عقب نشینی ترامپ برای توهین به ملت های آفریقایی

تهران – ایرنا – روزنامه انگلیسی «گاردین» نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در توییتی، استفاده از لفظ «کشورهای گند و کثافت» را در توصیف هائیتی، السالوادور و چندین کشور آفریقایی ، تکذیب کرد.
کلمات کلیدی: [ بین الملل] [ سیاسی] [ سایر حوزه ها] [ آفریقا] [ آمریکا]


مطالب مرتبط

عکس/ اعتراض «توالتی»‌ به توهین نژادپرستانه ترامپ

در واکنش به اظهارات توهین‌آمیز ترامپ علیه کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین، معترضان این عبارت‌های توهین‌آمیز را با استفاده از نورپردازی روی نمای بیرونی هتل ترامپ در واشنگتن به تصویر کشدند.

54 کشور آفریقایی: ترامپ باید عذرخواهی کند

خشم آفریقایی‌ها از اظهارات توهین آمیز رئیس‌جمهور آمریکا علیه برخی از کشورهای آفریقایی همچنان ادامه دارد.

واکنش جالب یک کتابفروشی در نیویورک به توهین ترامپ علیه مهاجران آفریقایی‌

یک کتابفروشی در نیویورک با چیدن میزی از کتاب‌های پرفروش آمریکا با عنوان «نویسندگان اهل چاه فاضلاب»، نسبت به توهین اخیر ترامپ به مهاجران آفریقایی واکنش نشان داد.

وزیر امنیت داخلی آمریکا منکر توهین ترامپ به آفریقایی ها شد

تهران - ایرنا - وزیر امنیت داخلی آمریکا در جلسه استماع کمیته قضایی سنا، منکر توهین دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ملت های آفریقایی شد که این انکار، خشم سناتور دمکرات را برانگیخت و او را متهم به همدستی با ترامپ کرد.

تقلای آمریکا برای آرام کردن خشم آفریقایی‌ها/ ترامپ سخنانش را تکذیب کرد

در شرایطی که سخنان توهین‌آمیز ترامپ علیه مهاجران آفریقایی خشم مردم سراسر این قاره را برانگیخته، سفارت آمریکا در آفریقای جنوبی مدعی شده ایالات متحده آمریکا "عمیقا به مردم آفریقا احترام می‌گذارد!"

ادامه موج محکومیت اظهارات توهین آمیز ترامپ علیه مهاجران آفریقایی

در حالی که رئیس جمهور آمریکا هرگونه اظهارات توهین آمیز علیه مهاجران آفریقایی و آمریکای لاتین را تکذیب کرده ولی همچنان با موج گسترده محکومیت‌ها از سوی افکار عمومی و سیاستمداران روبرو شده است.

سناتور آمریکایی: ترامپ دقیقا کشورهای آفریقایی را «توالت» توصیف کرد

در حالی که ترامپ منکر به کار بردن الفاظ توهین‌آمیز در قبال کشورهای آفریقایی شده است، یک سناتور آمریکایی می‌گوید که با گوش‌های خود شنیده است ترامپ این کشورها را «توالت» توصیف کرده است.

انتقاد شدید رئیس جمهوری غنا از ترامپ

الجزیره-ایرنا- «نانا اکوفو آدو »رئیس جمهوری کشور آفریقایی غنا در پی توهین «دونالد ترامپ » رئیس جمهوری آمریکا به برخی کشورها با انتقاد شدید از او در صفحه توییتر خود نوشت: اینکه دونالد ترامپ کشورهای آفریقایی ، هائیتی و السالوادور را بسیار کثیف دانست، باعث

کشورهای آفریقایی خواستار عذرخواهی ترامپ شدند

تهران- ایرنا- همه کشورهای آفریقایی در سازمان ملل از رئیس جمهوری آمریکا خواستند اظهارات توهین آمیز خود به ملت های آفریقا را پس گرفته و عذرخواهی کند.

