واکنش دو حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا نسبت به سخنان نامناسب ترامپ

تهران - ایرنا - تلویزیون ا.بی.سی نیوز روز جمعه گزارش داد: سخنان غیر انسانی و ناسزا گوئی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نسبت به مهاجرین از کشورهای آفریقایی و هائیتی، از طرف هردو حزب جمهوریخواه و دموکرات مورد تقبیح قرار گرفت.مطالب مرتبط

ترامپ: دیدارم با پوتین بهتر از نشستم با ناتو بود

رئیس‌جمهور آمریکا که به دنبال دیدار با همتای روس خود به شدت تحت فشارهای اکثریت مقام‌های جمهوریخواه و دموکرات و رسانه‌های این کشور قرار گرفته، باز هم از این دیدار دفاع کرد.

نماینده جمهوریخواه آمریکا خواستار استیضاح ترامپ شد

تهران - ایرنا - نماینده جمهوریخواه ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از عملکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، استیضاح وی را خواستار شد.

ترامپ در واکنش به سخنان روحانی: مراقب باش!

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اظهارات حسن روحانی که به وی هشدار داده بود، با دم شیر بازی نکن، یک پیام توئیتری خشم‌آلود منتشر کرد.

واکنش ترامپ به سخنان اخیر روحانی

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به اظهارات روز یکشنبه (دیروز) رئیس‌جمهور ایران خطاب به او گفت: «محتاط باش».

استعفای یک مقام حزب جمهوریخواه به دلیل نشست ترامپ-پوتین

رئیس دفتر حزب جمهوریخواه آمریکا در ایالات اوهایو در اعتراض به نشست رئیس جمهور آمریکا و رئیس جمهور روسیه در شهر هلسینکی فنلاند استعفا کرده است.

دموکرات ها خواستار لغو دیدار ترامپ و پوتین شدند

تهران – ایرنا – دموکرات های ارشد کنگره از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواستند تا برنامه دیدارش با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را لغو کند.

نگاه متفاوت دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به رویکرد ترامپ در قبال روسیه

نتایج یک نظرسنجی نشان داد، در حالی که اکثریت جمهوری‌خواهان در آمریکا موافق نحوه برخورد رئیس‌جمهوری کشورشان با روسیه هستند، اکثریت دموکرات‌ها نسبت به همین موضوع نظری متفاوت دارند.

رهبر دموکرات‌های سنا: ترامپ نباید یک بار دیگر با پوتین دیدار کند

ارشدترین سناتور دموکرات کنگره آمریکا در مخالفت با دعوت از رئیس‌جمهور روسیه برای سفر به واشنگتن گفت که «دونالد ترامپ» نباید یک بار دیگر دیداری خصوصی با «ولادیمیر پوتین» داشته باشد.

سخنان رئیس بانک مرکزی آمریکا بورس‌ها را صعودی کرد

بورس‌های آسیایی در نخستین واکنش خود به سخنان جروم پاول در کنگره آمریکا که اوضاع اقتصادی این کشور را اطمینان بخش توصیف کرده بود وارد محدوده سبز شدند.

فیلم | فوتبال سیاسی در هلسینکی؛ توپ پوتین در زمین ترامپ

رئیس جمهوری روسیه در یک ژست سیاسی با دادن توپ فوتبال به "ترامپ" و در واکنش به سخنان وزیر خارجه آمریکا نشان داد که به عقیده او، در حل و فصل اوضاع سوریه اکنون توپ در زمین آمریکاست.

تا زمانی که تحقیقات ادامه دارد ترامپ را استیضاح نمی‌کنیم

طبق گفته یک عضو دموکرات کنگره آمریکا، تا زمانی که تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ادامه دارد، دموکرات‌ها اقدامی در خصوص استیضاح دونالد ترامپ انجام نخواهند داد.

واکنش نتانیاهو به نشست ترامپ و پوتین در هلسینکی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سخنان روسای جمهوری آمریکا و روسیه در هلسینکی در دفاع از امنیت این رژیم، استقبال کرد.

درخواست‌ دموکرات‌ها برای لغو دیدار ترامپ با پوتین/کاخ سفید: دیدار در موعد مقرر برگزار می‌شود

بسیاری از اعضای دموکرات کنگره آمریکا از جمله رهبر اقلیت سنا از رئیس جمهوری خواستند تا دیدارش با رئیس جمهوری روسیه را کنسل کند.

روبیو: اظهارات ترامپ در دیدار با پوتین برای آمریکا خوب نبود

یک سناتور برجسته جمهوریخواه به انتقاد از اظهارات ترامپ در دیدار با رئیس جمهوری روسیه پرداخت.

ترامپ: اگر پوتین مسکو را هم به من بدهد، منتقدانم راضی نمی‌شوند

رئیس‌جمهور آمریکا پیش از دیدار دوجانبه‌اش با رئیس‌جمهور روسیه و در مسیر سفر به هلسینکی توئیتی منتشر کرد و تاکید داشت که منتظر دیدار با همتای روسی‌اش است و می‌داند که واکنش جریان اصلی رسانه‌ها و دموکرات‌ها به این مساله چه خواهد بود.

ترامپ با دشمن خطاب کردن اروپا، دشمنان آمریکا را شاد می‌کند

معاون رئیس کمیسیون اروپا با انتشار پیامی در یکی از شبکه‌های اجتماعی به سخنان رئیس جمهور آمریکا مبنی بر دشمن خطاب کردن اتحادیه اروپا واکنش نشان داد.

انتقاد شدید مقامات آمریکا از سخنان ترامپ در کنفرانس هلسینکی و درخواست برای برکناری وی

سخنان مطرح شده توسط دونالد ترامپ در کنفرانس خبری پس از دیدارش با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، خشم و انتقاد شدید بسیاری از مقامات آمریکایی را برانگیخته، تا جایی که عده ای او را یک خائن خوانده و خواستار برکناری وی از ریاست جمهوری ایالات متحده شدند.

اگر اروپا دشمن آمریکاست، پس دوستانش چه کسانی هستند؟

تهران – ایرنا – سابرینا بلوسی سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در واکنش به سخنان رئیس جمهوری آمریکا که اتحادیه اروپا را دشمن خوانده بود، نوشت: اگر دونالد ترامپ، اروپا را را دشمن می داند، باید بپرسیم پس دوستان آمریکا چه کسانی هستند؟

ماتیس گزارش‌ها درباره تلاش برای کاهش تاثیرات مخرب سخنان ترامپ در ناتو را تکذیب کرد

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا گزارش اخیر درباره اینکه او و دیگر مقام‌های پنتاگون بعد از صحبت‌های جنجالی دونالد ترامپ در اجلاس ناتو به دنبال کاهش تاثیرات مخرب سخنان او در بوده‌اند را رد کرد.

دموکرات‌ها به دنبال احضار مترجم ترامپ در نشست هلسینکی هستند

پس از مطرح شدن انتقادات شدید علیه دونالد ترامپ به دنبال اظهاراتش در نشست خبری مشترک با ولادیمیر پوتین و متهم شدنش به "خیانت" از سوی مقامات آمریکایی، توجه بسیاری به مترجم وزارت امور خارجه آمریکا که در این جلسه ترامپ را همراهی می‌کرد، معطوف شده است.