از تزلزل آمریکا برای خروج از برجام تا اجماع جهانی جهت حفظ توافق هسته‌ای

از روس‌ها - که این روزها درگیری‌هایشان برخلاف پیش‌بینی‌های اولیه با امریکای ترامپ روز به روز افزایش یافته است – تا بریتانیایی‌هایی که اصلی‌ترین متحد یانکی‌ها هستند، همه دو مطلب را مورد تایید و تاکید قرار می‌دهند و آن، این است که «امریکا نباید اقدامی علیه
کلمات کلیدی: [ برجام]


مطالب مرتبط

از تزلزل آمریکا برای خروج از برجام تا اجماع جهانی جهت حفظ توافق هسته‌ای

از روس‌ها - که این روزها درگیری‌هایشان برخلاف پیش‌بینی‌های اولیه با امریکای ترامپ روز به روز افزایش یافته است – تا بریتانیایی‌هایی که اصلی‌ترین متحد یانکی‌ها هستند، همه دو مطلب را مورد تایید و تاکید قرار می‌دهند و آن، این است که «امریکا نباید اقدامی علیه

ترامپ و سرنوشت برجام

تهران- ایرنا- زمان موعود برای تصمیم‌گیری دونالد ترامپ جهت تایید پایبندی ایران به توافق و حتی خروج یکجانبه آمریکا از برجام به زودی از راه می‌رسد این در حالی است که برجام یک قرارداد بین‌الملی است و آمریکا تنها عضو توافق هسته‌ای نیست بلکه روسیه، چین، اتحادیه

سناتور کورکر: خروج از توافق هسته‌ای حل مساله کره شمالی را سخت‌تر می‌کند

رییس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با بیان اینکه خروج از برجام حل مساله کره شمالی را سخت‌تر می‌کند، گفت: با دموکرات‌ها و متحدان اروپایی برای دستیابی به قانونی برای رسیدگی به توافق هسته‌ای به نقطه خوبی رسیده‌ایم.

ترامپ: یا توافق هسته‌ای اصلاح شود یا آمریکا از آن خارج می‌شود

ترامپ کشورهای اروپایی و متحدانش را به خروج از برجام در صورت رفع نکردن آنجه نوافض توافق هسته‌ای با ایران خواند، تهدید کرد.

تغییر در برجام خط قرمز تهران است/ همه می‌خواهند طرف‌های توافق هسته‌ای به آن پایبند بمانند

الجزیره در گزارشی نوشت که برای مقام‌های ایران، هرگونه تغییری در برجام خط قرمز خواهد بود و این موضوع منجر به خروج آنها از توافق هسته‌ای و از سرگیری غنی‌سازی اورانیوم خواهد بود.]]>

برجام و شکلات‌های ترامپ

تهران- ایرنا- با صدور ضرب‌الاجل دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا برای خروج از برجام، گمانه‌زنی‌ها در مورد واکنش کشورهای اروپایی در مقابل تهدیدهای امریکا به خروج از برجام و آینده توافق هسته‌ای با ایران افزایش یافته است.

با خروج از برجام به ایران هدیه می دهیم

وزیر انرژی دولت پیشین آمریکا با دفاع از توافق هسته ای تأکید کرد، در صورتی که آمریکا از این توافق خارج شود در واقع به ایران هدیه می دهد.

انگیزه آمریکا در تمدید تعلیق تحریم ها

تهران- ایرنا- تمدید دوباره تعلیق تحریم های هسته ای از سوی رییس جمهوری آمریکا، تصمیمی برآمده از توانمندی و محدودیت های آمریکا در عرصه بین المللی است؛ مقدورات و محذوراتی که در برابر نقض توافق هسته ای و خروج یکجانبه آمریکا از برجام در آینده بازدارندگی ایجاد

ارنست مونیز: خروج آمریکا از توافق هسته‌ای هدیه‌ای به ایران است

وزیر انرژی پیشین آمریکا گفت که خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای یک هدیه به ایران است.

