برجام بنایی برای صلح و امنیت بین‌الملل

سید حسین موسویان گفت: بدون همکاری با ایران، تامین ثبات و امنیت در منطقه ممکن نخواهد بود. برجام ذخیره‌ای برای صلح و ثبات منطقه است که تنها اجرای کامل آن، زمینه را برای همکاری‌های مشترک قدرت‌های جهانی با ایران برای مدیریت بحران‌های منطقه باز خواهد کرد.مطالب مرتبط

لاریجانی: حفظ برجام به نفع امنیت منطقه و جهان است

آنتالیا- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا تودی روسیه گفت که حفظ برجام به نفع امنیت کل منطقه و صحنه بین المللی است.

بررسی برجام بدون امریکا در رم

در میزگرد مشترک مؤسسه مطالعات جهانی (IGS) و بنیاد همکاری های امنیت بین‌المللی تهران (TFISC ) با عنوان «اتحادیه اروپا، ایران و آینده برجام» روز سه شنبه در شهر رم ایتالیا آخرین تحولات خروج یکجانبه امریکا از برجام و تبعات ناشی از آن مورد تبادل نظر قرارگرفت

شکست احتمالی برجام،به اعتبار شورای امنیت ضربه می زند

اسلام آباد - ایرنا - نماینده پیشین جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت:شکست احتمالی برجام، ضربه بزرگی بر اعتبار شورای امنیت سازمان ملل متحد وارد خواهد کرد.

بررسی برجام بدون آمریکا و تبعات ناشی از آن

در میزگرد مشترک مؤسسه مطالعات جهانی (IGS) و بنیاد همکاری‌های امنیت بین‌المللی تهران (TFISC ) با عنوان «اتحادیه اروپا، ایران و آینده برجام» در شهر رم ایتالیا آخرین تحولات خروج یکجانبه آمریکا از برجام و تبعات ناشی از ان مورد تبادل نظر قرارگرفت.

زهرانی: مذاکرات ایران و آمریکا در برجام از موضع قدرت بود

عضو هیات علمی دانشکده روابط بین‌الملل گفت مذاکرات ایران با آمریکا در چارچوب برجام کاملا از موضع قدرت بود، نه ضعف.

سفیر روسیه: آمریکا اصل اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت را زیر سئوال برده است

سفیر روسیه در آمریکا می‌گوید، آمریکا با خروج یک‌جانبه از برجام، نشان داد که مجاز است امروز در شورای امنیت تصیمی گرفت و فردا از اجرای آن صرف‌نظر کرد، آیا می‌توان چنین برخوردی را با همه قطعنامه‌های شورای امنیت داشت؟

امیرعبداللهیان: ایران و روسیه پیش‌قراولان مبارزه با تروریسم در منطقه هستند

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به اینکه تهران از ثبات و امنیت پایدار منطقه قویاً حمایت می کند، گفت: بی‌ثباتی در منطقه به ضرر همه کشورها خواهد بود و باید با راه‌حل‌های سیاسی، امنیت و آرامش به منطقه بازگردد.

تحلیلگر سیاسی: برجام هسته ای بدون برجام داخلی پایدار نمی ماند

تهران -ایرنا - یک تحلیلگر مسائل سیاسی می گوید: پیوسته در جلسات مختلف حمایت خودم را از برجام اعلام کرده ام اما از همان روز اول انعقاد برجام اعلام کرده ام که برجام هسته ای نیاز به یک برجام داخلی هم دارد که بدون آن پایدار نخواهد ماند.

خرید «کارنه تیر» برای کامیونداران با تدبیر بانک مرکزی حل می‌شود

رییس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تحریم‌های بانکی حوزه حمل و نقل بین‌الملل را دچار مشکل کرده،گفت:خرید «کارنه تیر» برای کامیون‌داران با تدبیر بانک مرکزی حل می شود.

چاره‌ای جز سطح بندی موضوعات امنیت و متولیان آن نداریم

معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: تمام کسانی که در جهت بر هم زدن امنیت حرکت می‌کنند به طور مداوم در حال برنامه ریزی برای خلق عرصه‌های جدید و تکنیک‌های جدید هستند و می‌خواهند یک گام از مدافعان امنیت جلو بیفتند. لذا موضوعات مربوط به امنیت دائما در حال تغییر است.

امنیت ایران همواره مورد هدف بوده است/ با ترور و تحریم به دنبال شکست ایران هستند

معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران در ۴۰ سال گذشته بخاطر سیاست‌ها و عدم تأمین خواسته های قدرت های بزرگ مورد ناملایمت‌هایی قرار گرفته، گفت: امنیت ایران همواره مورد هدف بوده است.

ضعف رمز عبور در حال غلبه بر امنیت

گذرواژه هم‌چنان یک چالش بزرگ برای امنیت سایبری سازمان‌هاست و هر سال تعداد این نوع از حملات و پیچیدگی‌ها در حال افزایش است. علی‌رغم این تهدیدها، کسب‌وکارها تلاش کرده‌اند تا سطح امنیت خود را کمی تغییر دهند.

از خودگذشتگان برای حفظ امنیت

همه فعالیت ها در جامعه زمانی به ثمر می نشیند که بستر لازم برای رشد مردم فراهم باشد، یعنی وقتی که امنیت در جای جای کشور فراهم بوده و دست اخلالگران از سنگ اندازی در مسیر پیشرفت کوتاه شود. امنیت امروز ما با ایثار و از خودگذشتگی کسانی فراهم شده که در این راه

ترامپ: برجام یک جوک بود!

رئیس‌جمهوری آمریکا برجام را به معامله‌ای طنزگونه تشبیه کرد و مدعی شد با فشارهای وی، ایرانی‎ها به زودی برای عقد توافقی واقعی با آمریکا، پیش‌قدم می‎شوند.

فاصله کشورها ازخواسته های نابجای آمریکا برجام را مستحکم ترمی کند

تهران - ایرنا - رییس جمهوری با اشاره به لزوم تلاش همه کشورها برای حفظ و تداوم برجام به عنوان توافقی بین‌المللی، اظهار داشت: هر چه کشورها از خواسته‌های نابجای دولتمردان آمریکا، فاصله بگیرند، برجام و دیپلماسی مستحکم‌تر خواهد شد.

ایران همچنان برای حفظ برجام تلاش می‌کند/ انتظار داریم اروپا به تعهداتش عمل کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه بر تلاش ایران برای حفظ برجام تأکید کرد.

آمریکا در حال خروج از نظام قانون بین الملل است

لندن – ایرنا – استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه بیرمنگام گفت، حرکت ایران در دادگاه لاهه ثابت کرد که آمریکا در حال خروج از نظام قانون بین‌الملل و غیرقابل‌اعتماد است.

منطق، محور تصمیم گیری اروپایی ها برای حفظ برجام باشد

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: شرایط امروز ایران و جهان ، فرصت خوبی را برای انگلیس و کشورهای اروپایی فراهم کرده است تا منطق را در تصمیم گیری ها برای حفظ برجام و مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا نشان دهند.

خون شهدا امنیت کشور را بیمه کرد

بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: شهیدان زیادی برای حفظ امنیت ایران اهدا شده و این خون ها امروز امنیت کشور را بیمه کرده است.

عفو بین الملل: جامعه جهانی نباید سکوت کند

عفو بین الملل به خبر کشته شدن روزنامه نگار و فعال عربستانی واکنش نشان داد.