ساخت سیستم‌های هوش مصنوعی کارآمد هنوز هم دشوار است
مطالب مرتبط

محوطه باشگاه‌تان را چمن مصنوعی کنید

اگر قصد طراحی و ساخت دکوراسیون جدید با استفاده از چمن مصنوعی برای باشگاه‌تان را دارید، حتما از غرفه شرکت ایرانیان سونار در نمایشگاه بین‌المللی ورزش و تجهیزات ورزشی بازدید کنید. 

کاهش آلودگی هوا با درخت مصنوعی هوشمند

محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر اصفهان موفق به طراحی و ساخت درخت مصنوعی هوشمند با جذب بالای دی ‌اکسیدکربن به منظور تصفیه ‌هوا و کاهش آلایندگی محیط شدند.

هوش مصنوعی گوگل سرطان را بهتر از انسان تشخیص می‌دهد

سیستم هوش مصنوعی گوگل سرطان پیشرفته پستان را با دقت 99 درصد و بسیار بهتر از انسان تشخیص می‌دهد.

هنوز زیر ساخت‌های ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم فراهم نشده است

معاون آموزشی دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی دانشگاه تهران با بیان اینکه درکشور ما بیشتر دانشگاهها در نسل اول و تعداد محدودی از آنها در نسل دوم به سر می‌برند و هنوز زیر ساخت‌های لازم برای ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم فراهم نشده است گفت: برای ایجاد دانشگاه نسل

هند هنوز به دنبال راهی برای پرداخت پول نفت ایران است

با وجود تاکید هند بر ادامه خرید نفت ایران این کشور هنوز نتوانسته سیستم پرداختی برای ادامه خرید نفت خام از ایران پیدا کند.

هوش مصنوعی، عاقل می‌شود!

پژوهشگران آمریکایی سعی دارند با فراهم کردن قوه عقل برای هوش مصنوعی، کاربرد بیشتر آن را تضمین کنند.

کردوانی: تغذیه مصنوعی دشت قزوین با مطالعه انجام شود

پروفسور کردوانی گفت: برای تغذیه مصنوعی دشت قزوین در ابتدا باید مطالعه صورت گیرد که در کجا چاه و در کجا استخر احداث شود تا تغذیه مصنوعی جواب دهد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شبیه‌سازهای آموزشی استفاده می‌کند

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور ارزیابی آموزشی سیستم‌ها، انتقال تکنولوژی و مشارکت در ساخت سیستم‌های پیچیده سیمولاتور (شبیه ساز) با تاتارستانی‌ها همکاری می‌کند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شبیه‌سازهای آموزشی استفاده می کند

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور ارزیابی آموزشی سیستم ها، انتقال تکنولوژی و مشارکت در ساخت سیستم های پیچیده سیمولاتور (شبیه ساز) با تاتارستانی ها همکاری می کند.

نیروی انسانی کارآمد، زمینه‌ای برای بهره‌مندی از منابع

زنجان-رئیس دانشگاه جامع علمی‌و کاربردی استان زنجان تاکید کرد: برای اینکه بتوان از منابع غنی استفاده مطلوب را برد، باید نیروی انسانی کارآمد تربیت کرد.

نگرانی اتحادیه اروپا از عواقب سیاست آمریکا در برخورد با ایران

مقامات اتحادیه اروپا قصد دارند رایزنی‌هایی را با طرف آمریکایی درباره عواقب حذف ایران از سیستم سوئیفت (SWIFT) انجام دهند، البته خود در مقابل انتخاب دشوار- ادامه پیروی از واشنگتن یا اجرای سیاستی مستقل قرار گرفته‌اند.

دیابت سهم کسانی که «قند مصنوعی» مصرف می‌کنند

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مصرف نوشیدنی‌های رژیمی و به طور کلی مصرف شیرین‌کننده‌های مصنوعی افراد را در معرض دیابت نوع دوم قرار می‌دهد.

همکاری "مایکروسافت" و "گرب" در استفاده از هوش مصنوعی

دو شرکت "مایکروسافت" و شرکت سرویس‌های آنلاین "گرب" در پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با یکدیگر توافقنامه همکاری امضا کردند.

هند در جست‌وجوی راهی برای پرداخت پول واردات نفت ایران

یکی از مقامات وزارت دارایی هند اعلام کرد که این کشور هنوز سیستم پرداختی برای ادامه خرید نفت از ایران پیدا نکرده است.

استفاده از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی زلزله

محققان از یک مصرف جدید جنجالی "هوش مصنوعی"(AI) برای پیش‌بینی زلزله رونمایی کردند.

دردل‌های مادرانه

سخن گفتن از ایثار و شهادت و بیان خاطرات شهدا از زبان خانواده آنان کاری بس سخت و دشوار است، دشوار از آن جهت که باید به گونه‌ای خاطرات و مطالب نوشته شود که تمام احساس و عواطف خانواده‌ها، گذشت و ایثارشان، عشق و ارادت به اهل بیت(ع) و امام شهدا حضرت امام خمینی

درددل‌های مادرانه

سخن گفتن از ایثار و شهادت و بیان خاطرات شهدا از زبان خانواده آنان کاری بس سخت و دشوار است، دشوار از آن جهت که باید به گونه‌ای خاطرات و مطالب نوشته شود که تمام احساس و عواطف خانواده‌ها، گذشت و ایثارشان، عشق و ارادت به اهل بیت(ع) و امام شهدا حضرت امام خمینی

نبود آب گرم ورزشکاران حاضر در آکادمی را دچار مشکل کرد

بعد از حادثه انفجار در تاسیسات آکادمی ملی المپیک، هنوز سیستم آب گرم حل نشده و این موضوع ورزشکاران را با مشکل روبه‌رو کرده است.

شیرین کننده های مصنوعی برای روده ضرر دارند

محققان عنوان می کنند شیرین کننده های مصنوعی برای سلامت روده مضر بوده و می توانند عوارض جبران ناپذیری داشته باشند.

کسب مدال در مسابقات پاراآسیایی بسیار دشوار است

کرمانشاه - ایرنا - ورزشکار کرمانشاهی و دارنده مدال برنز مسابقات پرتاب نیزه بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا گفت: سطح رقابت های المپیک آسیایی معلولان بسیار افزایش یافته به گونه ای که کسب مدال در این رقابت ها بسیار سخت و دشوار شده است.