حمایت وزارت جهاد کشاورزی از زعفرانکاران با خرید توافقی 50 تن زعفران

تربت حیدریه - ایرنا- در پی انتشار خبری در برخی رسانه ها مبنی بر بی فایده بودن خرید توافقی زعفران،مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی در توضیحاتی با رد این ادعا اعلام کرد:خرید توافقی 50 تن زعفران کشاورزان بی سابقه بوده و ضمن حمایت از تولیدکننمطالب مرتبط

معاون وزیر کشاورزی: بازار زعفران باید احیا و اصلاح شود

تهران - ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی در سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بر ادامه برنامه دولت برای خرید حمایتی و عرضه صادراتی محصول زعفران تاکید کرد و گفت: باید به دنبال احیا و اصلاح این بازار باشیم.

سطح کشت زعفران در سبزوار افزایش یافت

سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: هزار و 600 هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت زعفران است که نسبت به سال زراعی گذشته 10 درصد بیشتر شده است.

آموزش کشت زعفران در روستای چالباغ سرفاریاب

به همت جهاد کشاورزی کلاس آموزشی کشت زعفران در روستای چالباغ بخش بید انجیر سرفاریاب به عنوان معرفی کشت جایگزین محصولات آب بر برگزار شد.

سهم ایران از بازار جهانی زعفران پایین است/ آغاز همکاری با فائو

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سهم کنونی ایران از بازار جهانی زعفران پایین است، از آغاز همکاری سازمان مرکزی تعاون روستایی با فائو در زمینه زنجیره ارزش زعفران خبر داد.

سطح کشت زعفران در باخرز افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی باخرز گفت: سال زراعی جاری سطح زیر کشت زعفران در این منطقه با 300 هکتار افزایش به چهار هزار هکتار رسید که نسبت به سال زراعی گذشته 10 درصد بیشتر است.

کم آبی مزارع زعفران گناباد را تهدید می کند

گناباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: استمرار پدیده خشکسالی و کمبود منابع آبی مزارع زعفران این شهرستان از جمله 150 هکتار در مناطق کوهپایه ای را تهدید می کند و آنها را در معرض نابودی تدریجی قرار داده است.

مشهد|دست دلالان زعفران دراز است و حمایت دولت کوتاه؛ کشاورز روز به روز مقروض‌تر می‌شود

هزینه‌های کشاورزان زعفران روز به روز بیشتر شده و در این میان حمایت از کشاورز نیز روز به روز کمتر می‌شود.

تعداد زیادی از معاونان و مدیران وزارت جهاد کشاورزی بازنشسته هستند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: جمع زیادی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شوند.

خرید توافقی 57 هزار تن محصولات کشاورزی در خراسان جنوبی

تولید ۱۱۸میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از تولید ۱۱۸ میلیون تن محصولات کشاورزی امسال در کشور خبرداد.

حمایت دولت از افزایش نرخ شیرخام

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های فرآورده های لبنی کشور گفت: وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از دامداران خواستار افزایش نرخ شیرخام است.

کاهش 60 درصدی فروش زعفران در بازار داخلی؛ قیمت تمام‌شده زعفران برای خارجی‌ها بسیار ارزان

نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه زعفران از مثقالی 25 الی 30 هزار تومان به حدود 60 هزار تومان رسیده است، گفت: این مسئله سبب شده که فروش زعفران در بازار داخل حدود 60 درصد کاهش داشته باشد.

حمایت صندوق بیمه کشاورزی از کشاورزان سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به مشکلات عدیده کشاورزان و دامداران خسارت دیده از خشکسالی حمایت بیشتر از بخش کشاورزی در تدوین لایحه بودجه سال آینده، پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی از طریق مدیریت بحران و صندوق بیمه بخش کشاورزی، اجرای مفاد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در کرج: خروج آب از مرزهای غرب و شمال غرب کشور متوقف شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: حدود 7 میلیارد متر مکعب از مرزهای غرب و شمال غرب کشور آب خارج می‌شد که با دستور رهبر معظم انقلاب و تخصیص 8 میلیارد دلار به وزارت نیرو و وزارت جهادکشاورزی با کمک متخصصان کشور و دولت تقریبا توانستیم این آب را مهار کنیم

زعفران از سبد کالای اساسی مردم حذف شد؛ افزایش قیمت 100 درصدی طلای سرخ

مدیرعامل صندوق توسعه صادرات زعفران گفت: قیمت زعفران افزایشی 100 درصدی داشته و تبدیل به کالایی لوکس شده است.

طرح احیای دریاچه ارومیه در 83 روستای آذربایجان غربی آغاز شد

ارومیه- ایرنا- مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: اجرای فاز پنجم طرح احیای دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی با ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی در 83 روستای استان آغاز شد.

سرمایه گذاری در مجتمع‌های گلخانه‌ای زمینه ساز اشتغال جوانان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه اعلام کرد: سازمان جهاد کشاورزی از سرمایه داران برای سرمایه گذاری در مجتمع‌های گلخانه‌ای و دامپروری حمایت می‌کند.

خرید توافقی بیش از هزار تن خرما از نخلداران هرمزگانی

سازمان تعاون روستایی هرمزگان از ابتدای فصل برداشت خرما در هرمزگان بیش از هزار و ۱۰۰ تن خرما را به صورت توافقی از کشاورزان خریداری کرده است.

نرخ خرید تضمینی گندم افزایش می‌یابد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: نرخ خرید گندم امسال افزایش می‌یابد اما میزان افزایش باید در شورای اقتصاد تعیین شود.

مدیر جهاد کشاورزی چابهار معرفی و منصوب شد

چابهار - ایرنا - نورالدین میرلاشاری با حضور معاون نیروی انسانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، شماری از معتمدان، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان محلی امروز /یکشنبه/ به عنوان مدیر جدید جهاد کشاورزی چابهار معرفی و منصوب شد.