سردی روابط انگلیس و آمریکا در پی لغو سفر ترامپ به لندن

لندن - ایرنا - لغو سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به انگلیس که برای سومین بار از زمان طرح این موضوع صورت می‌گیرد، از تعمیق سردی روابط سیاسی میان دو کشور، در زمانی که لندن مترصد گسترش روابط اقتصادی خود با واشنگتن برای دوره پسا برگزیت است، حکایت دارد.
کلمات کلیدی: [ بین الملل] [ اروپا] [ آفریقا]


مطالب مرتبط

انگلیس اعتراضات را دلیل لغو سفر ترامپ به لندن دانست/صادق خان: ترامپ بالاخره پیام ما را شنید

دولت انگلیس ضمن تاکید بر اینکه تهدید برگزاری اعتراضات گسترده دلیل اصلی تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای لغو سفرش به لندن برای افتتاح سفارت جدید آمریکا در این کشور بود، هشدار داد انتقادات از کاخ سفید خطر خدشه‌دار شدن روابط واشنگتن – لندن را به همراه دارد.

واکنش تند سفارت آمریکا علیه بهانه ترامپ برای لغو سفرش به لندن

لندن - ایرنا - سفارت آمریکا در انگلیس در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای لغو سفرش به لندن، بیانیه ای منتشر کرد و در آن بر لزوم جابه‌جایی سفارتخانه این کشور که قرار بود از سوی ترامپ بازگشایی شود، تأکید نمود.

طرفداران ترامپ در انگلیس خواستار بازداشت شهردار لندن شدند

لندن - ایرنا - گروهی از طرفداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در انگلیس روز شنبه، سخنرانی «صادق خان» شهردار لندن را به دلیل اظهارات پیشین او علیه ترامپ برهم زده و خواستار بازداشت وی شدند.

سفیر آمریکا در انگلیس به صف مخالفان ترامپ پیوست

لندن - ایرنا - «وودی جانسون» سفیر آمریکا در انگلیس با اعلام حمایت از جابه‌جایی سفارتخانه این کشور در لندن، به صف مخالفان دونالد ترامپ پیوست.

دفاع تیلرسون از "روابط ویژه" آمریکا با انگلیس

وزیر امور خارجه آمریکا که به لندن سفر کرده در اظهاراتش در جریان این سفر از آنچه "روابط ویژه" میان انگلیس و آمریکا خواند، دفاع کرد.

لندن / تظاهرات زنان علیه ریاست جمهوری ترامپ

ایرنا - لندن - اعضای جنبش زنان معترض انگلیس به همراه تعدادی از گروه‌های ضد جنگ، روز یکشنبه با تجمع در مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس علیه سیاست های «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تظاهرات کردند.(عکس از هادی نادری).*3*

جرمی کوربین: روابط انگلیس با آمریکا چندان هم ویژه نیست

رهبر حزب کارگر انگلیس با بیان اینکه روابط با آمریکا چندان هم ویژه نیست گفت، ارتباطات لندن با سایر کشورها اهمیت بیشتری دارد.

تظاهرات علیه رئیس جمهوری آمریکا در لندن با شعار «ترامپ برو گمشو»+تصاویر

مخالفان ترامپ در انگلیس مقابل ساختمان جدید سفارت آمریکا در لندن با برپا کردن دیوار استهزاء سیاست‌های رئیس جمهوری آمریکا را به سخره گرفته و علیه وی شعار سردادند.

با وجود انتقاد ترامپ از تغییر محل سفارت آمریکا در لندن، تیلرسون از آن بازدید کرد

وزیر خارجه آمریکا در سفر به انگلیس از ساختمان جدید سفارت کشورش در لندن بازدید کرد اما گفت گشایش رسمی آن فعلا انجام نمی‌گیرد.

تظاهرات گسترده مردم انگلیس علیه ریاست جمهوری ترامپ در قلب لندن

لندن - ایرنا - هزاران تن از معترضان به ریاست جمهوری دونالد ترامپ که بیشترشان زن هستند، روز یکشنبه ضمن تجمع در مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس، فریاد 'وقتت تمام است' سر داده و خواستار کناره گیری وی از قدرت شدند.

