واکنش دو حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا نسبت به سخنان نامناسب ترامپ

تهران - ایرنا - تلویزیون ا.بی.سی نیوز روز جمعه گزارش داد: سخنان غیر انسانی و ناسزا گوئی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نسبت به مهاجرین از کشورهای آفریقایی و هائیتی، از طرف هردو حزب جمهوریخواه و دموکرات مورد تقبیح قرار گرفت.
کلمات کلیدی: [ بین الملل] [ آمریکا]


مطالب مرتبط

واکنش سیاستمداران آمریکایی به سخنان توهین‌آمیز ترامپ

سخنان مبتذل دونالد ترامپ علیه آفریقایی‌ها سرانجام قفل سکوت رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را هم شکست. پل رایان با بیان اینکه سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا "عمیقا مایه تاسف و غیر سازنده" است، گفت خودش از مهاجران ایرلندی است و زمانی که به آمریکا آمد با پیش داوری و ر

واکنش کلینتون و آلبرایت به سخنان نژادپرستانه ترامپ

هیلاری کلینتون و مادلین آلبرایت، وزرای خارجه اسبق آمریکا با انتشار پیام هایی جداگانه در واکنش به سخنان نژادپرستانه ترامپ، این اقدام و بسیاری از فعالیت های دیگر وی را به شدت محکوم کردند.

تعطیلی دولت ترامپ به روز دوم کشیده شد

تهران – ایرنا – ادامه بن بست میان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و قانونگذاران جمهوریخواه با دموکرات ها تعطیلی بخش هایی از دولت این کشور را به روز دوم کشاند.

نگرانی جهانی از سخنان ن‍ژاد پرستانه ترامپ

واکنشها نسبت به سخنان توهین آمیز و ن‍ژادپرستانه رئیس جمهور آمریکا ادامه دارد.

سناتور جمهوریخواه ترامپ را به استالین تشبیه کرد

تهران - ایرنا - «جف فلیک» سناتور جمهوریخواه روز چهارشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را با استالین مقایسه کرد و خواستار مقابله با حمله وی به رسانه ها شد.

انتقاد ترامپ از دموکرات ها در توییتر

رئیس جمهور آمریکا در توئیتر خود دموکرات‌ها را به هواداری از مهاجران غیرقانونی متهم کرد و آنها را مسبب تعطیلی دولت آمریکا دانست.

ترامپ با استناد به سخنان خبرنگار سی ان ان، دموکرات ها را بازنده دانست

ترامپ: دموکرات ها می خواهند دولت را تعطیل کنند

رئیس جمهور آمریکا نمایندگان دموکرات کنگره را متهم کرد که به دنبال تعطیلی دولتش هستند.

رهبر اقلیت دموکرات در سنا: مذاکره با ترامپ مثل مذاکره با ژله است!

به دنبال ناکامی دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در توافق برای تامین بودجه موقت دولت آمریکا و آغاز روند تعطیلی نهادهای دولت فدرال این کشور، رهبر اقلیت دموکرات در سنا ضمن انتقاد از رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان یک "شریک غیرقابل اعتماد در مذاکرات"، با عصبانیت تاکی

واکنش آمریکا به سخنان سخنگوی رزمایش «محمد رسول الله(ص)۵»

نیروی دریایی آمریکا، در واکنش به سخنان سخنگوی رزمایش مشترک «محمد رسول الله(ص)۵» درباره ترک دو ناو «ائتلاف» پس از هشدار هواپیماهای ایرانی گفت که ما «پیام رادیویی» دریافت کردیم.

اعتراض آفریقای جنوبی به اهانت های ترامپ علیه مردم آفریقا

وزارت خارجه آفریقای جنوبی با «ناپخته و تهاجمی» دانستن ادبیات ترامپ در سخنان خود علیه مهاجران آفریقا و هائیتی به آمریکا، انکار این سخنان از سوی ترامپ را غیرقابل قبول خواند.

واکنش جالب یک کتابفروشی در نیویورک به توهین ترامپ علیه مهاجران آفریقایی‌

یک کتابفروشی در نیویورک با چیدن میزی از کتاب‌های پرفروش آمریکا با عنوان «نویسندگان اهل چاه فاضلاب»، نسبت به توهین اخیر ترامپ به مهاجران آفریقایی واکنش نشان داد.

واکنش تند سفارت آمریکا علیه بهانه ترامپ برای لغو سفرش به لندن

لندن - ایرنا - سفارت آمریکا در انگلیس در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای لغو سفرش به لندن، بیانیه ای منتشر کرد و در آن بر لزوم جابه‌جایی سفارتخانه این کشور که قرار بود از سوی ترامپ بازگشایی شود، تأکید نمود.

ترامپ خطاب به دموکرات‎ها: همدیگر را پای میز مذاکره می‎بینیم

رئیس جمهوری آمریکا پایان تعطیلی دولت فدرال را پیروزی جمهوریخواهان توصیف کرد و به دموکرات‎ها گفت: همدیگر را پای میز مذاکره درباره طرح اصلاح قانون مهاجرت خواهیم دید!

دفاع سناتور ارشد جمهوریخواه از «غریزه درست» ترامپ درباره ایران

«لیندسی گراهام» سناتور ارشد جمهوریخواه در یک مصاحبه ضمن انتقاد از برخی موضع دونالد ترامپ در قبال موضوع مهاجرت، از مواضع او در قبال ایران دفاع کرد.

ترامپ در حال از دست دادن پایگاه سیاسی‌اش در میان جمهوریخواهان است

جدیدترین نظرسنجی‌ها در حالی کم شدن ‌مقبولیت سیاسی «دونالد ترامپ» را نشان می‌دهد که حزب جمهوریخواه آمریکا نیز با خطر از دست دادن کنترل کنگره مواجه است.

دولت های خارجی، نامزدهای جمهوریخواه و سایر گروه های تجاری در املاک ترامپ

تهران – ایرنا – یک گروه غیر حزبی آمریکایی گزارش داد: 64 گروه تجاری، دولت خارجی و نامزد جمهوریخواه، در طول یک سال نخست ریاست جمهوری ترامپ، یا در املاک شخصی وی ساکن شده اند و یا برنامه هایی در آنها برگزار کرده اند.

پنجمین نماینده دموکرات هم سخنرانی سالانه ترامپ را تحریم کرد

یک نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با اعلام اینکه او نیز قصد تحریم سخنرانی سالانه رئیس‌جمهور آمریکا موسوم به "وضعیت کشور" را در پایان ماه جاری میلادی دارد تبدیل به پنجمین نماینده دموکراتی شد که در این سخنرانی شرکت نمی‌کند.

تقلای آمریکا برای آرام کردن خشم آفریقایی‌ها/ ترامپ سخنانش را تکذیب کرد

در شرایطی که سخنان توهین‌آمیز ترامپ علیه مهاجران آفریقایی خشم مردم سراسر این قاره را برانگیخته، سفارت آمریکا در آفریقای جنوبی مدعی شده ایالات متحده آمریکا "عمیقا به مردم آفریقا احترام می‌گذارد!"

سناتور ارشد دموکرات: ترامپ یک "دروغگوی مریض" است

نامزد پیشین رقابت‌های ریاست جمهوری آمریکا بر این باور است که ترامپ مانند افراد مریض و از روی قصد و غرض دروغ می‌گوید.