هیاتی از مجلس شورای قطر راهی تهران شد

دوحه - ایرنا - هیاتی از اعضای مجلس شورای قطر عصر روز جمعه به منظور شرکت در نشست های مقدماتی سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی راهی تهران شد.مطالب مرتبط

واکنش عضو سابق شورای شهر تهران به تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری

عضو سابق شورای شهر تهران نسبت به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران توسط مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد.

هیاتی آمریکایی برای تحریم ایران به آنکارا سفر می کند

آنکارا- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که یک هیاتی آمریکایی برای مذاکره در خصوص چند موضوع از جمله تحریم علیه ایران فردا وارد آنکارا می شود.

طرح افزایش تعداد نمایندگان زن تقدیم هیات رئیسه مجلس شد

تهران- ایرنا- عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از ارائه طرح افزایش تعداد نمایندگان زن مجلس به هیات رئیسه با 32 امضا خبر داد و گفت: احتمالا این طرح در جلسات هفته آینده مجلس اعلام وصول می شود.

دولت لایحه شفافیت را تقدیم مجلس می کند

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه ای به نام شفافیت از سوی دولت به مجلس تقدیم می شود که این لایحه در تکمیل دولت الکترونیک است.

توضیحاتی درباره تعیین تکلیف دو طرح مورد مناقشه مجلس وشورای نگهبان

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دو طرح مجلس شورای اسلامی که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود در مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین تکلیف شد.

فردا؛ نشست رؤسای کمیسیون های مجلس با لاریجانی

دبیر شورای هماهنگی رؤسای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه رؤسای کمیسیون های تخصصی مجلس با رئیس قوه مقننه در ابتدای اجلاسیه سوم (سال سوم مجلس دهم) صبح فردا برگزار می شود.

شورای نگهبان باعث اعتبار مجلس شورای اسلامی است

گرگان- در میز گرد رسانه ای تاکید شد که وجود شورای نگهبان باعث اعتبار مجلس شورای اسلامی، مبنای تصویب، تایید و تطبیق قوانین با قانون اساسی و اسلام هم است.

آخرین وضعیت وزارت نفت و تحریم‌ها با حضور زنگنه بررسی شد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی آخرین وضعیت فعالیت وزارت نفت در شرایط تحریم با حضور زنگنه در جلسه امروز کمیسیون و نیز تصمیم به اعزام هیاتی از اعضای کمیسیون به منطقه درگیری تروریستی در مریوان خبر داد.

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی پس از دو هفته تعطیلات، صبح امروز یکشنبه به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نیاز به تعامل شورای شهر، نمایندگان مجلس و شهرداری برای حمایت از ورزشکاران

استاندار تهران با تاکید بر لزوم توجه و تکریم ورزشکاران و تلاش برای حضور آن‌ها در میادین قهرمانی، گفت: باید میان شورای شهر، شهرداری، نمایندگان مجلس و هیات‌های ورزشی در جهت حمایت از ورزشکاران تعامل مناسبی ایجاد شود.

فریادشیران: نماینده خوزستان پیگیر انتقال امتیاز نفت تهران به گچساران است/ وضعیت باشگاه در جلسه نمایندگان استان تهران پیگیری می‌شود

مربی پیشین تیم فوتبال نفت تهران از ورود نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی به مشکلات این باشگاه خبر داد.

پایان بررسی لوایح مبارزه با پولشویی در شورای نگهبان

تهران- ایرنا- سخنگوی شورای نگهبان از پایان بررسی لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با پولشویی در این شورا و همچنین ارجاع آن به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

اجرای قانون حمایت از معلولان در مجلس پیگیری می شود

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم اجرای کامل قانون حمایت از حقوق معلولان را پیگیری می کند.

تیم کشتی فرنگی جوانان راهی هند شد

تهران - ایرنا - تیم کشتی فرنگی جوانان ایران برای حضور در پیکارهای قهرمانی آسیا، بامداد امروز (یکشنبه) راهی کشور هند شد.

کواکبیان: دولت باید تغییراتی در کابینه انجام دهد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد تغییر در کابینه دولت گفت: اعتقاد من این است که دولت، باید بعد از تعطیلات مجلس شورای اسلامی اتفاقات و تغییراتی را در کابینه به دست خود انجام دهد. بالاخره مردم از ما توقع دارند.حداقل نتیجه این تغییرات این است

اعتبار مجلس در گروی حضور شورای نگهبان

یکی از مهمترین وظایفی که در قانون اساسی کشور برای شورای نگهبان در نظر گرفته شده نظارت بر مصوبات قوه مقننه است، نظارتی که در واقع حافظ مجلس شورای اسلامی و حافظ قوانینی است که برای اداره کشور و مسائل مرتبط با زندگی مردم وضع می‌شود.

قانون جامع انتخابات به زودی به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود

اراک- رئیس دفتر نظارت وبازرسی انتخابات استان مرکزی گفت: قانون جامع انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری به هیات دولت ارایه شده که پس از بررسی ظرف دوهفته برای تصویب به مجلس تقدیم می شود.

شهیدی که بسیاری از منافقان را راهی جبهه کرد

معلم قرآن بود و در یکی از مدارس پرحاشیه تهران مشغول کار شد، اخلاق قرآنی‌ و صبرش سبب شد جوانان زیادی که منافقان آنها را منحرف کرده بودند را جذب کرده و با هم راهی جبهه کند.

خلبان هواپیمای تهران ـ یاسوج عامل اولیه سقوط نبوده است

یک عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «بر اساس مطالعات صورت گرفته در پرونده سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج، عوامل اولیه و اصلی سقوط مسائلی غیر از خطای خلبان بوده است» گفت که گزارش جمع‌بندی این سانحه به زودی به صحن علنی مجلس ارائه م

منطقه آزاد سیستان‌ در مرحله قانون‌گذاری مجلس شورای اسلامی است

‌نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد سیستان و 26 منطقه آزاد از سایر نقاط کشور در مراحل قانون گذاری مجلس شورای اسلامی قرار دارد.