ادامه واکنش ها به توهین ترامپ در آمریکای لاتین

با گذشت چندین روز از توهین رئیس جمهور آمریکا به مردم تعدادی از کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین، واکنش ها به این بی ادبی ترامپ در منطقه امریکای لاتین همچنان ادامه دارد.

الازهر مصر خواستار عذرخواهی ترامپ از اظهارات توهین آمیز به برخی کشورها شد

تهران-ایرنا- شبکه خبری 'سی ان ان عربی' روز یکشنبه گزارش داد: موسسه الازهر مصر از دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا خواست تا از اظهارت توهین آمیز خود در مورد برخی کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین عذرخواهی کند.

راهپیمایی اعتراضی مردم هائیتی علیه اظهارات توهین‌آمیز ترامپ

حدود دو هزار تن از مردم هائیتی با تظاهرات در خیابان‌های پایتخت به اظهارات توهین آمیز دونالد ترامپ در توصیف مهاجران این کشور اعتراض کردند. ترامپ مهاجران هائیتی و کشورهای آفریقایی را به "چاه مستراح" توصیف کرده بود؛ اظهاراتی که محکومیت شدیدی را به دنبال داشت

ماست‌مالی سخنان توهین‌آمیز ترامپ درباره مهاجران آفریقایی توسط کاخ سفید

سخنگوی کاخ سفید در اظهارنظری درباره مناقشه اخیر به خاطر صحبت‌های توهین‌آمیز دونالد ترامپ درباره برخی کشورهایی که مهاجرانشان به آمریکا می‌روند، گفت که ادبیات او "تند" بوده اما یکی از دلایل پیروزی او در انتخابات این بوده که نشان داده مثل "یک ربات برنامه‌ریز

الازهر عذرخواهی ترامپ را خواستار شد

الازهر مصر در بیانیه‌ای اظهارات توهین‌آمیز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره مهاجران آفریقایی را محکوم کرد.

نشریه آمریکایی: اظهارات ترامپ درباره مهاجران آفریقایی به فرهنگ سیاسی آمریکا آسیب می زند

تهران-ایرنا- نشریه آمریکایی «نشنال ریویو» درباره اظهارات توهین آمیز ترامپ درباره کشورهای آفریقایی نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر با ابراز خصومت در قبال مهاجران بیش از پیش به فرهنگ سیاسی آمریکا آسیب رساند.

رئیس‌جمهور غنا: آمریکا هرقدر هم قدرتمند باشد، نباید به ما توهین کند

رئیس‌جمهور غنا در واکنش به اظهارات «به شدت توهین‌آمیز» ترامپ درباره کشورهای اروپایی، گفت آمریکا هر قدر هم قدرتمند باشد، نباید به کشورهای آفریقایی توهین کند.

توهین ترامپ به مهاجران آفریقایی باید در بیانیه اجلاس افزوده شود

رئیس مجلس ملی پاکستان تأکید کرد: محکومیت اظهارات رئیس جمهور آمریکا درخصوص مهاجران آفریقایی باید در بیانیه این اجلاس گنجانده شود.

ادامه واکنش‌ها به توهین ترامپ در آمریکای لاتین

واکنش‌ها به توهین و بی ادبی رئیس جمهور آمریکا که مهاجرین چند کشور آفریقایی و لاتینی را به چاه مستراح تشبیه کرده بود در کشور‌های آمریکای لاتین همچنان ادامه دارد.

سخنان توهین آمیز ترامپ خلافِ عرف و رفتارهای مقبول است

«اتحادیه آفریقا» (AU) با «هشدار آمیز» خواندن سخنان توهین آمیز رئیس جمهور آمریکا علیه کشورهای آفریقایی، هائیتی و السالوادور، این اظهارات را «خلافِ عرف و رفتارهای پذیرفته و مقبول» دانست.

ترامپ: من نژادپرست نیستم

رئیس‌جمهوری آمریکا در پی جنجال بر سر اظهارات توهین‌آمیز او که کشورهای آفریقایی را «چاله مستراح» خوانده، گفته است که نژادپرست نیست.]]>