اگر انفجار امروز صبح نبود عملیات اطفا به پایان رسیده بود/از چینی‌ها خواستیم ۲۴ ساعته روی اطفای حریق تمرکز کنند

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح آخرین جزئیات اطفای حریق نفتکش سانچی گفت: به دلیل انفجارهای پی در پی و همچنین بروز امواج‌، عملیات اطفای حریق با مشکل مواجه می‌شود اما از صبح فردا اطفای حریق هوایی از طریق فوم‌پاشی آغاز می‌شود.مطالب مرتبط

فرمانده چینی اطفا حریق: دو ملوان ایرانی در دقایق اولیه انفجار جان باختند

پکن - شانگهای - ایرنا - «شیه کوان وی» فرمانده چینی عملیات اطفا حریق نفتکش ایرانی با اشاره به پیدا شدن پیکر دو دریانورد دیگر ایرانی گفت: بررسی های اولیه نشان می دهد این دو عزیز که پیکر آنها روی عرشه پیدا شده است ، همان دقایق اولیه انفجار جان باختند.

ترجیح چینی‌ها،سوختن نفتکش بود یا اطفاءحریق

یک کارشناس امور بیمه و خسارات صنعت کشتیرانی گفت: باید مشخص شود چرا چینی‌ها در شب، عملیات اطفای حریق را متوقف از روش هوایی برای اطفای حریق استفاده نکرده‌اند.

ترجیح چینی‌ها،سوختن نفتکش بود،نه اطفاءحریق

یک کارشناس ارشد امور بیمه و خسارات صنعت کشتیرانی گفت: باید مشخص شود چرا چینی ها در شب، عملیات اطفای حریق را متوقف کرده و از روش های هوایی برای اطفای حریق استفاده نکرده اند.

عملیات اطفای حریق و ورود به کشتی ادامه دارد

پکن - ایرنا - فرمانده چینی عملیات امداد و نجات کشتی سانچی ایرانی گفت: به رغم پیش بینی های قطعی ما مبنی بر جان باختن تمام دریانوردان ایرانی در همان ساعت نخست به دلیل شدت انفجار و انتشار گازهای سمی، عملیات اطفای حریق و ورود به کشتی با همه امکانات ادامه دارد

آخرین خبرها از نفتکش حادثه دیده ایرانی در چین/هفتمین روز عملیات اطفا

پکن - ایرنا - مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به آغاز عملیات اطفا حریق از صبح شنبه توسط کشتی های چینی، آخرین وضعیت، اقدامات و تلاش ها برای اطفا آتش و نجات جان دریانوردان را تشریح کرد.

دوسوم نفتکش«سانچی» غرق شد/ فوت همه خدمه در لحظه اول

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پیش بینی مقامات چینی و مسئولان عملیات تجسس و اطفای حریق این است که تمام خدمه در همان لحظه ابتدای انفجار فوت شده‌اند.

تازه ترین خبر از نفتکش ایرانی| ارسال 300 تن فوم؛ انهدام و غرق شدن محتمل است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اعلام این‌که 300 تن فوم به نزدیکی نفتکش سانحه دیده ایرانی رسیده است، گفت: به دلیل توقف عملیات اطفای حریق در شب گذشته توسط چینی‌ها و ژاپنی‌ها، امروز با حجم بسیار بالای آتش نسبت به روزهای قبل مواجه هستیم.

ربیعی: چینی ها در خاموش کردن آتش سانچی کم کاری نکردند

شانگهای - ایرنا - رییس کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی با اشاره به برخی شایعات مبنی بر کم کاری چینی ها در اطفا کشتی سانچی گفت: بر اساس ارزیابی های فنی و همچنین مشاهدات تیم متخصص ایرانی مستقر در شانگهای، چینی ها در اطفا حریق این کشتی نه تنها کمک کاری نکر

نگرانی ما تعطیل شدن عملیات اطفای حریق در شب‌ها بود

رئیس کمیته ویژه رسیدگی به وضع نفتکش حادثه‌دیده ایرانی گفت: خواستار این هستم که چینی‌ها ضمن به‌کارگیری همه توان خود برای نجات دریانوردان ایرانی، در اجرای عملیات امداد و نجات جدیت داشته باشند.

