات و خدمات به قوت خود باقی می‌ماند.

پامپئو: چین به تحریم‌های کره‌شمالی پایبند می‌ماند

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که چین بار دیگر بر پایبندی به تحریم‌های اعمالی بر کره‌شمالی تأکید کرد.

مدیرعامل رنو: در ایران می مانیم

کارلوس گوسن، مدیرعامل شرکت رنو گفت، این شرکت خودروسازی علیرغم تحریم های آمریکا در ایران می ماند و در عین حال اقداماتی را برای اجتناب از ریسک مجازات های آمریکا به دلیل نقض تحریم ها اتخاذ خواهد کرد.

۵۶طرح برای اقتصادمقاومتی/تدابیر برای بی‌اثر کردن تحریم‌های آمریکا

سخنگوی دولت گفت: با توجه به تهدیدات جدی در خصوص استمرار و گسترش تحریم‌ها از سوی آمریکا، برای بی اثر و یا کم اثر کردن تحریم‌ها تدابیر مناسبی را اتخاذ کرده‌ایم.

با وجود تحریم های آمریکا «رنو» در ایران می ماند

پامپئو: تحریم‌ها تا زمان خلع سلاح اتمی کامل کره شمالی ادامه پابرجا خواهند ماند

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتای چینی از تلاش‌های پکن برای کمک به برگزاری نشست مشترک میان سران کره شمالی و آمریکا تشکر کرد و در عین حال گفت رفع تحریم‌های کره شمالی، پیش از خلع سلاح اتمی این کشور صورت نمی‌گیرد.

مقام آمریکایی: در صورت موافقت ایران با توافق جدید، آماده خاتمه تحریم‌ها هستیم

یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفته در صورتی که ایران بپذیرد وارد توافقی جدید با آمریکا شود، این کشور آماده است «مولفه‌های اصلی نظام تحریم‌ها» را خاتمه دهد.

واکنش دومای روسیه به گسترش تحریم‌های آمریکا

مقامات پارلمانی روس تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های فناوری اطلاعات روسیه را بی‌فایده، به دلایل ساختگی و فراتر از عقل سلیم نامیدند.

مسکو خواهان اجرای برجام بدون هیچ انحرافی است

پکن - ایرنا - 'ولادیمیر پوتین' رییس جمهوری روسیه با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام عامل بی ثباتی است، اظهار داشت: «روسیه خواهان آن است که برجام بدون هیچ انحراف و بالا و پایینی اجرا شود».

بولتون: آمریکا بانک گروه هفت نمی ماند

تهران- ایرنا -«جان بولتون» مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ادامه تنش های داخلی هفت کشور صنعتی (جی 7) گفت که ایالات متحده دیگر بانک اعضای این بلوک نخواهد بود.

رنو: به رغم تحریم‌های آمریکا، در ایران می‌مانیم

مدیر اجرایی رنو می‌گوید به رغم تهدیدآمیز بودن تحریم‌های جدید آمریکا برای تجارت این شرکت با ایران، رنو قصد دارد در بازار ایران بماند.

نرخ ارز ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ تمامی ارزها بدون تغییر نسبت به روز شنبه ثابت ماند.

هشدار چین به آمریکا درباره افزایش تعرفه ها

وزارت خارجه چین: اگر آمریکا تحریم های تجاری از جمله تعرفه ها را اعمال کند، هیچ کدام از نتایج به دست آمده توسط دو طرف در زمینه اقتصاد و تجارت محقق نخواهد شد.

کرملین به ترامپ درباره بازگشت روسیه به گروه «جی ۷» پاسخ داد

سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه به اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا، که طی آن خواستار بازگشت روسیه به گروه «جی ۷» شده است، پاسخ داد.]]>