حمایت وزارت جهاد کشاورزی از زعفرانکاران با خرید توافقی 50 تن زعفران

تربت حیدریه - ایرنا- در پی انتشار خبری در برخی رسانه ها مبنی بر بی فایده بودن خرید توافقی زعفران،مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی در توضیحاتی با رد این ادعا اعلام کرد:خرید توافقی 50 تن زعفران کشاورزان بی سابقه بوده و ضمن حمایت از تولیدکننمطالب مرتبط

وزارت جهاد، ادعای وجود شبکه مافیایی در خرید تضمینی گندم را رد کرد

وزارت جهاد کشاورزی با رد ادعای وجود شبکه مافیایی دلالان در فرآیند خرید تضمینی گندم: خرید گندم از کشاورزان با بهره گیری از دو سامانه پهنه بندی این وزارت و سامانه خرید شرکت بازرگانی دولتی ایران و با نظارت و تایید مراجع ذی ربط انجام می شود و تغییر در ماهیت

صادرات ۳۲۵میلیون دلاری زعفران/افزایش صادرات ضروری است

آستارا- معاون برنامه ریزی و بین الملل گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به صادرات ۳۲۵ میلیون دلاری زعفران در سال گذشته، تاکید کرد: افزایش سهم صادرات گیاهان دارویی بسیار مهم است.

سیاست وزارت جهاد کشاورزی پشتیبانی همه جانبه از کشاورزان

اصفهان-ایرنا- وزیرجهاد کشاورزی گفت: سیاست وزارت جهاد کشاورزی پشتیبانی همه جانبه از کشاورزان از تامین نهاده های تولید تا مرحله خرید است.

حمایت از طرح‌های زنجیره‌ای تولید از سیاست‌های اصلی جهاد کشاورزی

وزارت جهاد کشاورزی از طرح‌های زنجیره‌ای بخش تولید و عرضه مواد غذایی حمایت ویژه‌ای می‌کند.

حمایت وزارت ‌جهاد کشاورزی‌ از محصولات دانش‌بنیان

وزیر جهاد کشاورزی گفت: مهمترین کار در حوزه حمایت از محصولات دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی معرفی این فرایند و بازاریابی برای محصول نهایی است.

دفتر امور خاک در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل می شود

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت:بزودی با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی،دفتر امور خاک در تشکیلات معاونت آب و خاک راه اندازی می شود تا امور مربوط به خاک با جدیت بیشتری پیگیری گردد.

برندسازی محصولات در دستورکاروزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت

اصفهان- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: طرح برند سازی و افزایش کیفیت انواع محصولات کشاورزی در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

جهاد سازندگی در وزارت جهاد کشاورزی احیا می‌شود

رئیس شورای زکات کشور با بیان اینکه جهاد سازندگی در جهاد کشاورزی احیا می‌شود، گفت: 15 هزار نیروی جهادی در استان‌ها فعالیت می‌کنند که باید این نیروهای ساماندهی شوند.

«مافیا گندم» تکذیب شد

وزارت جهاد کشاورزی، ادعای وجود شبکه مافیایی در خرید تضمینی گندم را رد کرد.

فروش توافقی محصولات کشاورزی

کشاورزان گیلانی بیش از 27 هزار تن محصول مازاد برمصرف شان را بصورت توافقی فروختند.

188 هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گیاهان دارویی است

آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و بین الملل گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: گیاهان دارویی در 188 هزار هکتار از اراضی کشور کشت می شود و از این میزان، 107 هزار به زعفران و 20 هزار هکتار به گل محمدی اختصاص دارد.

188 هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گیاهان دارویی است

آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و بین الملل گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: گیاهان دارویی در 188 هزار هکتار از اراضی کشور کشت می شود و از این میزان، 107 هزار به زعفران و 20 هزار هکتار به گل محمدی اختصاص دارد

خرید 305 هزار تن دانه گندم از کشاورزان در استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت : خرید تضمینی گندم به قیمت 13 هزار ریال در 56 مرکز خرید در مناطق مختلف استان انجام می گیرد و تا کنون حدود 305 هزار تن گندم خریداری شده است.

توضیحات وزارت جهاد درباره ممنوعیت طرح کشت برنج

وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ممنوعیت کشت برنج در ۱۴ استان کشور و مجوز کشت صرفا در دو استان گیلان و مازندارن درباره این ممنوعیت توضیح داد.

خرید تضمینی گندم از مرز ۱۸۵ هزار تن گذشت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای فصل خرید تاکنون بیش از ۱۸۵ هزار تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.

معاونان وزیر جهاد کشاورزی فساد در سازمان غله را پذیرفتند

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از نشست مشترک خود با معاونان امور مجلس شورای اسلامی، پشتیبانی و بازرسی وزارت جهاد کشاورزی و رییس سازمان غله کشور و ارائه‌ مستندات فساد در سازمان غله خبر داد.

سم کشاورزی و محصولی که می خوریم

دزفول - ایرنا - با وجود اقدام انجام شده برای کاهش مصرف سم در تولید محصولات کشاورزی از سوی وزارت جهاد کشاورزی همچنان کارشناسان بهداشت و تغذیه نسبت به درصد سم مصرف شده در تولید محصولات به ویژه سبزی و صیفی ابراز نگرانی می کنند.

پرداخت۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایت از اشتغال پایدار در قزوین

قزوین- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایت از توسعه و اشتغال پایدار روستایی بخش کشاورزی پرداخت شد.

ناوگان برداشت محصولات کشاورزی گلستان نوسازی می‌شود

مدیر مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: با هدف نوسازی ناوگان برداشت بیش از ۱۷۵ پرونده متقاضی خرید کمباین جهت بهره مندی از تهسیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

مشهد|75درصد زعفران تولید داخل به 5 قاره جهان صادر می‌شود

عضو هیئت مدیره صندوق توسعه صادرات زعفران ایران گفت: در حال حاضر 75درصد زعفران تولید داخل به 5 قاره جهان صادر می‌شود.