احتمال غرق شدن نفتکش سانچی وجود دارد/ هیچ شناوری نمی‌تواند به کشتی نزدیک شود/ پیش‌بینی مقامات چینی، فوت تمام خدمه است

رییس سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه پس از وقوع این قبیل سوانح، احتمال غرق شدن کشتی بسیار زیاد است، گفت: حجم دود و فوم در داخل کشتی بسیار زیاد است و احتمال غرق شدن کشتی وجود دارد و باور مقامات مسئول عملیات تجسس و اطفای حریق چینی این است که تمام خدم

بازدید وزیر رفاه از کشتی چینی، منوط به صدور مجوز دولت چین شد

پکن - ایرنا - فرمانده چینی اطفای حریق نفتکش ایرانی در شانگهای روز شنبه در پاسخ به تاکید رییس کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت نفتکش حادثه دیده ایرانی برای بازدید از کشتی چینی، این کار را منوط به موافقت دولت چین کرد.

بازدید ربیعی از نفتکش ایرانی؛ مشروط به اجازه چشم بادامی ها

فرمانده چینی اطفای حریق نفتکش ایرانی در شانگهای، در پاسخ به تاکید ربیعی برای بازدید از کشتی چینی، این کار را به موافقت دولت چین منوط کرد.

ربیعی: عملیات امداد و اطفای حریق نفتکش ایرانی باید سرعت داده شود

پاسخ به ابهامات سانچی (6)؛ آیا چینی‌ها در مهار آتش نفتکش ایرانی اهمال کردند؟

در این گزارش به این ابهام پاسخ داده شده که با توجه به اینکه نفتکش ایرانی پیش از آنکه غرق شود 8 روز در حال سوختن بود، آیا چینی ها در مهار و اطفای حریق کوتاهی و اهمال کاری کرده اند؟

ادعای مقام چینی: امکان دستیابی به پیکرهای دریانوردان ایرانی غیرممکن است

پکن - ایرنا - فرمانده چینی عملیات اطفا نفتکش سانچی مدعی شد که با توجه به عمق آب و همچنین وضعیت نامشخص اجساد ، دستیابی به پیکرهای خدمه کشتی بعد از غرق شدن کامل کشتی، وجود ندارد.

وزیر کار در جریان جزئیات عملیات امداد نفتکش ایرانی قرار گرفت/ تاکید بر ۲۴ ساعته شدن عملیات اطفاء حریق

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به عنوان مسئول کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش ایرانی عازم چین شده است در اتاق مونیتورینگ ساختمان بحران، مستقیماً از آخرین تحولات مرتبط با عملیات نجات و امداد نفتکش مطلع شد.

پیگیری سرنوشت نفتکش سانچی

«علی ربیعی» به عنوان رئیس کمیته ویژه رسیدگی به موضوع کشتی حادثه دیده ایرانی در جلسه ای با مسئولان چینی راه‌های سرعت بخشی به عملیات امداد و اطفا را بررسی کرد.

پکن/دیدار ربیعی با فرمانده عملیات اطفاء حریق نفتکش ایرانی

ایرنا - پکن - علی ربیعی نماینده ویژه رییس جمهوری و مسئول کمیته رسیدگی به نفتکش حادثه دیده ایرانی (نفر وسط) روز شنبه با «شیه کوان وی» فرمانده چینی عملیات اطفاء حریق نفتکش «سانچی» گفت و گو می کند. نفتکش ایرانی حامل میعانات گازی روز شنبه 16 دی ماه پس از برخ

درخواست ایران از ژاپن و کره جنوبی برای شرکت در عملیات اطفاء حریق

پکن - شانگهای - ایرنا - علی ربیعی نماینده ویژه رییس جمهوری و مسئول کمیته رسیدگی به نفتکش حادثه دیده سانچی اعلام کرد که از ژاپن و کره جنوبی برای شرکت در عملیات اطفا از امشب درخواست کرده ایم.

ورود کشتی ژاپنی برای آغازعملیات سرد کردن کشتی

پکن - ایرنا - مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با تشریح آخرین وضعیت و تلاش های انجام شده برای اطفا حریق نفتکش سانچی در دریای چین گفت: از دیشب بدون وقفه کشتی ژاپنی عملیات کولینگ (cooling) را انجام داده است و عملیات همچنان ادامه دارد.