استقبال آمریکا از کاهش روابط تجاری چین با کره شمالی
مطالب مرتبط

ترامپ درمورد اثرات منفی برگزیت بر روابط تجاری با آمریکا هشدار داد

رئیس جمهور آمریکا هشدار داد که طرحهای پیشنهادی نخست وزیر انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، بر روابط تجاری انگلیس با آمریکا اثر منفی می گذارد.

قیمت طلا افت کرد / پنجمین افت هفتگی پیاپی قیمت مس

روز جمعه با نگرانی از کاهش تقاضا به علت جنگ تجاری چین و آمریکا، قیمت مس لندن افت کرد و با تقویت دلار با بالا رفتن نرخ تورم آمریکا و تنش‌های تجاری، قیمت جهانی طلا کاهش یافت.

رایزنی مقامات سئول با واشنگتن برای ادامه روابط تجاری کره - ایران

هیاتی از کره جنوبی به آمریکا سفر کرده تا بلکه بتواند شرایطی را برای ادامه روابط تجاری سئول با تهران آماده کند.

آتش جنگ تجاری آمریکا، دامنگیر اقتصاد جنوب شرق آسیا

کوالالامپور - ایرنا - برخی صاحبنظران و کارشناسان روابط بین الملل هشدار دادند: جنگ تجاری که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، علیه چین به راه انداخته است کل منطقه جنوب شرق آسیا را نیز درگیر خواهد کرد.

جنگ تجاری سقوط امپراتوری آمریکا را سرعت می‌بخشد

یک کارشناس اقتصادی گفت: با توجه به افزایش نفوذ چین و هند در جامعه بین‌الملل تاثیرگذاری آمریکا بر اقتصاد جهانی به تدریج در حال کاهش است و جنگ تجاری آمریکا سقوط امپراتوری آمریکا را سرعت می‌بخشد.

اروپا آماده انجام اقدامات متقابل تجاری علیه آمریکاست

روابط دو سوی آتلانتیک میان اتحادیه اروپا و آمریکا متاثر از تشدید اختلافات بر سر تعرفه‌های تجاری به شدت پرتنش شده است.

روابط چین و اعراب، شکست هژمونی آمریکا در منطقه

پکن - ایرنا - اجاره جزایر و بنادر کشورهای عربی توسط چین و سرمایه گذاری پکن در این مناطق از یک سو و استقبال کشورهای عربی از مشارکت در طرح 'یک کمربند - یک جاده' چین از سوی دیگر، زمینه های نزدیکی روابط چین و اعراب و دوری آنها از آمریکا را فراهم کرده است.

آماده باش کره جنوبی برای جنگ تجاری با آمریکا

کره جنوبی اعلام کرد، تشدید تنش های تجاری میان آمریکا و کره جنوبی ممکن است صادرات «کالاهای واسطه ای» مورد استفاده در تولید لوازم خانگی، رایانه و وسیله های مخابراتی تولید این کشور را کاهش دهد.

سفیر آمریکا در اتریش: ترامپ از مذاکره با ایران استقبال می‌کند

سفیر آمریکا در اتریش در گفت‌وگو با یک از روزنامه‌های این کشور ضمن حمایت کامل از مواضع کشورش درباره توافق هسته‌ای با ایران و روابط با کشورهای اروپایی در عین حال گفت که رئیس‌جمهور این کشور از مذاکره با ایران استقبال می‌کند.

واردات چین از کره شمالی 90 درصد کاهش یافت

پکن- ایرنا- سخنگوی گمرک چین اعلام کرد این کشور تحت فشار یکجانبه آمریکا و تحریم های شورای امنیت سازمان ملل، واردات از کره شمالی را تا بیش از 90 درصد کاهش داده است.

نگرانی از کاهش رشد اقتصادی، قیمت نفت را کاهش داد

تهران-ایرنا- قیمت نفت صبح روز سه شنبه در بازارهای جهانی به دلیل نگرانی از کاهش نرخ رشد اقتصادی جهان در پی جنگ تجاری (میان آمریکا و برخی کشورها) کاهش یافت.

کاریکاتور/ استقبال ترامپ از مذاکره با ایران

سفیر آمریکا در اتریش: ترامپ از مذاکره با ایران استقبال می‌کند / سفیر آمریکا در اتریش در گفت‌وگو با یک از روزنامه‌های این کشور ضمن حمایت کامل از مواضع کشورش درباره توافق هسته‌ای با ایران و روابط با کشورهای اروپایی در عین حال گفت که رئیس‌جمهور این کشور از م

کسری تراز تجاری آمریکا با چین به بالاترین میزان در سال‌های گذشته رسید

در حالی که آمریکا به بهانه بالا بودن کسری تجاری با چین جنگ تجاری علیه این کشور آسیایی را شدت بخشیده است، کسری تجاری آمریکا با چین به بالاترین میزان خود رسید.

جنگ تجاری آمریکا ۴۳۰ میلیارد دلار هزینه دارد/ آسیب‌پذیری خود آمریکا در برابر جنگ تعرفه‌ها

صندوق بین‌المللی پول هشدار داد افزایش تنش‌های تجاری بین آمریکا و دیگر کشورهای جهان ۴۳۰ میلیارد دلار به اقتصاد جهانی ضرر وارد خواهد کرد و خود آمریکا هم در برابر تشدید جنگ تجاری آسیب‌پذیر است.

تقویت روابط ایران با سایر کشورها موجب کاهش مشکلات می شود

تهران - ایرنا - امام جمعه دماوند گفت: تقویت روابط ایران با کشورهای قدرتمند از جمله روسیه، چین و هند، با وجود تحریم های آمریکا موجب کاهش مشکلات اقتصادی در داخل می شود.

روسیه، یکی از بازارهای مهم برای توسعه‌ روابط تجاری کشور

مدیرکل دفتر بازرگانی آسیا و اقیانوسیه‌ سازمان توسعه‌ تجارت ایران گفت: یکی از بازارهای مهم برای توسعه‌ روابط تجاری، کشور روسیه است که با توجه به روابط مطلوب سیاسی، فرصت مناسبی برای صادرکنندگان ایرانی به شمار می‌آید.

مجارستان از عادی‌سازی روابط غرب و روسیه استقبال می‌کند

نخست‌وزیر مجارستان گفت که این کشور از عادی‌سازی روابط میان روسیه و غرب استقبال می‌کند؛ چرا که رویکرد مبتنی بر اعمال تحریم صرفا باعث آسیب دیدن همکاری‌های متقابل می‌شود.

اقتصاد جهانی بازنده جنگ تجاری آمریکا علیه چین

پکن - ایرنا - شروع نبرد بزرگ تجاری میان چین و آمریکا با ابعادی که بسرعت وسیع تر می شود این نگرانی را به وجود آورده است که نظام تجاری بین المللی و اقتصاد چند جانبه جهان دچار فروپاشی شود.

بیم و امید هند در جنگ تجاری با آمریکا

دهلی نو - ایرنا - زمانی که دونالد ترامپ اعلام کرد نخواهد گذاشت کشورها از آمریکا سواستفاده تجاری بکنند هند از اینکه هدف این تهدیدات قرار بگیرد احساس نگرانی کرد. اکنون دهلی نو در کنار رقیبش یعنی چین خود را در میانه میدان این جنگ تجاری می یابد.

ترامپ، متن نامه رهبر کره‌شمالی را منتشر کرد

رهبر کره‌شمالی در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری آمریکا، نشست دوجانبه در سنگاپور را نقطه عطفی در تاریخ روابط دو کشور دانسته است.]]>