سرخط روزنامه‌های انگلیس - چهارشنبه 27 دی

لندن - ایرنا - هرج و مرج و سرگردانی رانندگان در شمال انگلیس به دلیل بارش برف، ابراز امیدواری رهبران اروپا برای بازگشت انگلیس به اتحادیه اروپا و بازگشایی سفارت جدید آمریکا در منطقه دورافتاده شهر لندن؛ عناوین برخی روزنامه‌های انگلیس در روز چهارشنبه 27 دی اس

ترامپ و روابط پر چالش با انگلیس

محافل سیاسی انگلیس ترامپ را به تبعیض نژادی ، ضدیت با خارجیان و نفرت پراکنی و یکجانبه گرایی ؛ متهم و نارضایتی خود را از سفر وی به انگلیس اعلام کردند.

سر خط روزنامه‌های انگلیس - شنبه 30 دی

لندن - ایرنا - اظهارات معاون «ترزا می» در رابطه بااحتمال بازگشت انگلیس به اتحادیه اروپا،تعطیلی دولت آمریکا پس ازمخالفت سناتورهای دمکرات درحمایت ازبودجه اضطراری واعلام برنامه ملاقات ترزا می و دونالد ترامپ درحاشیه نشست داووس؛عناوین برخی ازروزنامه‌های انگلیس

تاکید بوریس جانسون بر "حیاتی بودن" روابط انگلیس-آمریکا

وزیر امور خارجه انگلیس با "حیاتی" خواندن روابط آمریکا–انگلیس تاکید کرد: اجازه دهید یک گفت‌وگو به سبک آدم‌های بالغ و بزرگسال با دوستان آمریکاییمان داشته باشیم.

افتتاح ساختمان جدید سفارت آمریکا در لندن بدون حضور ترامپ

ساختمان جدید سفارت آمریکا در انگلیس امروز (سه‌شنبه) در حالی برای نخستین بار درهایش را به روی عموم مردم گشود که چند روز پیش به علت هزینه بسیار زیاد ساخت و مکان‌ بدش مورد انتقاد دونالد ترامپ قرار گرفت.

جرمی کوربین: رابطه انگلیس با آمریکا چندان هم مهم نیست

لندن - ایرنا - جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس با اشاره به اینکه رابطه انگلیس و آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار نیست، اظهارات توهین‌آمیز و بی‌اعتنایی رئیس‌جمهوری آمریکا را به نهادهای بین‌المللی مورد انتقاد قرار داد.

سر خط روزنامه‌های انگلیس - دوشنبه 25 دی

لندن - ایرنا - انحلال شرکت چندملیتی کاریلیون و از بین رفتن هزاران شغل در انگلیس، جرمی کوربین: رابطه انگلیس با آمریکا چندان مهم نیست و افزایش آمار گدایی معلمان انگلیسی از مؤسسات خیریه؛ عناوین برخی از روزنامه‌های انگلیس در روز دوشنبه 25 دی است.

تجمع ضد ترامپ مقابل سفارت واشنگتن در لندن

معترضان انگلیسی ضد ترامپ با تجمع مقابل سفارت واشنگتن در لندن اعلام کردند رئیس‌جمهوری آمریکا یک "متعصب نژادپرست" است و از ترزا می خواستند تا دیدارش را با ترامپ در مجمع اقتصاد جهانی داووس کنسل کند.

شهردار لندن: زبانی که ترامپ به کار می‌برد، شبیه لفاظی‌های داعش است

شهردار مسلمان پایتخت انگلیس گفت که سخنان ضد اسلام رئیس جمهور آمریکا مانند لفاظی‌های داعش و حملات توییتری ترامپ علیه اسلام همان تاکتیک داعش است.

سر خط روزنامه‌های انگلیس - سه شنبه 3 بهمن

لندن - ایرنا - شکاف در کابینه انگلیس برسر تخصیص اعتبار بیشتر به سازمان بهداشت ملی،مهاجم به نمازگزاران درشمال لندن تحت تأثیر مستند تلویزیونی قرارگرفته بود وموافقت بروکسل با پرداخت هزینه تغییر وضعیت اقامت شهروندان اروپایی ساکن انگلیس؛عناوین برخی از روزنامه‌