از تزلزل آمریکا برای خروج از برجام تا اجماع جهانی جهت حفظ توافق هسته‌ای

از روس‌ها - که این روزها درگیری‌هایشان برخلاف پیش‌بینی‌های اولیه با امریکای ترامپ روز به روز افزایش یافته است – تا بریتانیایی‌هایی که اصلی‌ترین متحد یانکی‌ها هستند، همه دو مطلب را مورد تایید و تاکید قرار می‌دهند و آن، این است که «امریکا نباید اقدامی علیهمطالب مرتبط

گوترش: خروج آمریکا از برجام به اشاعه هسته‌ای در منطقه منجر می‌شود

دبیرکل سازمان ملل در یک نشست خبری در سوئد اعلام کرد که توافق هسته‎ای با ایران، دستاورد جامعه جهانی بود و در صورت خروج از توافق، ایران برنامه‏‌های خود در این خصوص را ادامه خواهد داد.

آمریکا با خروج از توافق هسته ای منزوی خواهد شد

تهران- ایرنا- سوزان رایس مشاور امنیت ملی باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در جریان کنفرانس سالانه گروه لابی صهیونیستی موسوم به «جی استریت» با دفاع از برجام گفت این توافق کار می کند و خروج آمریکا موجب انزوایش در جهان خواهد شد.

برجام، ایران و منافع ملی

تهران- ایرنا- برجام امروز در شرایط بسیار حساس و پیچیده‌ای قرار دارد. زیرا به زودی رئیس جمهور آمریکا باید تصمیم خود را درباره ماندن یا خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران با گروه 1+5 اعلام کند.

اسلبورن: تحریم ها نباید موجب خروج ایران از برجام شود

وزیر خارجه لوکزامبورگ با اشاره به لزوم نگاه داشتن آمریکا در برجام تاکید کرد تحریم های ایران نباید موجب خروج این کشور از توافق هسته ای شود.

انتقاد از تهدید ترامپ برای خروج از برجام

مدیر کمپین بین المللی نابودی تسلیحات هسته ای گفت تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برجام ممکن است با پیام های نگران کننده کره شمالی مواجه شود.

امیدواری نماینده آمریکا به توافق با اروپا برای «رفع نگرانی‌های ترامپ» درباره برجام

فرستاده خلع سلاح آمریکا امیدوار است که واشنگتن بتواند با بریتانیا، آلمان و فرانسه به یک توافق برای حل و فصل نگرانی های رئیس جمهور آمریکا درباره توافق هسته ای 2015 با ایران دست یابد.

درباره توافق هسته‌ای با ترامپ اختلاف‌نظر دارم

رییس‌جمهور فرانسه در مصاحبه با یک مجله آمریکایی از تصمیمات ترامپ در خصوص خروج از توافق پاریس و تهدید به خروج از توافق هسته‌ای انتقاد کرد. ]]>

احیای پیشرفته برنامه هسته ای گزینه جدی درصورت خروج آمریکااز برجام

وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که جدیترین گزینه در صورت خروج احتمالی آمریکا از برجام، از سرگیری پیشرفته‌تر برنامه هسته‌ای است.

ظریف: دولت ترامپ هیچ وقت در برجام نبوده است

وزیر امور خارجه ایران درباره احتمال خروج آمریکا از توافق هسته‌ای گفت که «دولت ترامپ هیچ وقت در برجام نبوده است.»

خروج از توافق هسته‌ای از هر لحاظ فاجعه است/ ایران می‌تواند پایبندی به تعهداتش را صادقانه اثبات کند

وزیر خارجه اسبق و مشاور امنیت ملی باراک اوباما سیاست‌های ترامپ در حل مشکلات خاورمیانه را مورد استهزا قرار داد و نسبت به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای هشدار داد و گفت: « این کار دولت را ایزوله کرده و به اقداماتی که در مورد کره شمالی در سر دارد؛ ضربه می‌زند.

تهیه پیش‌نویس چهار سند در مذاکرات آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها برای «اصلاح برجام»+جزئیات

روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال جزئیاتی از همکاری‌های آمریکا و اروپا برای رسیدن به یک توافق سیاسی احتمالی جهت اصلاح توافق هسته‌ای برجام فراهم کرده است.

جدی‌ترین گزینه ایران در صورت خروج آمریکا از برجام، احیای پیشرفته فعالیت هسته‌ای است

وزیر امور خارجه ایران می‌گوید جدی ترین گزینه تهران در صورت خروج آمریکا از برجام، از سرگیری بسیار پیشرفته‌تر برنامه هسته‌ای است.

توافق هسته‌ای آمریکا با عربستان مطابق مدل برجام خواهد بود

اندیشمندان بین المللی معتقدند که توافق هسته ای آمریکا با عربستان به احتمال قوی مطابق با مدل برجام خواهد بود.

بازگشت تحریم‌ها در صورت خروج ترامپ از برجام چقدر طول می‌کشد؟

رویترز طی گزارشی نوشت: تحلیل ها در مورد از هم پاشیدن فوری برجام در صورت خروج آمریکا از این توافق، نادرست و غیر دقیق به نظر می رسد.

ماکرون: فرانسه «برنامه جایگزینی» برای برجام ندارد/ آمریکا در توافق بماند

رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه کشورش برنامه جایگزینی برای برجام ندارد، از آمریکا خواست که در توافق هسته‌ای با ایران باقی بماند.

دورنمای برجام در سه سناریو

تهران- ایرنا- با تداوم اقدامات ناسازگار ایالات متحده در اجرای برجام سه دورنما را می توان برای این توافق متصور شد؛ لغو کامل توافق، برجام بدون آمریکا و در نهایت برجام با حضور آمریکا و ادامه روند قبلی که البته جمهوری اسلامی خود را در برابر هر سه سناریوی احتم

کاهش تاثیر تحریم‌ها علیه ایران با خروج یک جانبه آمریکا از برجام

آمریکا با خروج از برجام پل های موجود با متحدانش را که می خواهند در توافق باقی بمانند خراب خواهد کرد و این می تواند تاثیرگذاری تحریم های آمریکا علیه ایران را کاهش دهد.

روند کُند مذاکرات اروپایی برای وضع تحریم های جدید علیه ایران

رئیس جمهور فرانسه و صدراعظم آلمان هفته آینده با امید به متقاعد ساختن «دونالد ترامپ» به عدم خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران- موسوم به برجام- با وی در کاخ سفید دیدار خواهند کرد.

تصمیم ترامپ برای خروج از برجام احمقانه است

نیویورک- ایرنا- عضو شورای امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جمهوری جرالد فورد، جیمی کارتر و رونالد ریگان ، برجام را توافقی موفقیت آمیز دانست وگفت: تصمیم ترامپ برای خروج از این توافق احمقانه است چرا که می تواند زمینه ساز جنگی جدید باشد.

تلاش ترامپ برای لغو برجام حل و فصل مساله هسته‌ای کره شمالی را به خطر می‌اندازد

یک روزنامه مشهور آمریکایی در مطلبی به تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای لغو توافق هسته‌ای با ایران اشاره کرده و بر این باور است که این اقدام می‌تواند امیدواری‌ها برای حل و فصل بحران شبه جزیره کره را به شدت کاهش دهد.