حمایت وزارت جهاد کشاورزی از زعفرانکاران با خرید توافقی 50 تن زعفران

تربت حیدریه - ایرنا- در پی انتشار خبری در برخی رسانه ها مبنی بر بی فایده بودن خرید توافقی زعفران،مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی در توضیحاتی با رد این ادعا اعلام کرد:خرید توافقی 50 تن زعفران کشاورزان بی سابقه بوده و ضمن حمایت از تولیدکننمطالب مرتبط

خرید بیش از 60 تن زعفران از کشاورزان خراسان رضوی

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: خرید بی‌سابقه بیش از 60 تن زعفران به صورت توافقی از کشاورزان استان در سال گذشته انجام شد که این امر حذف دلالان و کنترل قیمت این محصول را به دنبال داشته است.

احیای ۴۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان ایلام تا تیر ماه/ وزارت نیرو آب را به صورت حجمی به وزارت جهاد می‌دهد

مدیرعامل مؤسسه جهاد نصر گفت: نگرانی بابت تأمین آب احیای اراضی خوزستان نداریم و وزارت نیرو از این پس آب را به صورت حجمی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می‌دهد که به صورت سهمیه‌بندی به کشاورزان تحویل شود.

امکان فروش گوشت بی‌کیفیت با قیمت بالا در سیستم سنتی عرضه/ ابزارهای نظارتی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل نشده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بعد از قانون انتزاع وظایف از وزارت صنعت، معدن و تجارت و انتقال به وزارت جهاد کشاورزی بخش نظارتی که در قالب تعزیرات و تنظیم بازار است، به‌ صورت کامل منتقل نشده است.

اصلاح روند تولید محصولات کشاورزی برای حفظ محیط زیست

معاون وزیر جهاد کشاورزی: کاهش فقر و افزایش کیفیت تولیدات کشاورزان از مهمترین اهداف وزارت جهاد کشاورزی است.

حفاظت از اکوسیستم و بهره وری آب اولویت وزارت جهاد کشاورزی است

کرج - ایرنا - معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: حفاظت از اکوسیستم و افزایش بهره وری آب مهمترین اقدامات وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.

حفاظت از اکوسیستم و بهره وری آب اولویت وزارت جهاد کشاورزی است

کرج - ایرنا - معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: حفاظت از اکوسیستم و افزایش بهره وری آب مهمترین اقدامات وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.

تولید 1100 کیلوگرم زعفران در گلستان

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: سال گذشته 1100 کیلوگرم زعفران در استان تولید شد که این میزان در سال 95، 980 کیلوگرم بود.

وزارت جهاد کشاورزی با فائو قرارداد همکاری امضا می کند

اردبیل - ایرنا - معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک گفت: با بازدیدی که کارشناسان سازمان فائو از برخی استان های کشور داشتند قول مساعدی در کمک های مالی به ایران دادند که امیدواریم با امضای تفاهم نامه های همکاری رشد و شکوفایی بخش کشاورزی تسریع شود.

وزارت جهاد کشاورزی با فائو قرارداد همکاری امضا می کند

اردبیل - ایرنا - معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک گفت: با بازدیدی که کارشناسان سازمان فائو از برخی استان های کشور داشتند قول مساعدی در کمک های مالی به ایران دادند که امیدواریم با امضای تفاهم نامه های همکاری رشد و شکوفایی بخش کشاورزی تسریع شود.

هشدار وزارت جهاد به اخلال‎گران بازار کالاهای اساسی/پرداخت یارانه 400 تومانی ارز از یکشنبه

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: با توجه به تخصیص یارانه ارزی 400 تومانی به کالاهای اساسی از روز یکشنبه آینده و ترخیص نهاده های دامی از مبادی ورودی، قیمت این کالاها در بازار متعادل می شود.

واردات برنج آزاد شد

در حالی که ممنوعیت واردات برنج براساس تصمیم وزیر جهاد کشاورزی در نیمه دوم پارسال هم تمدید شده بود، یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از آزاد شدن مبادی این محصول استراتژیک خبر داد.

فردا؛ آغاز بکار سومین نمایشگاه تخصصی بین المللی ایران سبز

سومین نمایشگاه تخصصی بین المللی ایران سبز؛ فردا با مشارکت ده ها شرکت داخلی و خارجی و با حضور مقامات وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر جهاد کشاورزی و سفیر هلند و همچنین روسای اتحادیه ها و انجمن های مرتبط در محل دائمی نمایشگاه های بین

قیمت کالاهای اساسی بخش کشاورزی افزایش نمی یابد

تهران - ایرنا - معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با نظام تک نرخی شدن ارز، افزایش قیمتی در نهاده های تولید و کالاهای اساسی بخش کشاورزی نخواهیم داشت.

کشت یک میلیون و۷۰۰هزارهکتار از اراضی کشاورزی کشور به روش خاکورزی

قزوین- مسئول طرح کشاورزی حفاظتی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت : در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزارهکتار از اراضی کشاورزی کشور به زیر پوشش خاکورزی حفاظتی رفته است .

تهران| گردش نقدینگی در فعالیت‌های کشاورزی هیچ ارزش افزوده‌ای ایجاد نمی‌کند

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر لزوم بیمه محصولات کشاورزی توسط باغداران گفت: گردش نقدینگی در فعالیت‌های کشاورزی سالی یک بار اتفاق می‌افتد که متأسفانه ارزش افزوده‌ای هم ایجاد نمی‌کند.

طرح ارتقا سلامت محصولات کشاورزی در دستور کارقرار گرفت

کرج-ایرنا-مشاور وزیر و مدیرکل دفتر محیط زیست و غذای وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به محدودیت منابع پایه ای تولید در مدیریت کشاورزی، گفت: توسعه پایدار و حفظ سلامت جامعه از طریق نظارت بر محصولات مهمترین اقداماتی است که این وزارتخانه در دستور کار خود قرار داده

هدایت تربت حیدریه به سمت محصولات باغی ضرورت حیاتی دارد

تربت حیدریه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: از آنجا که خشکسالی های پیاپی، محدودیت های زیادی برای کشاورزان منطقه بوجود آورده است، لذا پیشنهاد می شود برای پیشگیری از خسارت های بیشتر فعالیت خود را به سمت کشت محصولات باغی، زعفران و کشت های گلخانه

واشنگتن خواستار توافقی دیگر در کنار برجام است

تهران - ایرنا - «برایان هوک» رئیس اداره سیاست گذاری وزارت امور خارجه آمریکا که سرپرستی تیم کشورش برای گفت وگو با کشورهای اروپایی درخصوص برجام را عهده دار است، روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای گفت که کاخ سفید خواستار دستیابی به توافقی مکمل در این رابطه است.

صادرات عسل ایران کاهش یافت

قائم‌مقام سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آمار صادرات عسل از ایران در بعضی سال‌ها رکورد زده اما در دو سال اخیر به هزار تن رسیده و کاهش پیدا کرده است.

شهرک های کشت گلخانه ای گسترش می یابد

کرج- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ضرورت بهره وری و استفاده بهینه از منابع آبی، گفت: در دسترس بودن و وجود بازارهای مصرف این نوع محصولات از جمله مزیت های اقتصادی است که توسعه آن در استان هایی نظیر البرز را ضروری می سا