استقبال آمریکا از کاهش روابط تجاری چین با کره شمالی
مطالب مرتبط

کاهش روابط تجاری کابل ــ اسلام‌آباد؛ ایران بزرگترین شریک تجاری افغانستان شد

در پی سردشدن روابط افغانستان ــ پاکستان و موانع سخت برای معاملات دوطرفه، گشایش بندر چابهار و ایجاد یک جایگزین و مسیر جدید تجاری، ایران به بزرگترین شریک تجاری افغانستان تبدیل شده است.

کاهش حجم مبادلات تجاری افغانستان با پاکستان/ایران بزرگ‌ترین شریک تجاری افغانستان است

افزایش اختلافات سیاسی بین افغانستان و پاکستان در کنار تشدید بازرسی‌ها بین مرز باعث شده است روابط تجاری بین این دو همسایه کاهش یابد. ایران هم‌اکنون بزرگ‌ترین شریک تجاری افغانستان است.

انتقاد کره شمالی از آمریکا به خاطر تحریم‌های "شرارت‌آمیز"

یک رسانه دولتی کره شمالی امروز سه‌شنبه آمریکا را از بابت تلاش «شرارت‌آمیز» برای حفظ تحریم‌ها علیه کره شمالی محکوم کرده و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را متهم به جلوگیری از پیشرفت در روابط میان دو کره کرد.

حمایت روسیه، چین و کره شمالی از مذاکرات آمریکا با 2 کره

معاونین وزرای خارجه روسیه، چین و کره شمالی بر غیرقابل جایگزین بودن حل و فصل دیپلماتیک مسائل شبه جزیره کره تاکید نموده و از انجام مذاکرات برای عادی سازی روابط دو کره و کره شمالی-آمریکا حمایت کردند.

کاهش رشد اقتصادی آمریکا به 2.5 درصد به دلیل جنگ تجاری با چین

صندوق بین‌المللی پول با پیش‌بینی رشد اقتصادی جهان به 3.7 درصد اعلام کرد رشد اقتصادی آمریکا در سال آینده به دلیل جنگ تجاری با چین به 2.5 درصد کاهش می‌یابد.

اتحادیه اروپا درجهت تقویت روابط تجاری با ایران تلاش دارد

تهران- ایرنا-سفیر دانمارک در تهران با اشاره به نقض یک جانبه توافق بین المللی برجام ازسوی آمریکا گفت: دانمارک به همراه دیگر کشورهای اروپایی در جهت تقویت و تحکیم روابط تجاری با ایران تلاش می کند.

جنگ تجاری پکن و واشنگتن، چرخش فروش سویا از چین به ایران

پکن- ایرنا- نبرد تجاری چین و آمریکا که آسیب های زیادی را به کشاورزان وارد کرده، باعث شده است تا فروش سویا آمریکایی در چین کاهش یابد همزمان گزارش ها نشان می دهد ایران جای چین را در این بازار گرفته و بزرگترین خریدار این فراورده از آمریکا شده است.

استقبال سرد از پمپئو در پکن

وزیر امور خارجه چین: آمریکا در پی زیاده خواهی نامحدود در مناقشه تجاری با چین است.

افزایش دوباره کسری تراز تجاری آمریکا با چین/ زمینه تشدید جنگ تجاری فراهم شد

آمارهای دولتی نشان می‌دهد در ماه سپتامبر و علی‌رغم تمام اقدامات آمریکا برای مقابله تجاری با چین کسری تراز تجاری واشنگتن با پکن به ۳۴.۱ میلیارد دلار رسید.

متعهد هستیم از روابط تجاری کشورمان با ایران حمایت کنیم

راب مک ایرسفیر انگلیس در ایران بر گسترش روابط تجاری وگردشگری بین انگلستان و ایران تاکید کرد .

پکن چاره‌ای ندارد جز این که پاسخ جنگ تجاری آمریکا را بدهد

سفیر چین در آمریکا گفت :« ما هرگز خواستار یک جنگ تجاری نبودیم ولی اگر کسی علیه ما جنگ تجاری راه بیندازد ، باید پاسخش را بدهیم و از منافع خود دفاع کنیم».

ترامپ: کره شمالی دیگر با زبان تهدید با آمریکا صحبت نمی کند

تهران – ایرنا – دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در خصوص روابط او با رهبر کره شمالی، گفت: کیم جونگ اون دیگر به زبان تهدید با آمریکا صحبت نمی کند.

عمان به روابط تجاری خود با ایران در دوران تحریم‌های آمریکا ادامه می‌دهد

عمان که به‌خاطر دیپلماسی بی‌طرفانه خود به‌عنوان «سوئیس خاورمیانه» شناخته می‌شود به روابط خود با ایران حتی در دوران تحریم‌های آمریکا ادامه خواهد داد.

کاهش رشد اقتصادی آمریکا و چین در پی جنگ تجاری

صندوق بین المللی پول هشدار داد جنگ تعرفه ای بین چین و آمریکا مطمئنا پیامدهایی بر روی اقتصاد هر دو کشور در سال های پیش رو خواهد داشت.

خبرگزاری رسمی کره شمالی: ترامپ مانع پیشرفت در روابط بین 2 کره است

خبرگزاری رسمی کره شمالی به انتقاد از اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا پرداخت.

آمریکا مانعی برای ادامه روابط اقتصادی مکزیک با چین نیست

تهران-ایرنا- وزیر خارجه مکزیک به همتای چینی خود اطمینان داد که توافق تجاری جدید این کشور با امریکا و کانادا ؛ مانع روابط اقتصادی مکزیک با دیگر کشورها نخواهد شد.

ارزش صادرات ایران به اروپا 26 درصد رشد کرد

تهران- ایرنا- میانگین صادرات غیرنفتی ایران به مقصد کشورهای اروپایی با وجود هشدارهای آمریکا برای کاهش روابط تجاری با کشورمان، در نیمه نخست امسال نسبت به پارسال از لحاظ وزنی 112.9 درصد و از لحاظ ارزشی 26.33 درصد رشد داشت.

پکن به نتایج زیان بار جنگ تجاری با آمریکا اعتراف کرد

تهران - ایرنا - مقامات پکن سرانجام اعتراف کردند کاهش نرخ رشد اقتصادی چین از نتایج زیان بار جنگ تجاری این کشور با ایالات متحده بوده است.

ژاپن از پیوستن انگلیس به قرارداد تجاری ترنس‌پسفیک استقبال می‌کند

نخست‌وزیر ژاپن گفت: پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ما با آغوش باز از پیوستن این کشور به قرارداد تجاری ترنس‌پسفیک استقبال می‌کنیم.

جنگ تجاری چین و آمریکا؛ به کام تاجران پاکستانی

اسلام آباد - ایرنا - بازرگانان پاکستانی بر این عقیده اند که تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین، باعث رونق صادرات این کشور به آمریکا شده است.