واکنش دو حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا نسبت به سخنان نامناسب ترامپ

تهران - ایرنا - تلویزیون ا.بی.سی نیوز روز جمعه گزارش داد: سخنان غیر انسانی و ناسزا گوئی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نسبت به مهاجرین از کشورهای آفریقایی و هائیتی، از طرف هردو حزب جمهوریخواه و دموکرات مورد تقبیح قرار گرفت.مطالب مرتبط

دموکرات ها از ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه شکایت کردند

تهران – ایرنا - حزب دموکرات آمریکا از ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، دولت روسیه و گروه ویکی لیکس شکایت کرده و آنها را به توطئه برای کمک به پیروزی نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 متهم کرد.

شکایت حزب دموکرات آمریکا از روسیه، ویکی لیکس و ترامپ به دلیل توطئه در انتخابات ۲۰۱۶

حزب دموکرات آمریکا شکایتی را علیه روسیه، ویکی لیکس و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تنظیم و آنها را به توطئه جینی برای مختل کردن انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی متهم کرده است.

شکایت حزب دموکرات آمریکا از دولت روسیه و نزدیکان ترامپ

«کمیته ملی دموکرات» آمریکا با تنظیم شکایت‌نامه‌ای از ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور فعلی این کشور و وب‌سایت ویکی‌لیکس شکایت کرده است.

مسکو: شکایت دموکرات‌های آمریکا تلاشی برای توجیه شکست انتخاباتی‌شان است

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، شکایت کمیته ملی دموکرات‌های آمریکا از کمپین ترامپ، دولت روسیه و ویکی‌لیکس به نظر تلاشی برای توجیه شکست دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری است.

واکنش چین به اظهارات ترامپ درباره دستکاری نرخ ارز

وزارت خارجه چین نسبت به اظهارات رئیس جمهور آمریکا در انتقاد از سیاست‌های ارزی پکن واکنش نشان داده است.

شکایت حزب دموکرات آمریکا از ستاد تبلیغاتی ترامپ

نماینده جمهوریخواه خواستار محدود شدن اسلحه در آمریکا شد

تهران – ایرنا – اسوشیتدپرس گزارش داد: یک نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا روز یکشنبه در پی حادثه تیراندازی در ایالت تنسی، خواستار محدود شدن دسترسی به سلاح های تهاجمی در این کشور شد.

مجلس نمایندگان آمریکا مقابله با تهدیدهای سایبری را بررسی می کند

تهران- ایرنا- یک نماینده جمهوریخواه، طرحی را برای شناسایی، بازدارندگی و واکنش به تهدیدهای سایبری خارجی به مجلس نمایندگان آمریکا ارایه کرد.

واکنش نخست وزیر سابق قطر به سخنان الجبیر

نخست وزیر سابق قطر به سخنان وزیر خارجه عربستان مبنی بر لزوم اعزام نظامیان قطری به سوریه واکنش نشان داد.

دیپلماسی عمومی ظریف در نیویورک

تهران- ایرنا-«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه با استفاده از دیپلماسی عمومی و ابزار رسانه در خاک آمریکا ، ضمن انتقاد از سیاست های آمریکا نسبت به واکنش محکم ایران به نقض و خروج «دونالد ترامپ» از برجام هشدار داد.

کاهش مقبولیت جمهوری‌خواهان در آمریکا پس از روی کار آمدن ترامپ

از زمان آغاز به کار ترامپ، در موارد متعددی دموکرات‌ها توانسته‌اند در مناطقی که به‌طور سنتی تمایل چمشگیری به جمهوری‌خواهان داشته‌اند، در انتخابات کنگره به پای حزب رقیب رسیده و در برخی موارد پیروز میدان شوند.

نگاه روز|سخنان تامل برانگیز الجبیر؛ آیا فقط قطر بدون آمریکا دوام نمی‌آورد؟

بعد از اینکه دونالد ترامپ سخنانی را علیه برخی از کشورهای منطقه به میان آورد و از آنها خواست که هزینه اتفاقاتی که در منطقه می افتد تقبل کنند، عادل الجبیر سخنان قابل تاملی را بیان کرد.

تغییر 180 درجه‌ای نظر ترامپ درباره تجارت جهانی/ واکنش‌های پینگ‌ پونگی آمریکا و چین ادامه دارد

در حالی که واکنش‌های پینگ پونگی آمریکا و چین درباره جنگ تجاری ادامه دارد ترامپ پیش از دیدار با مکرون اعلام کرد در حال مذاکره با مکزیک و چین برای آزاد کردن تجارت آزاد هستیم.

مخالفت «باب منندز» با انتخاب پمپئو برای وزارت خارجه آمریکا

سناتور جمهوریخواه اعلام کرده که با انتخاب مایک پمپئو به عنوان وزیر خارجه آمریکا مخالف است به همین دلیل به نظر می رسد که مسیر تأیید گزینه ترامپ برای وزارت خارجه با مشکلات متعددی مواجه است.

کلینتون: جای تعجبی ندارد ترامپ درباره حبس خبرنگاران حرف بزند

نامزد سابق دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا در سخنرانی اخیر خود گفت، جای تعجبی ندارد که رئیس‌جمهوری آمریکا درباره به زندان انداختن خبرنگاران شوخی کند.

لایحه‌ سناتورهای آمریکا درباره اختیارات جنگی ترامپ

گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکا لایحه‌ای را برای بازبینی در اختیارات ریاست‌جمهوری این کشور در استفاده از نیروهای نظامی ارائه کردند.

واکنش آمریکا به اعلام عملیات جدید طالبان در افغانستان

پس از اعلام عملیات جدید طالبان و تمرکز آن بر کشتن و یا اسیر کردن نظامیان خارجی وزارت خارجه آمریکا نسبت به آن واکنش نشان داد.

سنای آمریکا به دنبال محدود کردن قدرت ترامپ برای راه‌ انداختن جنگ

بر اساس طرحی که تعدادی از سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات بر سر آن به توافق رسیده‌اند، رئیس جمهوری آمریکا اختیارات جدیدی برای جنگ علیه گروه‌های تروریستی خواهد داشت، اما در عین حال نقش کنگره برای محدود کردن اقدامات جنگی وی نیز پر رنگ‌تر می‌شود.

ترامپ باردیگر دموکرات ها را به کارشکنی سیاسی متهم کرد

مخالفت بی‌سابقه کمیته تخصصی سنا با نامزدی پامپئو برای پست وزارت خارجه آمریکا

نامزد پیشنهادی ترامپ در شرایطی اواخر این هفته با رأی سنا برای تأیید یا عدم تأییدش مواجه می‌شود که مخالفت دموکرات‌ها با وی قاطع‌تر از هر زمان دیگری است.