برجام و آمریکای در معرض انزوا

تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا در آستانه چهارمین نوبت اعلام نظر در خصوص پایبندی ایران به برجام، تنهاتر از همیشه است. ایران و اروپا در خصوص خروج آمریکا از برجام هشدار می دهند و کنگره هم از پذیرش مسوولیت تصمیم گیری در خصوص توافق هسته ای سرباز زده است؛ گوی

ارنست مونیز: خروج از توافق هسته‌ای هدیه‌ای به ایران است

وزیر انرژی پیشین آمریکا گفت که خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای یک هدیه به ایران است.

سناتور آمریکایی: خروج از برجام توافق احتمالی با کره شمالی را مشکل می کند

تهران - ایرنا - رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت که در صورت خروج از برجام کسی باور نخواهد کرد که واشنگتن به توافق احتمالی با کره شمالی پایبند می ماند.

چین: توافق هسته ای ایران به مسیر خود ادامه می دهد

مسولان دولت چین در واکنش به تهدید لفظی ترامپ مبنی بر خروج از برجام و وضع تحریمهای جدید علیه ایران، به تداوم نقش سازنده خود در حفظ و اجرای توافق هسته ای متعهد شدند.

ظریف: جامعه جهانی اگر تمایل به ادامه برجام دارد در مقابل اقدامات خلاف آمریکا ایستادگی کند

وزیر خارجه کشورمان گفت: آمریکا باید اجماع جهانی علیه خود را متوجه شود و بر اساس آن سیاست‌های خود را اصلاح کند و از سوی دیگر جامعه جهانی هم نیاز دارد اگر تمایل دارد برجام ادامه یابد در برابر هر اقدام خلاف برجام آمریکا ایستادگی کند.

واکنش ایران به احتمال خروج آمریکا از برجام

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه دست ایران درقبال احتمال خروج آمریکا از برجام کاملا باز، و همه گزینه‌ها روی میز است، گفت: نکات لازم در برجام پیش‌بینی شده که چه باید کرد و از آن محکم‌تر قانون مجلس است که در مورد مسائل هسته‌ای، ملاک عمل ما خواهد بود.

توافقی که اروپایی ها را به تمکین واداشت

تهران- ایرنا- با نزدیک شدن به سالروزعملیاتی شدن توافق هسته ای و همچنین تصمیم گیری ترامپ در قبال ماندن یا خروج از برجام، مقامات اتحادیه اروپا در سطوح عالی بر ضرورت پایبندی همه طرف ها به توافق هسته ای تاکید کردند.

ترامپ درباره «برجام» دچار پارادوکس شده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه ترامپ در رابطه با برجام دچار پارادوکس شده است، دو وضعیت قابل پیش بینی برای اروپا در صورت خروج آمریکا از توافق هسته ای را تشریح کرد.

اروپا و آمریکا؛ دو بازیگر ناهمسو در برجام

تهران- ایرنا- در دو سالی که از اجرای توافق هسته ای بین ایران و 1+5 می گذرد، اروپا و آمریکا هر کدام مسیر متفاوتی را برای عملیاتی سازی برجام در پیش گرفته اند؛ اروپا راه مشخص شده توافق را طی می کند و آمریکای ترامپ در صدد مانع تراشی است.

درباره احتمال خروج آمریکا از برجام گمانه زنی نمی‌کنیم

سخنگوی اتحادیه اروپا ضمن اشاره به مواضع مثبت اروپا درباره حفظ و اجرای برجام از هرگونه گمانه زنی درباره بدعهدی آمریکا و احتمال کنار کشیدن این کشور از توافق هسته‌ای خودداری کرد.

هاپتون: انگلستان به شدت برای حفظ برجام تلاش می‌کند

سفیر انگلیس در تهران در خصوص احتمال خروج آمریکا از برجام گفت: انگلستان به‌شدت در حال رایزنی برای حفظ برجام بوده و لندن به این توافق پایبند است.